اختر نانو

مدیران انجمن: parse, javad123javad

نمایه کاربر
mohadaseh

محل اقامت: شهرضا

سپاس: 48

Re: اخترنانو!!!

پست توسط mohadaseh »

اتفاقا من از جواب دادن طفره نرفتم وکامل جواب دادم اگه یه کم به نوشته ی من دقت کنید می بینید که جوابماسربسته گفتم
خودتون گفتیدایده ی جالبه پس مبحث الکی نیست
البته الکی بودن وواقعی ومفید بودن این مبحث راشمانباید تایید کنید....
خودتونم می دونید که این ایده می تونه هرچنددرسال های بعد به واقعیت تبدیل بشه....
نیوتن اگرجاذبه درست می فهمید،معشوقه اش ازدرخت سیب متنفرنبودودردفترخاطراتش نمی نوشت،اشک های من هم به زمین افتاد،اماتوسیب راترجیح دادی......
www.god90.blogfa.com
www.shalamcheh2.blogfa.com

نمایه کاربر
Ammar.Mehrabi

نام: عمار مهرابی

محل اقامت: سبزوار

سپاس: 36

تماس:

پست توسط Ammar.Mehrabi »

آره ولی با بحث،آزمایش،تفکر و در آخر نتیجه گیری.پس تا سر باز نگید پیشرفتی حاصل نمیشه.منظورم از الکی بودن مبحث این بود که شما که نمیخواید بحث بشه چرا مبحث توی شبکه ی اجتماعی باز کردید؟

نمایه کاربر
mohadaseh

پست توسط mohadaseh »

چون خودمم هنوز بهش خیلی فکر نکردم
چون روی عادت توی باشگاه نانو یه نفر مثل amirswt با منطق نقد میکند و با منطق تشویق و با منطق سوال
چون اینجا جای مجادله و کل کل نیست،جای بحث واقعی علمیه
چون هیج جای دنیا ایده ها را باز نمی کنند،فقط اشاره ای بهش میشه وروی همون اشارات روش بحث میشه مثلا همون نانو ماشین ها شما شاید الان که من اینو گفتم یه تصور داشته باشید،من یه تصور دیگه و این خودش باعث تعدد روش های حل مسئله میشه
چون....
{توسط DARKENERGY ویرایش شد}

* لطفا فاصله بین کلمات رو رعایت کنید. تشکر
آخرین ویرایش توسط DARKENERGY چهارشنبه ۱۳۹۲/۶/۲۰ - ۰۱:۱۱, ویرایش شده کلا 1 بار
نیوتن اگرجاذبه درست می فهمید،معشوقه اش ازدرخت سیب متنفرنبودودردفترخاطراتش نمی نوشت،اشک های من هم به زمین افتاد،اماتوسیب راترجیح دادی......
www.god90.blogfa.com

نمایه کاربر
Ammar.Mehrabi

نام: عمار مهرابی

محل اقامت: سبزوار

سپاس: 36

تماس:

پست توسط Ammar.Mehrabi »

باش. ولی به این هم توجه کنید که من دانش آموزم و یک سال کوچیکتر از شما مطمئنا اطلاعات آقای دارستانی رو ندارم.

نمایه کاربر
TopNotch

سپاس: 322

Re: اختر نانو

پست توسط TopNotch »

خوبه پس میشه نحوه ی عملکرد و نقش نانو ها رو بگی؟
میشه با نانو تکنولوژی عایق هایی با قابلیت تحمل گرمای زیاد رو ساخت نه؟ برای فضاپیما ها
ذرات نانو چطور این کارو میکنن؟ چطور گرما رو تحمل میکنن؟ smile072
it is a tale told by an idiot, full of sound and fury, signifying nothing.

