جنس زمان از چیست؟ اصلا زمان چیست؟

مدیران انجمن: parse, javad123javad

نمایه کاربر
رامتین قاسمی نژاد

نام: رامتین قاسمی نژاد

سپاس: 25

Re: جنس زمان از چیست؟ اصلا زمان چیست؟

پست توسط رامتین قاسمی نژاد »

و با توجه به این معادله ای که پیدا میکنید چون به جای v جسم باید c بذارید ، میشه : عدد بر روی بینهایت که دقیقا میشه : صفر

من وقتی داشتم تایپ میکردم حواسم نبود
الان خودمو اصلاح میکنم : اونجا عدد بر روی صفر میشه بی نهایت
یعنی بینهایت طول میکشه
ولی به طور کلی قبول دارم که این بی نهایت ها توی فیزیک خیلی مشکل ساز هستن
ولی خب ؛ نه میشه انتهایی برای اعداد متصور شد ، نه میشه چیز نامحدودی رو تصور کرد
یعنی بینهایت در عین حال هم خیلی معنی میده هم خیلی بی معنیه
واقعا نمیشه برای اعداد انتهایی رو قائل شد و همینطور تصور نامحدود بودن هم خیلی سخته ( در نگاه اول آسون به نظر میاد ، ولی تفکر در بینهایت ها آدم رو به زانو در میاره )

در ضمن شما بازه های فکریتون چند روز چند روزه ؟!
چرا برای هر متن 2-3 تا جواب با اختلاف چند روزه میفرستید ؟!

علاوه بر این مقصود گفته های شما کجاست ؟
اگه طبق گفته های شما بگیم زمان برای نور میگذره ، به چی میرسیم ؟
یعنی میخوام بدونم از نظر شما این چه کمکی به درک ما از زمان میکنه ؟
لذت فهمیدن , این بزرگترین لذت است ...

عبدالرضا علي پور

نام: عبدالرضا علي پور

محل اقامت: بوشهر

سپاس: 142

پست توسط عبدالرضا علي پور »

من در طول این مدت بارها نظرم رو گفتم به نظر من جنبش زمان رو ایجاد میکنه نور هم جنبش داره پس نمیتونه گذشت زمان نداشته باشه

این با عقل بیشتر جور نیست ؟ تا اینکه با یک مفهوم بینهایت خودمون رو خلاص کنیم و وقتی ازمون بپرسن بینهایت چقدره جوابی نداشته

باشیم ما به یک مفهومی تو این فرمولها تکیه کردیم که خودمون هم نمیتونیم براشون جوابی داشته باشیم ... ابهام

من دنبال واقعیت هستم و نمیتونم چیزهای غیر واقعی رو قبول کنم به نظر من برای هر سرعتی که توی ذهن شما بگنجه

زمان میگذره

زمان درک ما از تغیرات وجنبشه و فقط وقتی که درک نباشه یا جنبش نباشه زمان نیست

عبدالرضا علي پور

انرژي - ادراك-زمان
پيش فرظ انرژي از بين نميرود بلكه از حالتي به حالت ديگر در ميايد
زمان حاصل ادراك جنبشيست كه از انرژي حاصل شده
چيزي كه از بين نميرود نيازي به بوجود امدن ندارد پس هميشه بوده

حالتهاي محتمل
1- انرژي بوده اداراك بوده زمان بوده
2- انرژي بوده ادراك نبوده زمان نبوده
3- انرژي نبوده ادراك بوده زمان نبوده
4- انرژي نبوده ادراك نبوده زمان نبوده

نتيجه فقط گزيه 1 درست هست بودنيها هميشه با هم بودن و هستند
پس نور هم انرژيه درك داره و زمان براش ميگذره
انرژي درك دارد
دليل قانع كننده ديگر اينست كه وقتي با انرژي مقابله ميكنيم به حالت ديگري در مي ايد پس درك ميكنه

عبدالرضا علي پور

سلام خواستم بياد بالا خاك نخوره اگه كسي نظر جديدي داشت عنوان كنه

sasan444

نام: ساسان رادمنش

سپاس: 1

پست توسط sasan444 »

سلام - من فکر میکنم "زمان" بخاطر کند بودن "سرعت حرکت" موجودات و مواد و کلا هر چیزی که ما در این دنیا می بینیم و میشناسیم،متولد شده است .تصور کنید که اگر سرعت حرکت ما نزدیک به بینهایت بود ، دیگر زمانی وجود نداشت و شما در زمان صفر میتوانستید از مکان A به مکان B برسید.سرعت تغییرات در جهان ما کند و آهسته است و سرعت فکر و اندیشه و تصورات آدمی بسیار بالا و در این اختلاف سرعت است که زمان حس میشود . پس زمان وجود خارجی ندارد بلکه یک احساس ذهنی ست.

