چرا دويدن خلاف جهت عقربه‌هاي ساعت راحت تر است؟

مدیران انجمن: parse, javad123javad

rose

تماس:

پست توسط rose »

كسي كه اول بحث گفت ممكنه دليل حركت زمين باشه.ميشه توضيح بده چرا؟

امگا1

سپاس: 2

تماس:

پست توسط امگا1 »

mohammad_fazanavard نوشته شده:تعريف من از علم همونه كه گفتم يعني به كتاب چيستي علم نوشته آلمر . اف . چالمرز مراجعه كن تا بدوني .

باز هم ميگم كه در روش استقرا حتما و حتما بايد تعداد مشاهده پذير ها زياد باشن و در صورتي كه جامه آماري شما كوچك باشه و مشاهده پذير هاي اون كم باشن ( مثل همين جا كه فقط خودت هستي و تنها يك مشاهده پذير داريم ) اصلا شامل روش استقرا منيشه . پس اصلا جاي بحث رو اين موضوع نميمونه . و اضافه ميكنم كه روش آمارگيري با روش استقرا كاملا متفاوته و اين چيزايي كه شما در بالا گفتي همه به روش آمارگيري مربوط ميشن نه روش استقرا كه محل بحث ما بوده .

در مورد ورزش ووشو هم شما يه مقدار اشتباه ميكني چرا كه اولا در سان شو ( كه بخش مبارزه اي ووشو رو شامل ميشه )اصلا رقص پا به اون شكل معني نداره و در ثاني در سان شو 80 ٪ با دست و به صورت كنتاكت كار ميشه و 10 ٪ با حركات و ضربه هاي بدن و تنها 10 ٪ حركات پا .پس در سان شو تقريبا ميشه از حركات پا ( كه به قول شما در دويدن در جهت عقربه هاي ساعت موثر هستن ) صرف نظر كرد .

در آخر هم بايد بگم كه نه . من دنبال كم كردن روي كسي نيستم بلكه با اين كار مي خوام شما رو بيشتر به سمت بحث هاي علمي ببرم نه اينكه همش دنبال جواب هاي الكي و زياد كردن پست ها باشي .

با تشكر از شما .
1-
تعداد مشاهدات براي دادن يك حكم قطعي يا اصل بايد زياد باشد . . . يعني اگر مي خواهيم در مورد اصل حركت در جهت يا خلاف جهت عقربه ها قضاوت كنيم بايد زياد باشد . . چون جمعيت آدم ها زياد است . .
اما اگر بخواهيم در مورد فقط يك نفر قضاوت كنيم .. . مشاهدات نمي تواند بيش از يك نفر باشد . . فهمش سخته . . ؟

2-
آمارگيري جزو زير مجموعه هاي استدلال استقرايي است !

3-
در مورد وشو هم من دقيقا گفتم كه پا اون تاثير رو نداره و نمي شه با كاراته مقايسه اش كرد . . . و اين شما بوديد كه اون رو با كاراته مقايسه كرديد . . . اين پست شما را مي توان سفسطه فرض كرد !

4- در آخرتان هم سفسطه بود . .
سفسطه ي انگ غير علمي زدن به طرف مقابل . . حتما بعدشم چند تا تعريف از مديريت و . . . .
تكراريست اين جريان رو با كاربر نيچه هم تجربه كرديم كه از روي حسادت اين حرف ها رومي زد و وقتي هم كه به هدفش رسيد خودشم ديگه نيمد پست بده .. كه نشون داد همش فيلم بازي كردن بود و.اسه كوبيدن من . .
امان از عقده هاي دروني برخي . . !

در هر حال اگه به اين نتيجه برسم كه شما زياد داريد از سفسطه استفاده مي كنيد . . اونوقت بهتره منتظر جواب نباشيد !
بزن باران به نام هر چه خوبیست . .

تصویر
تو ذهن کوچه های آشنایی . .پر شده از پاییز تن طلایی . .
تو نیستی و وجودمو گرفته . . شاخه ی خشک پیچک تنهایی . .

omega1.blogfa.com . .

