حرکت و زمان مستقل از هم هستند یا وابسته به یکدیگر؟

مدیران انجمن: parse, javad123javad

نمایه کاربر
The Morrígan

سپاس: 182

Re: حرکت و زمان مستقل از هم هستند یا وابسته به یکدیگر؟

پست توسط The Morrígan »

paradoxy نوشته شده:تو نقاط منفرد زمانی، جا به جایی داریم؟

در نقاط منفرد زمانی، جا به جایی قابل تعریف نیست و بی معناست.

Paradoxy

سپاس: 1012

پست توسط Paradoxy »

یعنی چی بی معناست، ببینید بالاخره داریم یا نداریم، حالت سومی که نمیشه براش متصور شد، مثلا یکجا نور هست یا نیست، دیگه نمیتونیم بگیم هم هست و هم نیست. ویا نه نور هست و نه تاریکی، مثال دقیقی نیست اما ساده و روشنه. وقتی بی معنا میگید بنظرم یعنی جا به جایی نداریم.
طبق حرفای قبلیتون وقتی ما عکس میگیریم این نقاط رو ثبت میکنیم، تو این نقاط جا به جایی نیست پس در عکس هم جا به جایی صورت نمیگیره، حالا میخواید نظرتون رو عوض کنید یا من بد فهمیدم؟
برای روشن تر شدن بی معنا مثالای جالبی میشه زد، مثلا وقتی یه تابع کسری رو دارید رسم میکنید، تابع در ریشه های مخرج کسر بی معنا میشه، بنابرین تابع در ریشه های مخرج کلا وجود نداره.
اگه جا به جایی نقاط زمانی بی معناست، پس در نقاط زمانی کلا جا به جایی وجود نداره.
آخرین ویرایش توسط Paradoxy پنج‌شنبه ۱۳۹۴/۱۲/۲۷ - ۰۰:۰۹, ویرایش شده کلا 1 بار

نمایه کاربر
The Morrígan

پست توسط The Morrígan »

paradoxy نوشته شده:یعنی چی بی معناست، ببینید بالاخره داریم یا نداریم، حالت سومی که نمیشه براش متصور شد، مثلا یکجا نور هست یا نیست، دیگه نمیتونیم بگیم هم هست و هم نیست. ویا نه نور هست و نه تاریکی، مثال دقیقی نیست اما ساده و روشنه. وقتی بی معنا میگید بنظرم یعنی جا به جایی نداریم.
طبق حرفای قبلیتون وقتی ما عکس میگیریم این نقاط رو ثبت میکنیم، تو این نقاط جا به جایی نیست پس در عکس هم جا به جایی صورت نمیگیره، حالا میخواید نظرتون رو عوض کنید یا من بد فهمیدم؟

شاید من باید بهتر و روشنتر توضیح بدم: ببینید، جابه جایی کمیته، اما نور کمیت نیست. نور پدیده است، یا هر واژه ی مناسبی که به کار می برن، نمی دونم؛ فقط اینو می دونم که نور قطعاً یک کمیت نیست. درباره ی یک پدیده (مثلاً نور)، حرف شما کاملاً درسته (از دید کلاسیک)؛ نور یا در این مکان هست، یا نیست. اما درباره ی یه کمیت، مثلاً جابه جایی، به نظرم دو حالت پایه وجود داره: یا کمیت در این موقعیت قابل تعریفه، یا در این موقعیت قابل تعریف نیست. منظورم اینه که کمیت حوزه ی تعریف داره (البته مطمئن نیستم این حرفم چقدر درست و دقیقه، مثالی هم فعلاً به ذهنم نمی رسه). "جابه جایی نداریم" رو من به معنای "جابه جاییِ صفر" می گیرم. ولی "جابه جایی بی معناست"، کاملاً متفاوته. شوربختانه فکر نمی کنم فعلاً بتونم بهتر و روشنتر از این توضیح بدم.
آخرین ویرایش توسط The Morrígan پنج‌شنبه ۱۳۹۴/۱۲/۲۷ - ۰۹:۳۶, ویرایش شده کلا 1 بار

Paradoxy

سپاس: 1012

پست توسط Paradoxy »

در مورد مثال ریاضی که زدم چی میگید؟ ویرایش کردم پست رو رفرش بدید
اصلا با استدلال بی معنا بریم جلو smile058
در هر نقطه منفرد زمانی، جا به جایی بی معنیه
بازه زمانی دلخواه ازین نقاط منفرد تشکیل شده، بنابرین جا به جایی در بازه زمانی نیز بی معناست ( درصورتی که با معناست و میبینیم جسم جا به جا میشه)بازم پارادوکس smile038

