اختر نانو

مدیران انجمن: parse, javad123javad

نمایه کاربر
mohadaseh

محل اقامت: شهرضا

سپاس: 48

اختر نانو

پست توسط mohadaseh »

سلام یه بحثی که خیلی دوست داشتم توی باشگاه نانوراه بیفته امانشد بحث اخترنانو!!! بود
من همون طورکه به نانو علاقه شدیدی دارم به نجوم هم علاقه ی زیادی دارم یادمه اول دبیرستان که بودم مصمم بودم رشته ی اخترنانو!!! را ابداع کنم مثل اخترشیمی اخترفیزیک واخترزیست شناسی که کاربردعلوم نامبرده رادرنجوم بررسی می کنند
تعریف رشته ی ابداعی خودم(همون اخترنانو):کاربردعلم نانو درنجوم و بررسی دقیقتر اجرام آسمانی باسازه های نانویی مثلا:
ساخت کامپوزیت های مستحکم برای بدنه ی فضاپیماها که با سرعت بیشتری و خطرکم تری مسیرمورد نظر را طی کنند
یا..........................خیلی طرح دراین مورد تو ذهنمه
مثلا ساخت تلسکوپ های پیشرفته یاکشاورزی توی سیاره های دیگه........
نظرتون در این رابطه چیه؟
آخرین ویرایش توسط DARKENERGY چهارشنبه ۱۳۹۲/۶/۲۰ - ۰۱:۰۸, ویرایش شده کلا 1 بار
نیوتن اگرجاذبه درست می فهمید،معشوقه اش ازدرخت سیب متنفرنبودودردفترخاطراتش نمی نوشت،اشک های من هم به زمین افتاد،اماتوسیب راترجیح دادی......
www.god90.blogfa.com
www.shalamcheh2.blogfa.com

نمایه کاربر
هیپاتی

سپاس: 195

Re: اخترنانو!!!

پست توسط هیپاتی »

...
آخرین ویرایش توسط هیپاتی چهارشنبه ۱۳۹۲/۶/۲۰ - ۰۱:۱۴, ویرایش شده کلا 1 بار

نمایه کاربر
Ammar.Mehrabi

نام: عمار مهرابی

محل اقامت: سبزوار

سپاس: 36

تماس:

پست توسط Ammar.Mehrabi »

آره همون نانو هوافضاست.‏ مثال هاي بيشتري بزنيد شايد حق با شما باشه.

نمایه کاربر
mohadaseh

پست توسط mohadaseh »

مثلا رشته ی اخترزیست شناسی که توی نجوم وجودداره به بررسی حیات درسیار ها واجرام آسمانی دیگه می پردازه از جمله ماه مثلا تیم اخترزیست شناسی ناساجدیداگیاها تازه ای را روی ماه پرورش داده،تاشایداگه درسال های آتی کره ی زمین باکمبودجامواجه بشه،ماآذوقه توکره ی ماه داشته باشیم!!!خاب ما می تونیم بانانوفناوری کشاورزی بابازدهی فوق بالا توکره ی ماه داشته باشیم ومثال های دیگه ای که خیلی زیادند
نیوتن اگرجاذبه درست می فهمید،معشوقه اش ازدرخت سیب متنفرنبودودردفترخاطراتش نمی نوشت،اشک های من هم به زمین افتاد،اماتوسیب راترجیح دادی......
www.god90.blogfa.com

نمایه کاربر
هیپاتی

پست توسط هیپاتی »

...
آخرین ویرایش توسط هیپاتی چهارشنبه ۱۳۹۲/۶/۲۰ - ۰۱:۱۵, ویرایش شده کلا 1 بار

نمایه کاربر
mohadaseh

پست توسط mohadaseh »

هیپاتی نوشته شده:
mohadaseh نوشته شده:مثلا رشته ی اخترزیست شناسی که توی نجوم وجودداره به بررسی حیات درسیار ها واجرام آسمانی دیگه می پردازه از جمله ماه مثلا تیم اخترزیست شناسی ناساجدیداگیاها تازه ای را روی ماه پرورش داده،تاشایداگه درسال های آتی کره ی زمین باکمبودجامواجه بشه،ماآذوقه توکره ی ماه داشته باشیم!!!خاب ما می تونیم بانانوفناوری کشاورزی بابازدهی فوق بالا توکره ی ماه داشته باشیم ومثال های دیگه ای که خیلی زیادند
این احتمالا اسمش بشه اخترنانوبیوتکنولوژی smile039 smile039
این مثال هم به نظرم زیرمجموعه ی همون اختر زیست شناسیه. یه مبحث مستقل نیست.
این یه مثال بود،آخی اگه آقای دارستانی بودندحتمامی توشتند:به نظرجالب میاد،می تونیدمنظورتونوواضح تربگید........ smile054
www.god90.blogfa.com

نمایه کاربر
هیپاتی

پست توسط هیپاتی »

...
آخرین ویرایش توسط هیپاتی چهارشنبه ۱۳۹۲/۶/۲۰ - ۰۱:۱۵, ویرایش شده کلا 1 بار

نمایه کاربر
mohadaseh

پست توسط mohadaseh »

