آزمایش سایناک

مدیران انجمن: parse, javad123javad

ارسال پست
Expl0si0n

آزمایش سایناک

پست توسط Expl0si0n »

سلام به همه دوستان عزیز!
من خیلی از فیزیک سر در نمیارم‌ ولی خب خیلی علاقه دارم واسه همین این ازمایش و توضیحات رو درک نمیکنم.
اول از همه لینک ویدئو و شرح آزمایش:
لینک
خیلی دوست دارم بدونم این آزمایش علمی هست یا نه و اگر علمی هست و اتر رو اثبات کرده چرا نسبیت هنوز توسط جوامع علمی مورد قبوله.
آخرین ویرایش توسط DARKENERGY جمعه ۱۳۹۶/۶/۱۰ - ۱۲:۲۵, ویرایش شده کلا 1 بار

نمایه کاربر
ADMIN

سپاس: 560

تماس:

Re: آزمایش سایناک

پست توسط ADMIN »

این اثر سایناک هست. موضوعی مربوط به فیزیک نور. نه اثبات کننده‌ی اتر هست و نه تناقضی با نسبیت داره.
موجیم که آسودگی ما عدم ماست ... ما زنده به آنیم که آرام نگیریم ...

نمایه کاربر
Cartouche

سپاس: 957

Re: آزمایش سایناک

پست توسط Cartouche »

اتفاقا باید اشاره بکنم که این اثر (که در شکل اولیه آن که توسط Sagnac معرفی شد، اساسا از یک قانون ساده فیزیک یعنی پایستگی تکانه زاویه ای ناشی میشود) دقیقا در دو مقاله ی اولیه Sagnac در 1913 برای رد نسبیت و اثبات اتر ارائه شده و نکاتی که در ویدیو گفته میشه تقریبا خلاصه ی دو مقاله ی ایشان هست.
متاسفانه بسیاری از مباحث اشتباها و از روی نادانی آقای Sagnac در مقالات بیان شده، به طوری که بسیار جالب خواهد بود اگر بدونید که از قضا دو سال قبل از ایشون، فون لائو (که ما بیشتر بخاطر پراش موج X در کریستال ها ایشون رو میشناسیم) با اثری تقریبا مشابه همین ویدیو، نسبیت رو اثبات کردند (!!!) و تنها کافی می بود که Sagnac از مقالات فون لائو مطلع می بود.
در کل باید بگم که اگرچه زمانی که من جوانتر بودم مطالب مناسبی در این مورد برای مطالعه پیدا نکردم، اما مطمئنم اگر امروز دوباره بگردم یا شما علاقه مند باشید مطمئنن مباحث جالبی در این موضوع که دقیقا به اتر و نسبیت خاص مربوط است وجود داره که احتمالن باید در مقالات فون لائو، هارزر و همین اقای سایناک بگردید.
دوای درد عاشق را کسی کو سهل پندارد

ز فکر آنان که در تدبیر درمانند در مانند

ارسال پست