سفر در زمان

مدیران انجمن: parse, javad123javad

نمایه کاربر
amir_PS

محل اقامت: تهران

سپاس: 52

تماس:

Re: سفر در زمان

پست توسط amir_PS »

Anita! نوشته شده:
amir_PS نوشته شده:
rba_Black نوشته شده:فک کنین الان واقعا یه ماشین زمان اینجاست و منتظره من برم توش... اگه من برم توش چه جوری میخواد منو ببره به زمان قبل یا بعدم؟؟؟؟؟؟؟ میخواد با سرعت نور حرکت کنه(بر فرض که بشه) یا حالا نزدیک به سرعت نور؟؟ به کدوم طرف؟؟؟؟؟؟؟؟ یعنی میخوام بدونم اصن طرف(جهت) داره؟؟؟؟میخوام مکانیسمشو بدونم؟؟؟؟؟؟؟
ماشین زمان دقیقا چیه؟؟یه ماشینه(engine) ؟؟؟؟؟یا "ماشین" یه اسم هستش که یه یک چیزی که ما رو در زمان جا به جا میکنه اطلاق میکنن و واقعا یه "ماشین" نیست؟!؟!؟
دوست عزیز و گرام این جواب شما و آنیتاست
این نوعش که من میشناسم و الان هم میشه ساخت از لحاظ تئوریک یه قطار که از غرب به شرق حرکت میکنه و روی خط استوا مغناطیسی است وقتی شما سوار این قطار بشی باید کمربندتو ببندی! smile039 اون وقت قطار شروع به حرکت میکنه و اون خانومه از بلندگو میگه مقصد 100 سال بعد smile029 قطار شروع به حرکت میکنه تا به نزدیکی سرعت نور میرسه و یک ساعت میگذره بعد اون وقت قطار شروع به ایستادن می کنه وقتی ایستاد تو در 100 سال آینده هستی بعد اون خانومه از بلندگو با آرزوی سفر خوش برای شما smile124
من پرسیدم چه جوری در زمان سفر میکنن؟! smile048
منم گفتم

rba_Black

سپاس: 4

پست توسط rba_Black »

[quote="mortezasadeghi"]دیروز برام ثابت شد سفر در زمان ممکن نیست.

چطوری بهت ثابت شد؟؟؟؟؟؟؟
.......!.......

نمایه کاربر
mortezasadeghi

نام: مرتضی

محل اقامت: تهران

سپاس: 118

پست توسط mortezasadeghi »

توضیحشو تو بحث "پارادوکسهای سفر در زمان...کسی میدونه اینا چطوری حل میشه " گذاشتم.البته کامل ننوشتم.نتیجه 2 ساعت بحثو که نمیشه تو یه پست گذاشت1
خداحافظ

hamghaop1993

نام: غیاث الدین

پست توسط hamghaop1993 »

سلام. من حامدم.
این اولین پیامیه که دارم میفرستم.
راستش الان وقتشو ندارم. ان شاء الله در وقت مناسب علمی تر در این باره صحبت می کنیم.
اما فعلا در این حد می دونم که اگر ماده رو تبدیل کنیم به انرژی و بفرستیمش به سمت یک سیاهچاله و این انرژی بره توی سیاهچاله و از اون طرفش بیاد بیرون و بعد انرژی رو دوباره برگردونیمش به ماده می تونیم زمانو به عقب برگردونیم!
گفتم که فعلا در همین حد از من بپذیرید تا بعد.
hg

نمایه کاربر
اماتور

سپاس: 2151

تماس:

پست توسط اماتور »

اره میشه ولی به موقش smile057
یک روز به همچین ارزویی میرسیم ان روز دیر نیست smile079

niloofar13

سپاس: 1

پست توسط niloofar13 »

فک کنم سفردرزمان روبشه انجام دادمثه آزمایش فیلادلفیا(که درموردش مطمئن نیستم ولی میگن ارتش آمریکااینکاروتوی اقیانوس اطلس توسط چن تا دانشمندانجام داده ونتیجه مثبت بوده)
ینی اگه چیزی به نام چاله ی زمان -فضاوجود داشته باشه بایدامکان پذیرباشه
اگرهم بخوایم به گذشته سفرکنیم مثلن ممکنه یکی بخوادپدربزگشو بکشه دراینصورت دیگه نباید ما وجودداشته باشیم اما یه نظریه هس که میگه یه دنیای موازی بااین دنیاوجودداره درنتیجه ما ادامه ی زندگیمون اونجاییم.امایه سوال واسم پیش اومد اگه کسی این نظریه ی دنیای موازی رو باورداره بگه :اگه بعدازاینکه من یه باربه گذشته سفرکردمو مثلا جدمو کشتم میرم به دنیای موازی امااگه دوباره برگشتم وبازجدمو کشتم اونوقت کجامیرم؟؟؟؟؟؟؟؟؟ smile069

9
نامم راپدرم انتخاب کرد
نام خانوادگی ام رایکی از اجدادم
دیگربس است راهم راخودم انتخاب میکنم...

