یک الگو برای تغییر زمان در سرعت بالا لطفا کمک کنید

مدیران انجمن: parse, javad123javad

نمایه کاربر
saeedfa

محل اقامت: Tehran

سپاس: 66

تماس:

Re: یک الگو برای تغییر زمان در سرعت بالا لطفا کمک کنید

پست توسط saeedfa »

چرا همون کلاک رو وقتی آوردن پایین برج و مقایسه می کنن با کلاکی که پایین بود عدد کمتری رو نشون می ده؟ چرا؟ کلاک که شعور زمان نداره. اون که نمی فهمه زمان باید کش بیاد. چرا کلاک تعداد کمتری از نظر عددی تشعشع کرده؟ چرا؟ چون زمان کش اومده یا هر چی؟ سر واکنش های داخل اتم چی اومده که کمتر تشعشع کرده. من می دونم که خود کسی که تحت سرعت بالاست نسبت به خودش متوجه نمیشه چیزی تغییر کرده. و نسبت به کسی که ساکنه زمانش کش اومده. از نظر فیزیکی حرکتش تغییری نکرده؟ اگر نکرده چرا کلاک کمتر تشعشع کرده؟ بالاخره تو زمان T تعداد کمتری از یه اتفاق افتاده. تعداد کمتری. در ضمن همین جا حاضرم شرط ببندم سر این قضیه. که یه اتفاقی برای ذرات می افته ؟ آقای unline می بندی شرطو ؟

نمایه کاربر
Unline

سپاس: 48

پست توسط Unline »

بله برادر می بندم شرطو !

توی زمان T به قول شما

زمان T نسبت به ما یا خودش ؟ کرنومتر رو کی دستش بگیره ؟ عزیز من "زمان نسبیه " شما این رو متوجه بشی جوابت رو می گیری

شما یه فیلم رو که slowmotion می کنی برای فیلم اتفاقی نمیفته فقط شما سرعتش رو "نسبت به اصلش و اون چیزی که نسبت به خودن اندازه گیری کرده بودی " کم می کنی ولی اون اتفاق در اصل با همون سرعت افتاده

موضوع زمان هم همینه - گرانش روش اثر میذاره - اگر بتونم مقاله اش رو پیدا می کنم و به شما میدم تا مطالعه کنی - اگر کوچکترین تغییری در سرعت حرکت مولکول ها رخ بده و یا به قول شما واکنشی رخ بده ماده خاصیتش رو از دست میده - ولی در اصل این اتفاق نمیفته - فقط ما ممکنه این اتفاق رو ببینیم ولی برای خود اون جسم اتفاقی نمیفته

چون در یک بعد زمانی دیگه قرار میگیره و همه چیز براش طبیعیه

نمی دونم این موضوع به این سادگی رو چطور بیان کنم ! شما دائم این لفط رو به کار میبری که توی زمان t یا مثلا کمتر یا بیشتر - شما داری همه چیز رو با خودمون مقایسه می کنی

نسبیت یعنی هرچیزی نسبت به خودش - با سرعتی نردیک به نور اگر شما حرکت کنی ممکنه مسافتی که 10 سال نوری باهات فاصله داره رو ظرف مدت 10 ساعت طی کنی

چون فضا هم منقبض میشه ولی آیا برای ناظر هم این اتفاق میفته ؟ چیزی که ناظر میبینه اینه که شما بیش از 10 سال نوری توی راه بودی

اگر این توضیحات رو درک می کنی که خوب شاید به جوابت بریس - اگر نه یه مقدار روی این موضوع بیشتر کار کن - چیزی که شما میگی اینه که در سرعت نور باید کلا حرکت مولکول ها صفر بشه

دمای صفر مطلق ! ولی شما همه اش رو داری در یک زمان مقایسه می کنی در صورتی که در اصل 2 تاست ( و شاید بیشتر ) یکی چیزی که ما میبینیم و دیگری اونچه که هست ( و شاید بیشتر )

من نمی دونم دیگه این موضوع رو چطور بیان کنم - با تمام احترامی که برای افراد محقق قائلم - احساس می کنم استدلال شما غلطه - باز هم شاید عکسش ثابت بشه

لطفا تحقیق کنید و نتیجه اش رو با ما در میون بذارید
تصویر

In The Name Of Difference

My Name Is Method

نمایه کاربر
ویستاM

سپاس: 351

پست توسط ویستاM »

