يك سوال جالب ... يك پيش بيني عجيب ... ببينم شما رو!!!

مدیران انجمن: parse, javad123javad

ارسال پست

مهمان

يك سوال جالب ... يك پيش بيني عجيب ... ببينم شما رو!!!

پست توسط مهمان »

يكي از سوال هايي كه ذهن بسياري از دانشمندان اختر فيزيك را به خود مشغول كرده نمودار گسترش جهان بر حسب زمان است . همان طور كه مي دانيد آغاز جهان تنوسط انفجار بزرگ يا به قول بچه هاي اونور آبي بيگ بنگ بوده و بعد از اون كهكشان ها از هم فاصله گرفتند. هنوز هم اين روند ادامه داره و كهكشان ها از هم دور مي شن ...حالا يه سوالي كه به وجود مياد اينه كه اين دور شدن تا كي ادامه داره؟
آيا زماني مي رسه كه سرعت دور شدن اونقدر كم بشه كه ديگه كهكشان ها ثابت بشن و به خاطر گرانش به هم نزديك بشن و باز به حالت اول برگردن و يا اينكه اين دور شدن تا بينهايت ادامه پيدا مي كنه؟
براي حل اين مساله دانشمندان در حال اندازه گيري چگالي جهان هستند ( چه كار ساده اي :lol: ) اگر اين چگالي از يه حدي بيشتر بشه حالت اول رخ مي ده يعني باز هم كهكشان ها و ستاره ها به هم ميرسن و همه چيز به حالت اول بر مي گرده .
تا اينجا بحث كاملا علمي بود :D ..... از اينجا به بعد اگر به مسايل اعتقادي مثل من شك داريد بحث را دنبال كنيد . براي من هميشه صحت قرآن سوال بوده براي همين زود قبولش نكردم توصيه مي كنم شما هم برين ترجمه فارسي قرآنو بخونيد خودتون مي فهميد كه راسته يا دروغ . اما به نظر من اگر با دقت خونده بشه و از تفسير هايي كه بعضي ها كردن استفاده نشه به اعتقاد خودتون نزديكتره. از بحث دور نشويم
توي كتاب عربي سه كه اكثرا خونديد گفته كه قرآن انفجار بزرگ رو پيش بيني كرده جالب اينه كه قرآن قضيه اي رو كه هنوز اثبات نشده رو هم با قطعيت بيان كرده يعني گفته كه كدوم يك از حالات بالا رخ ميده ( حالا ببينم شما رو.........) مي تونيد به سوره ي انبيا آيه ي 103 يا 104 مراجعه كنيد و جواب سوال رو بگيريد

هانيه فقيه

تماس:

تقدير

پست توسط هانيه فقيه »

با سلام خدمت دوست خوبم
من واقعا لذت بردم از اين متن و به آيه ي 104 سوره ي انبيا مراجعه كردم و ديدم كه نوشته بود :
" يوم نطوي السما ء كطي السجل للكتب كما بداءنا اول خلق نعيده ... "
روزيكه آسمان ها را مانند طومار نامه ها بپيچيم و به حال اول كه آفريديم باز گردانيم ...
كه در اين آيه نه تنها اشاره به بيگ بنگ داره بلكه حل المسايل دانشمنداي محترمه كه به عبارتي " آب در كوزه و ما گرد جهان ميگرديم "
:idea: ولي بهتره چگالي جهان رو حساب كنند تا در نهايت متوجه بشند قرآن چه كتاب گرانقدريه و خداوند ما كيست .
با تشكر

حسين - اردبيل

پست توسط حسين - اردبيل »

در مورد سلاحهاي سايكوترونيك توضيح دهيد.

MATHEMATICS

سپاس: 2

پست توسط MATHEMATICS »

هانيه خانم عزيز :

شما و بسياري ديگر چنان صحبت ميكنند كه انگار اين مسايل براي ما حل شده بوده و ديگران (غير مسلمانان) كار بيهوده اي مي كنند. قرآن كتاب ارزشمندي است و فكر نميكنم هيچ دانشمندي با قران و كتابهاي مشابه ديگر مشكلي داشته باشد؛ اما بحث بر سر طرز فكر ماست؛
آيا پژوهش و كار طاقت فرساي دانشمندان (غير مسلمان) در مورد شناخت جهان و هستي ارزشمند است يا نقل قول ما از كتاب آسماني قرآن؟ نكته جالب اينكه همين نقل قولهاي ما هم بعد از كشفيات آنان صورت ميگيرد و تازه با يك ژست حكيمانه اي هم ميگوييم : اين موضوع كه در قرآن ما وجود داشته ...

