نظر شما در مورد رفیق چیست؟!!!

مدیران انجمن: parse, javad123javad

ارسال پست
نمایه کاربر
FATIMA

محل اقامت: AHVAZ

سپاس: 10

نظر شما در مورد رفیق چیست؟!!!

پست توسط FATIMA »

هنگامی که از فیثاغورس پرسیده شد رفیق چیست؟ جواب داد: “کسی که من دیگریست بدان گونه که ۲۲۰ و ۲۸۴ هستند.”
مفهوم عبارات بالا از نظر ریاضی چنین است: مقسوم علیه های ۲۸۴ عبارتند از: ۱٬۲٬۴٬۷۱٬۱۴۲ که مجموعشان ۲۲۰ است و از طرف دیگر مقسوم علیه های ۲۲۰ عبارتند از: ۱٬۲٬۴٬۵٬۱۰٬۱۱٬۲۰٬۲۲٬۴۴٬۵۵٬۱۱۰ که مجموع اینها برابر ۲۸۴ است. فیثاغورسیان چنین اعدادی را اعداد متحابه (دوست دار هم) می نامیدند. با اینکه کشف چنین اعدادی برای یونانیان مشکلات زیادی را به همراه داشت اما کار مورد علاقه یونانیان بود. بهرحال کشف اینگونه اعداد پیشرفت زیادی نداشت و تا بحال سه زوج دیگر از این اعداد کشف شده اند که به قرار زیر می باشند:
۱۷۲۹۶ ٬ ۱۸۴۱۶ که در سال ۱۶۳۶ میلادی توسط فرما شناسایی شد.
۹۴۳۷۰۵۶ ٬ ۹۳۶۳۵۸۴ که توسط دکارت ارایه گردید.
۱۱۸۴ ٬ ۱۲۱۰ که توسط پاگانینی در سال ۱۸۶۷ میلادی معرفی شد.
سوالی که تاکنون ذهن ریاضیدانان را به خود مشغول کرده اینست که آیا بینهایت از این زوجها وجود دارد یا خیر؟
البته هندیها اعداد متحابه را قبل از فیثاغورس شناخته بودند. همچنین قسمتهایی از کتاب مقدس را میتوان یافت که نشان می دهد یهودیان چنین اعدادی را مبشر سعادت می دانستند. نکته جالب دیگر داستان مورد تردید یک شاهزاده دوره باستان است که نامش بنا به علم حروف برابر عدد ۲۸۴ بود. این شاهزاده سالهای سال دنبال دختری برای ازدواج میگشت که نامش برابر عدد ۲۲۰ باشد و معتقد بود که این عامل باعث خوشبختی در زندگی او می شود.
:D

نمایه کاربر
خروش

سپاس: 2067

پست توسط خروش »

در اين زمينه نگاهي هم به عدد هاي هم بند، دوست و پرجام بياندازيد. عددهاي رفيق درآنجا عدد هاي دوست ناميده شدند.
http://www.hupaa.com/forum/viewtopic.php?t=3740
گفتم به شیخ شهر كه كارت ریاست، گفت
آنكس كه شیخ هست و ریاكار نیست، كیست

نمایه کاربر
بهزاد

سپاس: 85

تماس:

Re: نظر شما در مورد رفیق چیست؟!!!

پست توسط بهزاد »

