جهان گودل

مدیران انجمن: parse, javad123javad

Paradoxy

سپاس: 1012

Re: جهان گودل

پست توسط Paradoxy »

من سواد کافی برای پاسخ دادن به سوال شما رو ندارم، چون مطالعه ای در زمینه اثر بازخورد تابشی و ... نداشتم. اگر در منبع خاصی این هارو خوندید اول منابع مذکور رو لینک کنید که در صورت مطالعه، امکان پاسخگویی به سوالتون باشه.

reja12

پست توسط reja12 »

ببخشید که وقتتان را خیلی گرفتم. البته من بیشتر این موضوع را در برنامه های علمی تلویزیونی دیدم که توضیحی نداد در لینک های اینترنتی هم توضیح چندانی پیدا نکردم اما چند لینک مرتبط را دیدم که در یکی (دومی) به فضای مایسنر اشاره شده که نمیدانم تا چه حد ارتباط دارد
hoshefarazamini.persianblog.ir/post/37

axiom.parsiblog.com/Posts/80

gadgetnews.ir/4075/how-time-travel-works-wormholes

reja12

پست توسط reja12 »

یکی دیگه از سایتها اینه
http://bigbangpage.com/?s=%D9%85%D8%A7% ... 8%A7%D9%86

نمایه کاربر
تارخ

نام: تارخ

سپاس: 14

پست توسط تارخ »

paradoxy نوشته شده:خواهش میکنم. هر آنچه که ما از سفر به گذشته میگیم، چیزی به جز گمانه زنی نیست. شاید ابدا سفر به گذشته ممکن نباشه، چرا که تا به حال مسافری از آینده ندیدیم. شاید هم بنا به دلایلی مثل جهان های موازی و ... این سفر ممکن باشه. به شخصه دوست دارم این امکان وجود داشته باشه چون خیلی از حقایق رو میتونه آشکار کنه. اما راجب اینکه میگنجه یا خیر، در حد گمانه زنی بله

سلام

منظور از اینکه مسافری از اینده ندیدیم دقیقا یعنی چی؟

چطور باید مسافری از اینده داشته باشیم.؟ بنظر شما ایا امکان دارد انسانی از اینده به زمان فعلی مسافرت کند تا این مسئله مسافرت در زمان زیر سوال نرود. میتوانید واضح تر بیان کنید.

من فکر میکردم اگر ماشین زمانی هم اختراع شود فقط مسافرت به گذشته امکان پذیر باشد. الان که ما در زمان 7/3/96 هستیم چطور باید انسانی از اینده را ببینیم یا باید ببینیم تا قضیه فوق صادق شود.
ممنون از پاسخ گویی

نمایه کاربر
stanly

نام: م.گ

محل اقامت: کی اف

سپاس: 117

پست توسط stanly »

تارخ نوشته شده:
paradoxy نوشته شده:خواهش میکنم. هر آنچه که ما از سفر به گذشته میگیم، چیزی به جز گمانه زنی نیست. شاید ابدا سفر به گذشته ممکن نباشه، چرا که تا به حال مسافری از آینده ندیدیم. شاید هم بنا به دلایلی مثل جهان های موازی و ... این سفر ممکن باشه. به شخصه دوست دارم این امکان وجود داشته باشه چون خیلی از حقایق رو میتونه آشکار کنه. اما راجب اینکه میگنجه یا خیر، در حد گمانه زنی بله

سلام

چطور باید مسافری از اینده داشته باشیم.؟ بنظر شما ایا امکان دارد انسانی از اینده به زمان فعلی مسافرت کند تا این مسئله مسافرت در زمان زیر سوال نرود. میتوانید واضح تر بیان کنید.

من فکر میکردم اگر ماشین زمانی هم اختراع شود فقط مسافرت به گذشته امکان پذیر باشد. الان که ما در زمان 7/3/96 هستیم چطور باید انسانی از اینده را ببینیم یا باید ببینیم تا قضیه فوق صادق شود.
ممنون از پاسخ گویی

چون اگه در اینده ماشین زمانی ساخته بشه،باید به گذشته(مثلا زمان ما)سر بزنن! smile021

نمایه کاربر
تارخ

پست توسط تارخ »

stanly نوشته شده:
تارخ نوشته شده:

سلام

ممنون از پاسخ گویی

چون اگه در اینده ماشین زمانی ساخته بشه،باید به گذشته(مثلا زمان ما)سر بزنن! smile021

