هنرپیشه ای که مبتکر علمی بود/ کشف وجه علمی زندگی "براندو"

مدیران انجمن: parse, javad123javad

ارسال پست
نمایه کاربر
mahboobeh

محل اقامت: رامسر

سپاس: 381

تماس:

پست توسط mahboobeh »

زندگی جنجالی بازیگر فقید و محبوب فیلم پدرخوانده، از بخش پنهانی برخوردار بوده که به تازگی مورد توجه قرار گرفته،مارلون براندو در طول زندگی خود چندین اختراع را به نام خود به ثبت رسانده که یکی از آنها سیستم تنظیم درامهای کونگا بوده است.

به گزارش خبرگزاری مهر، براندو ده ها سال پیش با کمک و همکاری "پونچو سانچز" نوازنده آمریکای لاتین این سیستم تنظیم را برای طبلهای کونگا ابداع کرده و به نام خود به ثبت رسانده است و با وجود اینکه برای بخشهای مختلف این ابداع خود چهار حق امتیاز مجزا دریافت کرد، نتوانست توجه تولید کنندگان را برای ساخت این سیستم جدید به خود جلب کند.

در سیستم تنظیم کونگا که توسط براندو ابداع شده بود، پیچهایی که در بخش بالایی کونگا قرار داشتند توسط یک اهرم تنظیم کننده جایگزین شده بودند.

از دیگر ابداعات براندو می توان به کفشهای شنای بهبود دهنده اصطکاک اشاره کرد، این کفشها می توانستند در زیر آب و در برابر کف استخرها اصطکاک کافی را به وجود آوردند تا فرد بتواند به راحتی در کف استخر راه رفته و یا ورزش کند.
تصویر
به گفته "کوین کستانزا" وکیل براندو، زمانی که وی در حال ابداع یا طراحی طرح های خود بود دوست نداشت که او را به عنوان یک هنرپیشه خطاب کنند، نمی خواست بداند که او محبوب ترین هنرپیشه شما است، نمی خواست بداند که شما تا چه اندازه فیلمهای او را دوست دارید و نمی خواست درباره هنرپیشگی، اسکار و هر موضوعی که به این مطالب مرتبط باشد سخن بگوید.

کستانزا می گوید براندو مجذوب ساختارهای گنبدی شکل متشکل از سطوح هندسی بود و همواره درمورد روشهایی برای ساخت ابزارهای مختلف با استفاده از این فرم صحبت می کرد.

بر اساس گزارش گاردین، مارلون براندو تا به حال با عنوانهایی مانند یک هنرپیشه برنده اسکار، فعال اجتماعی، رمان نویس آماتور و یکی از غیرعادی ترین شخصیتهای جهان شناخته می شد، اما با آشکار شدن بخش علمی پنهانی زندگی وی، می توان عنوان یک مبتکر علمی را نیز در زندگی حرفه ای وی به ثبت رساند.

منبع : خبرگذاری مهر

نمایه کاربر
aminph

سپاس: 1

Re: هنرپیشه ای که مبتکر علمی بود/ کشف وجه علمی زندگی "براندو"

پست توسط aminph »

خیلی جالب بود. خواستم بگم که براندو در حیطه ی بازیگری چنان مشهور بوده که دیگر ابعاد زندگیش تحت تأثیر این بعد بوده. براندو یک فرد متدین و خداشناس هم بوده به طوری که بعضی از دوستانش گفتن که در اواخر عمرش مسلمان شده بوده. (البته من که باور نمی کنم!)
ترجیح می دهم سوار موتورسیکلتم باشم و به خدا فکر کنم تا در کلیسا به موتورسیکلتم فکر کنم
مارلون براندو
بانک مقالات فیزیک: وبلاگ فیزیک ایران
http://www.Aminph.persianblog.ir

ارسال پست