نمایه کاربر
mohadaseh

پست توسط mohadaseh »

سلام خوش حالم که به نفربه جمع ماپیوست،بله ایده های زیادی میشه داد امااین که شماگفتیدهم جزء کاربرهای نانوتوهوافضاست.مبحثی توی نانوتکنولوژی وجود داره به نام نانوعایق ها که خاب مزیتشون نسبت به به عایق های معمولی زیاده
معمولا پایه ی سیلیکاتی دارند وبرای طبیعت وانسان بی ضررهستند،درواقع نانوتکنولوژی وظیفه ی تغییر خصوصیت مولکولی مواد در جهت ارتقاء کیفی رابرعهده داره،مثلا بابه کارگیری روش هایی فواصل بین مولکولها یا اتمهای مواد را کاهش داده که با حفظ خصوصیت خواص جدیدی از جمله سختی، عایقی و شفافیت را ایجاد میکنه (درشیشه هابه خصوص)
عایق حرارتی نانودر مقابل هر سه نوع انتقال گرما شامل تشعشع ، جابجایی و همرفتی مقاومه،نانوعایق هاتنهاعایق های حرارتی هستند که چون مایعند امکان پوشش دادن اون هابرروی همه ی موادحتی فلزها باضخامت های چندنانومتری امکان داره
درواقع مابااوردن موادمورنظر درمقیاس نانو می تونیم به اونخواص جدیدی ببخشیم و اگرخاصیتی هم وجودداره چندبرابرش کنیم که البته یکی ازدلالیش نمودارهال پیچه اگه سوالی باشه در خدمتم............
www.god90.blogfa.com

saranini

محل اقامت: رفسنجان

سپاس: 2

تماس:

پست توسط saranini »

که البته یکی ازدلالیش نمودارهال پیچه اگه سوالی باشه در خدمتم..........
محدثه این چه نموداری بود ؟ یعنی چی؟ میشه یکم توضیح بدی؟ smile042
از آجیل سفره عید چند پسته لال مانده است!
آنها که لب گشودند خورده شدند!
آنها که لال ماندند میشکنند!
دندانساز راست میگفت:
پسته ی لال ،سکوتش دندان شکن است!....

نمایه کاربر
mohadaseh

پست توسط mohadaseh »

saranini نوشته شده:
که البته یکی ازدلالیش نمودارهال پیچه اگه سوالی باشه در خدمتم..........
محدثه این چه نموداری بود ؟ یعنی چی؟ میشه یکم توضیح بدی؟ smile042
نموداری که یکی از مولفه هاش اندازه ی ذرات ویکی دیگه از مولفه هاش خواص ذرات بود،باریز شدن ذرات خواص روبه بهبودی میرند وهرچه مواد ریز تر می شود خواص بهبودی میابند اما کوچک تر از نانوذرا یعنی در ابعاد پیکو خواص ثابت می مونه،البته در مواد مختلف متفاوته،
یکی از دلایلمون برای استفاده از نانوموادهم همینه smile020 smile020
www.god90.blogfa.com

nima.t1

پست توسط nima.t1 »

سلام . من تازه عضو شدم .
ولی تا حدودی اطلاعات دارم.این که شما گفتید در مورد نانو و تغییر اتم های یک سیاره برای ایجاد شرایط زندگی محاله چون ما نمیتونیم اتمی را به اتمی دیگر تبدیل کنیم اگر بر فرض محال بتوانیم شما یه فکر به ابعاد سیاره ها بکن و نظرت از زنده موند در اون شرایط عوض میشه .
ایده ی خوبیه ولی برای ایجاد رشته ای که شما میگین چون من خیلی تخصصی توی نانو ندارم دقیق نمیدونم ولی فکر میکنم چنین رشته ای وجود داره که در مورد فضا و نانو بحث باشه شما برو در مورد زیر شاخه های هوا فضا تحقیق کن شاید به نتیجه رسیدی .
بله حرف شما رو قبول دارم ایده و طرح هیچ جا مطرح نمیشه مگر بخواهیم به ثبت برسه و یا اجرا بشه منم سه تا ایده دارم که دنبال عملی شدن و ثبت اون ها هستم پیشنهاد میکنم ادامه بدی تا از کاری که میکنی 100 درصد مطمئن بشی . چون احتمال اشتباه برای افرادی که سطح علمی پایینی دارن و تحقیقاتشون کمه خیلی زیاده . شاید یه قسمتی رو در نظر نگرفته باشی .
انیشتین هم برای محاسبه سرعت انبساط جهان دچار اشتباه شد و شتاب اون رو در نظر نگرفت.