سلام
اوکی اگر در اینده ساخته بشه. ولی اینده یعنی فردا . مثل اون دکان بقالی که میگفت امروز نقد و فردا نسیه.
فردا که هنوز نیومده چطوری باید ازش مسافری بیاد به امروز تا من متوجه بشوم.؟
آیا موجوداتی در اینده زندگی میکنند ولی چون با ماشین زمانشون به ما سر نزدند نتیجه میگیریم که یا ماشین زمان ندارند. یا هنوز نساختند و یا امکان ساختنش کلا بی معنی هست.؟ smile072 smile072

نمایه کاربر
تارخ

پست توسط تارخ »

سلام
یادم اومد تو یه کتابی راجب ارابه خدایان نوشته بود که یه موجوداتی از اینده اومدن روی زمین و یه کارهایی کردند. یا تو فیلم فرا زمینی ها اینجوری میگه موجوداتی در قدیم از فضا به زمین اومدند . منظورتان که این حالت نیست.

نمایه کاربر
stanly

نام: م.گ

محل اقامت: کی اف

سپاس: 117

پست توسط stanly »

فردا که هنوز نیومده چطوری باید ازش مسافری بیاد به امروز تا من متوجه بشوم.؟

نسبیت چنین تفسیری از زمان نداره؛بلکه حال و گذته و اینده رو ساکن میدونه(بخوام فلسفه بافی کنم،تعبیری پارمنیدسی داره نه هراکلیتی)
کسانی مثل ما که به دنیای فیزیک اعتقاد دارند به خوبی می‌دانند که تمایز بین گذشته، حال و آینده توهمی بیش نیست؛ گرچه این توهم دیرینه و پایدار است.» مشخص نیست که آیا خانواده بسو با این شکل درد و دل اینشتین آرام شده بودند یا خیر، اما تقریبا تمام کسانی که فیزیک را درک می‌کنند می‌دانند که اینشتین درست گفته بود! شاید زمان تنها توهمی سر سختانه باشد!
http://bigbangpage.com/astronomy/%D8%A2 ... %A8%D8%A7/
آیا موجوداتی در اینده زندگی میکنند ولی چون با ماشین زمانشون به ما سر نزدند نتیجه میگیریم که یا ماشین زمان ندارند. یا هنوز نساختند و یا امکان ساختنش کلا بی معنی هست.؟ smile072 smile072

ماشین زمان شدنی نیست! smile021

ادم اومد تو یه کتابی راجب ارابه خدایان نوشته بود

به مطالب شبه علمی این کتاب اعتماد نکنید!
http://bigbangpage.com/science-content/ ... %A9%D9%86/

user8604

سپاس: 877

پست توسط user8604 »

روش دیگه ای که برای سفر در زمان وجود داره مربوط میشه به جهانهای موازی.
اگر فرض کنیم بینهایت جهان موازی در حالتهای مختلفی از جهان ما وجود داره. میشه این رو در نظر گرفت که حالتهایی برای تاخیر اتفاقات زمانی بین دنیاها هم وجود داره. با پیدا کردن اون دنیای موازی که معادل هست با اون زمانی که میخوایم بهش سفر کنیم و داشتن تکنولوژی تلپورت به جهانهای موازی میشه به اون زمان سفر کرد!

user8604

سپاس: 877

پست توسط user8604 »

یک روش دیگه برای سفر به گذشته وجود داره که شاید سخت تر از بقیه باشه!

reja12

پست توسط reja12 »

به نظر میرسد از دو لینک به شرح زیر و گفته آقای داود تهرانی جان و stanley عزیزمیتوان چنین استنباط کرد که فرد در بازگشت به گذشته با همزاد خود یا پدر بزرگش روبرو میشود چنانچه او را بکشد خودش از بین میرود و این پارادوکسی است که بازخورد تابشی از آن جلوگیری میکند. با اینحال گفته میشود که جهان کوانتومی ذرات ریز زیر اتمی را نشان میدهد که از طریق کرمچاله گذشته خود را ازبین میبرند. لطفا اگر ممکن است در این خصوص توضیح دهید.

http://axiom.parsiblog.com/Posts/80

http://canot.ir/?p=11575

Paradoxy

سپاس: 1012

پست توسط Paradoxy »

من توصیه میکنم این جور بحث هارو از منابع معتبر (کتاب نشد، ژورنالای phys ، nature، arxiv و ... نشد ویکی پدیا) دنبال کنید. بلاگ ها ابدا مکان مناسبی برای مطالعه نیستند. اون قضیه که الکترون گذشته خودش ور تغییر میده و این داستانا اصلا کاری به کرم چاله نداره و بهتره توی آزمایش تاخیری، دنبال کم و کیفش باشید. خودتون رو با این چیزا هم گیج نکنید.

reja12

پست توسط reja12 »

از راهنمایی شما متشکرم

ارسال پست