ببینید نانو کلارشته ی مستقلی نیست(منظورم کاربرداشه)
مثلا ساخت سلول های خورشیدی کاربردنانودرالکترونیکه،ساخت تصفیه آب کاربردنانودرمحیطزیست ویابه نوعی مواده،ساخت منسوجات خودتمیزشونده،کابردنانودرمهندسی نساجه
پس سوال شمایه کم غلطه اما از مثال های دیگه ما می تونیم گاز هاییکه دیگر سیاراتا تشکیل دادن بایه کم دستکاری بانانوفناوری به سیاره های قابل سکونت تبدیلش کنیم یا...
ساخت نانوربات هایی که تشخیص اجرام آسمانی رابرای ماراحت ترکنند....
من که نمی تونم همه ی ایده هامااین جا رونمایی کنم!!!
www.god90.blogfa.com

نمایه کاربر
Ammar.Mehrabi

تماس:

پست توسط Ammar.Mehrabi »

جالبه ولی من خیلی لزومی به ایجاد این رشته حداقل با استناد به مثال هاتون نمیبینم. البته همون طوری که گفتم جالبه و جای کار داره.

نمایه کاربر
هیپاتی

پست توسط هیپاتی »

...
آخرین ویرایش توسط هیپاتی چهارشنبه ۱۳۹۲/۶/۲۰ - ۰۱:۱۶, ویرایش شده کلا 1 بار

نمایه کاربر
mohadaseh

پست توسط mohadaseh »

هیچ ایده ای همون اول لزومی به اجراش نیست!!!
حتی ایده ی ریچارفایمن که گفت:درفضاهای پایین سطوح زیادی وجوددارد!!!! smile036
امابعدازفوت ریچارد،دانشمندان به تکاپوافتاندکه حرفش رادنبال کنند ورشته ی نانوتکنولوژی به علوم اضافه شد.... جای آقای دارستانی این جاواقعا خالیه....
www.god90.blogfa.com

نمایه کاربر
mohadaseh

پست توسط mohadaseh »

هیپاتی نوشته شده:
mohadaseh نوشته شده:ببینید نانو کلارشته ی مستقلی نیست(منظورم کاربرداشه)
مثلا ساخت سلول های خورشیدی کاربردنانودرالکترونیکه،ساخت تصفیه آب کاربردنانودرمحیطزیست ویابه نوعی مواده،ساخت منسوجات خودتمیزشونده،کابردنانودرمهندسی نساجه
پس سوال شمایه کم غلطه اما از مثال های دیگه ما می تونیم گاز هاییکه دیگر سیاراتا تشکیل دادن بایه کم دستکاری بانانوفناوری به سیاره های قابل سکونت تبدیلش کنیم یا...
خب مثلا اون مثالی که قرمزش کردم میشه اختر نانو.(!) ولی بقیشو واقعا نمیشه اینطوری دسته بندی کرد. درسته که نانو رشته ی مستقلی نیست اما مثلا وقتی شما میگی با نانو فناوری روی گیاهانی که روی اجرام آسمانی پرورش میدن کار کنیم، اومدی رشته ی نانو بیوتکنولوژی رو وارد اختر زیست شناسی کردی.
نه!!!اونم میشی نانوشیمی!!دیدیدهرچیزی رامیشه به نانوربطش داد؟؟؟
www.god90.blogfa.com

نمایه کاربر
Ammar.Mehrabi

تماس:

پست توسط Ammar.Mehrabi »

هیپاتی نوشته شده:
mohadaseh نوشته شده:ببینید نانو کلارشته ی مستقلی نیست(منظورم کاربرداشه)
خب مثلا اون مثالی که قرمزش کردم میشه اختر نانو.(!) ولی بقیشو واقعا نمیشه اینطوری دسته بندی کرد. درسته که نانو رشته ی مستقلی نیست اما مثلا وقتی شما میگی با نانو فناوری روی گیاهانی که روی اجرام آسمانی پرورش میدن کار کنیم، اومدی رشته ی نانو بیوتکنولوژی رو وارد اختر زیست شناسی کردی.
جان؟!!!
یه سوال با علم نانو چطوری میشه گاز ها رو دستکاری کرد؟ منظورتون اینه که مثلا کربن دی اکسید رو به اکسیزن تبدیل کنیم؟
یا منظورتون اینه که کلا ماهیت اتمی رو تغییر بدیم؟

نمایه کاربر
mohadaseh

پست توسط mohadaseh »

نخیر!!!
گفتم که نمیشه همه ی ایده هارارونمایی کرد، منظورم تغییرماهیت اتم ها نبود،منظورم حذف بعضی از گاز هایا به وجوداوردن بعضیاش از طریق بعضی نانوماشین هایی بود که می تونیم به فضا بفرستیم
اصلا منظورم به صورت مستقیم نبود،قرارنیست که همه ی چیزاگفته بشه اصلا شمافرض کن علمی به نام اخترنانووجودنداشته مثل الان
خیال هردوتون راحت شد؟؟؟؟
www.god90.blogfa.com

نمایه کاربر
Ammar.Mehrabi

تماس:

پست توسط Ammar.Mehrabi »

...
آخرین ویرایش توسط Ammar.Mehrabi چهارشنبه ۱۳۹۲/۶/۲۰ - ۰۱:۳۳, ویرایش شده کلا 1 بار

ارسال پست