Aterya

نام: زینب زایری

پست توسط Aterya »

خیلی پیچیدس ..به قول یکی از دانشمندا چطور زمان میتونه وجود داشته باشه وقتی که گذشته رفته و اینده هنوز نیومده..! smile052

عبدالرضا علي پور

زمان فقط یک واحد اندازه گیری برای جنبشه که ذهن ما خلقش کرده و هیچگونه وجود فیزیکی ندارد ولی هنوز خیلیا به این اشتباه پی نبردن و به زمان موجودییت فیزیکی قایل هستند واحد های اندازه گیری هیچگونه موجودیت فیزیکی ندارند و فقط ذهنی هستند برای مقایسه و اندازه گیری همین

nerset

نام: حسین اختر محققی

سپاس: 24

تماس:

پست توسط nerset »

عبدالرضا علي پور نوشته شده:با سلام

دوستان عزيز من تحصيلات خاصي در علم فيزيك ندارم مدرك تحصيلي بنده فوق ديپلم سال 1369 هست به اين دليل وارد اينجا شدم كه

كه بتونم نظري را كه مدتهاست در مورد زمان ذهنم را مشغول كرده مطرح كنم ممكن است نظر من اشتباه باشد پس خواهش ميكنم

اگر اشتباه بود مرا اصلاح كنيد مدتها بود كه در مورد ماشين زمان و رفتن به گذشته و يا اينده ذهنم مشغول شده بود و حسابي روي زمان

زوم كرده بودم بعد با خودم فكر كردم گفتم اين زمان كه ساخته دست بشره و يك واحد اندازه گيري مثل بقيه واحدهاي سنجش مانند كيلو گرم

اگه ميشه به زمان وارد شد پس بايد بشه به كيلو گرم هم رفت وهمچنين به متر و به ديگر واحدها .... تا به اين نتيجه رسيدم كه زمان بردار

نيست و بعدي ندارد كه بشه از نظر فيزيكي به ان وارد شد و در اصل اين جنبشه كه بايد به جاي زمان مي نشسته در اصل ما يك واحدي به

نام زمان را كه حاصل جنبش دوره اي يك جسم بوده بوجود اورديم در حالي كه فراموش كرديم كه اصل جنبش بوده به نظر من اگر ما بياييم

ويك جنبش نسبي كه حاصل نسبت بين جنبش دو شي متفاوت باشه را با نام جديدي به جاي زمان بگذاريم كلي از ابهامات بر طرف ميشه

من به اين نظريه رسيدم كه زمان وجود نداره و اين جنبش كه وجود داره . ماده سه بعد داره و بعد چهارم ان جنبش هست و اگر ما اصل را بر

اين بگذاريم ميتوان جواب داد كه جنبش از جنس انرژي هست و اگر تونستيم ماده سه بعدي پيدا كنيم كه هيچ جنبشي نداشته باشد

هيچ تغييري نميكنه زيرا تحت تاثير هيچ نيرويي قرار نداره . حالا اين جنبشه كه گذشته و حال واينده داره ونتيجتا اگر جنبش را برگردان كنيم

به گذشته ان ماده رفتيم و اگر جنبش را ساكن كنيم در حال ترمز كرده ايم و اگر جنبش را سرعت ببخشيم به اينده رفته ايم پس نتيجه

گيري كه من ميكنم اين هست كه چيزي به نام زمان وجود ندارد و فقط جنبش هست شاد باشيد خوشحال ميشم كه دوستان اشكالات

من را بگيرند

ضمنا دوستان فراموش كردم نوشته هاي دوستان زياد بود نرسيدم همه رو بخونم شايد قبلا اين مو ضوع جاي ديگري مطرح شده باشه

==================================================================================

