حواس‌پرت‌ها از مغز بيشتري برخوردارند

مدیران انجمن: parse, javad123javad

نمایه کاربر
UBUNTU

سپاس: 13

حواس‌پرت‌ها از مغز بيشتري برخوردارند

پست توسط UBUNTU »

افرادي كه در حين انجام كار به راحتي حواسشان پرت مي‌شود ممكن است از ميزان زيادتري از «مغز» برخوردار باشند!
محققان دانشگاه كالج لندن دريافتند كه اين گونه افراد كه به راحتي توجهشان منحرف مي‌شود، از ميزان ماده خاكستري بيشتري نسبت به حد معمول در مناطق خاصي از مغز برخوردارند.

محققان براي بررسي ميزان انحراف فكر به مقايسه مغز افرادي كه به نسبتهاي ساده تا سخت از موضوع منحرف مي‌شدند پرداختند.

آنها اين ويژگي انحراف تمركز و فكر را در افراد با انجام پرسش‌هايي از قبيل اينكه هرچند وقت يكبار متوجه علائم رانندگي نشده يا وارد محلي شده و هدف خود از ورود به آنجا را فراموش كرده‌اند، ارزيابي كردند.

اين تيم تحقيقاتي سپس از مغز اين افراد اسكن مغزي تهيه كردند.

در اين تصاوير تفاوت فاحشي بين ميزان ماده خاكستري بين افراد با ميزان حواس‌پرتي بالا يا پايين در منطقه لوب آهيانه فوقاني چپ وجود داشت.
لوب آهيانه فوقاني چپ در جهت غلبه بر انحراف تمركز كار كرده و افرادي كه لوب آهيانه چپ بزرگتري دارند، سريعتر تمركز خود را از دست مي‌دهند.
دليل ارتباط اندازه اين لوب با حواس پرتي مشخص نيست اما محققان بر اين گمان هستند كه ممكن است دليل اين موضوع اين باشد كه با بالغ شدن انسان، ماده خاكستري مغز از نورون‌ها خالي مي‌شود تا كاربري بيشتري داشته باشد.
به گفته دانشمندان، وجود ماده خاكستري بيشتر در مغز احتمالا نتيجه بالغ نبودن مغز و نقص خفيف احتمالي رشد آن است
زندگی در اعماق امن است

اما زیبا نیست!

ماهیانی که در اعماق زندگی می‌کنند
...
صید نمی‌شوند

اما طلوع آفتاب را هم نمی‌بینند

نمایه کاربر
DYNT70

Re: حواس‌پرت‌ها از مغز بيشتري برخوردارند

پست توسط DYNT70 »

smile056

میدونستم نابغم.

از اثرات حواس پرتیم در چند روز:سوختن کارت عابر بانک،جا موندن از 2 امتحان.

از گوشام ماده ی خاکستری داره میزنه بیرون دیگه! smile028

نمایه کاربر
arad-lord

پست توسط arad-lord »

تصویر

تصویر

از افرادی که اینجورین بدم می آد!یعنی چی وقتی داری باهاش حرف می زنی حواسش می ره یک جای دیگه؟
یا وقتی دارن اخبار گوش می دن نباید حرف بزنی که حواسشون پرت نشه؟
یا وقتی دارن با گوشی حرف می زنن و و و ...

کلا باید حواست به همه چی باشه.خیلی ساده است نمی دونم چرا خیلی ا نمی تونن.مثلا وقتی باهاشون حرف بزنی می گن تقصیر تو بود که من این راه و اشتباهی اومدم و چند خیابون اونو رتر باید فلان جا می پیچیدم.ای بابا....تصویر
no thing

نمایه کاربر
UBUNTU

پست توسط UBUNTU »

همه ی حواس پرتا که اینطوری نیستند . smile012 یکیش خود من smile007 همیشه موجب خنده اطرافیانم می شم تنها کسی که از حواس پرتیام اذیت می شه معلمامم که اونها هم گاهی اوقات خندشون می گیره smile039
زندگی در اعماق امن است

اما زیبا نیست!

...
صید نمی‌شوند

نمایه کاربر
einstein313

سپاس: 91

پست توسط einstein313 »

برا همینه به من میگن انیشتین دیگه smile051 اصولا روزی یه بار ( حداقل ) سوتی ندم روزم روز نمیشه smile001 ، که اثراتش از همون حواس پرتی ناشی میشه smile040 . خوب حالا من چرا سر بعضی امتحانا فرمولا یادم میره smile042 این از نابغه بودنمه smile024 یا تمرین نکردنم smile042
آخرین ویرایش توسط einstein313 سه‌شنبه ۱۳۹۰/۲/۲۰ - ۱۵:۵۹, ویرایش شده کلا 1 بار
اللهم العن قاتلیک یا فاطمه الزهرا

