نظریه جدید تعریف بعد زمان

مدیران انجمن: parse, javad123javad

نمایه کاربر
رضا دانشجو

نام: رضا ابراهیمی

سپاس: 9

Re: نظریه جدید تعریف بعد زمان

پست توسط رضا دانشجو »

با سلام باز هم خدمتتان با ذکر چند نکته هستم.خب میخوام یه قدم جلو برم و از دید دیگه ای به زمان نگاه کنیم.حرکت یعنی تغییر مکان در طی زمان، حال اگر در یک زمان در مکان های متفاوتی حضور داشته باشیم این احتمال است پس احتمال حالت جامد حرکت است و از نگاهی دیگر اگر به تغییر زمان در طی مکان «عکس حرکت»بیاندیشیم انرژی مغناطیسی است ودر توضیحی بیشتر انرژی ضعیف هسته ای عکس انرژی مغناطیسی و لازمه ی حرکت و یا تغییر مکان است.یادتان هست در فیلم ماتریکس راهروی بود که خودش یک مکان بود ولی به مکان های متفاوتی باز میشد« انرژی ضعیف هسته» حال انرژی مغناطیسی یک زمان است که به زمان های هم حال ولی نا هم مکان راه دارد.در واقع این بخشی از نظریه سه گانه واحد جهانیه.با تشکر
چشم دل باز کن جان بینی انچه نادیدنی است ان بینی

نمایه کاربر
ADMIN

سپاس: 560

تماس:

پست توسط ADMIN »

رضا دانشجو نوشته شده:با سلام باز هم خدمتتان با ذکر چند نکته هستم.خب میخوام یه قدم جلو برم و از دید دیگه ای به زمان نگاه کنیم.حرکت یعنی تغییر مکان در طی زمان، حال اگر در یک زمان در مکان های متفاوتی حضور داشته باشیم این احتمال است پس احتمال حالت جامد حرکت است و از نگاهی دیگر اگر به تغییر زمان در طی مکان «عکس حرکت»بیاندیشیم انرژی مغناطیسی است ودر توضیحی بیشتر انرژی ضعیف هسته ای عکس انرژی مغناطیسی و لازمه ی حرکت و یا تغییر مکان است.یادتان هست در فیلم ماتریکس راهروی بود که خودش یک مکان بود ولی به مکان های متفاوتی باز میشد« انرژی ضعیف هسته» حال انرژی مغناطیسی یک زمان است که به زمان های هم حال ولی نا هم مکان راه دارد.در واقع این بخشی از نظریه سه گانه واحد جهانیه.با تشکر

چطور زمان رو به انرژی الکترومغناطیس و هسته‌ای ربط دادید؟ قبل از طرح فرضیات جدید راجع به زمان، نیاز هست با علم فیزیک و دانش فعلی دانشمندان آشنا بشید تا در مرحله‌ی بعد بتونید با توجه به دانشی که کسب کردید، فرضیاتی رو هم مطرح کنید. تا قبل از اون، ذهنیات شما در مورد موضوعات فیزیکی، ناقص و اشتباه هست.
موجیم که آسودگی ما عدم ماست ... ما زنده به آنیم که آرام نگیریم ...

نمایه کاربر
رضا دانشجو

پست توسط رضا دانشجو »

با سلام خسته نباشید.از طریق بافت فضا زمان و مقابله جرم و انرژی این فرضیه رو مطرح کردم.از میان حرف های آلبرت انیشتین آنجا که طریقه دید به مسایل فیزیک را مطرح کرد سعی کردم با دیدی تازه به مسائل نگاه کنم حق با شماست ولی در طرح فرضیه چندان دور از واقعیت نیست از نظر من انرژی مغناطیسی میتواند مکانی باشد که زمان آن به سایر زمان ها راه دارد.ممنون از توجه اتان به فرضیات من

نمایه کاربر
nesbiat

سپاس: 19

پست توسط nesbiat »