من هم به طور کامل با این قضیه که زمان نتیجه و اثر جنبش است موافقم و من در نگرشم به موضوع زمان فقط به جای کلمه جنبش از کلمه حرکت استفاده می کنم و البته از این قضیه را هم نتیجه گیری می کنم که چون حرکت در صورتی معنا پیدا می کند که بعد و فاصله و مسافت وجود داشته باشد پس زمان نیازمند حرکت و حرکت هم نیازمند بعد است و اگر ابعادی وجود نداشته باشد در نتیجه مسافت و زمانی هم وجود ندارد.
با این حال به نظر من هرگز نمی توان به راحتی در زمان به عقب برگشت. و برگشت به زمان گذشته یعنی چینش دوباره تمام اجزایی که ممکن است بر اثر این حرکت ها و جنبش ها مکان آن ها تغییر کرده باشد به حالت قبل و اولیه که این یعنی اینکه اگر جسمی در با حرکت کردن مسیری را طی کرده باشد و بخواهیم که زمان را به عقب برگردانیم یعنی فقط باید اثر این حرکت را از بین ببریم و به عبارتی جسم را به همان مبدا اولیه برگردانیم که این قضیه یعنی برگشت به زمان گذشته که البته ما شاید بتوانیم به راحتی برای یک جسم چنین کاری را انجام دهیم ولی برای تمام اجسام و ذرات موجود در کیهان از نظر قدرت و پیچیدگی فوق العاده ای که وجود دارد اگر چه از نظر تئوری ممکن است ولی در عمل ممکن نیست چون این سئوال پیش می آید که این همه انرژی برای بازسازی دوباره کیهان از کجا تامین می شود؟ آیا جز این نیست که باید از خود کیهان تامین شود که در این حالت به یک تضاد می رسیم یعنی کیهان در یک لحظه هم باید مهمان باشد و هم میزبان که این از نظر منطقی صحیح نیست و فقط این امر زمانی می تواند شکل بگیرد که این انرژی مورد نیاز برای بازگشت اجزاء کیهان به حالت اولیه خود توسط منبعی به غیر از کیهان و یک منبع انرژی ماورایی تامین شود . ولی با این حال می توان همواره در یک مجموعه کوچک زمان را به عقب باز گرداند و یعی در صورتی که کل کیهان روند گذر زمان را تجربه می کند مثلا یک شاخه گل پژمرده را دوباره تازه کرد که البته انجام این امر هم بسیار پیچیده است.
البته حالت دیگری هم که برای بازگشت به گذشته وجود دارد این است که قوانین بنیادی کیهان تغییر کند و مثلا اگر یک انرژی جنبشی که موجب حرکت جسم به جلو شده بود این بار با همان زاویه و راستا موجب حرکت جسم به عقب شود و به عبارتی شبیه به گرانش عمل کند و برای گرانش هم دقیقا همین طور شود و موجب دوری اجسام از یکدیگر شود که البته باز هم انجام چنین کاری نیازمند به داشتن اطلاع از قرارگیری تمامی اجزای کیهان است.
ولی به راحتی می توان به آینده سفر کرد و فقط کافی است که انرژی یک مجموعه فعال را که موجب پیر شدن آن می شود را از آن مجموعه برای گرفت و در حالتی که کیهان همچنان به مسیر تغییرات خود ادامه می دهد آن مجموعه هیچ تاثیری نمی پذیرد و بعد از اینکه کیهان به تغییرات مورد نظر خود رسید دوباره انرژی گرفته شده از مجموعه را دوباره به آن بازگرداند تا مجددا به تغییرات خود ادامه دهد. ولی باید در نظر داشت که این مجموعه بر اساس گفته های قبلی نمی تواند دوباره به وضعیت و حالتی که کیهان قبلا داشت بازگردد و به عبارتی سفر به آینده یک بلیط یک طرفه است.
اگر سفر به گذشته از نظر ریاضی امکان پذیر است دلیلی وجود ندارد که از نظر فیزیکی هم وجود داشته باشد چون دنیای فیزیکی دنیایی مادی است و دست و پای ماده برای داشتن یک چنین آزادی هایی کاملا بسته است و فقط می تواند در برخی از مسیرها رفت و آمد داشته باشد و حرکت کند.
دنیای فیزیک مانند یک بازی کامپیوتری است و انسان هم مانند یک کاربر است که فقط می تواند توسط دسته های کنترلی این بازی کامپیوتری را کنترل کند ولی همچنان همان طور که در این بازی کامپیوتری با محدودیت هایی روبرو است و هرگز نمی تواند توسط دسته های بازی محدودیت هایی را که به طور مطلق و دائمی بر این بازی اعمال شده است را کنار بگذارد و از قید آن رها شود دقیقا در دنیای فیزیکی هم به همین شکل است.
فقط کسی که این ساختار دنیای فیزیکی را طراحی و بنا کرده است می تواند این محدودیت های مطلق را بردارد پس فقط خدای یکتایی که کیهان را آفریده است می تواند همه محدودیت های فیزیکی را بردارد.
امروزه مشکل اصلی برخی از انسان ها این است که در بعضی از مواقع بیش از حد خود را بزرگ و قدرتمند می بینند و فکر می کنند که چون چند تا معادله را درک کردند و به کمک آنها چند قفل موجود در کیهان را باز کردند پس می توانند همه محدودیت های فیزیکی کیهان را بر دارند در حالی که اگر این چند قفل باز شده قبلا تعریف شده بود تا این قابلیت را داشته باشند که باز شوند.