نمایه کاربر
mohadaseh

پست توسط mohadaseh »

nima.t1 نوشته شده:سلام . من تازه عضو شدم .
ولی تا حدودی اطلاعات دارم.این که شما گفتید در مورد نانو و تغییر اتم های یک سیاره برای ایجاد شرایط زندگی محاله چون ما نمیتونیم اتمی را به اتمی دیگر تبدیل کنیم.
ماهم نگفتیم اتمی به اتمی دیگه تبدیل بشه
گفتیم شرایط عوض بشه
www.god90.blogfa.com

Ph.D

سپاس: 7

پست توسط Ph.D »

به نظر من این ایده شما معرکه هس.

نمایه کاربر
mohadaseh

پست توسط mohadaseh »

Ph.D نوشته شده:به نظر من این ایده شما معرکه هس.
واقعاممنون بالاخره یکی پذیرفت smile079
www.god90.blogfa.com

Ph.D

سپاس: 7

پست توسط Ph.D »

میشه یکم هم بیشتر توضیح بدید؟

نمایه کاربر
mrfane

محل اقامت: تهران

سپاس: 550

تماس:

پست توسط mrfane »

میشه درباره نانو ربات ها مقداری توضیح بدهید؟
ابعادشون چقدره؟ واقعا در اندازه نانو هستند؟ یا فقط خیلی خیلی کوچکند؟
اونوقت چکار می کنند؟ قابل کنترل هستند؟ از یک ملکول ساخته شده اند یا چند قطعه؟
آنچه دانه را شکافت، آن خدای من است.

نمایه کاربر
einstein313

سپاس: 91

پست توسط einstein313 »

mohadaseh نوشته شده:سلام یه بحثی که خیلی دوست داشتم توی باشگاه نانوراه بیفته امانشد بحث اخترنانو!!! بود
من همون طورکه به نانو علاقه شدیدی دارم به نجوم هم علاقه ی زیادی دارم یادمه اول دبیرستان که بودم مصمم بودم رشته ی اخترنانو!!! را ابداع کنم مثل اخترشیمی اخترفیزیک واخترزیست شناسی که کاربردعلوم نامبرده رادرنجوم بررسی می کنند
تعریف رشته ی ابداعی خودم(همون اخترنانو):کاربردعلم نانو درنجوم و بررسی دقیقتر اجرام آسمانی باسازه های نانویی مثلا:
ساخت کامپوزیت های مستحکم برای بدنه ی فضاپیماها که با سرعت بیشتری و خطرکم تری مسیرمورد نظر را طی کنند
یا..........................خیلی طرح دراین مورد تو ذهنمه
مثلا ساخت تلسکوپ های پیشرفته یاکشاورزی توی سیاره های دیگه........
نظرتون در این رابطه چیه؟
سلام

چیزی به نام اختر نانو من تا الان نشنیدم ولی کاربرد نانو در نجوم رو مطمئنم انجام گرفته ، در فضا پیماها و ماهواره های جدید و همینطور در لباسهای فضانوردان ، در تلسکوپها ، از عدسیهاش بگیرید تا بدنه و...

نانو در علم نجوم به شکل کاربردی وارد میشه و متفاوت است با رشته ای مثل اختر فیزیک ، و بیشتر برمیگرده به مهندسی ساخت وسایل نجومی ...

درمورد کشاورزی در سیارات دیگه بوسیله نانو فناوری ---> ابتدا اون سیاره باید شرایط زیستگاهی داشته باشه و بعد شاید به وسیله نانوفناوری بشه اون شرایط رو بهبود داد و ....

ولی این مشخصه که نانوفناوری در هر رشته ای کاربرد مخصوص خودش رو داره و شما میتونید این فناوری رو در علوم نجومی نیز استفاده کنید ( همونطور که دارن استفاده میکنند )
اللهم العن قاتلیک یا فاطمه الزهرا

اَللّهُمَّ الْعَنْ اَوَّلَ ظالِمٍ ظَلَمَ حَقَّ مُحَمَّدٍ وَآلِ مُحَمَّدٍ ، وَآخِرَ تابِعٍ لَهُ عَلى ذلِكَ ، اَللّهُمَّ الْعَنِ الْعِصابَةَ الَّتى جاهَدَتِ الْحُسَيْنَ ( علیه السلام ) ، وَشٰايَعَتْ وَبٰايَعَتْ وَتٰابَعَتْ عَلىٰ قَتْلِهِ

اَللّٰهُمَّ الْعَنْهُمْ جَميعاً

اسلام به ذات خود ندارد عیبی .......... هر عیب که هست از مسلمانی ماست

ارسال پست