پس زياد هم به مسلماني خود ننازيم؛ چون آن كسانيكه سالها زحمت مي كشند تا از درد يك انسان بكاهند يا باعث شناخت من و شما از اين جهان هستي بشوند مسلمان واقعي هستند و عقل و منطق و حتي دين هم ميگويد كه آنان نزد خدا گراميتر هستند؛ زيرا اسم و رسم مسلماني ملاك نميباشد و خوشبختانه كلاه سر خدا نمي رود.

اما بحث مهمان گرامي زيبا و آدرس دهي ايشان جالب بود.

نكته : بررسي ها نشان ميدهد كه پيشرفتهاي بشر در اين 20-30 سال اخير باندازه كل دانش بشري از ابتدا تاكنون بوده است.
زمانيكه ما در اين مملكت خواب غيلوله ميرفتيم دانشمندان غربي در مراكز تحقيقاتي و آزمايشگاههاي آمريكا و اروپا به شناخت بشر از خود و جهان كمك مي كردند تا بهتر و راحت تر زندگي كند و عاقلانه تر بيانديشد.
FRIENDSHIP

نمایه کاربر
kamran333

محل اقامت: ایالات متحده آمریکا

پست توسط kamran333 »

man mosalman nistam ama jaleb bood..shayad chizi shabih be yek big crunch
من نمی دانم که می دانم یا نمی دانم که می دانم یا نمی دانم...

هانيه فقيه

تماس:

گفتماني با MATHEMATICS

پست توسط هانيه فقيه »

MATHEMATICS,
سلام دوست ريز بين و ارجمندم :
لازم به ذكر هست كه در مورد اول بايد بگم كه قرآن تنها كتابيه كه تحريف نشده است البته اگر به طور جزيي و كلي نگاه كنيم و نيز بايد بگم اين مقايسه در كنار ساير كتابهاي ديني قرار ميگيره ( تورات و انجيل وهمه ي اون هايي كه شما قطعا بيشتر از من مطلع هستيد اون هم به دليل ديد در حد نانويي شما ميگم كه بيشتر مطلعيد )
اينكه انتظار داريد ما هم مانند دانشمندان به قول شما در ظاهر كافر و در باطن مسلمون بريم دنبال كشف و شناخت جهان هستي انتظار خوبيه اما لازم به ذكر هست كه اين موضوع من مسلمون رو به اثبات وجود خدا يا هر چيز ديگه كه دانشمنداي به ظاهر كافر ميرسونه , نميرسونه (ما با همين دانشمنداي به ظاهر كافر و در باطن مسلمون در واقع دوستي قلبي داريم چون هر كس به بياني خودش رو به خدا ميرسونه كه اونها رسيدند و هنوز به نتيجه گيري كلي نرسيدند ), چون ما با شناخت جهان هستي كه ابتدايش از خودشناسي شروع ميشه كه حتما سخن امام علي (ع) رو شنيدي كه : " خودشناسي , خدا شناسيه " به يه جاهاي ديگه ميرسيم كه ديگه اون جاست كه ميگن : " تا نگردي آشنا زين پرده رمزي نشنوي "
ضمنا بهتره كه بحث رو علمي كنيم والا لازم به ذكر اين موضوعات هست كه
1: دانشمندان مسلمان كه اصلا لازم به اسم بردند نيست در تازيخ بيشمارند ...
2:دانشمندان ايراني و غير ايراني مسلمان هم در قرن حاضر بسيارند پروفسور حسابي(فيزيك), جوان (ليزر ) وبچه هايي كه هر ساله در المپياد ها ( فيزيك و رياضي و رباتيك و پزشكي و مهندسي بتن و مواد سبك از پيش آماده شده ي ساختمان و... بقيه اش رو خودت ميدوني ) و چه اهميتي داره كه دارن ميبرندشون اون ور با دعوت نامه و ... مهم اينه كه اگه هم ما رو محدود كرده بودند يا به اصطلاح خواب بوديم (نظر شما و ساير دوستان ) ما هر جاي دنيا كه باشيم مسلمونيم .تمام حرفام بي غرضانه و دوستانه بود چون :
"در حريم عشق نتوان زد دم از گفت و شنود زانكه آنجا جمله اعضا چشم بايد بود و گوش "
با تشكر

ارسال پست