بزار حقیقت را رک و پوست کنده بهت بگم.
شرمنده ولی این چیزایی که نوشتی مزخرفاتی بیشتر نیست که حاصل قدرت تخیلته و ربطی به فیزیک نداره.البته اشکالی نداره خود من هم اولش از این نظریات زیاد میدادم که بعد با درک بهتر فیزیک فهمیدم که همش اشتباه بوده smile021
کلا مثل اینکه این از خواص ذاتیه فیزیکه که هرکس احساس میکنه که خیلی خوب اونو میفهمه در حالی که با فهم اون هنوز خیلی فاصله داره
smile072

نمایه کاربر
The Morrígan

سپاس: 182

پست توسط The Morrígan »

رضا دانشجو نوشته شده:با سلام خسته نباشید.از طریق بافت فضا زمان و مقابله جرم و انرژی این فرضیه رو مطرح کردم.از میان حرف های آلبرت انیشتین آنجا که طریقه دید به مسایل فیزیک را مطرح کرد سعی کردم با دیدی تازه به مسائل نگاه کنم حق با شماست ولی در طرح فرضیه چندان دور از واقعیت نیست از نظر من انرژی مغناطیسی میتواند مکانی باشد که زمان آن به سایر زمان ها راه دارد.ممنون از توجه اتان به فرضیات من

مشکل اینجاست که ادعاهای شما حتی در حد یک فرضیه ی علمی هم نیست. توصیه می کنم یه نگاهی به فرضیه ی هایی که در طول تاریخ علم فیزیک از سوی فیزیکدان ها مطرح شده بندازید.

نمایه کاربر
enjoy_physics

نام: محمد رسولی

سپاس: 36

پست توسط enjoy_physics »

رضا دانشجو نوشته شده:زمان در واقع چیزی نیست که ساعت بتواند آنرا نشان دهد چون ساعت گردش دایره ای ثانیه شمار است که با گردش دقیقه شمار و ساعت شمار همراه میشود و همانطوریکه میدانیم گردش دایره ای همواره در حال تکرار شدن است. در نتیجه هر روز که میگذرد ما شاهد همان گردش اولیه ایم و اما فصلها و شبانه روز که مدام از پی هم میآیند هم بصورت گردشی تکرار میشوند پس درست است بگوئیم گردش ایام. ولی دلیل اینکه به این صورت منظم و دقیق باهم تطابق دارند باید به حرکت برگردد زیرا این زمان که خلق دست ماست از روی حرکت زمین و سایر سیارات و منظومه ویا حتی کهکشان تنظیم شده است و به بخش های کوچکتر نظیر ساعت و یا حتی ثانیه تقسیم شده است پس وقت و مطابقتش به دلیل حرکت است و برای همین بکار ما میاید.در نتیجه سایر حرکت ها نسبت به حرکت اصلی سنجیده میشود همینطور سایر تغییرات بعبارت دیگر ما همه در هر حال درحال حرکتیم.حال دوباره به ساعت برمی گردیم از آنجا که میدانیم گردش دایره ای عقربه ها همانندی رفت و آمد آونگ زیر آن همچنان تکرار میشوند پس مفهوم زمان چیز دیگری است حال اگر همان آونگ رادر نظر بگیریم که برای یک لحظه کند تر میشود به مفهوم زمان دست پیدا میکنیم در نتیجه مفهوم زمان مدتی
نیست که ما آنرا براساس حرکت سیارات تنظیم کنیم و به قسمت های کوچکتر تقسیم نماییم بلکه زمان تند یا کند میگردد و مفهومی دیگر دارد. ابتدا دشوار است که بخواهیم مفهوم زمان و وابستگی آنرا به حرکت و گرانش بگوئیم فقط همین کافی است که چون همه ما در حال حرکتیم

زمان برای ما معنی دارد«گرانش بروی ما تاثیر دارد»و زمان ما از روی همین حرکت تعیین شده است و در ادامه میتوان گفت زمان حرکت و گرانش سه روی یک سکه اند!!!