نمایه کاربر
The Morrígan

پست توسط The Morrígan »

paradoxy نوشته شده:در مورد مثال ریاضی که زدم چی میگید؟ ویرایش کردم پست رو رفرش بدید
اصلا با استدلال بی معنا بریم جلو smile058
در هر نقطه منفرد زمانی، جا به جایی بی معنیه
بازه زمانی دلخواه ازین نقاط منفرد تشکیل شده، بنابرین جا به جایی در بازه زمانی نیز بی معناست ( درصورتی که با معناست و میبینیمش)بازم پارادوکس smile038

مثال تابع که زدین، مثال جالبیه. تو این مورد "تابع وجود نداره" و "تابع قابل تعریف نیست=تعریف تابع بی معناست"، ظاهراً مفهوم یکسانی دارن. ولی من دارم به این فکر می کنم درباره ی کمیت جابه جایی آیا می تونیم بگیم "جابه جایی وجود نداره" و "جابه جایی قابل تعریف نیست=تعریف جابه جایی بی معناست " معادل هم دیگه ان؟ خب، خوشبختانه هیچ اهمیتی نداره : ) منم پیرو شما از قابل تعریف نیست و بی معناست استفاده می کنم. امیدوارم فردا زنده باشم و بتونم به ادامه ی بحث بپردازم. شب خوش.

عبدالرضا علي پور

نام: عبدالرضا علي پور

محل اقامت: بوشهر

سپاس: 142

پست توسط عبدالرضا علي پور »

چي شد اخرش؟
زنده هست؟

عبدالرضا علي پور

شايد بهتر باشه بگيم انرژي و ادراك و زمان هميشه با هم بودن

نمایه کاربر
رضا دانشجو

نام: رضا ابراهیمی

سپاس: 9

پست توسط رضا دانشجو »

سلام دوست عزیز حرکت و زمان دو چیز جدا از هم نیستند که وابسته یا مستقل باشند انرژی نه خلق ونه نابود میشود در نتیجه از جنس زمان است و جرم از جنس گرانش و حرکت مابین این دو.این سه بعد ساختمان فضا زمانن.همینطور گرانش که ذکر نکردی زمان و گرانش نیز به هم وابسته اند در تغییر شیمیایی.
چشم دل باز کن جان بینی انچه نادیدنی است ان بینی

نمایه کاربر
رضا دانشجو

نام: رضا ابراهیمی

سپاس: 9

پست توسط رضا دانشجو »

برای تبدیل جرم به انرژی یک نمودار فرض کن که مثل گوشه ی مکعب سه بعد رو نشان میدهد یک بعد آن زمان ضربدر انرژی است، اگر دقت کنی بعضی اوقات به جای تعیین یک کمیت حاصلضرب دو کمیت نوشته میشود.چون به هم نزدیک یا از یک جنسند.بعد دیگر جرم ضربدر گرانش است و بعد اخر حرکت است امید اینکه مشکلاتتان حل شود.در ضمن این آخرین راهنماییم پیرامون این موضوع است.متشکرم خدا نگهدار تا موضوعی جدید.
چشم دل باز کن جان بینی انچه نادیدنی است ان بینی

عبدالرضا علي پور

رضا دانشجو نوشته شده:سلام دوست عزیز حرکت و زمان دو چیز جدا از هم نیستند که وابسته یا مستقل باشند انرژی نه خلق ونه نابود میشود در نتیجه از جنس زمان است و جرم از جنس گرانش و حرکت مابین این دو.این سه بعد ساختمان فضا زمانن.همینطور گرانش که ذکر نکردی زمان و گرانش نیز به هم وابسته اند در تغییر شیمیایی.

طبق تعریف و برداشتی که من از زمان و انرژی دارم ( زمان از جنس انرژی هست) زیرا انرژی جنبش رو ایجاد میکنه و اندازه گیری تغییرات حاصل از جنبش رو زمان نام گذاری کرده ایم
انرژی مادر همه چیز (مصدر) تمام تعاریفی که در ابعاد مختلف ایجاد کرده ایم به انرژی بر میگرده و در صورت نبود انرژی در هر بعدی هیچی برای تعریف کردن نمیمونه
به نظر من هر نوع از انرژی در بعد مخصوص خودش کار میکنه و روند پیشرفت علمی بشر در ابعاد بسته به کشف انرژی های جدید داره
از بدو اشنایی بشر با انرژی این روند اغاز شده انرژی جنبشی - پتانسیل- مغناطیس- گرانش- اتمی- تاریک...... و ادامه خواهد داشت با کشف هر نوع از انرژی بعد جدیدی به ابعاد ناشناخته عقل کوچک بشر اضافه خواهد شد و یک گام کوچک در مقابل دنیایی از ناشناخته ها برمیدارد