ببخشید من تو بحثتون دخالت میکنم!
با اجازه:
Unline نوشته شده:زمان T نسبت به ما یا خودش
خود کی؟!اگه راجب ساعتها حرف میزنید این سوال برام پیش میاد که وقتی دو تا ساعت در شرایط یکسان داریم این حرفای لوکال و گلوبال یعنی چی؟!مگه یک ساعت در مرجع لوکاله یکی گلوبال!دوستی نوشته:
Hollywood Undead نوشته شده:برای مثال شما وقتی در زمین هستید زمین یک مرجعه لوکال حساب میشه که یک ساعت خاصی داره
خب هردوی این ساعتها در زمینند!منظورم اینه که اگه زمین مرجع زمانه فرقی نداره اما اگ شما برای بررسی میگید هر کدوم ساعتها مرجع لوکالی برای خودش داره و ما داریم توهمون مرجع اندازه میگیریم بفرمایید مرجع اصلی کیه؟!
در واقع میخوام بگم اگه من مرجع زمانی رو انتخاب کنم و نسبت بهش تغییر کنم
در واقع نسبت به مرحع اصلی تغییر کردم پس چرا میگید ساعتها در مرجع محلی خودشونند؟!
میفرمایید:
Unline نوشته شده:شما یه فیلم رو که slowmotion می کنی برای فیلم اتفاقی نمیفته فقط شما سرعتش رو "نسبت به اصلش و اون چیزی که نسبت به خودن اندازه گیری کرده بودی " کم می کنی ولی اون اتفاق در اصل با همون سرعت افتاده
برای فیلم نه!ولی برای سیستم پردازش چی؟!اصلا بگید چجوری میشه یه فیلمو اسلوموشن کرد؟من نمیدونم کامپیوتر چطور این کارو انجام میده ولی اگه فرض کنیم کامپیوتر با اهسته کردن پردازشش این کارو میکنه خب...خب یچیزی آهسته شده دیگه!!
Unline نوشته شده:اگر کوچکترین تغییری در سرعت حرکت مولکول ها رخ بده و یا به قول شما واکنشی رخ بده ماده خاصیتش رو از دست میده
بله قبول دارم!من با saeedراجب چیزی که میگه موافق نیستم ولی با چیزیم که شما میگید موافق نیستم!
من اعتقاد دارم زمان موجودیت فیزیکیه!یعنی مگه ما مرجع مکان نداریم؟!مگه اگه من به شما بگم من الان توی 3 متریم بم نمیخندید؟!خب میگید 3 متری کجایی؟!
خب چرا برای زمان که یه بعده و در نظریه ی نسبیت عام در هم امیخته با مکانه نباید اینطور باشه؟!
از نظر من ما صفحات انرژی وابسته به زمان داریم که اگه بتونیم به اونا دسترسی پیدا کنیم میتونیم به گذشته بریم!
میدونم چیزی که میگم یکم سخته درکش ولی راجبش فکرکردم...متاسفانه جاییم پیدا نکردم که بتونم حرفامو ثابت کنم ولی با چیزایی که از نسبیت میدونمم هم خوانی داره
دلیل عقب افتادن ساعتهام چیزایی که میگید نیس دلیلش واقعا اینه که زمان عقب افتاده و سطح صفحه ی انرژی-زمانی ساعت بالایی بیشتر از پایینیه و این هم دلیلش از نسبیت حاصل میشه...
دوست دارم چیزایی که میگم رو طی یک مقاله ارائه کنم ولی خودمو دراون حد نمیبینم دوست دارم تحقیق کنم خیلی بیش از ین حرفا ولی همیشه از ایده های شاید سادم الهام گرفتمو ایده ها بهتری ارائه دادم
نظرتون چیه!؟
جهان به حق مدیون ملت و ملیت ایرانی است
با افتخار و غرور ایرانی ام بر سر جهانیان فریاد میزنم که:
من نواده ی کوروش کبیرم

نمایه کاربر
Unline

سپاس: 48

پست توسط Unline »

شما هم نظرتون بسیار عالی و قابل احترامه عزیزم

منظور من از زمان t نسیت به کدوم اینه که این دوستمون گفتن ساعتی که در بالای برج بود نسبت به پایین برج زمان دیگری رو نشون میده این درست - ولی بعد که گفتن زمان کند شده - نسبت به چی کند شده ؟ نسبت به ما ؟ نسبت به ساعت کریستیانو رونالدو ؟ نسبت به تایمری که روی فراری مایکل شوماخر نصبه یا ...

هرچیزی زمان خودش رو داره - مثلا این جمله که میگیم ساعت 7 قطار میاد اشتباهه ! باید بگیم زمان رسیدن قطار با زمانی که عقربه ی ساعت ما عدد 7 رو نشون میده تطبیق دارند وگرنه میدونیم قطاری که در حرکته زمان برایش کندتر می گذره - حالا درسته این موضوع به علت سرعت ناچیزش نسبت به سرعت نور زیاد محسوس نیست منتها حقیقت داره

