نور

مدیران انجمن: parse, javad123javad

نمایه کاربر
MetaZehn

سپاس: 112

Re: نور

پست توسط MetaZehn »

edwardfurlong نوشته شده:
هفت نوشته شده:دوما با تبدیلات لورنتس طول جسم حرکت کننده کم میشه نه فاصله بین دو نقطه پس اشتباه کردی.
smile058
همین جمله اول یعنی درکتان از نسبیت منفی بوده!
علت اینکه کسی پاسختون رو نمیده همیناست. برید 2 نفری باهم به جای این کارا! ذهناتون رو بریزین رو هم شاید تونستید ساده ترین مایل سینماتیک نسبیتی رو برای خودتون تحلیل کنید.
smile022
استاد خسته نباشید، ببخشید اونوقت خیلی زحمت نیست که تو فرمول ساده x=vt یا v=x/t اگر زمان رو کش بدین اونوقت مسافت خود بخود کوتاه بشه.
شما مشکلتون در زمان است که برای خودتون تعریف کردین، مثل همون هزار تومنی.

user8604

سپاس: 877

پست توسط user8604 »

MetaZehn نوشته شده:استاد خسته نباشید، ببخشید اونوقت خیلی زحمت نیست که تو فرمول ساده x=vt یا v=x/t اگر زمان رو کش بدین اونوقت مسافت خود بخود کوتاه بشه.
شما مشکلتون در زمان است که برای خودتون تعریف کردین، مثل همون هزار تومنی.
smile058
دمتون گرم. ادامه بدید همینطوری خوبه. هر چی بیشتر حرف میزنید بیشتر حال میکنم.
اسمایل آمپول!

نمایه کاربر
saeedfa

محل اقامت: Tehran

سپاس: 66

تماس:

پست توسط saeedfa »

بابا جون من بی خیال هم شین . من دیشب هی نشستم معادله نوشتم نتونستم بفهمم چرا ! چرا چی؟ این که می گم راجع به سوال هفت
نور خورشید فرض کنیم 480 ثانیه طول می کشه به زمین برسه . اون سفینه فرضی هم 533 ثانیه از دید ناظر زمینی. وقتی از دید ناظر سفینه نگاه می کنیم و زمان رو ببریم تو فرمول نسبیت میشه 232 ثانیه برای دستگاه متصل به سفینه طول می کشه تا سفینه به زمین برسه. حالا سوال چیه ؟ اینکه مگه نمی گن سرعت نوری که سفینه اندازه گیری می کنه باز هم c میشه. الان از دید ناظر درون سفینه نور به جای 480 در 209 ثانیه به زمین می رسه. حالا وقی سرعت نرو نسبت به سفینه c هست چطوری این عدد یعنی 209 بدون استفاده از معادله زمانی نسبیت و تنها با بازی با سرعت ها میشه بهش رسید ؟ اگر سرعت سفینه 0.9c هست یا هر چیز دیگه ای در نسبیت و سرعت نور نسبت به سفینه c چطوری میشه زمان رسیدن نور به زمین از دید ناظر درون سفینه و بدون استفاده از معادلات نسبیت زمان به دست آورد؟
من هر کاری کردم 40 50 ثانیه تفاوت دارن .
لطفا اگر کسی در توانش هست و سختش نیست و حال و حوصله داره محاسبات اینو اینجا بنویسه . هم جواب منو بده هم هفت و هم متاذهن. بدون آمپولو نمی دونم این بند و بساطا smile056 smile072

نمایه کاربر
ویستاM

سپاس: 351

پست توسط ویستاM »

مطالعتونو بیشتر کنید
این قضیه باید جواب خیلی جالبی داشته باشه!
فقط مطمئن باشید تناقضی درکار نیست چون اگ بود فیزیکدانهای واقعی خیلی زودتر ازمنو شما توی این صد سال کشفش میکردند
نکته:
وقتی چیزیو نمیفهمیم دلیل بر اشتباه بودن اون قضیه نیست...ذهن کوچیک ما گنجایش فهمشو نداره
میدونید ساده ترین راه برای تلاش برای رد نسبیت چیه؟!
.
.
.
بفهمیدش...!
جهان به حق مدیون ملت و ملیت ایرانی است
با افتخار و غرور ایرانی ام بر سر جهانیان فریاد میزنم که:
من نواده ی کوروش کبیرم

نمایه کاربر
saeedfa

تماس:

پست توسط saeedfa »

