جنس آتش چیه؟

مدیران انجمن: parse, javad123javad

centerol

نام: alireza rahmat zade

Re: جنس آتش چیه؟

پست توسط centerol »

راستی یکی از دوستان گفتند جنس اتش از بخار آبه باید عرض کنم هر حرارتی فشاری داره این فشار باعث میشه بخار اب موجود در هوا به هم بچسبن و با دود برن بالا دوباره پخش شن

8mhm0

نام: محمّد حسن محمّدی

سپاس: 37

تماس:

پست توسط 8mhm0 »

فکر کنم جنس آتش از اکسیژن،بخار آب و هوای گرم که اصلا" مطمئن نیستم به این حرفم.
یکی از سه آیه حجاب در قرآن:آیه 59 سوره احزاب:(ترجمه)

ای پیامبر!به همسران و دختران و زنان مومن بگو:جلبابها(روسری های بلند در آن دوران که از موی سر تا ناخن را می پوشاند و نزدیک ترین لباس به چادر امروزی)خود را بر خویش فرو افکنند،این کار برای آنکه مورد آزار و اذیت قرار نگیرند و شناخته نشوند بهتر است (و اگر تا کنون خطا و کوتاهی از آنان سر زده توبه کنند) که خداوند آمرزنده مهربان است.

محض اطلای خانم هایی که می گن در قرآن از حجاب آیه ای نیامده است.

نمایه کاربر
Mizadi

سپاس: 143

پست توسط Mizadi »

8mhm0 نوشته شده:فکر کنم جنس آتش از اکسیژن،بخار آب و هوای گرم که اصلا" مطمئن نیستم به این حرفم.
امیدوارم این حرفتون در حد یک شوخی بوده باشه ... ! smile001
اما در مورد جنس آتش :
در مورد جنس آتش اطلاعی ندارم ولی در مورد حالت آن ، باید بگویم ، پلاسما که یکی از حالات مواد است میباشد . smile124
دنیای فیزیک و شیمی من ... !
آدرس : http://wopac.ir

باران تلنگری است ، وقتی فراموش می کنیم آسمان کجاست ... !

تصویر

تصویر

mohammad javad 7

نام: mohammad javad golipour

سپاس: 3

پست توسط mohammad javad 7 »

با سلام خدمت دوستان

اول از همه که ما میدونیم بخاطر انجام واکنش شیمیایی در سوختن یک ماده ، انرزی آزاد میشه که باعث برنگیخته شدن الکترون های عناصر تشکیل دهنده ماده سوخته شده می شه ، که برنگیخته شدن الکترون باعث تولید نور میشه .

حالا چرا به سمت میله ی بار منحرف میشه ، که بخاطر اینکه الکترون هایی که از اتم ها برنگیخته شدن باعث ایجاد یون میشن و یون ها به سمت میله میرن و جون دوباره الکترون های برنگیخته شده می خوان به حالت پایداری برسن به سمت یون ها رفته نور تولید میکنن و ما میبینیم آتیش به او سمت رفته.

حالا سوال اصلی که جنس آتیش چیه؟ smile056
درون پلاسما تمام اتم ها بخاطر گرما به یون و الکترون تبدیل می شن ولی در شعله هایی که دمای پایین دارن نمی تونن تمام اتم هارو به یون تبدیل کنن بخاطر همین یجور پلاسمای نصفه و نیمه درست میشه و بقیه ترکیباتی هم که پایدار هستن وارد هوا میشن مثل بخار آب و دی اکسید کربن. پس جنس آتیش از چند فاز تشکیل شده پلاسما و گاز

درباره ی شفق قطبی هم بعد از این که از سمت خورشید یک جریان پلاسمایی(ذرات باردار) به سمت زمین گسیل میشود با برخورد به دیواره ی مغناطیسی زمین بخاطر باردار بودن منحرف شده شکل هایی رو به وجود میاره و چون این ذره ها باردار هستن و خنثی نیستن (درون خورشید برنگیخته شده اند ولی به حالت اولیه بر نگشته اند)و با این که دمایشان به حد پلاسما نیست اما هنوز ماده ی پلاسمایی هستن.

من با اطلاعاتی که قبل داشتم این سوال رو جواب دادم . برای خودم که قانع کنندست امیدوارم برای شما م باشه. smile044 smile044

ارسال پست