..................ادامه دارد.......................

اینکه فکر میکنی تصور درستی از زمان و گرانشو ... نداریم کاملا درسته .ولی من هرچی خوندم چیز قابل فهم و فیزیکی رو نگفتی
اینم بگم که این مفاهیم اینقدر ریشه ای و گستردس که نظریه های ریشه دار و گسترده ای مثل نسبیت و ریسمان و ... نتونستن کامل توضیحش بدن

این فیلمو کامل ببین
https://www.ted.com/talks/brian_greene_ ... a#t-457879
I will not say failed 1000 times,
I will say That i discovered there are 1000 ways that can cause failure.

THOMAS EDISON
من نخواهم گفت هزار بار شکست خوردم...
من خواهم گفت در حالیکه هزار راه شکست وجود داشت من کشف کردم .
"توماس ادیسون"

نمایه کاربر
رضا دانشجو

پست توسط رضا دانشجو »

ADMIN نوشته شده:
رضا دانشجو نوشته شده:با سلام باز هم خدمتتان با ذکر چند نکته هستم.خب میخوام یه قدم جلو برم و از دید دیگه ای به زمان نگاه کنیم.حرکت یعنی تغییر مکان در طی زمان، حال اگر در یک زمان در مکان های متفاوتی حضور داشته باشیم این احتمال است پس احتمال حالت جامد حرکت است و از نگاهی دیگر اگر به تغییر زمان در طی مکان «عکس حرکت»بیاندیشیم انرژی مغناطیسی است ودر توضیحی بیشتر انرژی ضعیف هسته ای عکس انرژی مغناطیسی و لازمه ی حرکت و یا تغییر مکان است.یادتان هست در فیلم ماتریکس راهروی بود که خودش یک مکان بود ولی به مکان های متفاوتی باز میشد« انرژی ضعیف هسته» حال انرژی مغناطیسی یک زمان است که به زمان های هم حال ولی نا هم مکان راه دارد.در واقع این بخشی از نظریه سه گانه واحد جهانیه.با تشکر

چطور زمان رو به انرژی الکترومغناطیس و هسته‌ای ربط دادید؟ قبل از طرح فرضیات جدید راجع به زمان، نیاز هست با علم فیزیک و دانش فعلی دانشمندان آشنا بشید تا در مرحله‌ی بعد بتونید با توجه به دانشی که کسب کردید، فرضیاتی رو هم مطرح کنید. تا قبل از اون، ذهنیات شما در مورد موضوعات فیزیکی، ناقص و اشتباه هست.

با سلام و عرض خسته نباشید ابتدا تشکر میکنم بابت تذکرات دوستانه و بموقع دوستان میبخشید که حقیر با علم کم خود دست به زدن چنین فرضیه های نسبتا بزرگی کرده ام.ولی همواره سعی کرده ام که چیزهای ساده ای را بیان کنم.شاید در نظریات من یا دقیقتر نظر های من مشکلاتی و ایراداتی وارد باشد لیک سعی من بر این بوده که حقایق را بزبان خودم بیان کنم حال شما بزرگواران به کمی و کاستی اش بر من ببخشید.
در واقع این نظر که جرم مقابل انرژی است و زمان برای انرژی بی معنی است به این فکر افتادم که همانطوریکه انرژی در بعدی مانند زمان است پس جرم نیز در بعدی مانند گرانش میتواند باشد.و از طرفی با دیدن انرژی الکترو مغناطیس به این پی بردم که شاید انرژی برای جابجایی به مغناطیس احتیاج دارد پس جرم یا پروتون برای جابجایی که ساده می انگاریم به انرژی ضعیف هسته ای احتیاج دارد.هر زمانی با مکانی قفل میشود و انرژی برای تغییر زمان خود به مغناطیس و جرم برای تغییر مکان خود به انرژی ضعیف هسته ای احتیاج دارد.چون هر زمان به مکانی برای بودن یا وقوع و هر مکان به زمانی برای شدن یا حضور احتیاج دارد.مغناطیس نوعی معبر پشتی است که مکان آن به همه زمان های هم حال ولی ناهم مکان راه دارد و انرژی ضعیف هسته ای نیز همانطور که زمان آن به همه ی مکان های هم مکان ولی نا هم زمان راه دارد.هم حال یعنی زمان حال اینجا با زمان حال در چین یکیست ولی مکان فرق دارد و هم مکان یعنی برای حرکت عادی و یا گذران زندگی به انرژی
ضعیف هسته نیاز است.واما فهمیدم که الکترون ها برخلاف الکترو مغناطیس ها که در این لحظه یا مغناطیس حضور دایم دارند برای جابجایی هی وارد و خارج میشوند بهمین دلیل سرعتشان از الکترو مغناطیس ها کمتر است.

