صفر مثبته يا منفيه ؟

مدیران انجمن: parse, javad123javad

jarkani

نام: alice anially

Re: صفر مثبته يا منفيه ؟

پست توسط jarkani »

رادمهر نوشته شده:
شنبه ۱۳۹۳/۸/۲۴ - ۱۹:۲۲
من دنباله دعوا و اختلاف نیستم و همین که خودتون می گید برای ما کافیه
  • در ضمن این اتفاق چندین ها بار برای من اتفاق اومده!!!!!
سلام / این جمله باید اصلاح شود / رفتار اخلاقی یک انسان،بر اساس نوع دوستی، پایه های مذهبی smile262 و برابری اجتماعی است و هیچ پایه تحصیلاتی لازم نیست

jarkani

نام: alice anially

پست توسط jarkani »

صفر نه مثبت است نه منفی

نمایه کاربر
MRT

نام: محمدرضا طباطبایی

محل اقامت: تبریز

سپاس: 95

تماس:

پست توسط MRT »

تمام اعداد حقیقی زاویه دارند الا صفر . صفر مبدا اعداد هست و روی محور تمامی مختصات بی زاویه هست.
با توجه به ماده 8 قوانین تالار گفتمان شبكه فیزیك هوپا :

ارايه انديشه‌هاي نو در فيزيك و متافيزيك ، رياضيات مختص فيزيك ، حساب و هندسه دوجيني در وب سايت شخصي :

https://ki2100.com

تصویر

تصویر

نمایه کاربر
MRT

تماس:

Re:

پست توسط MRT »

كوير نوشته شده:
سه‌شنبه ۱۳۸۵/۱۰/۱۹ - ۱۰:۳۷
مثل اينه كه بگي بار نوترون چيه؟؟؟
بار نوترون ترکیب یک بار منفی و مثبت یعنی خنثی هست خنثی خودش یک نوع بار محسوب میشه و صفر هم عدد محسوب میشه

ارايه انديشه‌هاي نو در فيزيك و متافيزيك ، رياضيات مختص فيزيك ، حساب و هندسه دوجيني در وب سايت شخصي :

تصویر

تصویر

نمایه کاربر
MRT

تماس:

Re:

پست توسط MRT »

physickar نوشته شده:
چهارشنبه ۱۳۸۵/۱۱/۴ - ۱۲:۵۱
صفر كه هيچ ... من هنوز نفهميده ام جمعه روز زوج است يا فرد! :lol:
جمعه عدد هفت و فرد هست شاید نامگذاری ایام ما را به خطا بی اندازد و پنج شنبه زوج است

تصویر

تصویر

نمایه کاربر
MRT

تماس:

Re:

پست توسط MRT »

دانش یا روش نوشته شده:
دوشنبه ۱۳۸۵/۱۲/۱۴ - ۲۳:۴۲
من فکر میکنم اصلا چیزی به اسم صفر نداریم بلکه قراردادی است در علم ریاضیات.
چون عملا صفر یعنی هیچ است و هیچ را هیچگاه به مفهوم مثبت یا منفی نمی توانیم ترجمه کرد.
در بحث فیزیک و ریاضیات صفر مبدا است و هنوز هیچ عملی رخ نداده است. مثل آب صفر درجه که هم می تواند مایع باشد و هم جامد ولی ثابت است (البته در صورتی که ناخالصی و فشار نیز صفر باشد)
حالا تا نظر بقیه دوستان چه باشد.
آب یخ 273 درجه کلوین است و مقدار خیلی زیادی در خود حرارت و انرژی دارد. یخ تابش دارد مثل چراغ

تصویر

تصویر

نمایه کاربر
MRT

تماس:

Re:

پست توسط MRT »

هرمز پگاه نوشته شده:
سه‌شنبه ۱۳۸۵/۱۲/۱۵ - ۱۶:۱۸
صفر در حقیقت نماد و نماینده " عدم " است
و " یك " نماینده ی وجود ، و عدد های دیگر
همه بر این پایه مراتبی از وجود هستند.
حتی اعداد منفی هم نماینده وجود هستند، ولی
وجودی كه در ایینه ی عدم بازتاب یافته است.
مانند تصویر شما در ایینه كه وجودی مانند خود
شما ندارد ولی وجود دارد. یعنی زمانی كه شما
مثلاً منفی 2000 دلار دارید، یعنی 2000 دلار
بدهی دارید !
بر این پایه، صفر و یك، دو حرف زبان طبیعت
هستند و میتوان با این زبان با طبیعت سخن گفت!
در ریاضیات صفر وجود دارد جلوی 1 باشد یک ده برابر میشود. در هر سیستم شمارش نشانه یک بسته کامل است 10 در دوجینی 12 تا میشود در دودوی 2 تا

تصویر

تصویر

نمایه کاربر
MRT

تماس:

پست توسط MRT »

صفر بانی و باعث و سبب پیشرفت ریاضیات است. آن یک دست آورد بزرگ به دست هندی ها یا اعراب است. اگر صفر نباشد عدد نویسی ممکن نیست. صفر یک بسته از اعداد در سیستم شمارش اعداد را می بندد مثل قلاده سگ یا کمر بند ایمنی یا کمر شلوار یا غلاف و ..... بند و حلقه یا دار و صفر خیلی خیلی مهم است

