ارشد فيزيك يا ارشد مكانيك؟

مدیران انجمن: parse, javad123javad

ارسال پست
نمایه کاربر
ویستاM

سپاس: 351

ارشد فيزيك يا ارشد مكانيك؟

پست توسط ویستاM »

سلام
چند وقته به شدت درگیر مساله ای هستم که باعث شده مجبور بشم کاری رو بکنم که بهش علاقه ای ندارم smile025
من مهندس مکانیک هستم، فیزیک رو دنبال میکنم و سرکلاس های فیزیک هم تا جایی که میتونستم رفتم، ادعایی ندارم و فکرمیکنم خیلی خیلی از بچه های فیزیک عقب ترم...اما...
میخواستم فیزیک بخونم و برای ارشد اونوادامه بدم البته هیچ دلیل قانع کننده ای هم برای کارم بجز علاقه ندارم و تا حالا نتونستم کسی رو متقاعد کنم کاری که میخوام بکنم درسته...! smile037
وقتی فکر میکنم میبینم من امسال با دانسته های اندکم هرگز نمیتونم ارشد شریف و تهران قبول بشم، البته میتونم تست بزنم و برم سراغ محفوظات اما میخوام با دست پر برم دانشگاه و اون طوری که آرزو دارم فیزیک رو دنبال کنم، دقیق و منطقی!
اما مطمئنم همین الان میتونم ارشد مکانیک رو توی بهترین دانشگاههای ایران قبول شم!
شما خودتون رو بذارید جای من...و فکر کنید که اگه فوق لیسانس مکانیک داشته باشید کارو آیندتون 100% تضمینه!
خواهشا بی طرف صحبت کنید
من واقعا دارم دیوونه میشم خواهش میکنم هرکسی میتونه کمک کنه...
البته اونقدر فیزیک رو دوست دارم که حتی بعد از تموم شدن فوق لیسانس هم میتونم دوباره ارشد بدم و برم دنبال علاقم! اما این حرف به نظر خیلی ها و به خصوص استادهای خودم رویایی بیش نیست! smile052
ممنونم
پیروز باشید
جهان به حق مدیون ملت و ملیت ایرانی است
با افتخار و غرور ایرانی ام بر سر جهانیان فریاد میزنم که:
من نواده ی کوروش کبیرم

نمایه کاربر
candle

سپاس: 935

Re: ارشد فيزيك يا ارشد مكانيك؟

پست توسط candle »

من درست متوجه نمی شوم. مکانیک که خودش بچه فیزیک محسوب می شود و همه چیزش مربوط به فیزیک است. مگر اینگه به گرایش دیگری از فیزیک علاقه داشته باشید که باید بیان بفرمائید.(فیزیک شامل حدود 4000 تخصص و زیر شاخه مختلف است)
اگر دانش را به خاطر کسب درآمد فرا می‌گیرید؛ به حق آنهایی که به خاطر خود، علم و دانش اندوخته‌اند تجاوز کرده‌اید - آندره ژید

نمایه کاربر
armin57ghazal

نام: آرمین

محل اقامت: تهران

سپاس: 579

تماس:

پست توسط armin57ghazal »

تو فیزیک گرایش های نانو رو بچه های مکانیک زیاد میان این یه انتخاب
بعدش مهندسی هسته ای گرایش راکتور هم زیاد میرن چون بیشتر مهندسی هست تا فیزیکی اینم یه انتخاب دیگه
انتخاب های دیگه هم داری ولی اینا رو زیاد میرن و باطار کار هردوتاشم خوبه مخصوصا نانو

نمایه کاربر
ویستاM

سپاس: 351

پست توسط ویستاM »

من اصلا نمیخوام برم فیزیک که مهندسی بخونم!
اگه میخواستم این کارو کنم که دیگه سمت فیزیک نمیرفتم!
من به شدت به کارهای نظری علاقمندم و به زمینه های ذرات و انرژی های بالا علاقه دارم
جهان به حق مدیون ملت و ملیت ایرانی است
با افتخار و غرور ایرانی ام بر سر جهانیان فریاد میزنم که:
من نواده ی کوروش کبیرم

نمایه کاربر
armin57ghazal

نام: آرمین

محل اقامت: تهران

سپاس: 579

تماس:

پست توسط armin57ghazal »

بازار کار نداره رفیقم 30 شد رفت شریف بنیادی الانم سربازیه smile025
بقیه گرایش ها بازار کار بهتری داارن ولی میتونی اینجا تاپ بشی بری خارج که هم بهش بهای بیشتری میدن و
هم اینکه امکاناتشون بهتره--الان گرم هستی !!! بعد مدتی که دیدی پولی برات نداره پشیمون میشی
آینده اش هم فقط استاد شدنه تو ایران smile018

کاربر نه چندان جدید

نام: کاربر نه چندان جدید

سپاس: 9

پست توسط کاربر نه چندان جدید »

بستگی به اهداف خودتون داره . میتونید فیزیک گرایشی که به مکانیک نزدیکتره رو بخونید . یا مکانیک گرایشی که به فیزیک نزدیکتره !! میتونید در مورد موضوعات مورد علاقتون مقاله بدین و پایان نامتونم در مورد موضوع مورد علاقتون باشه

امیرعلی1234

پست توسط امیرعلی1234 »

با سلام خدمت همه ی اساتید محترم. من دانش آموز سال اول دبیرستان در یک مدرسه ی نمونه دولتی هستم.والان چهار سال است که به فیزیک علاقه دارم و مطالعات خیلی جدی در این زمینه دارم.ومعلم شیمیمان می گوید اطلاعاتت به اندازه ی یک دکتری است.البته هیچ گونه ادعایی به هیچ وجه ندارم.اما تازگی ها دیگر هیچ احساسی نسبت به فیزیک ندارم وفکر می کنم به رشته هایی مثل مهندسی برق.مهندسی مکانیک.مهندسی شیمی.مهندسی نانو.شیمی و... علاقه ی بیشتری دارم ولی بازم روزی نیست که یک مطلب فیزیک نخونم.خواهشا دراین مورد منرا یاری کنید.
درضمن میزان پول یک شغل اصلا واسم مهم نیستو فقط علاقم مهمه.
بااااا تششششششکر.

ارسال پست