فروش اختراع

مدیران انجمن: parse, javad123javad

نمایه کاربر
farnaspas

محل اقامت: بروجرد

سپاس: 96

تماس:

Re: فروش اختراع !!!

پست توسط farnaspas »

سلام دوست خوب

منم مثل شما يه مخترع هستم كه الآن دارم روي ششمين طرحم كار مي كنم منم مثل شما از حمايت هاي دولت محرومم اما سال گذشته استادم منو به يه مهندس مكانيك كه دانشيار دانشگاه آزاد بود و هست معرفي كرد من طرحامو از اون موقع با ايشون شريك شدم (بجاي اينكه بفروشم) ايشونم با كمال ميل قبول كرد الآن از دانشگاه آزاد دستمزد كار تحقيقاتيمونو مي گيريم و با مشاركت اين دانشگاه داريم طرحاي جديدي رو هم دنبال مي كنيم واسه هم كسب دست مزد و مهمتر از اون ساخت و عملي كردن.به نظر من شما هم نظر يه مدرس دانشگاه مشروط بر آنكه عضو هيئت علمي باشه (قراردادي نباشه) رو كسب كن و شروع كن.

lightnight91

پست توسط lightnight91 »

لطفا این کار رو نکن خواهشمندم

نمایه کاربر
آیاز

سپاس: 20

تماس:

پست توسط آیاز »

متاسفانه هممون فقط بلديم موعظه كنيم
از دوستاني كه اينقدر ناراحتند از اين قضيه (مثل من و بقيه آدمها) به جاي اينكه بگن نفروش نفروش يه راه حلي هم براي مشكلات مالي اين دوستمون و خيلي از جووناي امثال ايشون بفرمايند و گرنه بذاريد ملت به زندگيشون برسن
تانري اولوب
باريش اولسا...
قاييداجاقدير

خدا مرده اما
اگر صلح باشد...
باز خواهد گشت
«آلما يولو»

نمایه کاربر
paulhenry

سپاس: 5

تماس:

پست توسط paulhenry »

من 100میلیون تومن برای تکمیل یه اختراع احتیاج دارم.... بعد میره وزارت دفاع.... بعدم احتمالا میلیاردر میشم... کسی میتونه 100 میلیون جور کنه؟
توازن سر انجام جهان ، و هر آنچه درون آن است

نمایه کاربر
آیاز

سپاس: 20

تماس:

پست توسط آیاز »

paulhenry نوشته شده:من 100میلیون تومن برای تکمیل یه اختراع احتیاج دارم.... بعد میره وزارت دفاع.... بعدم احتمالا میلیاردر میشم... کسی میتونه 100 میلیون جور کنه؟
smile055 اين احتمالا ات رو هستم
خيلي حال كردم ايول smile022
تانري اولوب
باريش اولسا...
قاييداجاقدير

خدا مرده اما
اگر صلح باشد...
باز خواهد گشت
«آلما يولو»

نمایه کاربر
COSMOLOGIST

نام: محمد میرزایی

محل اقامت: تهران - شیراز

سپاس: 153

تماس:

پست توسط COSMOLOGIST »

سلام

متاسفانه روند ثبت اختراعات در کشور ما چندان جالب نیست و مخترعان ما حاشیه امنیتی مناسبی ندارند و حمایت های مناسبی از آن ها نمی شود .

با توجه به این که بنده دستی در اداره ثبت اختراعات دارم و از نزدیک شاهد روند ثبت اختراع هستم ، شاهد نارسایی های سیستم ثبت اختراع در ایران هستم

اما دولت و به خصوص اداره کل مالکیت صنعتی که متولی کار در ایران هست ، پیگیر این موضوع بوده و در تلاش است تا با پیوستن به معاهده PCT ، مخترعین ما بتوانند از ثبت پتنت خود در ابعاد فراملی نیز بهره ببرند.

لازم به ذکر است که متاسفانه در حال حاضر اختراعات ثبت شده در ایران ، تنها در ایران دارای اعتبار و ارزش هستند و به دلیل این که ایران هنوز به معاهده مذکور نپیوسته است ، اختراعات ثبت شده در ایران در بعد بین المللی تنها به صورت های غیر مستقیم که آن هم دردسر های خاص خود را دارد، دارای ارزش قانونی خواهند شد!

فراموش نکنیم که یک اختراع پیش از هر چیز یک مالکیت معنوی است که به صاحب اختراع بخشیده می شود، پس به دوست عزیزم پیشنهاد می کنم که برای این مالکیت معنوی خود ( اختراعش ) بیشتر ارزش قائل باشد.