نمایه کاربر
مكانيك

سپاس: 3

پست توسط مكانيك »

physickar نوشته شده:يك نكته:
در اين بين نبايد نيروي كوريولي را ناديده بگيريم. البته در اين صورت در نيمكره ي شمالي و جنوبي وضعيت فرق خواهد كرد. وانگهي اين نيرو در نيمكره ي شمالي ساعتگرد است. به نظر شما چيزي اين وسط گم نشده؟
دقيقآ همينطور است!
اگر دقت كرده باشيد هنگامي كه آب در حال فرو رفتن در چاه حمام است به صورت حركت دوراني آب به درون چاه فرو مي رود! كه دليل آن وجود نيروي كوريولي بر اثر چرخش زمين است!
در نيمكره ي شمالي چرخش آب ساعتگرد است و در نيم كره ي جنوبي چرخش آب يا همان گرد آب پاد ساعتگرد است!
البته احتمالآ اين موضوع به راست دست بودن هم بستگي دارد!
در ضمن از كجا معلوم است كه حيوانات هم راست دست دارند يا ندارند؟؟؟

نمایه کاربر
hertkof

پست توسط hertkof »

مگه راحت تره...؟؟؟
تصویر
ریاضی سابق
3hh.ir

نمایه کاربر
سالار خشمن

پست توسط سالار خشمن »

بايد عرض به حضور دوستان گرامي برسانم كه در مورد حركت يك شخص راست پا اگر حركت را در خلاف عقربه هاي ساعت در نظر بگيريم منظور ما اين است كه اين شخص بايد حركتي نهايتا دايره وار داشته باشد و اين را هم ميدانيم كه راست پاها پاي چپشون كوتاهتر از پاي راستشونه پس در يك حركت دوراني اين شخص در خلاف عقربه هاي ساعت راحتتر ميتواند بدود چون پاي راستش كه كمي بلند تره راحتترميتونه تغيير جهت حركت رو سبب بشه و همين شخص در دويدن در جهت عقربه هاي ساعت دچار مشكل ميشه البته در مسافتهاي طولاني اين بروز بيشتري داره و شما اين رو ميتونيد در تغيير جهت دادن در يك قايق كوچك كه توسط يك چوب بلند هدايت ميشه راحتتر تجسم كنيد و يا ميتونيد با بستن يك قوطي شير بچه به پاي راستتون و دور زدن در خلاف عقربه هاي ساعت ميبينيد كه راحت ميتونيد اين كار رو انجام بديد ولي در جهت عقربه هاي ساعت اينكار مشكل داره
البته شما اينكارو نكنيد چون ممكنه به خودتون صدمه بزنيد و بعدا بگيد كه تقصير منه پس بهتره كه بجاي اون از يك كفش راست پا كه پاشنه اش يك كمي از پاي چپش بلند تره استفاده كنيد
و در ضمن اين را هم بگم كه در مورد يك شخص چپ پا شرايط كاملا برعكس ميباشد
همانطور كه ميدانيد افرادي كه در يك بيابان كه فاقد علامتهاي خاص باشه بعد از مدتي احساس ميكنه كه داره دوره خودش ميگرده و اين بخاطر يكسان بودن اندازه پاهاست .
البته همانطور كه استاد گرامي جناب آقاي فيزيكار فرمودند در اين بين نبايد نقش نيروهاي كوريولي را ناديده بگيريم
همانطور كه ميدانيد چرخش زمين بدور خودش باعث ايجاد انحراف در طي مسير مستقيم ميشه كه ما در فيزيك به اون نيروهاي كوريوليس ميگيم ( شما ميتونيد اونو در فيزيك پايه 3 هاليدي ) و بصورت تفصيلي تر در (مكانيك تحليلي فاولز) بيشتر در مورد اين نيروها بدونيد و بايد عرض كنم بر خلاف فرموده دوستمون با توجه به اينكه كره زمين در نيمكره شمالي جهت حركت دورانيش از غرب به شرق هستش يعني اول كشوري مانند ژاپن طلوع خورشيد رو ميبينه بعد چين و هند و پاكستان و ايران تا آلاسكا پس يعني اين حركت دوراني زمين اگه از نيمكره شمالي بهش نگاه كنيم ميبينيم كه در خلاف عقربه هاي ساعت است و اگر از نيمكره جنوبي به كره زمين نگاه كنيم ميبينيم كه اين دوران در جهت عقربه هاي ساعت است و شما اين آزمون را ميتوانيد با ريختن يك تشت پر از آب در حمام آزمايش كنيد و مشاهده خواهيد كرد كه از دهانه خروجي آب حمام آب در دوران بوده و در خلاف عقربه هاي ساعت خواهد گرديد و حتي اگر شما با دست جهت آنرا عوض كنيد خواهيد ديد كه در يك لحظه آب به حالت گيج وار در آمده و دوباره در خلاف عقربه هاي ساعت خواهد گرديد .
اين وضع در نيمكره جنوبي كاملا برعكس ميباشد
و در استوا در تابستان ايران بصورت خلاف و در تابستان استراليا بصورت همجهت عقربه هاي ساعت و در اولين روز بهار و پاييز در استوا بصورت متلاطم و گيج وار خواهد گرديد.
البته نميتوان در فواصل كم اين نيروها را زياد دخيل دانست .
براي بهتر ديدن جهت گردش آب از يك تكه چوب سبك استفاده كنيد و از بالا نگاه كنيد .
اگر در حمام احيانا و ندرتا خلاف آنچه را كه گفتم مشاهده نموديد دليل بر شيب زياد و نامتقارن چيدن سراميك هاي حمام شماست .
در آغاز هيچ نبود ، كلمه بود و آن كلمه خدا بود – تورات

