آيا فيزيك يا رياضي رشته گمشده منه‌؟

مدیران انجمن: parse, javad123javad

ارسال پست
car34

سپاس: 1

آيا فيزيك يا رياضي رشته گمشده منه‌؟

پست توسط car34 »

بنده به تحقيق ،تجزيه وتحليل وحل مساله علاقه دارم .و به علم اموزي ورشد وتوسعه ان نيز علاقمندم .دوست دارم يك چيزي را تحليل كنم و حل كنم ودر اخر به جواب قطعي برسم اززيست وروانشناسي گرفته تا فيزيك ورياضي كه اگه در بيرون به طور ملموس وجود داشته باشه برام خيلي جذاب ميشه.مثلا داشتم ميخواندم كه رياضي زبان طبيعته ومثالهايي ميزد كه مثلابه كمك رياضيات كشفيات و قوانين طبيعت را ميشد بدست اورد حتي مسايلي كه هنوز كشف نشده اند ولي رياضيات مي گفتن همچين چيزي هست به طور مثال فكر كنم ماكسول بوده كه به كمك فرمولها و رياضي مي رسه به فرمولهايي كه نشان ميداده يكسري امواج الكترومغناطيس هستند كه تا ان زمان ديده نميشدند ولي بعدها كشف و منشا اختراعات شد . يا فرضا انيشتن با حل فرمولها به جايي رسيد كه ميگفت جهان درحال گسترش هست اين درحالي بود كه تا ان زمان براين عقيده بودند كه جهان حجمش ثابت است و مجبور ميشه طوري فرمولها را حل كنه كه در اخر به اين نتيجه برسه جهان حجمش ثابته اين درحالي بود كه بعدها مشخص شد جهان در حال گسترش هست.اين خوب خيلي براي من جذابه چون هم ذهنم تحليل ميكنه وهم جستجو ميكنه و مسئله حل ميكنه در اخرم ممكنه به حقيقتي در بيرون به طورعيني وملموس برسه كه حتي كشف هم نشده .ايا تصورمن درسته درمورد اين رشته فيزيك؟ اما يه مشكل هست و ان اينكه در مقابل تزي (فكر كنم تز افلاطوني باشه )كه ميگه همه چي بيرون را ميشه يه رابطه رياضي بدست اورد خيلي چيزها اينطور نيست مثلا اب وهوا يا رفتار جامعه و.... . مشكل دوم اينكه ان چيزي كه ما الان كشف ميكنيم بعدها ممكنه تغيير كنه مثل قانون نيوتن كه بعدها اينشتن در مقابل سرعت نور نشان داده كه ديگه جواب نميده يعني اينكه منظورم اينه كه اولا همه چيو نميتوني رابطه اش را بدست اوري و درثاني تازه چيزي كه بدست اوردي ممكنه در اينده تغيير كنه و ان حتميتي كه براش فكر مي كردي نيست مثل قوانين نيوتن . من ميخوام براي ارشد رشته اي را كه با وي‍‍ژگي جستجو گري و مسئله حل كني برايم هست را پيدا كنم و بخونم وازكشف مثل دومثال دانشمندي كه دربالا زدم لذت ببرم اما ايا فيزيك يا حتي رياضيات همان

رشته گمشده منه؟

car34

Re: آيا فيزيك يا رياضي رشته گمشده منه‌؟

پست توسط car34 »

انتظار راهنمايي وپاسخ از شما فيزيك دوستان دارم

نمایه کاربر
candle

سپاس: 935

پست توسط candle »