به امید فردایی بهتر

یا حق . . . smile072

نمایه کاربر
metra70

نام: مصطفی

محل اقامت: تهران

سپاس: 96

پست توسط metra70 »

COSMOLOGIST نوشته شده:به امید فردایی بهتر
که هر گز نمی آید
دوست عزیز اینجا،یعنی ایران هر روزش بدتر از دیروز می شود این دوستمون که خیلی وقته از تاپیکش می گذره ولی دوستان جدیدی که علاقه مند به اختراع هستند و یا اختراعی دارند من به آنها پیشنهاد از خیر مالکیت معنوی هم بگذرند ! و شروع به پول جمع کردن برای خروج از کشور شوند یکی از دوستان من داشت بروی موتور هایی کار می کرد که بدون سوخت کار می کردنند ابتدا کارش را از ......... وسپس موفق به پیداکردن راهی برای گرفتن نیرو وساختن موتوری بهینه به نام جت آبی شد بعد از این کارش به علت کمبود پول خوابید ولی شش ماه بعد خانمی به نام مرجان خدابخش اختراع جت آبی را که از نظر خود دوست من اختراعی بسیار مسخره بود به نام او ثبت شده بود با اینکه تمام اسناد مدارک ومدارک نشان می داد که ایشان 6 ماه قبل در پژوهش سرای منطقه 14 تهران به این اختراع دست یافته بود بعد از این اتفاق دوست من از طریق استقرا ! به این نتیجه رسید که وقتی اینجا فریادت را کسی نمی شنود مسلما برای اختراعات بزگتر هم کسی صدایت رانمشنود*و از کار خودش دست کشید ودیگر به تحقیقات خودش ادامه نداد والان هم داره برای کنکور می خونه ! در صورتی که اگر قانونی بود وبه تحقیقاتش ادامه می داد الان باید بدون کنکور به دانشگاه می رفت
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------
*نیز استنا های دارد اگر شما پسر وکیلی وزیری یا یک پارتی گردن کلفت و یا یه بابای میلیونر دارید ویا ........ برای اختراع یک قند شکن برقی همه سر تا پا گوش می شوند وهمیشه حق با شماست
تصویر

ضعيف‌الاراده كسي است كه با هر شكستي بينش او نيز عوض شود. (ادگار‌ آلن‌پو)

میترا از ایزدان باستانی ایرانیان پیش از روزگار زرتشت است، که معنی عهد و پیمان و محبت و خورشید نیز می‌دهد. نماد او خورشید می‌باشد،انتخاب نام کاربری بنده هم به همین سبب است،با عرض معذرت؛ خواهشمند است عده ای از دوستان پیغام های بیهوده نگذارند
درباره خدایان باستانی بیشتر بخوانید

نمایه کاربر
COSMOLOGIST

نام: محمد میرزایی

محل اقامت: تهران - شیراز

سپاس: 153

تماس:

پست توسط COSMOLOGIST »

با بخشی از صحبت های شما موافقم و برخی واقعیت ها را نمی توان انکار کرد، مخصوصا با خط آخری که به عنوان پی نوشت در پست خود آوردید !

اما این نکته را فراموش نکنیم که اولین قدم در پیشرفت در هر زمینه ای این است که از خودمان شروع کنیم !

این دوست محترم شما اگر پتنت خود را در اداره ثبت اختراع ثبت می کردند و حتی اگر تنها فرم اظهارنامه اختراع را نیز تکمیل می کردند ( که در حکم اختراع ثبت شده نمی باشد و تنها نشان می دهد شما مدعی ثبت اختراع هستید ) این مشکلات برایشان پیش نمی آمد.
پس فکر می کنم اول از همه انگشت اتهام را باید به سوی خود فرد نشانه رفت !

وقتی برای مالکیت معنوی خود ارزش قائل نباشیم ، دیگرانی که ارزش آن را می دانند، از آن به نحو احسنت استفاده ( و حتی سوء استفاده ! ) می برند.

به هر روی امیدوارم روزی این مشکلات حل شود ( و در فیزیک احتمال هیچ رخدادی صفر نیست ! )

یا حق . . . smile072

نمایه کاربر
reza azadi

سپاس: 14

پست توسط reza azadi »

paulhenry نوشته شده:من 100میلیون تومن برای تکمیل یه اختراع احتیاج دارم.... بعد میره وزارت دفاع.... بعدم احتمالا میلیاردر میشم... کسی میتونه 100 میلیون جور کنه؟
خوب تا توضيحي ندي ريالي خبري نيست :twisted:
تصویر

نمایه کاربر
roshanfekr

نام: نیما

محل اقامت: مشهد

سپاس: 35

تماس:

پست توسط roshanfekr »