نمایه کاربر
COSMOLOGIST

نام: محمد میرزایی

محل اقامت: تهران - شیراز

سپاس: 153

تماس:

پست توسط COSMOLOGIST »

ميشه بگيد كه رفرنستون واسه اينكه ميگيد راست پا ها پاي چپشون كوتاهتره چيه و كجاست ؟!؟!

نمایه کاربر
سالار خشمن

پست توسط سالار خشمن »

cosmologist نوشته شده:ميشه بگيد كه رفرنستون واسه اينكه ميگيد راست پا ها پاي چپشون كوتاهتره چيه و كجاست ؟!؟!
من حدود چند سال پيش اينو تو يه مقاله علمي ديدم سعي ميكنم واستون پيداش كنم ولي فعلا چون تا 30 - 35روز امتحان پايان ترم دارم لذا كمي طول ميكشه
حتما جواب رو واست ميفرستم
در آغاز هيچ نبود ، كلمه بود و آن كلمه خدا بود – تورات

نمایه کاربر
COSMOLOGIST

نام: محمد میرزایی

محل اقامت: تهران - شیراز

سپاس: 153

تماس:

پست توسط COSMOLOGIST »

من خودم هم امتحان دارم اما مشتاقانه منتظر هستم كه بعد از امتحاناتم جوابم رو بديد .

بازم ممنون كه به فكر بوديد .

yashar3600

پست توسط yashar3600 »

من دو بار باشگاه کاراته رفتم دو سبک مختلف. توی هر دو باشگاه همیشه در خلاف عقربه های ساعت مدویدیم.منم اون اولا که دوچرخه داشتم همیشه برای گردش در جهت عقربه های ساعت مشکل داشتم ولی وقتی میخاستم خلاف جهت عقربه های ساعت بپیچم مشکلی نداشتم.گرچه این مشکل هنوزم برام هست. واقعا برام جالبه که بدونم چرا اینطوری هست.
xدوست منه اگر و فقط اگر
1.دشمن من نباشه
2.من دوست اون باشم

نمایه کاربر
behnaz_9531

محل اقامت: تهران

تماس:

پست توسط behnaz_9531 »

dalilesh ine ke aksaran rastdastim;;)
همه چيز طوريست كه فهميدي؟؟

behrooz meskin

نام: مسکین

Re: چرا دويدن خلاف جهت عقربه‌هاي ساعت راحت تره ؟

پست توسط behrooz meskin »

با احترام به نظرات دوستان باید عرض کنم که دلیل دویدن خلاف عقربه های ساعت در تمامی مسابقات و سالن های ورزشی به این خاطر می باشد که در این حالت نیروی گریز از مرکز از چپ به راست می باشد و همچنین در حالت دویدن در جهت عقربه ها از راست به چب بوده