من هم میگم چرا دوستمون میگن حرکت مولکول ها کند شده ؟ ببینید شما اگر در فضا باشید و یک سری سنگ آسمانی از کنارتون رد بشن میتونید بگید که شما در حال حرکتید یا اونها ؟ جایی که هیچ چیز ثابتی نزدیکتون نباشه که بتونید این موضوع رو تشخیص بدید - الان هم ما یک زمان ثابت نداریم که به قطع بگیم ذرات کندتر پیر شدند - شاید بتونیم بگیم بقیه تندتر پیر شدند که هر دو اشتباهه

چون سپری شدن زمان براشون یکسان نبوده - هرکدوم زندگی نورمال خودش رو طی کرده منتها در شرایط و زمان مربوط به خودش

باز هم سعی می کنم اطلاعاتم رو راجع به این موضوع بیشتر کنم و از دوستانی هم که در این بحث شرکت می کنند همین تقاضا رو دارم
که انشالله به نتیجه برسیم

موفق باشید
تصویر

In The Name Of Difference

My Name Is Method

نمایه کاربر
ویستاM

پست توسط ویستاM »

چجوری اطلاعاتمو بیشتر کنم؟منظورتون خوندن نسبیته؟
آخه میدونید هرچی سرچ میکنم نظرات متفاوت تری میبینم!بنظرم باید دستمو به زانوی خودم بگیرم...
اگه منبعی دارید خیلی دوست دارم ببینم
متشکر جناب unline
من نواده ی کوروش کبیرم

نمایه کاربر
MetaZehn

سپاس: 112

پست توسط MetaZehn »

خیلی جالبه، مگه ما زمان رو از حرکت مولکول های بدن مون میفهمیم که حالا با کم شدن ارتعاشات اتمهای ساعت مورد آزمایش به هر دلیلی چه کند شدن زمان و چه افزایش سرعت به حد نور اونو به فیزیک و نسبیت ربط میدیم.
زمان مثل همون 3 متریه که دوستمون گفت، هم 3 یک مفهوم قرارداد یه هم متر، هم مرجعی که گفتند و اینها هیچ کدام با ارتعاشات ساعت بدست نیامدن و ساعت مورد آزمایش یا ساعت های دیگه ابزاری هستند که ما برای نشان دادن یک قرار داد که از مفاهیم ذهنی است استفاده می کنیم.
برای این میگم که بیهوده وقت و زمان تون را برای یک تفکر اشتباه نزارید، الان میدونم جواب تون چیه ولی من کار خودم رو میکنم.

نمایه کاربر
saeedfa

تماس:

پست توسط saeedfa »

من همه جا رو زیر و رو کردم. تنها اطلاعاتی که در مورد تقابل کوانتم و نسبیت هست راجع به همین واپاشی اتم های سزیم هست که گفته در سرعت های بالا کند تر انجام میشه. من فقط اینو می خوام از شما بپرسم. ذرات وزن دار داخل اتم مثل الکترون اگر یک حرکت شتاب دار داشته باشند. با افزایش سرعت و رسیدن به نزدیکی سرعت نور. جرمشون افزایش پیدا می کنه. الکترون احتمالا حرکتش شتاب داره. آیا سرعت های بالا و افزایش جرم الکترون روی شتابش تاثیر نمی ذاره؟ اگر شتابش عوش بشه سرعتش عوض نمیشه؟
چیزی که نمی فهمم اینه که زمان هم برای اون تغییر می کنه و شاید این تغییر هم زمان سرعت و شتاب و جرم چیزی رو که دنبالش هستیم رو نشون میده.
من معتقدم که زمان رو نمیشه تعریف کرد مگر اینکه چیزی در حال تغییر و حرکت باشه. تولد زمان همان تولد ماده و تغییر در فضا بوده. زمان خود به خود معنی پیدا نمی کنه مگر در تغییرات و حرکت.
من دارم مقاله انیشتن 1905 رو می خونم خیلی جالب مفهومو توضیح داده اگر نخوندین بگین بذارمش اینجا

نمایه کاربر
ویستاM

پست توسط ویستاM »

saeedfa نوشته شده: من دارم مقاله انیشتن 1905 رو می خونم خیلی جالب مفهومو توضیح داده اگر نخوندین بگین بذارمش اینجا
بذار...هرچی مربوط به این مطلبه بذار منم اگه پیدا کردم میذارم
smile072 smile072
من نواده ی کوروش کبیرم

نمایه کاربر
saeedfa

تماس:

پست توسط saeedfa »

این مقاله تاریخی انیشتن راجع به نسبیت زمانه . با مطالعه دقیق این من می خوام بفهمم که تو کلله خود انیشتن چی بوده که مفهوم نسبیت زمانو از توش در آورده
شما دسترسی جهت مشاهده فایل پیوست این پست را ندارید.

نمایه کاربر
ویستاM

پست توسط ویستاM »

حتما مطالعه میکنم
اگه دوست داشته باشید نظرمم میگم
من نواده ی کوروش کبیرم

ارسال پست