براي ثبت اختراع ابتدا بايستي يك تكيه گاه محكم رو براي خودت پيدا كني.يكي از اساتيد با نفوذ و صاحب قدرت ميتونه خوب باشه.سپس از نام اون شخص به عنوان استاد راهنما در جشنواره خوارزمي شركت كن.از طرحت دفاع كن.شنيدم كه اگر طرحت در جشنواره خوارزمي به ثبت برسه تمام هزينه ساخت طرحت رو به شما پس ميدن. سپس جشنواره تمام مراحل ثبت اختراع را براي شما انجام ميده.و خلاصه تو يك كلامبگم كه:
نابرده رنج گنج ميسر نميشود......
باران باش...رنج جدا شدن از آسمان را در سبز کردن زندگیه دیگران جبران کن
آنتی جبر باش...اسیر تفکر جبر محیط نباش
...
زندگی تکراری نیست
این زندگی من است که تکراری ست
در واقع زندگی من اصلا زندگی نیست
روز ها می آیند و می روند اما با آنها همدل و همراه نیستم
نمی دانم چرا، چه شد که اینجام؟!
هیچ چیز لذت بخش نیست
دیگر وجود خدا هم من را نجات نخواهد داد !
افکار منفی ذهنم را رها نمی کنند
شاید هم من آنها را رها نمیکنم
نمی دانم!
فقط این را میدانم که از بودن خرسند نیستم
...

hhessamestept

نام: عرفان نباتی

پست توسط hhessamestept »

بهترین راه ثبت اختراع چیه؟ smile025 من یه 4و5 تا طرح فوق العاده دارم smile032

نمایه کاربر
هفت

نام: ميثم ب...

محل اقامت: اصفهان

سپاس: 10

پست توسط هفت »

سلام
عیب همه ی ما اینه که فکر میکنیم طراحی بی عیبی انجام دادیم.
دانش اموز سمپادی عزیز شاید شما ایده پرداز خوبی باشه ولی ایده تا عمل 1001 داستان داره که شما از اونا بی خبری.
درسته که یک سری از طرح هاتون ثبت شده باشه ولی ثبت طرح مستلزم پرداخت 300هزار تومان و اینه که ای طرح رو کسی قبلا
نداده باشه نه چیز دیگه پس این دلیلی بر کارایی بودن اون طرح نداره.
چه بسا خود بنده روش هایی جدید برای انواع مکانیزم ها داشته ام ولی بعد از صحبت با افراد با تجربه میدیدم که نه تنها توجیح اقتصادی
نداره بلکه قابل ساخت هم نبود.
ولی مطمئن باش افراد سرمایه داری وجود دارند که با مراجعه به اداره ثبت به دنبال طرح های کامل هستند و در صورت وجود با فرد
مخترع همکاری برای ساخت میکنند.

نمایه کاربر
MA102

نام: Laplace transforms

سپاس: 1193

پست توسط MA102 »

من که ترجیح میدم با هزار بدبختی، اختارع.مو بنام خودم بزنم، تا اینکه با قیمت زیاد به یه کی دیگه بفروشم، بعد هر وقت چیزی ازش شنیدم، یا یادم اومد بسوزم.

smile072 smile072 smile072 smile072 smile072 smile072 smile072
علم×دین=انسان

وَ مَنْ أَحْيَاهَا فَكَأَنَّمَا أَحْيَا النَّاس جَمِيعاً

و هر کس نفسی را حیات بخشد مثل آن است که همه مردم را حیات بخشیده.

سوره مبارکه المائدة آیه32

بانک اهداء سلولهای بنیادی:
http://iscdp.tums.ac.ir/

نمایه کاربر
فروهر

سپاس: 107

تماس:

پست توسط فروهر »

wolf687 نوشته شده:با عرض سلام و خسته نباشید .
بنده یکی از دانش آموزان مرکز سمپاد تبریز هستم که موفق به ثبت چند اختراع شدم .
اما چون دولت به این طرح ها پشیزی ارزش قایل نیست تصمیم به فروش اختراعات و طرح هایی که به ثبت نرساندم شده ام .
کسانی که علاقه به خرید این اختراعات جدید دارند در این تاپیک پست بزارن .

با تشکر سرپرست تالار نانو

توجه : قیمت اختراعات ثبت نشده ی آماده من بسیار ناچیز است .
عزيزم ميشه اختراعاتتو به ما معرفي كني ممنون مي شم.
عشق صیدیست که تیرت به خطا هم برود
لذتش کنج دلت تا به ابد خواهد ماند...

نمایه کاربر
نوآور

محل اقامت: اصفهان

سپاس: 1323

پست توسط نوآور »

سلام، اینکه به سیستم دولتی در مورد حمایت از نخبگان و مخترعین فقط شعار می دهد بر کسی پوشیده نیست چون اگر غیر از این بود ظرف دو دهه می رسیدیم همپای کشورهائی مثل آلمان و ژاپن؛ ثانیا به خاطر داشته باش که در جهان، از هر 1000 اختراع یکی به تولید انبوه مداوم می رسد، ثالثا برای تولید کردن موضوع یک اختراع که نیاز مهمی از جامعه را مرتفع می کند، ابتدا ثبت اختراع، اخذ وام ، یافتن شریک با جنبه (به خصوص در میان دوستان ،اقوام و یا آشنایان) است و در نهایت فروش حق اختراع و واگذاری حقوق مالکیت معنوی متعلقه آن است.
ایران تبدیل شده به واحه ای دانشگاهی در میان یک برهوت صنعتی

ارسال پست