عبدالرضا علي پور

در اصل زمان یک قرارداد است برای انکه بتوانیم بگوییم انرژی به چه میزان جابجایی ایجاد کرده ویا تاثیر انرژی به چه میزان تغییرات ایجاد کرده و خود زمان برایند تغییرات برهمکنش انرژی مختلف میباشد این برهمکنش حاصل انرژی های شناخته و ناشناخته هست چند وقت دیگه یک بردار هم باید برای انرژی تاریک باز کنیم نمیدونم تونستم منظورم رو برسونم یا نه اینطور واضحش میکنم که زمان مخصوص یک بعد نیست که بگیم فقط رو این محور و با این انرژی کار میکند شما هر بعدی رو که بخوای متصور بشی با یک انرژی مخصوص ان بعد سر و کار داری و مجبوری تاثیر ان انرژی را با زمان اندازه گیری کنی

عبدالرضا علي پور

جواب این تاپیک هم به نظر من اینه که هرگاه در یک چارچوب خاص تغیرات مشاهده بشه زمان برای ان چارچوب گذشته حل پارادوکس هم اینه
وقتی تغییرات یک چارچوب رو با تغیرات چارچوب دیگری بخواهید اندازه گیری کنید این پارادوکس ایجاد میشه شما در چارچوب مورد برسی تغیراتی ندارید پس زمانی برای ان چارچوب نگذشته وقتی که چارچوب خودتون رو با چارچوب مورد بررسی وارد میکنید این پارادوکس ایجاد میشود در اصل در چارچوب مورد بررسی بدلیل نداشتن تغییرات و چنبش زمان ندارید حال انکه در چارچوب خودتون تغییرات و جنبش دارید و زمان دارید
آخرین ویرایش توسط عبدالرضا علي پور یک‌شنبه ۱۳۹۶/۵/۲۲ - ۱۹:۴۰, ویرایش شده کلا 1 بار

عبدالرضا علي پور

در هر چارچوبی که برایند انرژی ها صفر باشه زمان صفر هست

عبدالرضا علي پور

رضا دانشجو نوشته شده:سلام دوست عزیز حرکت و زمان دو چیز جدا از هم نیستند که وابسته یا مستقل باشند انرژی نه خلق ونه نابود میشود در نتیجه از جنس زمان است و جرم از جنس گرانش و حرکت مابین این دو.این سه بعد ساختمان فضا زمانن.همینطور گرانش که ذکر نکردی زمان و گرانش نیز به هم وابسته اند در تغییر شیمیایی.

در جمله بالا فقط انرژی نه خلق و نه نابود میشود را قبول دارم
زمان برای اندازه گیری و مشخص کردن موقعیت جابجایی هست که بر اثر وجود انرژی حاصل میشود
ماده یا جرم حاصل انرژی هست
گرانش نوعی از انواع انرژی موجود در عالم هست
حرکت جنبش شتاب سرعت زمان همه اینها بر اثر وجود انرژی حاصل میشوند
اینها را ما برای فهم و درک خودمون از برایند انرژی های موجود بوجود اوردیم و هیچکدام وجود خارجی ندارند که بعد داشته باشند
در نظر گرفتن بعدی به نام زمان کاملا اشتباه هست
این بعد باید به نام برایند انرژی های موجود نام گذاری میشد که خودش از جنس انرژی هست
اجرام منظومه ای حاصل تراکم سهابی و انفجار هسته ای قوی هستند ایا میدانید چه باعث تراکم سهابی ها میشود ؟
جواب انرژی هست ولی کدام انرژی؟ ناشناخته هست شاید انرژی تاریک باشد
فعلا میگویند تمام عالم قابل مشاهده تحت تاثیر 4 نوع انرژی معناطیس- گرانش - هسته ای قوی - هسته ای ضعیف هست و جدیدا انرژی تاریک دارد به لیست انرژی های شناخته شده اضافه میشود فکر میکنید دیگر انرژی های نا شتاخته ای نیست که عالم قابل مشاهده ما را تحت تاثیر قرار داده باشد ؟

مهدی137612

نام: مهدی عسکری

سپاس: 4

پست توسط مهدی137612 »

d.shakeri نوشته شده:دورد بر سروران گرامی سایت

اگر زمین از حرکت بیافتد و یا کلا هیچ حرکتی در جهان نباشد. ایا زمان هم از حرکت میافتد و دیگر گذشت زمان معنی ندارد. یا نه زمان ربطی به حرکت ندارد. کدامیک مستقل هستند. حرکت یا زمان. ایا هردو به هم وابسته هستند.

ببین دوست عزیز زمان در واقع اثر جانبی حرکت در سه بعد فضاست و اگر شما تمام حرکت های موجود در فضا از اتم ها تا بزرگ شدن جهان رو متوقف کنی چیزی به نام زمان دیگه باقی نمیمونه.

ارسال پست