نظر شما در مورد غیر ممکن بودن سفر در زمان

مدیران انجمن: parse, javad123javad

نمایه کاربر
فروهر

سپاس: 107

تماس:

Re: نظر شما در مورد غیر ممکن بودن سفر در زمان

پست توسط فروهر »

براي سفر در زمان همه چيز بايد دگرگون شود
ولي من مي گويم اگر بشود انسان هرگز نمي تواند به گذشته برگردد.
عشق صیدیست که تیرت به خطا هم برود
لذتش کنج دلت تا به ابد خواهد ماند...

mortaza ali

سپاس: 7

پست توسط mortaza ali »

ببینید.
خب مکانیک کوانتمی و انشتین هر دو دلایل علمی دارند.
توجه کنید دنیا مانند زمان تسبیح است.ما از یکی از دانه های تسبیح زندگی شروع میکنی و در یکی از دانه ها پایان می بریم.ما میتوانیم در محدوده دانه های زندگی خود به زمان گذدشته یا آینده برویم.یکی از این دانه ها را دانه اصلی خود و مبدا خود قرار میدهیم.این دانه کوچکترین واحد است یعنی بینهایت به صفر نزدیک است.خب ما در یکی از دانه ها وجود داریم و دانه های بعدی برنامه زندگی ما در آن است.عین یک گیم کامپیوتری که معلوم است در آینده چه میشود ولی ما در یک مرحله بازی میکنیم.میتوانیم دانه اصلی زندگی خود را تغییر دهیم ولی اگر به دانه ای دیگر رفتیم در آن زندگی میکنیم دیگر آینده را در یاد نمیآوریم یا گذشته را.استیون هاوکینگ میگوید اگر ماشین زمان بود پس چرا کسی به الان باز نمیگردد.این جواب آن سوال است.
چرا فقط به دنبال آغاز و پایان جهان هستید؟چرا فقط دنبال تولد و مرگ خود هستید؟
آیا تفکر نمیکنید که قبل از قبل چه بوده و بعد از بعد چه خواهد بود؟آیا این تمامی هدف شماست؟
آیا این هدفی کوچک و محدود نیست؟آیا فقط یافتن ذات انرژی و ماده برای شما پایان جهان است؟
آیا شما برای خوردن و نوشیدن لذت به وجود آمده اید؟
پس فرق انسان و حیوانات چیست؟

نمایه کاربر
Unline

سپاس: 48

پست توسط Unline »

من مدتی به یک موضوع فکر می کردم و همیشه با بیانش مشکل داشتم - وشبختانه مدتی پیش متوجه شدم که یک گروه محقق که یکی از سرانشون هم ایرانی هستند - به این موضوع رسیده اند که زمان مانند محور مختصات هم طول دارد هم عرض - این همان موضوعی بود که همیشه با بیانش مشکل داشتم - خوب حالا میشه با استناد به این موضوع بهش پاسخ داد - اگر بشه در محور عرضی زمان حرکت کرد - میتونیم در یک لحظه توقف کنیم و در همون لحظه بمونیم و زندگی کنیم - خوب این توقف زمانه ولی چیزی که من حدث می زنم اینه که امکان سفر در زمان هم وجود داره - منتها اگر کسی از آینده به این زمان بیاد مطمئنا به زمان ما نمیاد - به همین لحظه وارد میشه منتها در یک عرض دیگه _ ( خیلی ساده بیانش کردم ) این یعنی اینکه مجاورت ما زمانهای بسیاری وجود دارند در همین لحظه - فقط از نظر عرض با ما تفاوت دارند پس ما اونها رو حس نمی کنیم چون مختصات ما چیز دیگریست ولی ممکنه در همین لحظه کلی سفر به همین زمان از آینده در حال انجام باشه ولی ما متوجه اونها نمیشیم

شاید بتونه رابطه ای بین جهان های موازی هم ایجاد بکنه - بحث خیلی جالبیه ولی نیاز به تفکر و تحلیل زیادی داره و بی نهایت سوال همین الان که مشغول تایپ این موضوع هستم در ذهنم ایجاد شد راجع به همین مطالبی که تایپ کردم

به همین دلیل احساس می کنم اطلاعاتم کافی نیست - باید بیشتر روی این موضوع کار بشه - چه از دید فلسفی چه فیزیکی - اولی احتیاج به علم خاصی نداره
تصویر

In The Name Of Difference

My Name Is Method

ارسال پست