چرا کپسول غواصی به سطح آب نمی آید؟

مدیران انجمن: parse, javad123javad

نمایه کاربر
ali shariei

سپاس: 18

Re: چرا کپسول غواصی به سطح آب نمی آید؟

پست توسط ali shariei »

شما مدعی هستی کره تو خالی که خلا داخلشه میاد رو سطح آب حالا من میگم لازم نیست زحمت درست کردن چنین کره ای رو بکشی اون پیستون سرنگ رو وقتی کشیدی باچسب قطره ای مهار کن تا بر نگرده سر جای اولش بگفته خودت اون سرنگ دیگه پایین بردنش خیلی سخت میشه چون داخلش خلاء وجود داره
عملا درست کردن کره که داخلش خلا باشه خیلی سخته ولی تبدیل سرنگ به فضای خلا خیلی راحتتره
آنچه مخالفان نظریه تکامل از آن می هراسند علم به معنای واقعی کلمه نیست.

بلکه بسته ارزشهای سکولار است که در اسب تروای نظریه تکامل پنهان شده است.

نمایه کاربر
thetime

سپاس: 93

پست توسط thetime »

ali shariei نوشته شده:شما مدعی هستی کره تو خالی که خلا داخلشه میاد رو سطح آب حالا من میگم لازم نیست زحمت درست کردن چنین کره ای رو بکشی اون پیستون سرنگ رو وقتی کشیدی باچسب قطره ای مهار کن تا بر نگرده سر جای اولش بگفته خودت اون سرنگ دیگه پایین بردنش خیلی سخت میشه چون داخلش خلاء وجود داره
عملا درست کردن کره که داخلش خلا باشه خیلی سخته ولی تبدیل سرنگ به فضای خلا خیلی راحتتره

من فقط گفتم توپ خلاء بردنش تو آب سخت تره. در مورد سرنگ به دلیل جرم زیاد بدنش نسبت به حجم خلا کم مطمئن نیستم.
در ضمن سرنگ اصلا ابزاری نیست که کاملا کیپ باشه و تحمل فشار زیاد هوای بیرونو داشته باشه، همینکه چند ثانیه پیستونشو بکشی کم کم هوا از اطراف پیستون عبور میکنه و وارد سرنگ میشه و جای خلائو میگیره.

حالا شما اگه تونستی چنین کاری بکنی و مطمئن بشی هوا واردش نمیشه و کاملا کیپه و تا ته کشیده شده، به احتمال زیاد اگر بزاریش تو آب میزان تمایل به شناور شدنش بیشتر از قبل میشه، اینو دیگه کاملا مطمئنم.

نمایه کاربر
thetime

سپاس: 93

پست توسط thetime »

اون آزمایش سرنگی که گفته بودی انجام دادم دقیقا همونی شد که خودم پیش بینی کرده بودم.
سرنگه اول میرفت ته آب ولی بعد از خلاء کردن درونش راحت رفت رو آب!

نمایه کاربر
ali shariei

پست توسط ali shariei »

دوستان بزرگوارم هدف طرح سوال این نبود که اثبات کنیم کی فیزیک بلده و چه کسی بلد نیست هدف اینه که مطلبی رو درست واصولی یاد بگیریم من اول به خودم میگم وقتی ما در حل مسایل به این سادگی مشکل داریم که خیلی راحت با آزمایش قابل اثباته چطور میریم سراغ پارادوکس های نسبیت و کوانتوم که واقعا لازمه اونها دونستن فیزیک کلاسیکه به نظر من احاطه کامل در فیزیک کلاسیک شرط لازم برای کوانتومه smile124

نمایه کاربر
ali shariei

پست توسط ali shariei »

غواص برای معلق شدن در آب از کمربندهای ویژه استفاده میکند
کمربندها جهت ایجاد یک حالت شناوری صفر توسط سوپروایزر غواصی و نوع لباس غواصی محاسبه و به بدن غواص بسته میشود.
البته غیر از کمر بندها لباسهای غواصی که دو لایه اند نقش اساسی دارند این لباسها با افزایش یا کاهش هوای بین دو لایه باعث ایجاد حالت تعادل برای غواص و تجهیزاتش میشود.