honri3

نام: لیلا نادری

پست توسط honri3 »

زمان وجود مستقل نداره که "جنس" داشته باشه. انتزاع ذهن انسان از پدیده های پیرامون مثل حرکت و آنتروپی همون زمانه.
این سوال مثل این میمونه که بگیم جنس دایره از چیه؟ دایره اصلا وجود نداره، انتزاع ذهن ماست.

عبدالرضا علي پور

نبود دیگه کسی نظری یا جمع بندی داشت میتونه قرار بده خواستم بالا بمونه برام نظرات بقیه مهمه

ali bolhasani

پست توسط ali bolhasani »

به نام خدا
سلام
شما ها زمان رو حرکت میدونید و میگید که زمان حرکته البته شاید به این شکل نگفته باشید ولی منظور حرفاتون همینه میگید که تغیرات در مکان هست که زمان رو به وجود میاره و یا همون تغیرات جسم که ما اون رو زمان می دونیم در نسبیت خاص و عام این حرف باعث تغض خود حرکت میشود
ولی باید گفت که حرکت تغیرات در مکان نیست یعنی وقتی شما در حال دویدن هستید یا با سرعت بالا در جنگنده ای در حال حرکت هستید مکانتان تغیر نمیکند شاید بپرسید که پس چرا من جابجا میشم، حرکت وجود دارد اما تغیرات در مکان نیست و به لحاضی
زمان حرکت نیست و جدا از هم هستن در فرضیه جدید من حرکت وجود دارد اما تغیرات در مکان نیست زیرا که یک حالت تعادل همیشه وجود دارد نام این حالت تعادل(تعادل وجودیتی)است که به توهم بودن حرکت برای ما معنی میدهد و در عین حال آن را برای ما به وجود می آورد بدون این که تغیراتی در مکان باشد این حالت همیشه برقرار است زیرا که این حالت تعادل همیشه وجود دارد
در فرضیه من زمان رو تعریف میکنه میگه که منشع گرانش چیه و چطور حرکت به وجود میاد
خب در اول گفتم که حرکت اکر فرض کنیم که تغیرات در مکان است در نسبیت خاص نغض خواهد شد من ۱۴ سالمه ولی اعتماد به نفس این چیزا رو دارم و میگم
خب بزارید از فرض این که حرکت زمانه استفاده کنیم و ببینیم نتایج چیه،ما حرکت رو تغیرات در مکان ویا جابجای میدونیم و میدونیم که برای این امر نباز به گذر زمان دارم یعنی در معادله حرکت متحرکی که (x=f(t ،با گذر زمان مکان جسم تغیر میکنه ما نمی تونیم هیچ جسمی رو از گذر زمان منع کنیم اما در صورتی که طبق فیزیک دبیرستان که میگه سرعت لحضه ای رو سرعت جسم در لحضه یا نقطه می دانن پس زمانی که زمان متوقف میشود که نقطه ها از بین بروند (در این سخن نکته ای پنهان است) پس آیا کند شدن زمان رخ خواهد داد؟ بله انیشتین میگه که با افزایش سرعت زمان کند تر میشه
در معادله حرکت جسمی افزایش سرعت به معنای یکنواخت نبودن حرکت آن و نبودن نموداری که شیب نموداری آن در همه نقطه برابر باشد و به معنی شتاب است
در معادله سرعت متوسط:v= dx/dt ما کسری نداریم که مخرج آن صرف باشد این به معنی این است که برای داشتن حرکت نسبی باید تغیرات در مکان داشته باشیم که حرکت مارا امکان پذیر کند خب اگر خوب توجه کرده باشید در اول گفتم که زمان حرکته
خب پس با افزایش سرعت زمان که همون حرکته کند تر میشه خب یعنی افزایش حرکت رو کند تر میکند یعنی شتاب منفی چرا که با افزایش سرعت زمان کند تر شده
خب من حرف انیشتین رو فعلا نغض میکنم یک آزمایش ذهنی رو نظر گرفتن نتابج بالا درست می کنم :من قراره تو فضا با سفینه دیگری مسابقه بزارم من اندکی با خود فکر میکنم که چطور می توانم از آن سفینه دیگری جلو بزنم میبنم که کافیه سرعت کمتری از اون داشته باشم تا سری تر از اون باشم خب واقا این حرف چرت و پرت. من در سفینه خودم با هر سرعتی گذر زمان یکسان را خواهم دید چرا که نسبت ها برابر است ولی برای ناظری که من رو با دوربین در سفینه این با سرعت نزدیک به سرعت ببینه میگه که چرا حرکاتت انقدر کند است اگر منم هم او را در صفحه نمایش ببینم حرکات اورا بسیار سریع و تند میبینم این سخن حرف من را مشخص خواهد کرد
خب خمیدگی ساختار فضا زمان به خاطر جرم و انرژی است که کند ترشدن زمان رو به وجود می آرد خب مگر خود سفینه در این فضای خمیده وجود ندارد پی اگر حرکت ما کند تر میشود حرکت خود سفینه هم باید کند تر شود