اَللّهُمَّ الْعَنْ اَوَّلَ ظالِمٍ ظَلَمَ حَقَّ مُحَمَّدٍ وَآلِ مُحَمَّدٍ ، وَآخِرَ تابِعٍ لَهُ عَلى ذلِكَ ، اَللّهُمَّ الْعَنِ الْعِصابَةَ الَّتى جاهَدَتِ الْحُسَيْنَ ( علیه السلام ) ، وَشٰايَعَتْ وَبٰايَعَتْ وَتٰابَعَتْ عَلىٰ قَتْلِهِ

اَللّٰهُمَّ الْعَنْهُمْ جَميعاً

اسلام به ذات خود ندارد عیبی .......... هر عیب که هست از مسلمانی ماست

نمایه کاربر
arad-lord

پست توسط arad-lord »

UBUNTU نوشته شده:افرادي كه در حين انجام كار به راحتي حواسشان پرت مي‌شود ممكن است از ميزان زيادتري از «مغز» برخوردار باشند!
محققان دانشگاه كالج لندن دريافتند كه اين گونه افراد كه به راحتي توجهشان منحرف مي‌شود، از ميزان ماده خاكستري بيشتري نسبت به حد معمول در مناطق خاصي از مغز برخوردارند.

محققان براي بررسي ميزان انحراف فكر به مقايسه مغز افرادي كه به نسبتهاي ساده تا سخت از موضوع منحرف مي‌شدند پرداختند.

آنها اين ويژگي انحراف تمركز و فكر را در افراد با انجام پرسش‌هايي از قبيل اينكه هرچند وقت يكبار متوجه علائم رانندگي نشده يا وارد محلي شده و هدف خود از ورود به آنجا را فراموش كرده‌اند، ارزيابي كردند.

اين تيم تحقيقاتي سپس از مغز اين افراد اسكن مغزي تهيه كردند.

در اين تصاوير تفاوت فاحشي بين ميزان ماده خاكستري بين افراد با ميزان حواس‌پرتي بالا يا پايين در منطقه لوب آهيانه فوقاني چپ وجود داشت.
لوب آهيانه فوقاني چپ در جهت غلبه بر انحراف تمركز كار كرده و افرادي كه لوب آهيانه چپ بزرگتري دارند، سريعتر تمركز خود را از دست مي‌دهند.
دليل ارتباط اندازه اين لوب با حواس پرتي مشخص نيست اما محققان بر اين گمان هستند كه ممكن است دليل اين موضوع اين باشد كه با بالغ شدن انسان، ماده خاكستري مغز از نورون‌ها خالي مي‌شود تا كاربري بيشتري داشته باشد.
به گفته دانشمندان، وجود ماده خاكستري بيشتر در مغز احتمالا نتيجه بالغ نبودن مغز و نقص خفيف احتمالي رشد آن است
تصویر
no thing

نمایه کاربر
UBUNTU

پست توسط UBUNTU »

anishtain313 نوشته شده:برا همینه به من میگن انیشتین دیگه smile051 اصولا روزی یه بار ( حداکثر ) سوتی ندم روزم روز نمیشه smile001 ، که اثراتش از همون حواس پرتی ناشی میشه smile040 . خوب حالا من چرا سر بعضی امتحانا فرمولا یادم میره smile042 این از نابغه بودنمه smile024 یا تمرین نکردنم smile042
فهمیدم فقط خودم نیستم که همش سوتی می دم . در مورد فرمولا هم فکر کنم هر دو عامل به یک میزان موثرن و تمام شرایط دست به دست هم دادن تا شما امتحانو بد بدین smile023
زندگی در اعماق امن است

اما زیبا نیست!

...
صید نمی‌شوند

نمایه کاربر
arad-lord

پست توسط arad-lord »

باشه بابا همتون حواس پرت همتون قاطی همتون یک بعدی.می شه دوستای خاکستری دوباره متن رو تا آخرش بخونین؟

وجود ماده خاكستري بيشتر در مغز احتمالا نتيجه بالغ نبودن مغز و نقص خفيف احتمالي رشد آن است

باز بگین آره آره منم آره ...........تصویر خاکستری ام
no thing

نمایه کاربر
UBUNTU

پست توسط UBUNTU »

arad-lord نوشته شده:باشه بابا همتون حواس پرت همتون قاطی همتون یک بعدی.می شه دوستای خاکستری دوباره متن رو تا آخرش بخونین؟

وجود ماده خاكستري بيشتر در مغز احتمالا نتيجه بالغ نبودن مغز و نقص خفيف احتمالي رشد آن است

نمی دونم شما چرا انقدر روی جمله آخر اصرار می ورزید منظور این جمله اینه که مغز این افراد از نورون ها خالی نشده است . البته کسانی الان باید از این مقاله ناراحت بشن دوستان عزیزی هستن که حواس پرت خطاب شدن( از جمله خود من) که اگر این مقاله توهینی به آنها بوده همین جا ازشون عذر خواهی می کنم smile072 چون هدف من از قرار دادن این مقاله توهین به کسی نبود فقط برام جالب بود و فکر کردم که برای دیگران هم جالب باشه که افراد حواس پرت باهوش ترند .
زندگی در اعماق امن است

اما زیبا نیست!

