چت روم فیزیک

مدیران انجمن: parse, javad123javad

نمایه کاربر
amir_PS

محل اقامت: تهران

سپاس: 52

تماس:

چت روم فیزیک

پست توسط amir_PS »

با سلام
دفعه پیش این بحث گذاشتم بستنش گفتن ما خودمون داریم ولی من چیزی پیدا نکردم تو چت روم صفحه اول باز میشه همین! smile024
این یه مثلن چت روم راجبعه فیزیک هر هفته یکی یه موضوع پیشنهاد میده تو اون هفته بحث میکنیم جمع بندی می کنیم،یه موضوع دیگه.
.
.
.
.
.
.
.
همین smile124

نمایه کاربر
Legend

سپاس: 3

تماس:

Re: چت روم فیزیک

پست توسط Legend »

به نظرم موضوع اول این باشه:
چرا فیزیک؟
هر کس فیزیک نمی داند وارد نشود

user16220

سپاس: 122

پست توسط user16220 »

Legend نوشته شده:چرا فیزیک؟
چرا که نه؟
تصویر

نمایه کاربر
baran78

محل اقامت: اصفهان

سپاس: 1

پست توسط baran78 »

چون به هر چيزي که در اطرافمون نگاه کنيم فيزيک دراون دخالت داره يه چيز بگيد که قوانين فيزيک دراون وجود نداشته باشه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
حسین بیشترازاب تشنه ی لبیک بود.......افسوس که به جای افکارش زخمهای تنش را نشانمان دادندوبزرگترین دردش را بی ابی نامیدند........ http://www.hanitan.blogfa.com

نمایه کاربر
mamy72

سپاس: 264

پست توسط mamy72 »

baran78 نوشته شده:يه چيز بگيد که قوانين فيزيک دراون وجود نداشته باشه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
1=1 smile001
شما يك قانون فيزيك بگيد كه رياضي درش نباشه ؟!

نمایه کاربر
Cartouche

سپاس: 957

پست توسط Cartouche »

قطعا ریاضی ، اساس تمام علوم مهندسیه نه ، فیزیک
فیزیک در واقع مطابقت ریاضی با تجربه رو مورد بررسی قرار میده. اگه ریاضی نبود پس مطابقتی هم انجام نمیشد.
و چرا فیزیک؟
چون واسه مطالعه بد نیست.ولی مطمئنن ، به پای ریاضی و منطق ، در جذابیت نمیرسه ، ولی بدک نیست.ایده های فیزیکی ،که شما معمولن با دیدنشون ، حال میکنی ، خودشون معلول خفن بودن ریاضیات شخص ایده زن ، هست.س یزیک بدون ریاضی یعنی کشک
دوای درد عاشق را کسی کو سهل پندارد

ز فکر آنان که در تدبیر درمانند در مانند

نمایه کاربر
mamy72

پست توسط mamy72 »

amir.hs نوشته شده:س یزیک بدون ریاضی یعنی کشک
وقتي سيب از درخت جدا ميشه به سمت زمين ميره ! ... براي گفتن اين اصل فيزيكي چه نيازي به رياضي هست؟

نمایه کاربر
Cartouche

پست توسط Cartouche »

تو اول بگو ، چرا به سمت زمین میره؟مگه زمین روش چه تاثیری داره؟

نمایه کاربر
mamy72

پست توسط mamy72 »

amir.hs نوشته شده:تو اول بگو ، چرا به سمت زمین میره؟مگه زمین روش چه تاثیری داره؟
سوال رو با سوال جواب نميدن !

(فعلا) فرض كن نمي دونم ... فقط ميدونم هرچيزي كه ميافته ميره به سمت زمين!

تا داري دنبال كاربرد رياضي مي گردي ، روي اين هم كار كن:
من ميدونم ، ستارگان از شرق طلوع مي كنند و در غرب غروب !

نمایه کاربر
Cartouche

پست توسط Cartouche »

بازم ، کم آوردن و گفتن مثل های چرت و پرت .اتفاقا جواب دادن سوال با سوال خیلی هم کارساز و کار خوبیه.یه چیزیو یه بنده خدایی بهم گفت ، منم خیلی بهش اعتقاده دارم ، و اون اینه که وقتی کسی ، وسط استدلال براش ، از اینجور چرت و پرتا میگه ، بدون نمیتونی متقاعدش کنی.چون نمیخواد .ولی من خودم سوال میپرسم ، و جواب سوالامم رو هم خودم میدم تا نگی جواب ندادی.
جواب هر دو سوالتو با هم یه جا میدم :
اصلا حرکت یعنی چی؟
"میره" یعنی چی؟رفتن یعنی چی؟
وقتی میگی میره ، یعنی حرکت میکنه و ، مکانش تغیر میکنه.مگه مکانو تو شهر شما با بردار نشون نمیدن؟بردار شهر شما ماهیتش ، فیزکه؟
شرق یعنی چی؟غرب یعنی چی؟اصلا جهت یعنی چی؟بدون ریاضی جهتو تعریف کن ببینم.
تا اونجایی که من میدونم بدون ریاضی نمیشه ، جهت رو تعریف کرد ، در واقع جهت هم با بردار مشخص میشه.
وقتی میگی ، حرکت میکنه ، ازت میپرسن چرا حرکت میکنه و میگی ، چون سرعت میگره ، بعد میخوای سرعتو چجوری بدون استفاده از مشتق ، تعریف کنی؟ smile042

user16220

سپاس: 122

پست توسط user16220 »

