کمک در زمینه مطالعه نانو

مدیران انجمن: parse, javad123javad

ارسال پست
iman119

سپاس: 5

تماس:

کمک در زمینه مطالعه نانو

پست توسط iman119 »

سلام دوستان
برای آغاز کار در علم نانو باید از کجا شروع کنم؟

زهرارضایی نیا

نام: زهرا رضایی نیا

سپاس: 6

Re: کمک در زمینه مطالعه نانو

پست توسط زهرارضایی نیا »

سلام دوست عزیز!
برای مطالعه در زمینه نانو به شما پیشنهاد می کنم مقالات سایت باشگاه نانو www.nanoclub.ir رو مطالعه کنید.(تو قسمت المپیاد نانو، سرفصل های المپیاد) این مفالات زبان ساده ای دارن و برای شروع مناسبن. توی المپیاد نانو سال دیگه هم به نظرم شرکت کنید. منابعش رو سایت باشگاه هست. المپیاد نانو یه دوره ده روزه داره که دید خوبی درباره نانو به شما میده و آزمایش هایی در زمینه نانو توی دوره این المپیاد انجام میدن که واقعا جالبه.
بعد از خوندن مقالات باشگاه نانو سایت های انگلیسی بیشتر متونه کمکتون کنه. اون موقع شما درباره قسمت مورد علاقه خودتون توی نانو میتونین سرچ کنین و سایت های خوبی پیدا میکنین.
من یه تعداد فیلم مستند هم درباره نانو دارم که چون اینترنتم کم سرعته نمیتونم براتون بذارمش. اما اگه اینترنت پرسرعت گیر آوردم ان شاءالله این کارو میکنم. smile044

نمایه کاربر
einstein313

سپاس: 91

پست توسط einstein313 »

iman119 نوشته شده:سلام دوستان
برای آغاز کار در علم نانو باید از کجا شروع کنم؟
علیک سلام

مقالات نانو کلوب همون طور که دوستمون عرض کردند خوبه ، بعدش هم مقالات سایت ستاد نانو رو بخونید که بسیار عالیه ... بعدش نرم افزار نانو کاوش رو تهیه کنید و استفاده کنید

اگر کتاب هم میخوایید ، میتونید برا مقدمه کتاب مقدماتی نانو 1 و2 نوشته آقای احمدوند رو تهیه کنید ،یا کتاب نانو 10 به توان 9 و... برا تهیه اینترنتی این محصولات هم به سایت نانو سان مراجعه کنید

چندتا کلیپ هم اونجا وجود داره میتونید دانلود کنید ...

باز کتابهای دیگه هم هست ....

البته اگر میگفتید در چه مقطعی هستید خیلی بهتر بود ...

امیدوارم موفق باشید smile072
اللهم العن قاتلیک یا فاطمه الزهرا

اَللّهُمَّ الْعَنْ اَوَّلَ ظالِمٍ ظَلَمَ حَقَّ مُحَمَّدٍ وَآلِ مُحَمَّدٍ ، وَآخِرَ تابِعٍ لَهُ عَلى ذلِكَ ، اَللّهُمَّ الْعَنِ الْعِصابَةَ الَّتى جاهَدَتِ الْحُسَيْنَ ( علیه السلام ) ، وَشٰايَعَتْ وَبٰايَعَتْ وَتٰابَعَتْ عَلىٰ قَتْلِهِ

اَللّٰهُمَّ الْعَنْهُمْ جَميعاً

اسلام به ذات خود ندارد عیبی .......... هر عیب که هست از مسلمانی ماست

Nasrin nm

نام: nasrin nm

پست توسط Nasrin nm »

سلام دوستان
من مقطع کارشناسیم و البته در رشته برق ، اما به بحث نانو علاقه مندم و برای ادامه به نانو الکترونیک هم فک می کنم ، با این توضیحات اگه میشه راهنماییم کنید .. ممنون
«دیوارهای بلند را نساخته اند تا مانع رسیدن ما به رویاهایمان شوند. دیوارها را ساخته اند تا با سخت کوشی و عبور از آنها، به خود و دیگران نشان دهیم که رویاهایمان چقدر برایمان مهم هستند. دیوارها مانع ما نیستند. دیوارها وجود دارند تا مانع کسانی شوند که به اندازه ی ما، رویاهایشان را دیوانه وار دنبال نمیکنند…».
" رندی پاش "

نمایه کاربر
einstein313

پست توسط einstein313 »

Nasrin nm نوشته شده:سلام دوستان
من مقطع کارشناسیم و البته در رشته برق ، اما به بحث نانو علاقه مندم و برای ادامه به نانو الکترونیک هم فک می کنم ، با این توضیحات اگه میشه راهنماییم کنید .. ممنون

سلام
بسیار عالی
اتفاقا یکی از اصلی ترین بخشهای نانو به الکترونیک اختصاص داده میشود
این تاپیک رو ببینید --->http://www.hupaa.com/forum/viewtopic.php?f=6&t=34610 این پروفوسور فیزیکی یکی از کشفیاتی که به علم نانو بسیار کمک کننده است و همینطور نانو الکترونیک انجام داده و موفق به جایزه نوبل گشته (گرافن)

نانو الکترونیک شاخه گسترده ایست ، شما برای شروع به سایت ستاد فناوری نانو سر بزنید و مقالات آموزشی آن را مطالعه کنید
بخشهای مرتبت به الکترونیک هم داخل مقالات هست ، مثلا در قسمت "کاربردهای فناوری نانو"-->http://edu.nano.ir/
خود اخبار سایت هم دسته بندی شده ست که میتوانید الکترونیکش رو پیدا کنید و دستاوردهای جدید رو رصد کنید

کتابهایی هم در این زمینه وجود دارد که ابتدا به نظر من آن مقالات رو ببینید و بخوانید و بعد سراغ خرید کتاب بروید

سوالی هم بود در خدمتیم
موفق باشید smile072

اَللّهُمَّ الْعَنْ اَوَّلَ ظالِمٍ ظَلَمَ حَقَّ مُحَمَّدٍ وَآلِ مُحَمَّدٍ ، وَآخِرَ تابِعٍ لَهُ عَلى ذلِكَ ، اَللّهُمَّ الْعَنِ الْعِصابَةَ الَّتى جاهَدَتِ الْحُسَيْنَ ( علیه السلام ) ، وَشٰايَعَتْ وَبٰايَعَتْ وَتٰابَعَتْ عَلىٰ قَتْلِهِ

jhvh

سپاس: 284

پست توسط jhvh »

انیشتین نمیشه لینکش کنی اون آدرس اینترنتی رو؟

نمایه کاربر
einstein313

پست توسط einstein313 »

jhvh نوشته شده:انیشتین نمیشه لینکش کنی اون آدرس اینترنتی رو؟

کدوم رو ؟

jhvh

سپاس: 284

پست توسط jhvh »

گرافن

ارسال پست