مشاوره برای انتخاب رشته

مدیران انجمن: parse, javad123javad

ارسال پست
ahmadn.hak

نام: ahmad hosseini

مشاوره برای انتخاب رشته

پست توسط ahmadn.hak »

سلام. من الان دارم انتخاب رشته می کنم و به شدت عاشق فیزیکم ولی نمیدونم که کدوم رشته فیزیک محض یا فیزیک مهندسی آینده شغلی بهتری داره لطفاً کمکم کنید .
راستی من تو اختراع استعداد نسبتاً زیادی دارم آیا این به کسب درامد کمک میکنه ؟ اگه اره تو کدوم رشته فیزیک محض یا مهندسی؟
آخرین ویرایش توسط ahmadn.hak جمعه ۱۳۹۵/۵/۲۲ - ۰۰:۲۹, ویرایش شده کلا 1 بار

نمایه کاربر
سمیرا عطابخش

محل اقامت: germany

سپاس: 19

Re: لطفاً کمکم کنید وسطانتخاب رشته ام.

پست توسط سمیرا عطابخش »

سلام
عزیزم، کسی که وارد رشته فیزیک میشه، باید علاقه داشته باشه
درسته که در این وسط، بحث کسب درامد و پول هم مهم و مدنظر هست، اما اولین و اساسی ترین عامل موفقیت در این رشته، فقط و فقط علاقه است.
با استعدادی که شما خودتون گفتین، جای امیدواری هست که بتونین موفق بشین
در اینکه کدوم گرایش رو انتخاب کنی، نظرها متفاوته و هرکی نظر خاص خودش رو داره.
اما به نظر من، میتونین تو فیزیک مهندسی موفق تر باشین

موفق و موید باشین
I have a Dream...know myself

Paradoxy

سپاس: 1012

Re: مشاوره برای انتخاب رشته

پست توسط Paradoxy »

فیزیک مهندسی اسمن کاربردیه و واحد هایی که درش هست که شما رو با کاربرد های دانشیکی که به دست آوردید آشنا می کنه. اما خب همونطور که میدونید اینجا ایران هست و چندان در علوم پایه، ما لابراتوار و آزمایشگاه نداریم. بنابرین در عمل نتیجش یکسان هست. اما در مورد فیزیک، حداقل در سطح لیسانس من میتونم با 90% اطمینان به شما بگم، آیندش معلمی هست. (مگه اینکه معجزه ای رخ بده!)

masi--ah

نام: masumeh

پست توسط masi--ah »

سلام روزتون بخیر... میخواستم اگه اطلاعاتی در رابطه با رشته ی فوتونیک وفیزیک پزشکی ارشد دارید راهنماییم کنید..در کل برای ادامه تحصیل با یه دید منطقی چطور رشته ای هستند----از لحاظ اشتغال چطور ؟
آخرین ویرایش توسط masi--ah چهارشنبه ۱۳۹۵/۱۱/۶ - ۱۴:۵۳, ویرایش شده کلا 1 بار

masi--ah

نام: masumeh

پست توسط masi--ah »

سلام دوست عزیزی که میخوایید درمورد فیزیک کوانتومی بدونید ...این رشته به طور مجزا وجود نداره ولی همین درس نامبرده شما جز واحد های رشته فیزیک تحت عنوان فیزیک کوانتومی یا مکانیک کوانتوم 1و2 گاسیویچ یا زیتلی هست که اگه به این درس علاقه دارید باید رشته ی فیزیک نظری با گرایش ذرات بنیادی رو ادامه تحصیل بدید و از لحاظ موقعیت شغلی متاسفانه مثل فیزیک هست و بستگی ب نبوغ و دانشکده شما داره که کجا بخوایین این رشته رو بخونید ولی در کل به طور کاملا خوشبینانه هیت علمی یا حق تدریس مشید و در رابطه با رشته فیزیک مهندسی باید بهتون بگم " کاملا شبیه رشته فیزیک هست ولی توی چند واحد محدود با هم فرق دارن ب خاطر اسمش دچار اشتباه نشید...موفق باشی..

ارسال پست