الان دقیقا دارین روی " چرا ریاضی " بحث میکنین، نه روی " چرا فیزیک " !!!!!!
تصویر

نمایه کاربر
Cartouche

پست توسط Cartouche »

rafat نوشته شده:الان دقیقا دارین روی " چرا ریاضی " بحث میکنین، نه روی " چرا فیزیک " !!!!!!
بله دقیقا
چون دنیا یعنی ریاضی.نجوم یعنی ریاضی.فیزیک یعنی ریاضی.کامپیوتر یعنی ریاضی.الکترونیک یعنی ریاضی.نوترینو یعنی ریاضی.ماهواره یعنی ریاضی.
الآن دارن کم کم خودم به این تنیجه میرسم که 3 سال از عمرمو به بطالت گذروندم.فیزیک بدون ریاضی (که خیلی هم کمه)و تجربی یعنی بطالت.فیزیک تجربی یعنی ،تفریح برای حوصله سر نرفتن.یعنی بازی بچگونه.

نمایه کاربر
شلغم الدین

سپاس: 111

تماس:

پست توسط شلغم الدین »

amir.hs نوشته شده:فیزیک تجربی یعنی ،تفریح برای حوصله سر نرفتن.یعنی بازی بچگونه.
ریاضی = فرمول و اثباتِ منطقی
فیزیک = ریاضی(فرمول و اثباتِ منطقی) + تجربه

وقتی شما تجربه رو فیزیک بگیرید، ریاضی نتیجه می‌دهد پس دلیل تمایزِ فیزیک از ریاضی وجود تجربه است؛ که شما «تفریح برای حوصله سر نرفتن.یعنی بازی بچگونه» دونستیدش!
«موآیِ» قبیله‌ی بغلی در تلفظ «ر» مشکل دارد
املت نامه

«صلام بر تو باد. من سه‌شنبه به رم خواهم آمد تا به حضور پاپ شرفیاب شوم...» امضاء: مسیح مصلوب
نیچه

نمایه کاربر
baran78

محل اقامت: اصفهان

سپاس: 1

پست توسط baran78 »

ولی ریاضی تنها یعنی هیچی چرا علومو ازهم جدا میکنید ریاضی بدون فیزیک یعنی هیچ فیزیکم بدون ریاضی هیچه تمام علوم به هم ربط دارن که زیباترینش فیزیکه smile072
حسین بیشترازاب تشنه ی لبیک بود.......افسوس که به جای افکارش زخمهای تنش را نشانمان دادندوبزرگترین دردش را بی ابی نامیدند........ http://www.hanitan.blogfa.com

نمایه کاربر
Cartouche

پست توسط Cartouche »

baran78 نوشته شده:ولی ریاضی تنها یعنی هیچی چرا علومو ازهم جدا میکنید ریاضی بدون فیزیک یعنی هیچ فیزیکم بدون ریاضی هیچه تمام علوم به هم ربط دارن که زیباترینش فیزیکه smile072
smile072 smile072 smile072 smile072
شلغم الدین نوشته شده: ریاضی = فرمول و اثباتِ منطقی
فیزیک = ریاضی(فرمول و اثباتِ منطقی) + تجربه

وقتی شما تجربه رو فیزیک بگیرید، ریاضی نتیجه می‌دهد پس دلیل تمایزِ فیزیک از ریاضی وجود تجربه است؛ که شما «تفریح برای حوصله سر نرفتن.یعنی بازی بچگونه» دونستیدش!
نه اینو قبول ندارم. فیزیک یعنی ، (ریاضی )^(253)* (تجربه)^1
در ضمن فیزیک با ریاضی تمایزی نداره.فیزک یعنی همون ریاضی.
که اون قسمت تجربشم ، خیلی کم استفاده میشه.(از توانش معلومه) و همون استفاده ناچیز هم در زمان نشون دادن ، بازی و فیزیک معلما ، برای دانش آموزاست.شاید بگی که ، تو علوم مهندسی ، از تجربه استفاده میکنن ، ولی واقعا به اون میگی استفاده ؟ مثلا وقتی میخحوان مقاومت خاک زمین رو اندازه بگیرن ، میشینن ، ابتدا آزمایش میکنن ، که داده برداریش ، یه کار کوچولو ، و بعضا هم توسط بعضی دستگاه ها (چه ساده و چه پیچیده) که معلول ریاضین درست شده؛ انجام میشه ، بقیه آزمایش ، محاسبات ریاضی و آماری و ماتریسو و ایناست.

*توجه:
یکی از دوستان گفت ، اگه فیزیک نبود ، ز ریاضی استفاده نمیشد ، و اگه ریاضی نبود ، فیزیک هم بوجود نمیاد ، من قبول دارم حرفشو ، ولی من علمی به اسم فیزیک تعریف نمیکنن.فیزیک همون ریاضیه ، با کمی (خیلی کم در حد همون توانی که نوشتم) چاشنی تجربه.
------------------------------------
اصلا این بحثو تمومش کنین ، من حوصلم سر رفت.برین سر سوال دیگه!
کدوم بخش از فیزیک(منظورم همون فیزیکیه که تو جامعه افتاده) کلاسیک؟مکانیک ، الکتروستاتیک ، مغناطوستاتیک ، الکتروداینامیک ، موج ، یا ترموداینامیک و .....؟؟؟؟؟؟؟ smile042 و چرا؟؟؟؟؟؟؟؟ smile042

ارسال پست