مهارت حل مساله

مدیران انجمن: parse, javad123javad

ارسال پست
mehrdad.hjz

نام: مهرداد هویدا

مهارت حل مساله

پست توسط mehrdad.hjz »

سلام
من یه دبیرستانی ام و البته عاشق فیزیک و لی هر چقدر فیزیک میخونم باز موقع ازمون نمیتونم اونطور که باید جواب بدم در حالی که مقاله هایی در مورد چگونگی خوندن فیزیک خوندم و اجرا کردم ولی باز نمیشه .مشکل من حل مساله هست و ازتون در مورد بهبود این مهارتم کمک میخوام

user41967

سپاس: 42

Re: مهارت حل مساله

پست توسط user41967 »

عجله رو ازخودت دور كن، يك مسئله جمع و جور رو انتخاب كن كه معلومات كافي براي حلش رو داري ولي براحتي نتوني حلش كني، اونقدر به خودت زمان بده تا بالاخره حلش كني، حتي شده يك هفته بهش فكر كن ولي بايد خودت بتوني حلش كني، اين روشي هست كه متاسفانه بما اموزش ندادن واسه هميم در واقع كمتر كسي قادر به فهم عميق فيزيك ميشه، حتي اكثر اساتيد و دانشجويان سطح بالا در واقع مفاهيم رو نفهميدن، چون هيچوقت روي يك مسئله عميق نتونستن فكر كنن،ضعف سيستم اموزش هست كه مجبوري مطالب زياد رو در زمان كم ياد بگيري واسه همين اين قابليت كمتر پرورش پيدا ميكنه، اما چيزيو كه گفتم امتحان كن بار اولش سخته ولي وقتي موفق شي لذتش رو درك ميكني

mehrdad.hjz

نام: مهرداد هویدا

Re: مهارت حل مساله

پست توسط mehrdad.hjz »

nimafat نوشته شده:عجله رو ازخودت دور كن، يك مسئله جمع و جور رو انتخاب كن كه معلومات كافي براي حلش رو داري ولي براحتي نتوني حلش كني، اونقدر به خودت زمان بده تا بالاخره حلش كني، حتي شده يك هفته بهش فكر كن ولي بايد خودت بتوني حلش كني، اين روشي هست كه متاسفانه بما اموزش ندادن واسه هميم در واقع كمتر كسي قادر به فهم عميق فيزيك ميشه، حتي اكثر اساتيد و دانشجويان سطح بالا در واقع مفاهيم رو نفهميدن، چون هيچوقت روي يك مسئله عميق نتونستن فكر كنن،ضعف سيستم اموزش هست كه مجبوري مطالب زياد رو در زمان كم ياد بگيري واسه همين اين قابليت كمتر پرورش پيدا ميكنه، اما چيزيو كه گفتم امتحان كن بار اولش سخته ولي وقتي موفق شي لذتش رو درك ميكني

ممنونم از شما

ارسال پست