دو مقاله مرتبط با سیستم ها و ابزار دقیق

مدیران انجمن: parse, javad123javad

ارسال پست
نمایه کاربر
ghm

محل اقامت: شیراز

سپاس: 144

تماس:

دو مقاله مرتبط با سیستم ها و ابزار دقیق

پست توسط ghm »

سلام دوستان دو تا مطلب هست که توضیح کوتاهی دربارش میخواستم.
سپاسگزارم.

1.active fault tolerant control sstem
2. multi agents
˙ ·٠•♥ السلام علی بقیه الله فی ارضه ♥•٠·˙

farazb29

سپاس: 319

Re: دو مقاله مرتبط با سیستم ها و ابزار دقیق

پست توسط farazb29 »

ببخشید دوست عزیز
آیا منظور شما از قسمت اول، سیستم های کنترلی هستند که مقاوم در برابر به وجود آمدن خطا در ساختار خود هستند؟ من به علت رشته تخصصی ام که مهندسی برق_ کنترل است، می توانم از این دیدگاه به مسئله پاسخ دهم.

نمایه کاربر
ghm

تماس:

پست توسط ghm »

farazb29 نوشته شده:ببخشید دوست عزیز
آیا منظور شما از قسمت اول، سیستم های کنترلی هستند که مقاوم در برابر به وجود آمدن خطا در ساختار خود هستند؟ من به علت رشته تخصصی ام که مهندسی برق_ کنترل است، می توانم از این دیدگاه به مسئله پاسخ دهم.

سلام احتمالا همینطور باشه میخواستم دو تا مقاله فارسی دربارشون پیدا کنم گفتم اگر یه دید کلی داشه باشم شاید بهتر بشه پیدا کرد ممنون میشم اگر توضیحاتی بفرمایید. سپاس.

farazb29

پست توسط farazb29 »

ghm نوشته شده:
farazb29 نوشته شده:ببخشید دوست عزیز

سلام احتمالا همینطور باشه میخواستم دو تا مقاله فارسی دربارشون پیدا کنم گفتم اگر یه دید کلی داشه باشم شاید بهتر بشه پیدا کرد ممنون میشم اگر توضیحاتی بفرمایید. سپاس.

سیستم های کنترل معمولا از دو جهت مقاوم می شوند: یکی در برابر تغییرات پارامترهای سیستم تحت کنترل و دیگری در برابر خرابی خود سیستم کنترل.
برای مقاوم سازی یک سیستم کنترل در برابر تغییرات پارامترهای سیستم تحت کنترل، روش های مختلفی وجود دارد:
استفاده از روش های کنترل مقاوم، یا همان Robust Control، که عدم قطعیتی برای مدل سیستم تحت کنترل در نظر می گیرد.
استفاده از کنترل تطبیقی یا همان Adaptive Control، که در حین کار سیستم پارامترهای آن توسط یک پرازنده مثل یک میکروکنترلر ساده تخمین زده می شود و در اختیار کنترل کننده قرار می گیرد تا عمل کنترلی انجام شود. از روش های آن می توان به روش تخمین RLS، رگولاتورهای خود تنظیم مستقیم و غیر مستقیم مثل جایاب قطب (STR)، کنترل پیش بین یا Predictive Control و سيستمهاي تطبيقي مدل مرجع (MRAS).... نام برد.
برای جلوگیری از بروز مشکل در حین خرابی خود سیستم کنترل، معمولا از افزونگی (Redundancy) در سیستم کنترل استفاده می کنند که حال چگونه این افزونگی اعمال شود مسئله طراحی خواهد بود.
برای پایش عملکرد یک سیستم کنترل که مثلا آیا سالم است یا نه، معمولا از روش های Performance Assessment استفاده می شود. مثل شاخص هریس (Harris Index) که با استفاده از میانگین متحرک (Moving Average) واریانس خروجی کنترلر را با واریانس کنترلر
ایده آل مثل کنترل کننده "Minimum Variance" مقایسه کرده و عددی را به عنوان میزان سالم بودن یک کنترل کننده ارائه می دهد.

نمایه کاربر
ghm

تماس:

پست توسط ghm »

ممنون. اینجا منظور از active نوع دیگری از کنترل است یا شامل همان موارد یاد شده adaptive و ...هست ؟

farazb29

پست توسط farazb29 »

ghm نوشته شده:ممنون. اینجا منظور از active نوع دیگری از کنترل است یا شامل همان موارد یاد شده adaptive و ...هست ؟

کلا منظور از سیستم های active سیستم های هستند که از قطعات active ساخته می شوند و نه از قطعات passive.
در اینجا هم منظور از active کنترل یعنی سیستمی که نسبت به اتفاقات بیرون واکنش های مختلف نشان می دهد.. مثله
active noise control و غیره....
یک سیستم adaptive هم همواره یک سیستم active است.
در ضمن می دانید یک مدار یا ..... active یعنی مداری که به محیط بیرون انرژی می دهد.

jhvh

سپاس: 284

پست توسط jhvh »

آدم مست مهندسی میشه

Aliraza951

نام: aaaa

سپاس: 1

پست توسط Aliraza951 »

خبر خوب این است که فن‌آوری‌های جدید در راهند که قاعدتا باید بخشی از این مشکل را حل کنند.
اما بعید است بتوانند دره بین اطلاعات تولید شده و فضای ذخیره‌شدن را پر کنند.????

ارسال پست