خب من حرف انیشتین رو نغض کردم شاید اینطور باشه شاید هم نه من جوابی برای درست شدن این تضاد دارم که شاید حرف انیشتین رو قبول کنه ولی باید تغیراتی رو اعمال کرد
راستی من سن خود رو نگفتم برا اینکه بگم من خیلی چیزا بلدم باید مورد ستایش واقع شم من آدم خود نمایی نیستم فقط یه آدم عادی کنجکاو هستم اگر اشکالی در گفته های من می توانید پیدا کنید بگید
درود بر دانش آموزان علم

ali bolhasani

پست توسط ali bolhasani »

درود بر فرهیختگان
در دیدگاه بالای خود گفتم که حرکت تغیرات در مکان نیست این به این معنی است که همه چیز در جهان ثابت است و هیچ تغیراتی در مکان وجود ندارد من برای این حرف خود دلیل دادگاه پسند دارم اما چون این نظریه جدید من است نمی توانم آن را برایتان به اشتراک بگزارم.در فرض من حرکت به دلیل یک حالت تعادل خاص که به گرانش و چرابی تغیرات فاصله نسبی جسم از بقیه اجسام معنی میدهد می گیوید که حرکت وجود دارد اما تغیرات در مکانی نداریم
در نظریه من دو بعد اصلی وجود دارد بعد اول(وجودیت مکانی یا حقیقی) بعد دوم(وجودیت زمانی) وجودیت همیشه برای داشتن معادله حرکت باید درذاین دو بعد جابی داشته باشد در معادله حرکت میگوید که هیچ جسمی ساکن نیست به خاطر گذر زمان که باعث تغیرات مکان میشود این دو بعد و نسبیت عام و خاص بیان گر یک حالت تعادل است هر وجودیتی در این دوبعد دارای یک حالت تعادل وجودیتی منحصر به فرد که بستگی به وجودیت آن دارد است هر حالت تعادل دارای یک نسبت تعادل حرکت است
این بازی با کلمات نیست در ذهن خودم کاملا مفهوم و نقش دارند
بگذریم
در نوشته های بالای دیگران خواندم که می گویند زمان یک توهم است و وجود ندارد البته شاید اشتباه بگویم آنان مفهومی را که نمی دانند رو رد میکنن زمان رو ما تغیرات در انرژی و هر آنچه که بتواند تغیر کند اگر فرض کنیم که حرکت زمانه و تغیراته به پرادوکسی که در بالا گفتم میرسیم در دیدگاه بالا پس زمان حرکت نیست و بعد اینکه زمان رو که گفتم تغیراته در هر آنچه که تغیر میکنه به غیر از حرکت از خود حرکت به وجود میاد مثل تپش قلب که اون هم حرکتی نسبی است که باعث پیر تر شدن ما میشود
نسبیت خاص میگه که با افزایش سرعت این امر یا تپش قلب کند تر میشه من میگم که حرفش اشتباه اما از نظری هم درسته اگر فرض کنیم که حرکت حرکت قلب یا هر چیز دیگری رو کند تر میکنه باز هم به پرادوکس بالا میرسیم و حرکت نغض میشه و بگزازید به این سوال هم پاسخ بدم که آیا سفر در زمان امکان پذیر است در یک کلمه نه ، نه از اون طرض فکری که شما دارید که برگردیم به گذشته خود برای این کار باید همه تغیرات بر عکس شوند و خود شما هم جزی از آن هستید پس برای به یاد داشتن این سفر باید یک کپی بدون گذر زمان برای خود ایجاد کنید و در لحضه پایان سفر در زمان آن را فعال کرده و به آن گذر زمان دهید امااین کار غیر ممکن است که جسمی را از گذر زمان منع کنیم چه با وصل شدن به مفهوم معادله حرکت یا به چیز جالب تری که در نظریه من است(حالت تعادل وجودیتی)شاید نفهمید منظورم چیه که شکی دراون هم نیست
پس سفر در زمان امری غیر ممکن است در این حات البته اما وگرنه با وارد شدن در در یک سیاهچاله میتوان با کندی زمان که من برای این امر هم مفهوم و چگونگی هم دارم

