مقالات arXiv روزانه

مدیران انجمن: parse, javad123javad

ارسال پست
نمایه کاربر
mamooli

سپاس: 28

مقالات arXiv روزانه

پست توسط mamooli »

با سلام،

۱) تعداد زیادی از دانشجویان کشور بیش از ۲۷ ساعت را در تلگرام می‌گذرانند.
۲) به عنوان یک دانشجوی فیزیک، متوجه ام که مشکلات فراوانی وجود دارد اما یکی از مشکلات مهم، دنبال نکردن مقالات جدید و به روز است.
۳) با قبول شرط ۱) و ۲)، به عنوان یک راه حل یکی از دوستان بنده یک ربات تلگرام نوشته است که مقالات روزانه جدید ثبت شده در arXiv را روزانه به «خورد» شما می‌دهد.
۳.۵) مقالات جدید ثبت شده در کتگوری‌های موردنظرتان را روزانه در ساعت دلخواهتان دریافت میکنید.
۴) هیچ منفعت مالی‌ای در کار نیست و سرویس ارائه شده کاملا رایگان و برای ارتقا سطح علمی است.
۵) سرویس مشابهی وجود ندارد.
۶) آیدی ربات: @dailyarXiv_bot در تلگرام. (https://telegram.me/dailyarXiv_bot)

پانوشت: این یک تبلیغ مفید است :) تهران ایز GMT +3.5!
انسانی معمولی.
ایده بزن ببر! [url]anidea.ir[/url]

Paradoxy

سپاس: 1012

Re: مقالات arXiv روزانه

پست توسط Paradoxy »

بات جالبیه ولی بعضی موضوعات مثل
hep-th
hep-ph
hep-ex
hep-lat
رو نمی فهمم؟ high energy particle هست؟ چیه‌؟
اگه محدودیت 20 تاییش رو بردارید بهتر میشه، همینطور به جای روزانه بیستا، هر m ساعت مثلا n تا خیلی بهتر هست. چون یهو مثلا 20 تا مقاله تو یه لحظه خاص بیاد آدم صرفا اسماشون رو فوقش ببینه و چهارتا خوبش رو باز کنه. اما اگه هر چند ساعت یکبار یک تعداد ارسال شه آدم با رقبت و دقت بیشتری به این ها نگاه میکنه. مورد دیگه که به نظرم میرسه، دسته بندی موضوعات رو یکم ریزتر کنید فکر کنم بهتر میشه. شبیه دسته بندی اصلی خود arxiv اصلا.

نمایه کاربر
Cartouche

سپاس: 957

Re: مقالات arXiv روزانه

پست توسط Cartouche »

سلام. چقدر عالی. smile072

یک پیشنهاد برای ورژن های آینده: ممکن هست بعضی کاربران ترجیح بدن خوراکشون مقالات معتبر و تر و تمیز تری باشه تا آرکایو. پیشنهاد میدم در ورژن های آینده مثلن این امکان رو بزارید که کاربر از ژورنال های open-access خیلی درست و حسابی مثل PRX یا Scientific Report هم انتخاب بکنه. چون اینطوری که من برداشت کردم تنها محدودیت شما open-access بودنه و خب سایینتیفیک ریپورت الان داره توی فیزیک و فوتونیک و اینا روزی جمعا 15-20 تا مقاله چاپ میکنه.
دوای درد عاشق را کسی کو سهل پندارد

ز فکر آنان که در تدبیر درمانند در مانند

ارسال پست