Paradoxy

سپاس: 1012

پست توسط Paradoxy »

قابل اثباته چطور میریم سراغ پارادوکس های نسبیت و کوانتوم که واقعا لازمه اونها دونستن فیزیک کلاسیکه به نظر من احاطه کامل در فیزیک کلاسیک شرط لازم برای کوانتومه

خب عزیز جانم، مگه نسبیت فقط یه نظریه یک بعدی، در مورد یه چیز به خصوصه؟ خود نسبیت، سینماتیک داره، دینامیک داره و ...
کسی که سینماتیک کلاسیکی بلد باشه، میتونه سینماتیک نسبیتی هم بلد باشه. دیگه هیچگونه اهمیتی نداره که راجب یه مسئله نامرتبط دینامیکی کلاسیکی، اطلاعی نداشته باشه. فیزیک کوانتوم هم همینطوره. مثلا وقتی طرف با اصول همین امواج کلاسیکی و اصل برهم نهی آشنا باشه، میتونه بخشایی از کوانتوم رو بخونه، بفهمه، و حتی پارادوکس هاشم حل کنه. این ازون استدلال های (عذر میخوام) صد من یه غازه که کسی که مثلا هنوز گرانش نیوتونی بلد نیست، نمیتونه نسبیت خاص بخونه smile024 آخه این اصلا پیش نیاز اون نیست! ضمن این که خود فیزیک کلاسیک، انقدر عظیمه، انقدر عظیمه که طرف تا پرفسوراش هم فیزیک کلاسیک بخونه، بازم باید فیزیک کلاسیک بخونه و هنوزم مطلب هست.

غواص برای معلق شدن در آب از کمربندهای ویژه استفاده میکند
کمربندها جهت ایجاد یک حالت شناوری صفر توسط سوپروایزر غواصی و نوع لباس غواصی محاسبه و به بدن غواص بسته میشود.
البته غیر از کمر بندها لباسهای غواصی که دو لایه اند نقش اساسی دارند این لباسها با افزایش یا کاهش هوای بین دو لایه باعث ایجاد حالت تعادل برای غواص و تجهیزاتش میشود.

چه ربطی به صورت سوال داره؟ خب عزیز جانم شما هر چی میخوای هوا بکن بین اون دو لایه (چطورش، بماند!) نه تنها سنگین تر نمیشی، بلکه سبک تر میشی میای روی آب!

نمایه کاربر
ali shariei

پست توسط ali shariei »

من نگفتم لباس دو لایه باعث پایین رفتن غواص میشه گفتم باعث معلق شدن غواصه وقتیکه مقدار هوای سیلندر در اثر استنشاق کاهش پیدا میکنه باعث میشه غواص بیشتر به عمق آب بره این لباس دو لایه که بوسیله هوای داخل سیلندر تنظیم میشه و بوسیله اون کم و زیاد میشه باعث جبران میزان فرو رفتگی در عمق آب میشه و بالانس رو ایجاد میکنه

Paradoxy

پست توسط Paradoxy »

خب چرا لقمه رو بچرخونیم، در نهایت ، همون ابتدای کار که غواص میخواد بره تو عمق، کمربندش پره هواست، فشار هواشم فوق العاده بالاست تا با فشار هوای توی کپسول برابری کنه. حالا غواص ما چطور میتونه با این همه هوا توی کمرش و روی کولش بره زیر آب؟

نمایه کاربر
ali shariei

پست توسط ali shariei »

اصلا منظورم رو نگرفتی یک مثال میزنم انشا الله متوجه بشی:فرض کن یک پرنده مثل عقاب در حال پروازه اگر به انتهای دم و نوک بال این پرنده نگاه کنی دائما در حال حرکات ریز و کوچکند در ظاهر شما پرنده رو میبینی که بال نمی زنه و فقط بالهاشو باز نگه داشته ولی همین حرکات ریز باعث تعادل پرنده ست عدم وجود این حرکات به منزله بر هم خوردن تعادل و صدمه دیدن پرنده ست اینو میگن توازن زیستی
حالا میایم سر لباس دو لایه اول که غواص وارد آب میشه این لباس فاقد هواست به مرور که هوای سیلندر مصرف میشه این لباس پر از هوا میشه
روشن شد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

Paradoxy

پست توسط Paradoxy »

روشن شد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

اگه دعواه، راستش حال و حوصله دعوا ندارم بیخیال میشم. اگه نیست، خیلی ریلکس داریم صحبت می کنیم.

عدم وجود این حرکات به منزله بر هم خوردن تعادل و صدمه دیدن پرنده ست اینو میگن توازن زیستی

البته بحثای آیرودینامیکی الان مطرح نیست و کاملا مثال مع الفارقی بود. بگذریم.