...
صید نمی‌شوند

نمایه کاربر
DYNT70

پست توسط DYNT70 »

UBUNTU نوشته شده:
arad-lord نوشته شده:باشه بابا همتون حواس پرت همتون قاطی همتون یک بعدی.می شه دوستای خاکستری دوباره متن رو تا آخرش بخونین؟

نمی دونم شما چرا انقدر روی جمله آخر اصرار می ورزید منظور این جمله اینه که مغز این افراد از نورون ها خالی نشده است . البته کسانی الان باید از این مقاله ناراحت بشن دوستان عزیزی هستن که حواس پرت خطاب شدن( از جمله خود من) که اگر این مقاله توهینی به آنها بوده همین جا ازشون عذر خواهی می کنم smile072 چون هدف من از قرار دادن این مقاله توهین به کسی نبود فقط برام جالب بود و فکر کردم که برای دیگران هم جالب باشه که افراد حواس پرت باهوش ترند .
اصلا نیازی به عذرخواهی نیست.هر چیزی که ارزش ناراحتی نداره شما اینقد خودتو ناراحت میکنی.داره؟

نمایه کاربر
UBUNTU

پست توسط UBUNTU »

اینو قبول دارم که هر چیزی ارزش عذر خواهی نداره. ولی بعضی مواقع یه سوء تفاهم کوچک به یه دلخوری تبدیل می شه که این خوب نیست. در هر صورت خوشحالم که دوستان بابت حواس پرتی من ناراحت نشدند smile072
زندگی در اعماق امن است

اما زیبا نیست!

...
صید نمی‌شوند

نمایه کاربر
DYNT70

پست توسط DYNT70 »

UBUNTU نوشته شده:اینو قبول دارم که هر چیزی ارزش عذر خواهی نداره. ولی بعضی مواقع یه سوء تفاهم کوچک به یه دلخوری تبدیل می شه که این خوب نیست. در هر صورت خوشحالم که دوستان بابت حواس پرتی من ناراحت نشدند smile072
smile124 smile036

نمایه کاربر
شلغم الدین

سپاس: 111

تماس:

پست توسط شلغم الدین »

به هیچ وجه قبول ندارم...

من آدم دقیقی هستم، سعی می کنم به تک تک جزئیات دقت کنم؛ نکته سنجی خیلی بهتره از بی هوشیه! مثال نقض این تحقیق شما هم به کرات موجوده!

متمرکز کردن مغز روی یه بخش شاید انسان رو دچار کم حواسی کنه (مثلا تفکر زیاد) اما گاهی اوقات این عادت به صورت یه خودنمایی در می آد.
«موآیِ» قبیله‌ی بغلی در تلفظ «ر» مشکل دارد
املت نامه

«صلام بر تو باد. من سه‌شنبه به رم خواهم آمد تا به حضور پاپ شرفیاب شوم...» امضاء: مسیح مصلوب
نیچه

نمایه کاربر
UBUNTU

پست توسط UBUNTU »

جناب شلغم الدین این مقاله به ان دلیل نیست که افراد دقیق از هوش کمتری برخوردارند یا تمام انسانهای حواس پرت افراد باهوشی هستند . بعضی از افراد هستند مثل خود من (البته منظورم این نیست که من تیزهوشم . نه) هر چه در تمام طول زندگی تلاش کردم هیچ وقت نتونستم دقیق باشم و همیشه گیج می زنم دست خودمم نیست . باورتون نمی شه اگه بگم اونروز 1-5 را 2 نوشتم و بعد از 3 بار چک کردن متوجه این فاجعه نشدم (تازه این یکی از سوتی های زیبام بود که با استرس اونو توجیه کردم smile001 ) ولی این خودنمایی تلقی نمی شه ... منظورتونو از عادت یا خودنمایی متوجه نمی شم...
زندگی در اعماق امن است

اما زیبا نیست!

...
صید نمی‌شوند

نمایه کاربر
DYNT70

پست توسط DYNT70 »

شلغم الدین نوشته شده:به هیچ وجه قبول ندارم...

من آدم دقیقی هستم، سعی می کنم به تک تک جزئیات دقت کنم؛ نکته سنجی خیلی بهتره از بی هوشیه! مثال نقض این تحقیق شما هم به کرات موجوده!

متمرکز کردن مغز روی یه بخش شاید انسان رو دچار کم حواسی کنه (مثلا تفکر زیاد) اما گاهی اوقات این عادت به صورت یه خودنمایی در می آد.
بله!این تحقیق عمومیت نداره،همونجور که حواس پرتی مفرط من به خاطر مشغولیت ذهنی منه.

ارسال پست