آيا انسان به سوي كندذهني پيش مي‌رود؟

مدیران انجمن: parse, javad123javad

ارسال پست
نمایه کاربر
mahboobeh

محل اقامت: رامسر

سپاس: 381

تماس:

پست توسط mahboobeh »

بر اساس يك تحقيق جديد در مورد تغييرات اسكلت و جمجمه انسان از عصر يخي تاكنون، مغز انسان كه در بيشتر تاريخ بيولوژيكي ما در حال گسترش است، شروع به چروكيده و كوچك شدن كرده است

در گزارشي در مجله ديسكاور آمده است: در طول 20 هزار سال گذشته، حجم متوسط مغز يك مرد از ميزان 1500 سانتي‌متر مكعب به 1350 كاهش پيدا كرده و تكه‌اي از خود را به اندازه يك توپ تنيس از دست داده است. اين موضوع در مورد زنان نيز تا حدي يكسان است. از سويي اين كوچك‌شدن اندازه مغز به نظر مي رسد سيري تكاملي را طي مي‌كند.

به عقيده محققان اگر اين سير كوچك شدن در 20 هزار سال آينده با همين سرعت پيش برود، مغز انسان به اندازه مغز هومواركتوسها، ‌انسان‌هاي اوليه كه 500 هزار سال پيش زندگي مي‌كرده و حجم مغزي آنها 1100 سانتي‌متر مكعب بود بازگردد.

به نوشته اين مجله،‌ هنوز علت اين امر و درمان آن به درستي مشخص نشده‌است.

به عقيده تعداد كمي از محققان انسان‌ها در مسير كم شدن ميزان هوش قرا دارند، اما به عقيده برخي ديگر، مغز در حال شناخت ساختار و تكوين آن است.

براساس اين تحقيقات دو امكان وجود دارد:‌ ممكن است مغز انسان كارايي بيشتري پيداكرده يا انسان‌ها به سمت كند ذهني پيش بروند!

faeze aghaei

Re: آيا انسان به سوي كندذهني پيش مي‌رود؟

پست توسط faeze aghaei »

شايد يه بخش خاصي از مغز هست كه همه ادما علاقه اي به استفاده ي اون ندارن و همين امر باعث بشه اون قسمت تحليل بره!نميدونم شايد نظرم مضحك باشه!!!! smile057

نمایه کاربر
آیاز

سپاس: 20

تماس:

پست توسط آیاز »

faeze aghaei نوشته شده:شايد يه بخش خاصي از مغز هست كه همه ادما علاقه اي به استفاده ي اون ندارن و همين امر باعث بشه اون قسمت تحليل بره!نميدونم شايد نظرم مضحك باشه!!!! smile057
اصلا اینطور نیست به هرحال نظر شماست و قابل احترام!

و اما محبوبه عزیز در این جستار شما اشاره ای به ربط کوچک تر شدن حجم مغز با هوش انسان نشده یعنی براساس گزارش ما فهمیدیم که مغز انسان رفته رفته در حال چروکیده و کوچک شدنه ولی دلیل دال بر کند ذهن یا کم هوش شدن انسان ارائه نمیده من هم با توجه به شواهد جاری موافق اینکه انسان رفته رفته داره کند ذهن یا کم هوش میشه نیستم
با تشکر
تانري اولوب
باريش اولسا...
قاييداجاقدير

خدا مرده اما
اگر صلح باشد...
باز خواهد گشت
«آلما يولو»

نمایه کاربر
Gravity1642

محل اقامت: مازندران

سپاس: 3

تماس:

پست توسط Gravity1642 »

فکر نکنم کوچک شدن مغز ربطی به کند ذهن شدن داشته باشه.
اگر اینطور باشه که فیل باید . . .

جایی خوندم که هر چه نسبت مغز به حجم جاندار بزرگتر باشه اون باهوش تره!
فکر کنم انسان های اولیه هم یه خورده از ما بزرگتر بودند!
پس ما هنوز کند ذهن نشدیم! smile039
Finish for Ever!

