سوال : دنباله محدود [پروژه]

مدیران انجمن: parse, javad123javad

ارسال پست
نمایه کاربر
thegodof3d

نام: حامد حسن زاده

سپاس: 29

سوال : دنباله محدود [پروژه]

پست توسط thegodof3d »

سلام
دوستان بنده یکجور فرمول پراکندگی میخوام ، ببینید من یک دنباله از اعداد حقیقی دارم که بدون هیچ قاعده خاصی زیاد میشه و یک ماکزیممی داره و تعدادشم مشخصه هرگونه عملیات ریاضی هم میتونم روش انجام بدم مثلا جمع همه یا تفرق همه مثلا یه مثال میزنم

1-2-7-16-70-71-72-73-500-549-560-561-570
و پایان [End]
مثلا در مثال بالا در مجموع 13 تا عدد میخوایم [حتما] و ماکزیمم اجازه داده شده مثلا 583 هست و این اعداد پراکنده شدند بین 1 و 583 ، تعداد 13 تا عدد پراکنده شده اند .
حالا شاید اصلا فرمولی وجود نداشته باشه که دقیقا این سیزده تا عدد رو بسازه ، اما اگر فرمولی وجود داشته باشه که یک درصد بالایی از این اعداد رو خروجی بده خیلی خوبه . ینی مچ بشه با اون اعداد

مثلا
ورودی :
1-2-7-16-70-71-72-73-500-549-560-561-570

خروجی :
1-2-7-16-70-71-72-73-530-549-560-561-570
حالا مثلا داخل این فرمول ممکنه یک اعدادی بکار برده بشه نسبت تفرق اعداد به گزینه هر کدوم .

پارامتر هایی که داریم
خونه هر عدد ، مثلا عدد اولی ، عدد دومی و ..
تعداد عدد ، این الزامیه مثلا 13 تا عدده حتما خروجی فرمول سر 13 تا عدد نبایید از ماکزیمم بزنه بالا
ماکزیمم ، تو مثال بالا ماکزیمم 583 و ما آخرین عدد مون مثلا 570 هست
مهم نیست عدد خروجی صد در صد مچ بشه و تا یه حدودی مچ بشه کافیه
مهم نیست فرمول طولانی باشه ولی از یک صفحه نزنه بالا ، تعداد پارامتر های این اعداد بیشتر از چندین ملیون تا هستش و من نمیتونم همشو یکجا بنویسم و نمیشه جایگاه هر کدومشو یادداشت کرد .
____________________________________________________________________________________________________
smile041 smile041 دوستان این یک پروژه دانشگاهی نیست این یک پروژه کاری هست هر استاد بزرگوار و گرامی وقتشون رو بزارند بنده از خجالتشون در میام در شان و مقام استادیشون smile041 smile041

*ویرایش

هرگونه عملیات ریاضی رو کل دنباله قابل انجامه ، جمع همش ، تفرق همش ، جذر همش .... هرچی قابل انجامه
یک توضیح تکمیلی : ما یه دنباله داریم که از اعداد حقیقی تشکیل شده و این دنباله داده شده و ما از جایی در نیاوردیم
_ما ی فرمولی میخوایم که این دنباله رو دوباره بتونه Generate کنه یا بسازه ، مثل دنباله حسای ، هندسی ، ....
_مهم نیست دنباله بدست اومده صد در صد مج بشه با دنباله اولی (داده شده)
_توضیح دقیق ترش تو فرمول های پراکندگی باید باشه من خودم توضیح بخوام بدم مثلا تو این دنباله بالا سیزده تا عدد بین 1 تا 583 پراکنده شده حالا ما یک فرمولی باید داشته باشیم که این پراکندگی رو ضبط کنه (تا اونجایی که امکانش هست)
_فرمول کد و سورس نرم افزاری باشه عیب نداره
آخرین ویرایش توسط thegodof3d یک‌شنبه ۱۳۹۵/۳/۲ - ۱۴:۵۵, ویرایش شده کلا 1 بار

نمایه کاربر
You-See

نام: U30

محل اقامت: تهران

سپاس: 787

تماس:

Re: سوال : دنباله محدود [پروژه]

پست توسط You-See »

سلام.
چه ارتباطی بین اعداد وجود داره و از کجا فهمیدید باید چه عددی رو تبدیل کنید به چه عددی؟
دوستای گلم حمایت کنید : https://cafebazaar.ir/app/com.nikanmehr.marmarxword/

نمایه کاربر
thegodof3d

پست توسط thegodof3d »

You-See نوشته شده:سلام.
چه ارتباطی بین اعداد وجود داره و از کجا فهمیدید باید چه عددی رو تبدیل کنید به چه عددی؟

سلام دوست من ، عدد رو تبدیل نکردم ، اینن دنباله وجود داره و کلا داده مسئله هست ، بعد نسبت به این دنباله یک فرمول پراکندگی باید وجود داشته باشه مثلا بین 1 تا 583 باید تعداد 13 تا عدد پراکنده بشه ، حالا داده ما اون عدد هایی هست که بنده نوشتم (یجور کد بندی داده هست) و ما یک فرمولی میخوایم که با توجه به جزئیات اون دنباله یک دنباله ای رو خروجی بده تا یه درصد بالایی از اعدادش با اعداد دنباله اولیه مچ بشه و یکی در بیاد ، اینطوری اونهایی که مچ نشده رو یادداشت میکنیم و اینطوری یکی از پنج تا اختراعات از دست رفته بشریت زنده میشه ، و چون همکاریم نمیتونم زیاد توضیح بدم فقط خیلی باید جالب باشه که 100 گیگابایت رو کرد تو 50 کیلوبایت نه ؟ smile001

