گذشته و آینده

مدیران انجمن: parse, javad123javad

نمایه کاربر
آیاز

سپاس: 20

تماس:

گذشته و آینده

پست توسط آیاز »

می خوام کاملا پایه ای صحبت کنم تا یه وقت کسی در فهم منظورم دچار اشتباه نشه همه ما می دونیم که نور یه سرعتی داره بطور مثال وقتی من نور چراغ قوه ای رو از فاصله 2کیلومتری به طرف شما بتابونم شما پس از زمان اندکی اون رو خواهید دید این زمان با اینکه خیلی اندکه ولی صفر نیست.
همین طور همه مون اینو میدونیم که چیزی که می بینیم ناشی از نوریست که اون شیء به طرف ما می فرسته.
تا اینجا این دو مورد رو داشته باشید: حالا فرض کنید با سرعتی بیشتر از سرعت نور به سمت یه سیاره خیلی دور حرکت کنیم وقتی به اون سیاره می رسیم با یه وسیله ای زمین رو نگاه کنیم چی می بینیم؟
بی شک نوری که از سمت زمین به طرف ما متساطع می شه نوریه که مدت ها پیش از زمین خارج شده ولی ما الان می بینیمش به فرض مثال اگه من درسال 87 از زمین خارج بشم و در سال 88 به اون سیاره برسم چون سریع تر از نور حرکت کردم وقتی زمین رو نگاه می کنم سال 85 رو می بینم و اگه این فاصله و سرعت من بیشتر بشن می تونم زمانهای خیلی قبل تر رو هم ببینم
این فرضیه من رو قانع کرد که اگه این کار صورت بگیره (البته هنوز بشر همچین تکنولوژی ای در اختیار نداره که با این سرعت حرکت کنه و از اون فاصله زمین رو ببینه) می شه گذشته رو دید.
حالا سوالی که دارم اینه آیا می شه یه کاری شبیه به این کرد و در فرآیند اون آینده رو دید؟
البته قبل از اتمام مطلبم می خوام نظر خودم رو در مورد سوالم بنویسم:
پاسخ خود من نه ست.چرا؟
ببینید من مطالب زیادی رو در رابطه با چگونگی سفر به آینده و شکاف های زمان خودندم و شنیدم ولی هیچ کدوم منو قانع نمی کنه من فکر می کنم به هیچ روشی نمی شه آینده رو دید من تئوری ای رو در مورد چگونگی دیدن گذشته ارائه دادم ولی فراموش نکنیم گذشته ای که رخ داده و نورش در حال حرکت در فضاست و ما خودمون رو در مسیر اون قرار می دیم ولی واقعا برای من سواله آینده ای که هنوز رخ نداده و هیچ نوری ازاون ساطع نشده من چطورو کجا می تونم اونو ببینیم یعنی: وقتی من می دونم چیزی که هنوز متولد نشده و درحال حاضر نیست رو چطور می تونم در مورد دیدن یا ندیدنش بحث کنم
لطفا نظراتتون رو برام بنویسید
با تشکر از کسی جرقه این مطلب رو زد (فرشاد اسماعیل زاده)
آخرین ویرایش توسط آیاز چهارشنبه ۱۳۸۷/۱۱/۲ - ۰۸:۱۶, ویرایش شده کلا 1 بار
تانري اولوب
باريش اولسا...
قاييداجاقدير

خدا مرده اما
اگر صلح باشد...
باز خواهد گشت
«آلما يولو»

نمایه کاربر
محمد مهدي غلامي

محل اقامت: مشهد

سپاس: 14

تماس:

Re: گذشته و آینده

پست توسط محمد مهدي غلامي »

با سلام ..........
درسته ما در اون صورت ميتونيم گذشته رو ببينيم اما اين به معني سفر به گذشته نيست.الان اكثرا بحث رو اينه كه ميشه به گذشته سفر كرد؟
در ضمن بر اساس تئوري نميشه از سرعت نور تند تر رفت و حتي مشاهده ي گذشته غير ممكنه. اما شايد بشه از طريق كرمچاله ها در مكان-زمان ميونبر زد و به گذشته سفر كرد.
با تشكر..........
جنگ نرم ... ؟!!!