ویستاM نوشته شده:مطالعتونو بیشتر کنید
این قضیه باید جواب خیلی جالبی داشته باشه!
فقط مطمئن باشید تناقضی درکار نیست چون اگ بود فیزیکدانهای واقعی خیلی زودتر ازمنو شما توی این صد سال کشفش میکردند
نکته:
وقتی چیزیو نمیفهمیم دلیل بر اشتباه بودن اون قضیه نیست...ذهن کوچیک ما گنجایش فهمشو نداره
میدونید ساده ترین راه برای تلاش برای رد نسبیت چیه؟!
.
.
.
بفهمیدش...!
کسی نمی گه اشتباهه. می گم نمی فهمم چی میشه. اگر کسی می تونه توضیحش بده . نمام حرفای شما درست. می تونین جوابو بنویسید؟

نمایه کاربر
هفت

نام: ميثم ب...

محل اقامت: اصفهان

سپاس: 10

پست توسط هفت »

یعنی واقعا کسایی که ارشد دارند هم بلد نیستن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
smile001 smile001 smile001 smile001 smile001 smile001 smile001 smile001

نمایه کاربر
هفت

نام: ميثم ب...

محل اقامت: اصفهان

سپاس: 10

پست توسط هفت »

زور نزنید بچه ها خودم جوابشو پیدا کردم. smile072 smile015 smile015 smile072

نمایه کاربر
saeedfa

تماس:

پست توسط saeedfa »

یه تاپیک واسه این سوال باز کردم
http://www.hupaa.com/forum/viewtopic.ph ... 13#p372342

نمایه کاربر
فروهر

سپاس: 107

تماس:

پست توسط فروهر »

saeedfa نوشته شده:بابا جون من بی خیال هم شین . من دیشب هی نشستم معادله نوشتم نتونستم بفهمم چرا ! چرا چی؟ این که می گم راجع به سوال هفت
نور خورشید فرض کنیم 480 ثانیه طول می کشه به زمین برسه . اون سفینه فرضی هم 533 ثانیه از دید ناظر زمینی. وقتی از دید ناظر سفینه نگاه می کنیم و زمان رو ببریم تو فرمول نسبیت میشه 232 ثانیه برای دستگاه متصل به سفینه طول می کشه تا سفینه به زمین برسه. حالا سوال چیه ؟ اینکه مگه نمی گن سرعت نوری که سفینه اندازه گیری می کنه باز هم c میشه. الان از دید ناظر درون سفینه نور به جای 480 در 209 ثانیه به زمین می رسه. حالا وقی سرعت نرو نسبت به سفینه c هست چطوری این عدد یعنی 209 بدون استفاده از معادله زمانی نسبیت و تنها با بازی با سرعت ها میشه بهش رسید ؟ اگر سرعت سفینه 0.9c هست یا هر چیز دیگه ای در نسبیت و سرعت نور نسبت به سفینه c چطوری میشه زمان رسیدن نور به زمین از دید ناظر درون سفینه و بدون استفاده از معادلات نسبیت زمان به دست آورد؟
لطفا اگر کسی در توانش هست و سختش نیست و حال و حوصله داره محاسبات اینو اینجا بنویسه . هم جواب منو بده هم هفت و هم متاذهن. بدون آمپولو نمی دونم این بند و بساطا smile056 smile072

خوب عزيز من شايداين ناشي از خطاي آدم باشه.

در ضمن سفينه تو فضاست مثل روي زمين شب و روز نداره و هميشه نور خورشيد بهش مي تابه و تازه به خورشيد نزديكتره.
چرا انقدر مسئله رو براي خودت پيچيده مي كني. smile033
عشق صیدیست که تیرت به خطا هم برود
لذتش کنج دلت تا به ابد خواهد ماند...

نمایه کاربر
saeedfa

تماس:

پست توسط saeedfa »

ferydoni نوشته شده:
saeedfa نوشته شده:بابا جون من بی خیال هم شین . من دیشب هی نشستم معادله نوشتم نتونستم بفهمم چرا ! چرا چی؟ این که می گم راجع به سوال هفت

خوب عزيز من شايداين ناشي از خطاي آدم باشه.

در ضمن سفينه تو فضاست مثل روي زمين شب و روز نداره و هميشه نور خورشيد بهش مي تابه و تازه به خورشيد نزديكتره.
چرا انقدر مسئله رو براي خودت پيچيده مي كني. smile033
....... smile056 ...... smile024

نمایه کاربر
ویستاM

سپاس: 351

پست توسط ویستاM »

وای خدای من فاجعس!!!!!
جهان به حق مدیون ملت و ملیت ایرانی است
با افتخار و غرور ایرانی ام بر سر جهانیان فریاد میزنم که:
من نواده ی کوروش کبیرم

ارسال پست