و از سویی به دلیل شکل قرار گیری یکی از سیاه رگهای موجود در قلب انسان دویدن در خلاف عقربه ها به سهولت گردش خون در این بافت کمک می نماید و بالعکس دویدن در جهت عقربه ها به دلیل وجود نیروی گریز از مرکز از راست به چپ باعث فشار روی قلب در انجام این کار به طولانی مدت می گردد.
با تشکر

behrooz meskin

نام: مسکین

پست توسط behrooz meskin »

با احترام به نظرات دوستان بایستی بگویم که از نظر علمی در هنگام دویدن در جهت عقربه ها نیروی گریز از مرکز از راست به چپ و هنگام دویدن خلاف عقربه ها نیروی گریزی مرکز از چپ به راست می باشد ، و از سویی شکل قرار گیری و جهت گردش خون در یکی از سیاهرگهای اصلی قلبی به صورتی می باشد که دویدن در خلاف جهت عقربه ها به آن کمک نموده و بالعکس دویدن در جهت عقربه ها در طولانی مدت موجب فشار به بافت قلب می شود

matin.physics

سپاس: 13

پست توسط matin.physics »

behrooz meskin نوشته شده: با احترام به نظرات دوستان بایستی بگویم که از نظر علمی در هنگام دویدن در جهت عقربه ها نیروی گریز از مرکز از راست به چپ و هنگام دویدن خلاف عقربه ها نیروی گریزی مرکز از چپ به راست می باشد ، و از سویی شکل قرار گیری و جهت گردش خون در یکی از سیاهرگهای اصلی قلبی به صورتی می باشد که دویدن در خلاف جهت عقربه ها به آن کمک نموده و بالعکس دویدن در جهت عقربه ها در طولانی مدت موجب فشار به بافت قلب می شود
یعنی گردش خون تو اون سیاهرگ چطوریه؟فقط یک سیاهرگ؟؟؟یک سیاهرگ این همه کار میکنه و بقیه تاثیر ندارن؟؟؟!!!
خداوندا!
به هرکس که سرمایه اش امید به توست رحمت نما....

Azin.qanbari

نام: آذین قنبری

محل اقامت: آبادان

سپاس: 12

پست توسط Azin.qanbari »

پس من چی؟ smile024
دست راستم ولی پا چپم! smile034
نصفم ساعتگرد راحتتر میچرخه نصفم پادساعتگرد!؟ smile026
از شوخی بگذریم برام سوال شده smile033
دنیا و فیزیک...! (:

Dariush350

نام: داریوش آبرامیان

سپاس: 24

پست توسط Dariush350 »

دویدن در جهت عقربه های ساعت آسونتره. اما نیروی کوریولیس نمیتونه دلیل موجهی باشه. چون اگه رو به شمال بدوید یا رو به جنوب، جهت نیروی کوریولیس که بر بدنتان وارد می‌شود تفاوت می‌کنه. تصور کنید که رو به شمال در حال دویدن باشید. زمین زیر پای شما در حال چرخش از چپ به راست حرکت میکنه و بدن شما نسبت به زمین به چپ منحرف میشه. اگه جهت دویدنتون رو به جنوب باشه وضعیت بر عکسه و به راست منحرف میشید. اگه در جهت شرق یا غرب بدوید نیروی کوریولیس هیچ تأثیری بر انحراف شما نداره.
علاوه بر این نیروی کوریولیس بسیار ضعیفه و اگه یک ساعت تمام به سمت شمال بدوید حد اکثر ۱۵ درجه از مسیر منحرف میشید.
علت یه چیز دیگه است:
بدن انسان به علت وجود کبد در سمت راست از نظر جرم متقارن نیست و نیمه ی راست بدن کمی سنگین تره و موقع چرخش به چپ مرکز جرم بدن اگه به سمت بیرون از مرکز چرخش باشه بدن راحت تره و ضمناً نیروی گریز از مرکز در صورتی که به راست بچرخیم باعث میشه مقداری از وزن کبد روی قلب بیفته که در گردش خون کمی اختلال ایجاد میکنه.

ارسال پست