درود بر دانش آموزان علم

عبدالرضا علي پور

زمان نسبت جنبش در یک سیستم را اندازه گیری میکند و به دلیل تعدد سیستم ها زمان های متفاوتی هم داریم بزرگترین اشتباهی که در مورد زمان میشه این هست که ما در یک سیستم جداگانه بخواهیم زمان سیستم دیگری را اندازه گیری کنیم پس زمان امریست نسبی و کاربردش فقط برای اندازه گیری جنبش در سیستمی خاص هست یک سیستم از لحظه ای که شروع به جنبش میکند زمانش هم زمان اغاز میشود زمان بیگ بنگ از انفجار بزرگ اغاز میشود که با این انفجار همه اجزا با سرعت بالایی به حرکت و جنبش در می اید -زمان کاهکشان راه شیری از انفجارش که باعث ایجاد جنبش اجزا شده اغاز میشود -زمان منظومه شمسی از انفجار خودش اغاز میشود که همه اجزا با جنبش بالایی شروع به حرکت میکنند - و الا اخر شما تعدد ایجاد و تعدد سیستم های جداگانه ای دارید و زمان ها نیز متفاوتند و این سیستم ها از بزرگترین تا کوچکترین ها تقسیم بندی میشوند و ما زمان واحدی برای همه چیز نداریم و هر زمان فقط مخصوص درون یک سیستم میباشد زیرا قرار است از لحظه اولین جنبش و ایجاد سیستم را اندازه گیری کند پس زمان نسبیست و با تداخل دو زمان اشتباه کاری از همین جا شروع میشود که شما بخواهید با زمان سیستمی زمان سیستمی دیگر را اندازه گیری کنید اصولا در عالم ما زمان با حرارات و جنبش سرعت میگیرد و کوتاه میشود و با سرما و کند شدن جنبش طولانی میشود و هر چه سیستمی بیشتر سرد شود به همان نسبت جنبش ها نیز کندتر میشود و زمان متناسب با کند شدن جنبش به صفر سیستم میل میکند تا جایی که جنبشی در سیستم نباشد و ان گاه زمان سیستم متوقف میشود

عبدالرضا علي پور

به طور کلی میشه گفت سرعت گذشت زمان با سرعت جنبش رابطه ای مستقیم دارد- هر چیزی که بتونه سرعت جنبش را در یک سیستم بالاببره به همون میزان سرعت گذشت زمان را بالامیبره(زمان سیستم سریع تر میگذره ) - و هر چیزی که بتونه سرعت جنبش اجزا یک سیستم را بگیره و کند کنه به همون نسبت سرعت گذشت زمان را کم میکنه(زمان کند میشه ) تا جایی این کند شدن جنبش اجزا سیستم میتونه ادامه دار باشه تا اینکه زمان برای سیستم با توقف جنبش دیگه متوقف بشه

عبدالرضا علي پور

زمان را انسان انتزاع کرده برای اندازه گیری و نه موجودییت به همین خاطر یک سیستم بدون جنبش درونی زمان براش مفهومی نداره و زمانش صفر است با این تعریف هر موجودیتی شامل زمان نمی شود یعنی یک سیستم در صفر مطلق هیچ زمانی ندارد به دلیل اینکه جنبشی ندارد (بازه بررسی و سیستم ملاک نظر باید باشه اینکه شما بخوای یک تعریف کلی از زمان بدی برای همه چیز در همه حالات امری محال و غیر ممکن هست ) بدون بازه بررسی و نوع سیستم مورد بررسی شما هیچ زمان دیگه ای ندارید

ارسال پست