نمایه کاربر
You-See

تماس:

پست توسط You-See »

اوکی گرفتم، اما به نظرم نمی شه.
یک مسابقه ای هست برای فشرده سازی داده ها، یک فایل 100 مگی گذاشتن روی سایت، شما اگر بتونی حتی یک بایت از اون رو فشرده تر کنی، یک جایزه عالی می بری.
فکر کنم اول یه سر بزن به اون، بعد این مطالب رو بخون، اما اگر همه این ها رو می دونی، باید بگم که کمکی از دست من بر نمیاد.
تو سابت http://barnamenevis.org/ مطلبش رو بحث کرده بودیم، یه جستجویی کنید بد نیست.

نمایه کاربر
thegodof3d

پست توسط thegodof3d »

You-See نوشته شده:اوکی گرفتم، اما به نظرم نمی شه.
یک مسابقه ای هست برای فشرده سازی داده ها، یک فایل 100 مگی گذاشتن روی سایت، شما اگر بتونی حتی یک بایت از اون رو فشرده تر کنی، یک جایزه عالی می بری.
فکر کنم اول یه سر بزن به اون، بعد این مطالب رو بخون، اما اگر همه این ها رو می دونی، باید بگم که کمکی از دست من بر نمیاد.
تو سابت http://barnamenevis.org/ مطلبش رو بحث کرده بودیم، یه جستجویی کنید بد نیست.

داداش ببین من حتی اگر یه فرمول پراکندگی نسبی هم داشته باشم مشکلم حله ، حتی اگر این پراکندگی ها بدون در نظر گرفتن مشخصات فایل باشه هم مشکلم حله اما دوست داشتم کامپایل نهایی ارم یه نرم افزار تمیز باشه.
حالا اونو ولش آقا من فقط یه فرمول میخوام یه فرمول پراکندگی ساده نبود ؟

نمایه کاربر
You-See

تماس:

پست توسط You-See »

خب ببین خروجی نسبت به ورودی هیچ سنسی نداره.
اگر فقط یک ترتیب برات مهمه چرا از رندوم با یک شرط بازه استفاده نمی کنی؟ بعدش سورت کنی؟

نمایه کاربر
thegodof3d

پست توسط thegodof3d »

You-See نوشته شده:خب ببین خروجی نسبت به ورودی هیچ سنسی نداره.
اگر فقط یک ترتیب برات مهمه چرا از رندوم با یک شرط بازه استفاده نمی کنی؟ بعدش سورت کنی؟

بابا رندوم سادست کاری نداره ، جواب هم گرفتم تا الان اما خروجی یه فایل 5 گیگا بایتی چنصد کیلوبایت میشه اگر بتونم یک گوناگونی تو عدد دوم بوجود بیارم که بسته به نوع فایل باشه حجمم چندین برابر کم تر میشه ، همچنین محاسبه سریع تر میشه ، میتونم بگم به تعداد مثلا 13 تا بین 1 تا 583 عدد بچینه ، اما خب با جزییات فایل یکی باشه بهتره ...

نمایه کاربر
You-See

تماس:

پست توسط You-See »

سید رندوم رو از جزییات فایل بگیر، می تونی از نویز زمینه هم استفاده کنی، مثلا نویزی که از میکروفون وارد می شه، یا از توابع رندوم اتوماتای سلولی استفاده کنی.
بیش از این نمی تونم با داده های شما تحلیل کنم، سی پی یو جواب نمی ده!

نمایه کاربر
thegodof3d

پست توسط thegodof3d »

You-See نوشته شده:سید رندوم رو از جزییات فایل بگیر، می تونی از نویز زمینه هم استفاده کنی، مثلا نویزی که از میکروفون وارد می شه، یا از توابع رندوم اتوماتای سلولی استفاده کنی.
بیش از این نمی تونم با داده های شما تحلیل کنم، سی پی یو جواب نمی ده!

نه داداش ببین رفتیم تو جزییات ، نه عزیزم ، ببین من یه دنباله دارم که این هی زیاد میشه
2-4-8-16-32-64-128-256
خب ای فرمولش میشه چی؟
a(n) = 2a(n-1)
دنباله هندسی خودمون حالا من یه فرمول نسبی میخوام

برای اون دنباله ای که اول گفتم هر عملیات ریاضی هم رو عدد قابل انجامه ، تهش بزار اینو بگم یه دنباله دارم رندوم زیاد میشه ، یه فرمول میخوام که بنویسم ، همین ! مثلا جمع کل باشه توش تو قوانین پراکندگی اساتید ریاضی کمک کنید !!! smile079

نمایه کاربر
You-See

تماس:

پست توسط You-See »

براش درون یابی رو اجرا کن.
همین درون یابی رو سرچ کن مطلب زیاده.
اما فرمولت معمولا به ازای هر نقطه یک درجه افزایش پیدا می کنه.
اگر دقیق بودن برات مهم نیست، می شه توان ها رو تقلیل داد.
موفق باشی

ارسال پست