نمایه کاربر
MRT

نام: محمدرضا طباطبایی

محل اقامت: تبریز

سپاس: 95

تماس:

پست توسط MRT »

به نظر من لازمه سفر يا انتقال به گذشته ، زنده كردن مردگان و باز سازي نابود شدگان است . همچنين كشتن زندگان و نابود كردن بوجود آمدگان ، كه كار غير ممكن و نامعقولي است . سفر يا انتقال به آينده هم چيزي در همين مايه‌ها يعني پوچ و بي مفهوم و غير ممكن است . اينها صرفا خيال پردازي در علم هستند .
با توجه به ماده 8 قوانین تالار گفتمان شبكه فیزیك هوپا :

ارايه انديشه‌هاي نو در فيزيك و متافيزيك ، رياضيات مختص فيزيك ، حساب و هندسه دوجيني در وب سايت شخصي :

https://ki2100.com

تصویر

تصویر

نمایه کاربر
Atila

محل اقامت: آزربایجان

پست توسط Atila »

من باهات موافقم ولی یادت نره تو با این روش گذشته رو نمی بینی بلکه نوری که از اون ساطع می شه رو می بینی پس با همچین روشی نمی شه آینده رودید چون هنوز نوری از اون ساطع نشده
تو با منی اما
من از خودم دورم

نمایه کاربر
Atila

محل اقامت: آزربایجان

پست توسط Atila »

آینده ای در کار نیست
تو با منی اما
من از خودم دورم

hellb0dy

پست توسط hellb0dy »

سلام
من مشهدی ام
اینی که می گی در تئوری تو ممکنه همون جور که در تئوری انشتین غیر ممکنه(اگر جسمی به سرعت نور برسد جرمش بی نهایت می شود) smile001
در مورد سفر به آینده
اگر فضا و زمان طبق گفته انشتین نسبی باشند اجتمال سفر به آینده وجود خواهد داشت اما نه به این سیستمی که تو انتظار دیدن نور ساطع شده رو داری

در تئوری ، تئوری و عمل با هم فرقی ندارند اما در عمل متفاوتند.
(نمی دونم کی)

نمایه کاربر
آیاز

تماس:

پست توسط آیاز »

hellb0dy نوشته شده:سلام
من مشهدی ام
اینی که می گی در تئوری تو ممکنه همون جور که در تئوری انشتین غیر ممکنه(اگر جسمی به سرعت نور برسد جرمش بی نهایت می شود) smile001
در مورد سفر به آینده
اگر فضا و زمان طبق گفته انشتین نسبی باشند اجتمال سفر به آینده وجود خواهد داشت اما نه به این سیستمی که تو انتظار دیدن نور ساطع شده رو داری

در تئوری ، تئوری و عمل با هم فرقی ندارند اما در عمل متفاوتند.
(نمی دونم کی)
ممنون مشهدی ولی ببخشید با این لحن صحبت می کنم همتون می گین درشرایطی می شه آینده رو دید ولی هیچ وقت هیچ کدومتون درموردش توضیح نمیدین من فکرمی کنم چون دوست دارین که سفر به آینده امکان پذیر باشه این نظر رو می دین و درواقع هیچ استدلالی پشتش نیست
تانري اولوب
باريش اولسا...
قاييداجاقدير

خدا مرده اما
اگر صلح باشد...
باز خواهد گشت
«آلما يولو»

نمایه کاربر
آیاز

تماس:

پست توسط آیاز »

منتظر استدلالت هستم
تانري اولوب
باريش اولسا...
قاييداجاقدير

خدا مرده اما
اگر صلح باشد...
باز خواهد گشت
«آلما يولو»

نمایه کاربر
آنائیل

تماس:

پست توسط آنائیل »

من می گم هم سفر به آینده ممکنه هم به گذشته و هم تغییر اون
اما این کار هیچ تاثیری بر محیط اطراف ما نمی گذاره
و اصلا نیازی هم به این کار نیست (راه های ساده تری هست)
smile072
فقط پیام هام رو می خونم

نمایه کاربر
آیاز

تماس:

پست توسط آیاز »

آنائیل عزیز نامفهومه بیشتر توضیح بده
در ضمن وقتی ادعایی می کنی (امکان سفر به گذشته و آینده) لطفا استدلالت رو هم بگو
تانري اولوب
باريش اولسا...
قاييداجاقدير

خدا مرده اما
اگر صلح باشد...
باز خواهد گشت
«آلما يولو»

نمایه کاربر
آنائیل

تماس:

پست توسط آنائیل »

