ایرادها و پارادوکس های نسبیت خاص

Re: ایرادها و پارادوکس های نسبیت خاص

نوشتهاز سوی M_J1364@yahoo.com در پنجشنبه 22 تير 1396 - 12:17

thetime نوشته است:تسلیم چی! من واست استدلال کردم که در حالات مختلف و برای ناظرهای مختلف شتاب پرت شدن به سمت پایین متفاوته و بر همین اساس پارادوکسی به وجود نمیاد و پیش بینی خودم اینه که پرتوی نور در هر حالت با دیواره بالایی میله برخورد میکنه.

ای شاگرد عصیانگر! حالا کارِت به جایی رسیده که برای استادت استدلال می کنی؟! smile097
من یه همچین شاگردِ نسبیت پرستی نمی خوام. smile054

پس اصل هم ارزی انیشتین چی میشه؟ ناظری که توی میدان گرانشی در حال سقوط آزاده با ناظر لختی که در فضای میان ستاره ای معلّقه هم ارزه. ناظری که داره سقوط آزاد می کنه نمی فهمه که داره سقوط می کنه ولی با این ادعای جنابالی می تونه بفهمه که داره سقوط می کنه.

مرگ بر نسبیت. smile092
در فکر رو و کم گو، چون عقل عجول ای جان........... هرگز... مَبَرد... پی بر.. اسرار.. شکیبایی
اندرزِ جوانشیری.. خوش.. بشنو و محرم شو........... باشد که ببینی خود، آن چهره ی حورایی
نماد کاربر

سپـاس : 371

ارسـال : 986

نام: محمد جوانشیری
شهر: تهران
نام نویسی: 90/9/24

ذکر نشده

نوشتهاز سوی thetime در پنجشنبه 22 تير 1396 - 12:21

M_J1364@yahoo.com نوشته است:
thetime نوشته است:تسلیم چی! من واست استدلال کردم که در حالات مختلف و برای ناظرهای مختلف شتاب پرت شدن به سمت پایین متفاوته و بر همین اساس پارادوکسی به وجود نمیاد و پیش بینی خودم اینه که پرتوی نور در هر حالت با دیواره بالایی میله برخورد میکنه.

ای شاگرد عصیانگر! حالا کارِت به جایی رسیده که برای استادت استدلال می کنی؟! smile097
من یه همچین شاگردِ نسبیت پرستی نمی خوام. smile054

پس اصل هم ارزی انیشتین چی میشه؟ ناظری که توی میدان گرانشی در حال سقوط آزاده با ناظر لختی که در فضای میان ستاره ای معلّقه هم ارزه. ناظری که داره سقوط آزاد می کنه نمی فهمه که داره سقوط می کنه ولی با این ادعای جنابالی می تونه بفهمه که داره سقوط می کنه.

مرگ بر نسبیت. smile092

به سادگی میتونم برات اثبات کنم که اصل هم ارزی با نسبیت خاص در تضاده پس خواهشا اصل هم ارزیو وارد نسبیت خاص نکن.
نماد کاربر

سپـاس : 94

ارسـال : 367

نام نویسی: 93/12/24

مرد

نوشتهاز سوی M_J1364@yahoo.com در پنجشنبه 22 تير 1396 - 12:27

thetime نوشته است:به سادگی میتونم برات اثبات کنم که اصل هم ارزی با نسبیت خاص در تضاده پس خواهشا اصل هم ارزیو وارد نسبیت خاص نکن.

حالا هر چی! smile049 پس نسبیت یه مرگش هست.
استادت قبلاً به نحو دیگه ای به این موضوع شک کرده بود:

اگه نمی خوای نسبیت عام رو وارد کنی پس حل ریندلر هم برای پارادوکسش کشکه smile051
در فکر رو و کم گو، چون عقل عجول ای جان........... هرگز... مَبَرد... پی بر.. اسرار.. شکیبایی
اندرزِ جوانشیری.. خوش.. بشنو و محرم شو........... باشد که ببینی خود، آن چهره ی حورایی
نماد کاربر

ذکر نشده

نوشتهاز سوی thetime در پنجشنبه 22 تير 1396 - 12:31

M_J1364@yahoo.com نوشته است:
thetime نوشته است:به سادگی میتونم برات اثبات کنم که اصل هم ارزی با نسبیت خاص در تضاده پس خواهشا اصل هم ارزیو وارد نسبیت خاص نکن.

حالا هر چی! smile049 پس نسبیت یه مرگش هست.
استادت قبلاً به نحو دیگه ای به این موضوع شک کرده بود:

اگه نمی خوای نسبیت عام رو وارد کنی پس حل ریندلر هم برای پارادوکسش کشکه smile051

مثال ریندلر با مثال تو فرق میکرد، توی مثال ریندلر اساسا نیازی به اصل هم ارزی نبود!
در ضمن توی نسبیت خاص ناظر شتاب دار هرگز و هرگز با ناظر لخت هم ارز نیست.

ولی کلا قبول دارم یه مرگش هست ولی میدونم مرگش این نیست!
نماد کاربر

سپـاس : 94

ارسـال : 367

نام نویسی: 93/12/24

مرد

نوشتهاز سوی M_J1364@yahoo.com در پنجشنبه 22 تير 1396 - 13:27

thetime نوشته است:مثال ریندلر با مثال تو فرق میکرد، توی مثال ریندلر اساسا نیازی به اصل هم ارزی نبود!
در ضمن توی نسبیت خاص ناظر شتاب دار هرگز و هرگز با ناظر لخت هم ارز نیست.

ناظرای ما با ناظرای ریندلر هیچ فرقی ندارن. در ضمن ناظری که برایند نیروهای وارده بهش صفره، ناظره لخته و به نظر می رسه که ناظری که توی میدان گرانشی با سرعت ثابتی حرکت می کنه، یه ناظره لخته. هر چند که من قبلاً فکر می کردم ناظری لخته که اصلاً هیچ نیرویی بهش وارد نشه! smile031

بالاخره طبق مثالای من حداقل یه این نتیجه می رسیم که نسبیت خاص با عام سازگار نیست.
نماد کاربر

ذکر نشده

قبلی

بازگشت به نسبیت

چه کسی هم اکنون اینجاست ؟

کاربرانی که در این تالار هستند: بدون کاربران عضو شده و 4 مهمان