car34 نوشته شده:بنده به تحقيق ،تجزيه وتحليل وحل مساله علاقه دارم .و به علم اموزي ورشد وتوسعه ان نيز علاقمندم .دوست دارم يك چيزي را تحليل كنم و حل كنم ودر اخر به جواب قطعي برسم اززيست وروانشناسي گرفته تا فيزيك ورياضي كه اگه در بيرون به طور ملموس وجود داشته باشه برام خيلي جذاب ميشه.مثلا داشتم ميخواندم كه رياضي زبان طبيعته ومثالهايي ميزد كه مثلابه كمك رياضيات كشفيات و قوانين طبيعت را ميشد بدست اورد حتي مسايلي كه هنوز كشف نشده اند ولي رياضيات مي گفتن همچين چيزي هست به طور مثال فكر كنم ماكسول بوده كه به كمك فرمولها و رياضي مي رسه به فرمولهايي كه نشان ميداده يكسري امواج الكترومغناطيس هستند كه تا ان زمان ديده نميشدند ولي بعدها كشف و منشا اختراعات شد . يا فرضا انيشتن با حل فرمولها به جايي رسيد كه ميگفت جهان درحال گسترش هست اين درحالي بود كه تا ان زمان براين عقيده بودند كه جهان حجمش ثابت است و مجبور ميشه طوري فرمولها را حل كنه كه در اخر به اين نتيجه برسه جهان حجمش ثابته اين درحالي بود كه بعدها مشخص شد جهان در حال گسترش هست.اين خوب خيلي براي من جذابه چون هم ذهنم تحليل ميكنه وهم جستجو ميكنه و مسئله حل ميكنه در اخرم ممكنه به حقيقتي در بيرون به طورعيني وملموس برسه كه حتي كشف هم نشده .ايا تصورمن درسته درمورد اين رشته فيزيك؟ اما يه مشكل هست و ان اينكه در مقابل تزي (فكر كنم تز افلاطوني باشه )كه ميگه همه چي بيرون را ميشه يه رابطه رياضي بدست اورد خيلي چيزها اينطور نيست مثلا اب وهوا يا رفتار جامعه و.... . مشكل دوم اينكه ان چيزي كه ما الان كشف ميكنيم بعدها ممكنه تغيير كنه مثل قانون نيوتن كه بعدها اينشتن در مقابل سرعت نور نشان داده كه ديگه جواب نميده يعني اينكه منظورم اينه كه اولا همه چيو نميتوني رابطه اش را بدست اوري و درثاني تازه چيزي كه بدست اوردي ممكنه در اينده تغيير كنه و ان حتميتي كه براش فكر مي كردي نيست مثل قوانين نيوتن . من ميخوام براي ارشد رشته اي را كه با وي‍‍ژگي جستجو گري و مسئله حل كني برايم هست را پيدا كنم و بخونم وازكشف مثل دومثال دانشمندي كه دربالا زدم لذت ببرم اما ايا فيزيك يا حتي رياضيات همان

رشته گمشده منه؟

دوست گرامی؛

اینکه می فرمائید به تجزیه و تحلیل مسائل دنیا از عینک دانش علاقه مندید، خبر خوبی است و می تواند پایه ی پیشرفت و رشد فکری و ذهنی شما در آینده باشد. به نظرم بهتره همین ابتدای کار اصول روش علمی Scientific Method را (به عنوان معتبر ترین روش موجود برای توسعه ی آگاهی های بشر) یک بار دیگر به خوبی مطالعه کنید تا این مساله را دریابید که یک دانشمند با ابزارهای دانش خود (تجربه، آزمایش، محاسبه و استنتاج عقلی/منطقی)می تواند نظریه هائی غیر مقدس برای توصیف رفتارها و قواعد حاکم بر طبیعت پیشنهاد کند و تا زمانی که نظریه ی بهتری برای تبیین طبیعت پیشنهاد نشده، همچنان معتبر تلقی شود؛ مثلا روابط میدان در نسبیت عام اینشتین، قانون جاذبه ی نیوتن را نقض نمی کنند بلکه در واقع آن را تکمیل و بهینه سازی می کند و مبنای توصیفی بهتری در اختیار قرار می دهد.
نکته ی آخر اینکه به نظر شخصی من؛ برای کارشناسی ارشد، شاخه ی کیهانشناسی احتمالا می تواند برای شما جذاب و مفید باشد.
اگر دانش را به خاطر کسب درآمد فرا می‌گیرید؛ به حق آنهایی که به خاطر خود، علم و دانش اندوخته‌اند تجاوز کرده‌اید - آندره ژید

car34

پست توسط car34 »

- پس فيزيك ميتونه همان گمشده من باشه ؟

من چون ليسانسم انساني وغير گروه فيزيك است چندواحد سرجمع براي گرفتن ارشد فيزيك بايد پاس كنم؟

hasan1359

سپاس: 12

پست توسط hasan1359 »

car34 نوشته شده:- پس فيزيك ميتونه همان گمشده من باشه ؟
من چون ليسانسم انساني وغير گروه فيزيك است چندواحد سرجمع براي گرفتن ارشد فيزيك بايد پاس كنم؟

آیا دیپلمتون هم انسانی بوده؟

ارسال پست