FATIMA SH نوشته شده:هنگامی که از فیثاغورس پرسیده شد رفیق چیست؟ جواب داد: “کسی که من دیگریست بدان گونه که ۲۲۰ و ۲۸۴ هستند.”
مفهوم عبارات بالا از نظر ریاضی چنین است: مقسوم علیه های ۲۸۴ عبارتند از: ۱٬۲٬۴٬۷۱٬۱۴۲ که مجموعشان ۲۲۰ است و از طرف دیگر مقسوم علیه های ۲۲۰ عبارتند از: ۱٬۲٬۴٬۵٬۱۰٬۱۱٬۲۰٬۲۲٬۴۴٬۵۵٬۱۱۰ که مجموع اینها برابر ۲۸۴ است. فیثاغورسیان چنین اعدادی را اعداد متحابه (دوست دار هم) می نامیدند. با اینکه کشف چنین اعدادی برای یونانیان مشکلات زیادی را به همراه داشت اما کار مورد علاقه یونانیان بود. بهرحال کشف اینگونه اعداد پیشرفت زیادی نداشت و تا بحال سه زوج دیگر از این اعداد کشف شده اند که به قرار زیر می باشند:
۱۷۲۹۶ ٬ ۱۸۴۱۶ که در سال ۱۶۳۶ میلادی توسط فرما شناسایی شد.
۹۴۳۷۰۵۶ ٬ ۹۳۶۳۵۸۴ که توسط دکارت ارایه گردید.
۱۱۸۴ ٬ ۱۲۱۰ که توسط پاگانینی در سال ۱۸۶۷ میلادی معرفی شد.
سوالی که تاکنون ذهن ریاضیدانان را به خود مشغول کرده اینست که آیا بینهایت از این زوجها وجود دارد یا خیر؟
البته هندیها اعداد متحابه را قبل از فیثاغورس شناخته بودند. همچنین قسمتهایی از کتاب مقدس را میتوان یافت که نشان می دهد یهودیان چنین اعدادی را مبشر سعادت می دانستند. نکته جالب دیگر داستان مورد تردید یک شاهزاده دوره باستان است که نامش بنا به علم حروف برابر عدد ۲۸۴ بود. این شاهزاده سالهای سال دنبال دختری برای ازدواج میگشت که نامش برابر عدد ۲۲۰ باشد و معتقد بود که این عامل باعث خوشبختی در زندگی او می شود.
:D
چه قدر با حال بود
“It doesn’t matter how beautiful your theory is, it doesn’t matter how smart you are or what your name is.
If it doesn’t agree with experiment, it’s wrong.”

Richard Feynman

نمایه کاربر
لينا

تماس:

پست توسط لينا »

فاطيما خانوم ميگم اون شاهزادهه بالاخره جفت خودش(همون 220رو)پيدا كرد؟؟؟!!!؟؟!!!!
http://angel1.blogfa.com
ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
ابر بارنده به دريا ميگفت*~*~من نبارم تو كجا دريايي؟
~~~~~~~‌‌‌‌‌‌‌‌‌ ~~~~~~~~~‌ ~~~~~~~~
در دلش خنده كنان دريا گفت *~*~ابر بارنده تو خود از مايي..

samanta_ict

سپاس: 6

پست توسط samanta_ict »

دخترا طبيعي شون رو نميشه شناخت حالا چه برسه از روي عدد و اين اصل به نظر من كلي است انسان تنها كامل است

samanta_ict

سپاس: 6

پست توسط samanta_ict »

لينا, خانم روي صحبتم با شما بود

نمایه کاربر
گراسمان

تماس:

پست توسط گراسمان »

مطلب FATIMA خيلي خوندني بود.تا حالا نشنيده بودم.

آشويس نوشته شده:دخترا طبيعي شون رو نميشه شناخت حالا چه برسه از روي عدد و اين اصل به نظر من كلي است انسان تنها كامل است

باهاتون موافقم دخترا رو به اين راحتي نميشه شناخت!
ولي آقايون رو ميشه با يه نگاه بفهمي از اول زندگيشون تا الان چطوري بودن!!

نمایه کاربر
tom357

پست توسط tom357 »

اشتباهه چون راهشو بلد نیستید !

شناخت مردها و زنها هرکدوم یه قلقهایی داره

منتها قلقهای زنان یه کمی مشگلتر و نامانوسه برای مردان
اگر روزی دشمن پیدا کردی, بدان در رسیدن به هدفت موفق بودی !

اگر روزی تهدیدت کردند, بدان در برابرت ناتوانند!

اگر روزی خیانت دیدی, بدان قیمتت بالاست!

اگر روزی ترکت کردند , بدان با تو بودن لیاقت می خواهد

ارسال پست