آیاز نوشته شده:آنائیل عزیز نامفهومه بیشتر توضیح بده
در ضمن وقتی ادعایی می کنی (امکان سفر به گذشته و آینده) لطفا استدلالت رو هم بگو
چشم آیاز عزیز ولی گفته باشم من فقط می گم نه حال اثباتش کاملش رو دارم نه وقتش رو شما مختارید می تونین بپذیرید می تونین ردش کنین
در ضمن به همون دلیل وقت که گفتم نمی تونم همه توضیحات رو یه دفعه بدم باید قسمتیش کنم , ببخشید smile020
خب برای شروع اول لازمه که بدونیم زمان چجوریه
اول نظریه قدیمی رو مطرح می کنم بعد جدیدش رو
خط زمانی :
طبق این نظریه زمان مثل یه خط می مونه
یعنی اگه دیروز رو یه نقطه فرض کنیم , آمروز بعد از دیروز و فردا بعد از امروز میاد
که میشه همه این ها رو با یه خط به هم وصل کرد
تصویر
مطابق این نظریه میشه رفتن به گذشته (تغییر گذشته) رو رد کرد
یه مثال می زنم براتون :
فرض کنیم دوست من دچار یه حادثه می شه و چون من دید میرسم جانش رو از دست میده
حالا من یه ماشین زمان می سازم و میرم به اون زمان و این دفعه به موقع می رسم و جون دوستم رو نجات می دم
و بعد سوار ماشینم میشم و بر می گردم به زمان خودم ولی چند دقیقه بعد از حرکت من دوستم به طور اتفاقی باعث مرگ منی که در اون زمان بوده میشه
اون وقت من وقتی به زمان حال برسم چی میشه ؟
چون اصولا نباید من در اون زمان وجود داشته باشم smile024
تصویر
به این قضیه می گن کج شدن خط زمانی
ضمنا اگر کج شدن خط زمانی ممکن باشه به عدالت هم لطمه می خوره
چون ممکنه خیلی اتفاقات دیگه به خاطر این کار من بیفته که نباید می افتاد
این یکی از دلایل رد بازگشت به گذشته بود
( ادامه اش باشه برای بعد smile072 )
فقط پیام هام رو می خونم

نمایه کاربر
آنائیل

تماس:

پست توسط آنائیل »

دوستان من برگشتم بلاخره smile039
خوب ادامه حث رو پی می گیریم
دوستان کسی هست که بتونه نظریه کج شدن خط زمانی رو رد کنه ؟
فقط پیام هام رو می خونم

نمایه کاربر
آیاز

تماس:

پست توسط آیاز »

آنائیل نوشته شده: فرض کنیم دوست من دچار یه حادثه می شه و چون من دید میرسم جانش رو از دست میده
حالا من یه ماشین زمان می سازم و میرم به اون زمان و این دفعه به موقع می رسم و جون دوستم رو نجات می دم
و بعد سوار ماشینم میشم و بر می گردم به زمان خودم ولی چند دقیقه بعد از حرکت من دوستم به طور اتفاقی باعث مرگ منی که در اون زمان بوده میشه
اون وقت من وقتی به زمان حال برسم چی میشه ؟
چون اصولا نباید من در اون زمان وجود داشته باشم smile072 )
موافقم
بذار من یه جور دیگه بگم:
فرض می کنیم من به گذشته برگردم و مادرم رو وقتی هنوز یه بچه ست بکشم و به حال برگردم اونوقت smile001
اون موقع می تونم بگم 2+2=5 نه؟؟؟؟؟؟ smile023
پس...
من به شخصه تا وقتی یه چیزی اصول منطق رو رعایت نکنه قبول نمی کنم چون احساس می کنم بهم توهین می شه
تانري اولوب
باريش اولسا...
قاييداجاقدير

خدا مرده اما
اگر صلح باشد...
باز خواهد گشت
«آلما يولو»

نمایه کاربر
آنائیل

تماس:

پست توسط آنائیل »

آیاز نوشته شده:موافقم
بذار من یه جور دیگه بگم:
فرض می کنیم من به گذشته برگردم و مادرم رو وقتی هنوز یه بچه ست بکشم و به حال برگردم اونوقت smile001
اون موقع می تونم بگم 2+2=5 نه؟؟؟؟؟؟ smile023
پس...
من به شخصه تا وقتی یه چیزی اصول منطق رو رعایت نکنه قبول نمی کنم چون احساس می کنم بهم توهین می شه
خوب این هم شد تایید نظریه کج شدن خط زمانی
کسی هست بلد باشه ردش کنه ؟
smile042
فقط پیام هام رو می خونم

ehmed

سپاس: 6

پست توسط ehmed »

آنائیل عزیز کج شدن خطی زمان بستگی به سرعت نور دارد و ما از روی این سرعت به این استنباط میرسیم اگر از من بپرسند اجرام حرکتی انحنا در زمان دارند و این هم مربوط به دریافت گذشته موضوعات باتوجه به فاصله ما است متاسفانه ما به اشتباه همه چیز را با زمان حال میسنجیم ولی زمان حال کاملا ناپایدار است و مربوط به شخص خودت است نه دیگران و کلیه کائنات با این زمان کار میکنند ولی با سرعت باور نکردنی در حال گذر است و ما فقط گذشته موضوعات را میبینیم و عمل شما در زمان حال بر همه جا تاثیر گذار است در هر صورت دید ما نسبت به موضوعات گذشته دارای انحنایی است که فاصله باعث آن میشود و در ابعاد بالاتر گرانش چون بر فوتون نور تاثیر دارد

ارسال پست