نمایه کاربر
رضا دانشجو

پست توسط رضا دانشجو »

با سلام و عرض خسته نباشید میبخشید که در نظریاتم تا این اندازه سر سختی نشان دادم.ولی این انجمن تنها فرصتی بود تا بتوانم اندیشه هایم را با افرادی که دارای دانش و مهارت بسیار خوبی هستند در میان بگذارم و از شما عزیزان طلب حلالیت دارم باز هم متشکرم که حقیر را لایق دانستید که نظریات و دانسته هایتان را با من در میان و به اشتراک بگذارید.بنده باز هم اگر فرصتی باشد پاسخگو هستم.خدا حافظ تا طلوع سحر

عبدالرضا علي پور

نام: عبدالرضا علي پور

محل اقامت: بوشهر

سپاس: 142

پست توسط عبدالرضا علي پور »

با سلام
در رابطه با بعد زمان و ابعاد اضافی هر چه که بخواهیم بسیار ماهرانه نظریه پردازی کنیم و روابط ریاضی ان را پیدا کنیم اخرش نظریات ما به جایی تکیه میزنه که در مرکز سرن دنبالش هستندواز یک طرف دیگر به انرژی تاریک و ماده تاریک اینها به هم مربوط هستند وعملا دارن هزینه های سنگینی میکنند تا این مجهولات را پیدا کنند

user41967

سپاس: 42

پست توسط user41967 »

رضا دانشجو نوشته شده:
ADMIN نوشته شده:

با سلام و عرض خسته نباشید ابتدا تشکر میکنم بابت تذکرات دوستانه و بموقع دوستان میبخشید که حقیر با علم کم خود دست به زدن چنین فرضیه های نسبتا بزرگی کرده ام.ولی همواره سعی کرده ام که چیزهای ساده ای را بیان کنم.شاید در نظریات من یا دقیقتر نظر های من مشکلاتی و ایراداتی وارد باشد لیک سعی من بر این بوده که حقایق را بزبان خودم بیان کنم حال شما بزرگواران به کمی و کاستی اش بر من ببخشید.
در واقع این نظر که جرم مقابل انرژی است و زمان برای انرژی بی معنی است به این فکر افتادم که همانطوریکه انرژی در بعدی مانند زمان است پس جرم نیز در بعدی مانند گرانش میتواند باشد.و از طرفی با دیدن انرژی الکترو مغناطیس به این پی بردم که شاید انرژی برای جابجایی به مغناطیس احتیاج دارد پس جرم یا پروتون برای جابجایی که ساده می انگاریم به انرژی ضعیف هسته ای احتیاج دارد.هر زمانی با مکانی قفل میشود و انرژی برای تغییر زمان خود به مغناطیس و جرم برای تغییر مکان خود به انرژی ضعیف هسته ای احتیاج دارد.چون هر زمان به مکانی برای بودن یا وقوع و هر مکان به زمانی برای شدن یا حضور احتیاج دارد.مغناطیس نوعی معبر پشتی است که مکان آن به همه زمان های هم حال ولی ناهم مکان راه دارد و انرژی ضعیف هسته ای نیز همانطور که زمان آن به همه ی مکان های هم مکان ولی نا هم زمان راه دارد.هم حال یعنی زمان حال اینجا با زمان حال در چین یکیست ولی مکان فرق دارد و هم مکان یعنی برای حرکت عادی و یا گذران زندگی به انرژی
ضعیف هسته نیاز است.واما فهمیدم که الکترون ها برخلاف الکترو مغناطیس ها که در این لحظه یا مغناطیس حضور دایم دارند برای جابجایی هی وارد و خارج میشوند بهمین دلیل سرعتشان از الکترو مغناطیس ها کمتر است.