نمایه کاربر
sadeghol

سپاس: 10

پست توسط sadeghol »

Gravity1642 نوشته شده:فکر نکنم کوچک شدن مغز ربطی به کند ذهن شدن داشته باشه.
اگر اینطور باشه که فیل باید . . .

جایی خوندم که هر چه نسبت مغز به حجم جاندار بزرگتر باشه اون باهوش تره!
فکر کنم انسان های اولیه هم یه خورده از ما بزرگتر بودند!
پس ما هنوز کند ذهن نشدیم! smile039

به نظر منم همینطوره smile072
تصویر

نمایه کاربر
daneshpajooh

سپاس: 3

پست توسط daneshpajooh »

به خبري كه هم اكنون به دستم رسيد توجه بفرماييد ! smile039

faeze aghaei

پست توسط faeze aghaei »

آیاز نوشته شده:
faeze aghaei نوشته شده:شايد يه بخش خاصي از مغز هست كه همه ادما علاقه اي به استفاده ي اون ندارن و همين امر باعث بشه اون قسمت تحليل بره!نميدونم شايد نظرم مضحك باشه!!!! smile057

و اما محبوبه عزیز در این جستار شما اشاره ای به ربط کوچک تر شدن حجم مغز با هوش انسان نشده یعنی براساس گزارش ما فهمیدیم که مغز انسان رفته رفته در حال چروکیده و کوچک شدنه ولی دلیل دال بر کند ذهن یا کم هوش شدن انسان ارائه نمیده من هم با توجه به شواهد جاری موافق اینکه انسان رفته رفته داره کند ذهن یا کم هوش میشه نیستم
با تشکر

من هم موافقم كه هرچي بيشتر ميگذره انسانها باهوش تر مي شن.
يه سري به نظر daneshpajooh بزنيد.يه جورايي در بعضي افراد گفته ي منو تاييد مي كنه!

نمایه کاربر
mahboobeh

محل اقامت: رامسر

سپاس: 381

تماس:

پست توسط mahboobeh »

آیاز نوشته شده:و اما محبوبه عزیز در این جستار شما اشاره ای به ربط کوچک تر شدن حجم مغز با هوش انسان نشده یعنی براساس گزارش ما فهمیدیم که مغز انسان رفته رفته در حال چروکیده و کوچک شدنه ولی دلیل دال بر کند ذهن یا کم هوش شدن انسان ارائه نمیده من هم با توجه به شواهد جاری موافق اینکه انسان رفته رفته داره کند ذهن یا کم هوش میشه نیستم
با تشکر
خب بیبینید این که می گم نظر خودمهو یکی از اطلاعات زیستیم که بعدا اسکنش می کنم:
هرچه نسبت سطح چین خورده مخ بیشتر باشه توانایی حل مسائل پیچیده بیشتر می شه وقتی مغز کوچکتر بشه همراه بااون سطح چین خورده مخ هم تحلیل می ره بنسبت هوش پایین میاد smile056
Gravity1642 نوشته شده:هر چه نسبت مغز به حجم جاندار بزرگتر باشه اون باهوش تره!
نسبت اندازه نه نسبت چینخوردگی
Gravity1642 نوشته شده:فکر کنم انسان های اولیه هم یه خورده از ما بزرگتر بودند!
سطح قشر چین خورده بترتیب در انسانها بعد والها وسایر پریمات ها(لمور /میمون/و آدمی(انسان نخستین))بیشتر است یعنی هوش و قابلیت تحلیل بیشتری دارن

نمایه کاربر
sadeghol

سپاس: 10

پست توسط sadeghol »

faeze aghaei نوشته شده:
آیاز نوشته شده:

با تشکر

من هم موافقم كه هرچي بيشتر ميگذره انسانها باهوش تر مي شن.
يه سري به نظر daneshpajooh بزنيد.يه جورايي در بعضي افراد گفته ي منو تاييد مي كنه!

این مسائل خیلی زمانبرتر از این حرفاین
تصویر

ارسال پست