حالا میایم سر لباس دو لایه اول که غواص وارد آب میشه این لباس فاقد هواست به مرور که هوای سیلندر مصرف میشه این لباس پر از هوا میشه

خب باشه، این هوا از کجا وارد این لباس میشه؟ از بالا، مثلا کشتی ای چیزی لوله ای چیزی کردن توی این لباس هوا تزریق کنند به این لباس، یا نه، هوا رو خود غواصه یه طوری میبره پایین، حین خالی شدن سیلندر، هوا رو هم میکنه توی کمربندش smile058

ضمن اینکه چه ربطی داشت به سوال من؟ سوال من اینه که غواص چطور با وجود کپسول غواصی روی دوشش و لباسی که هواش دائما در حال پر شدنه، میتونه بره زیر آب؟

چرا کپسول غواصی و لباس پر باد غواص به سطح آب نمی آید؟

نمایه کاربر
ali shariei

پست توسط ali shariei »

هوای داخل لباس از سیلندری که به پشت غواصه تامین و تنظیم میشه نه بوسیله یک لوله که به کشتی متصله smile055 smile055 smile055 smile058

نمایه کاربر
sunrise

سپاس: 115

پست توسط sunrise »

ali shariei نوشته شده:با سلام خدمت مدیران و اعضا
شما میدونید اگر کسی در حال غرق شدن باشه میتوانیم با انداختن یک توپ فوتبال یا والیبال به داخل آب تا حد زیادی از غرق شدنش جلوگیری کنیم حالا سوال اینه غواصی که کپسول اکسیژن با خودش داخل آب میبره چه دلیلی داره اون همه هوای داخل کپسول اونو به سطح آب نمیاره؟
اگر دلیلش اینه که خود بدنه کپسول سنگینه پس هنگامیکه هوای کپسول مصرف میشه باید اینقدر سنگین بشه که توسط غواص دیگه جابجا نمیشه درسته؟پس باید مکانیسم دیگه ای در کار باشه اگر کسی میدونه لطفا بگه

سلام
یک نکته، طبق قانون ارشمیدس اگه وزن کپسول برابر با وزنه همون مقدار حجم، آب باشه، دیگه نه شناور میشه و نه غرق؛بلکه مثل خوده اب میمونه و غوطه ور میشه.یعنی مثلا اگه حجم کپسول ده لیتر باشه، وزنش هم برابره همینقدر اب یعنی ده کیلو باشه کپسول غوطه ور میمونه.
توی کپسول هم اگه هرچی هوا بیشتر باشه به وزن اون اضافه میکنه اما درهرحال بودن یا نبودن هوا تاثیر ناچیزی باید داشته باشه.

پس وزن بدنه کپسول عامل اصلی این قضیه باید باشه.

نمایه کاربر
d.shakeri

نام: د.شاکری

سپاس: 52

پست توسط d.shakeri »

درود
تو این سایت با فیزیک سیستم غواضی با کپسول هوا میتوانید اشنا شوید . شاید بدردتان بخورد. smile072
One thing I have learned in a long life: that all our science, measured against reality, is primitive and childlike - and yet it is the most precious thing we have

[u]Albert Einstein[/u]
(1879-1955)

نمایه کاربر
d.shakeri

نام: د.شاکری

سپاس: 52

پست توسط d.shakeri »

درود
این فایل pdf هم خالی از لطف نیست.
One thing I have learned in a long life: that all our science, measured against reality, is primitive and childlike - and yet it is the most precious thing we have

[u]Albert Einstein[/u]
(1879-1955)

عبدالرضا علي پور

نام: عبدالرضا علي پور

محل اقامت: بوشهر

سپاس: 142

پست توسط عبدالرضا علي پور »

کپسول غواصی پر معادل ده کیلو گرم غواص را سبکتر میکند که باعث میشه غواص روی اب شناور بمونه به خاطر خنثی کردن شنا وری معادل ده کیلو گرمروزنه سربی درون کمربند قرار داده و به کمر غواص بسته میشود تا غواص بتونه به زیر اب بره اون مساله لوله هوا که دوستمون بهش اشاره کردن به خاطر تنظیم فشار روی بدن غواص هست به دلیل اینکه به ازا هر ده متر عمق اب یک بار فشار روی غواص وتجهیزات اضافه میشه تا عمق سی متر غواص میتونه بدون تجهیزات فشار شکن غواصی انجام بده ولی بیشتر از سی متر عمق لازمه که از لباسهای مخصوص و یا اتاق فشار در زیر سطح استفاده کنه کپسول غواصی پر شده حدود ده کیلو گرم وزن داره و زمانی که تخلیه بشه بدلیل اینکه معادل کپسول پر غواص وزنه به خودش بسته باعث میشه فرو روی غواص به عمق بیشر بشه این مطالب تجربه شخصی خودم هست

ارسال پست