رضاجان، اگر قصدت خندوندن يا سركار گذاشتن بقيه نيست يقينا عقلتو از دست دادي،،،

نمایه کاربر
رضا دانشجو

پست توسط رضا دانشجو »

دوست خوب من جواب شما را قبلا داده ام نمیدانم متوجه شده اید یا نه ولی انجمن جای مسخره کردن و دست اندازی نیست بلکه میتواند جای هم اندیشی مشورت و حمایت فکری و عقیدتی بجای تمسخر باشد.پیوستن به حلقه همفکران و حمایت توسط آنان یکی از دلایل عضویت من بود که متاسفانه با وجود نظریات شما محقق نشد.

نمایه کاربر
[email protected]

نام: م. ج. معروف به گربه ی زَبادی

محل اقامت: تهران

سپاس: 514

تماس:

پست توسط [email protected] »

رضا دانشجو نوشته شده:دوست خوب من جواب شما را قبلا داده ام نمیدانم متوجه شده اید یا نه ولی انجمن جای مسخره کردن و دست اندازی نیست بلکه میتواند جای هم اندیشی مشورت و حمایت فکری و عقیدتی بجای تمسخر باشد.پیوستن به حلقه همفکران و حمایت توسط آنان یکی از دلایل عضویت من بود که متاسفانه با وجود نظریات شما محقق نشد.

رضا جان اگه بهم بگی چند سالته، فکر کنم بهتر بتونم راهنماییت کنم smile020

نمایه کاربر
MENERVA

محل اقامت: تهران

سپاس: 96

پست توسط MENERVA »

دوست خوب من جواب شما را قبلا داده ام نمیدانم متوجه شده اید یا نه ولی انجمن جای مسخره کردن و دست اندازی نیست

شما بزرگتر ک بشین, حدقل وارد دانشگاه شین دیدگاهتون خیلی عوض می شه, اون وقت متوجه می شین که حرفای الانتون فقط در حد ایده های خامی ک از ذهن یه نوجوون بیرون میاد می تونه جالب باشه ولی نه در حد یه فرضیه, همین ایده دادن می تونه واسه اینده فکرتونو باز تر کنه و می تونه یه ورزش ذهنی باشه واستون, اما به شرطی ک دگمی نباشین و به جای اصرار کردن رو این مطالب کمی هم نقدپذیر باشین و حرفای بقیه دوستان تو این فروم ک این راهو رفتن و از شما بزرگترن رو گوش کنین و یاد بگیرین. خودتونم در اینده ک وارد دانشگاه شین می فهمین مطالبتون اصلن در حد یه فرضیه هم نیس, بدتر از اون فاجعس ک این مطالبتونو تحت عنوان "نظریه" بیان کنین!

اگه دوستان باهاتون شوخی می کنن ب خاطر همینه ک بفهمین حرفاتون جایی تو دنیای علم نداره و پافشاری کردنتون رو این حرفا یه مقدار خنده داره, ناراحتم نشین چون اگه این حرفاتونو پیش افراد اکادمیک یا تو محافل اکادمیک تحت عنوان "نظریه" بیان کنین مطمعن باشین پاسخی جز خنده و تمسخر نداره.

ارسال پست