کوانتوم شیرین تر است یا فیزیک کلاسیک؟

مدیران انجمن: parse, javad123javad

نمایه کاربر
sunrise

سپاس: 115

Re: کوانتوم شیرین تر است یا فیزیک کلاسیک؟

پست توسط sunrise »

کوانتوم خیلی شیرین و عجیبه چون میشه کلی سوالات رازالود پرسید و درک مارو از جهان دگرگون میکنه ؛ اما انتقادی که در مورد کوانتوم میشه کرد: سوالات مطرح شده برای افراد عادی مثل من وشما لاینحله ...
کلاسیک خیلی شیرین و جالبه چون هر سوال و کنجکاوی ای برعکسه کوانتوم لاینحل نیست و پاسخی دارد که همواره میشه برای بدست اوردنش کلی تفکر لذتبخش رو تجربه کرد.

پس بحث و جدل بی فایدست smile021

چون هر کدوم به سبک سلیقه های گوناگون افراد شیرینه....

نمایه کاربر
ali shariei

سپاس: 18

پست توسط ali shariei »

smile058 به نظرم فیزیک کلاسیک خیلی شیرین تره چون ملموس هست و بیشتر آزمایش ها رو میشه با چشم ببینیم و علاوه بر آن کاربرد اون در زندگی روزمره بیشتره smile124
آنچه مخالفان نظریه تکامل از آن می هراسند علم به معنای واقعی کلمه نیست.

بلکه بسته ارزشهای سکولار است که در اسب تروای نظریه تکامل پنهان شده است.

نمایه کاربر
thetime

سپاس: 93

پست توسط thetime »

فیزیک کلاسیک برا من هیچ جذابیتی نداره چون کاملا حل شدس و هیچ ابهام و قضیه و پارادوکسی هم نداره و باهاش نمیشه کارای فرا طبیعی مثل بازی با زمان و ... انجام داد، در صورتی که فیزیک کوانتوم (و نسبیت) هنوز جا برای مانور دادن زیاد دارن و میشه آزمایشایی طراحی کرد که نتایج عجیب و لذت بخش دارن و میشه ابزارهایی ساخت که کارای عجیب و غریب باهاشون کرد و بعضی محدودیت ها رو شکست! مثل کامپیوترهای کوانتومی و ...
البته قبول دارم که قسمت هایی هم داره که خیلی کسل کننده و خسته کنندن!

نمایه کاربر
ali shariei

سپاس: 18

پست توسط ali shariei »

عزیزم حرف مثل برفه برف اگر نرم و آهسته بباره زود روی زمین جمع میشه ولی اگر تند وشلاقی بباره هیچ وقت روی زمین جمع نمیشه خداوند به موسی وقتی دستور میده به سوی فرعون برو و اونو دعوت به خدا پرستی کن میگه با زبان نرم سخن کن و با تندی سخن نگو
اون پست های شما که در جواب آقا داود گذاشتین واقعا تاسف آوره اون دانشی که همراه تهذیب نفس نباشه همراه با تزکیه و اخلاق نباشه باعث پیشرفت آدم نمیشه من پیشنهاد میکنم شما چند وقت پست نگذار.
آنچه مخالفان نظریه تکامل از آن می هراسند علم به معنای واقعی کلمه نیست.

بلکه بسته ارزشهای سکولار است که در اسب تروای نظریه تکامل پنهان شده است.

ارسال پست