تصویر

تصویر

نمایه کاربر
rohamavation

نام: roham hesami radرهام حسامی راد

محل اقامت: 100 مایلی شمال لندن جاده آیلستون، لستر، لسترشر. LE2

سپاس: 5491

تماس:

پست توسط rohamavation »

0 حاصل جمع یک عنصر (x) در یک مجموعه با نفی آن (-x) است. بنابراین، لازم نیست 0 را به عنوان یک عنصر منفی تصور کنیم، زیرا خود را تولید می کند. بنابراین، (یعنی عبارت سادگی) لازم نیست 0 عنصر منفی داشته باشد. با این حال، طبق تعریف، مجموعه داده شده باید یک عنصر منفی برای همه عناصر مثبت داشته باشد. بنابراین، معنی ندارد که آن را به عنوان یک عدد مثبت تصور کنیم.
بنابراین، 0 نه مثبت است و نه منفی. این شهودی است زیرا 0 تهی است، ابطال را تعریف می کند که عدم وجود برخی شی انتزاعی است.
با این حال، اگر کسی با بند سادگی موافق نباشد، می تواند آن را به عنوان عدد مثبت و منفی قبول کند.
بنابراین، به اندازه بسیاری از چیزها، موضوع تعریف است.اگر در مورد عنصر 0 در یک فیلد مرتب F صحبت می کنیم، نه مثبت است و نه منفی. طبق تعریف، عنصر $x\in F$ اگر x>0 باشد مثبت نامیده می شود. به طور مشابه، اگر x<0 عنصر $x\in F$ منفی نامیده می شود. از آنجایی که $0\not< 0$، بلافاصله می بینیم که 0 نمی تواند مثبت یا منفی باشد.
خارج از فیلدهای مرتب شده، سؤال پیچیده تر است. در زمینه های خاص، من نمی گویم که مثبت بودن 0 اشتباه است، به شرطی که از همان ابتدا معنای "مثبت" را به درستی تعریف کنید. برای توضیح بیشتر، من معتقد نیستم که اصطلاح "مثبت" به دلیل عبارت رایج "عدد کاملاً مثبت" به عنوان "به شدت بزرگتر از 0" پذیرفته شده باشد. این عبارت یا زائد است، یا این واقعیت را نشان می دهد که معنای "مثبت" وابسته به بافت است.
مثال هایی در سراسر ریاضیات وجود دارد که استفاده از "مثبت" معنای دقیقی ندارد. به عنوان مثال، یک تابع با ارزش واقعی $f:X\rightarrow \mathbb{R}$به طور معمول یک "تابع مثبت" نامیده می شود اگر $f(X)\subseteq[0,\infty)$. در تئوری اندازه گیری، معمولاً یک «اندازه» $\mu: \mathcal{M} \rightarrow [0,\infty]$ در فضای قابل اندازه گیری (X,M) را «معیار مثبت» می نامیم (برای تشخیص از «معیارهای پیچیده» $\mu:\mathcal{M}\rightarrow\mathbb{C}$. در حالت اول، ما همچنان f را مثبت می نامیم حتی اگر x∈X وجود داشته باشد به طوری که f(x)=0 باشد. در مورد دوم، ما هنوز μ را مثبت می نامیم، حتی اگر $E\in\mathcal{M}$ وجود داشته باشد که $\mu(E)=0$ باشد.
مثال‌های بسیار دیگری در ریاضیات وجود دارد که از "مثبت" برای گنجاندن 0 استفاده می‌شود. به این دلایل، به نظر من این زبان به طور جهانی پذیرفته نشده است. با این حال، باید توجه داشته باشم که عباراتی مانند "عملکرد غیر منفی" یا "اندازه گیری غیرمنفی" به نظر می رسد کمی ناهنجارتر (و پرمخاطب تر) از گفتن "عملکرد مثبت" یا "معیار مثبت" باشد. آیا این می تواند دلیلی برای عدم استفاده از کلمه "مثبت" به معنای دقیق در برخی زمینه ها باشد؟ شاید. با این وجود، من فکر می کنم زمینه هایی وجود دارد که اصطلاحات "مثبت" و "غیر منفی" مترادف هستند.hope I helped you understand the question. Roham Hesami, sixth semester of aerospace engineering
smile072 smile072 رهام حسامی ترم ششم مهندسی هوافضا
تصویر

نمایه کاربر
JWST

نام: Mohammad

سپاس: 3

پست توسط JWST »

اعداد مثبت x>0
اعداد منفی x<0
اعداد نامثبت x<0 یا x=0
اعداد نامنفی x>0 یا x=0

minamhmdi199

پست توسط minamhmdi199 »

بچه ها من کتابای ریاضی کنکورم روو گذاشتم برای فروش اگه تو سال کنکور هستید و کتاب نیاز دارید کتابای منم نگاه بندازید ممنون
https://unibook.shop/product-category/% ... %88%d9%85/

ارسال پست