نمایه کاربر
اماتور

سپاس: 2151

تماس:

پست توسط اماتور »

niloofar13 نوشته شده:فک کنم سفردرزمان روبشه انجام دادمثه آزمایش فیلادلفیا(که درموردش مطمئن نیستم ولی میگن ارتش آمریکااینکاروتوی اقیانوس اطلس توسط چن تا دانشمندانجام داده ونتیجه مثبت بوده)
ینی اگه چیزی به نام چاله ی زمان -فضاوجود داشته باشه بایدامکان پذیرباشه
اگرهم بخوایم به گذشته سفرکنیم مثلن ممکنه یکی بخوادپدربزگشو بکشه دراینصورت دیگه نباید ما وجودداشته باشیم اما یه نظریه هس که میگه یه دنیای موازی بااین دنیاوجودداره درنتیجه ما ادامه ی زندگیمون اونجاییم.امایه سوال واسم پیش اومد اگه کسی این نظریه ی دنیای موازی رو باورداره بگه :اگه بعدازاینکه من یه باربه گذشته سفرکردمو مثلا جدمو کشتم میرم به دنیای موازی امااگه دوباره برگشتم وبازجدمو کشتم اونوقت کجامیرم؟؟؟؟؟؟؟؟؟ smile069
بابا حلا چه گیری دادین به کشتن پدربزرگ
اونوقت تکلیف کسی که نخواد پدربزرگشو بکوشه چیه ها smile042 smile049

9

نمایه کاربر
Heisenberg

نام: عدم قطعیت

سپاس: 3

پست توسط Heisenberg »

سلام خدمت همه علاقه مندان علم فیزیک
ببینید به نظر من پارادوکس های زیادی در باره سفر در زمان وجود داره که این موضوع رو رد می کنه البته اینکه هر چیزی که الان کشف شده مانند دوربین و هواپیما و... قبلا غیر قابل باور بوده به کنار smile024
ببینین من چند تا پارادوکس رو مطرح می کنم smile028
فکر کنید یک دریچه سفر در زمان در یک مختصه مکانی وجود داره که می شه از درون اون در زمان سفرکرد حالا کسی یک سال به گذشته بر می گرده خب باید گفت که اون الان دو تا هستش یکی که داره زندگی عادی خودش رو انجام می ده و یکی که از یک سال آینده اومده smile037
حالا اگه زمان سفر به گذشته کم کنیم و به کمتر از یک روز برسونیم اون موقع کسی می تونه با هر بار سفر در زمان از خودش چندین بار تکثیر کنه smile029
حتما فیلم هایی رو دیدید که دریچه ای باز می شه و مامور هایی تو زمان سفر می کنن مثلا می رن به زمان دایناسور ها بعد اگه دریچه بسته نشده باشه بعضی از موجودات اون زمان به از درچه به این زمان میان و ادامه ماجرا.. smile024
حالا فرض کنید که دریچه ی سفر در زمانی در مختصه مکانی (X1,Y1,Z1) وجود داشته باشه حالا می خواهیم به زمان گذشته یا آینده برویم به نظر شما این مختصه در 10 سال آینده یا گذشته همان مکان خواهد بود!!!؟ smile018 برای درک بهتر اگر ما در نزدیکی منظومه شمسی یک دریچه به وجود آوردیم که کره زمین از آن عبور کند آیا 100 سال بعد این دریچه یا چاله فضایی باز هم کنار منظومه شمسی خواهد بود smile025
خب می دونید که در جهان ما همه چیز در حال حرکت هستش مثلا ماه به دور زمینٰ- زمین به دور خورشید-منظومه شمسی به دور مرکز کهکشان راه شیری و اینکه کل جهان در حال انبساط هستش پس چه جوریی میشه این دریچه فضا زمان رو درست کرد و در یکه نقطه مشخص (یا مختصات مشخص در چارچوب مرجع نالخت مثل زمین) روی زمین قرار داد تا از درون اون بشه سفر در زمان کرد smile021
حالا گیرم دریچه زمان رو بتونیم به وجود بیاریم این دریچه زمان امکان نداره اون طرفش یک ستاره عظیم و خیلی بزرگ تر از منظومه شمسی باشه که هسته اون از این دریچه عبور کنه یا .... smile018
این رو می دونید که اگه ماه لحظه ای توقف کنه و به دور زمین نچرخه زود روی زمین سقوط می کنه و یا اگه اختلال کمی در روند حرکت اجرام بزرگ مانن کره زمین بیاد اون موقع همه چی بهم می خوره و.... smile031
حالا اگه یک چاله فضایی که کره ای بتونه از اون رد بشه وجود داشته باشه تکلیف این نظمی که کهکشان ها و فضا وجود داره چی میشه در این صورت همه چی می خوره بهم smile018
اینها پارادوکس هایی هستش که می شه بیان کرد البته اگه مسلمان باشیم این می تونیم به ضرس قاطع سفر به گذشته و آینده رو رد کنیم
انسان برای همه چیز می خواد جواب پیدا بکنه حالا جهان های موازی باشه یا انرژی تاریک یا حتی اینکه تو سفر در زمان نمی شه پدر بزرگ رو کشت یا می تونیم مثل فیلم نظاره گر باشیم یا و... smile018

حالا اگه شما خلاف نظر من فکر می کنید بهتره که اعلام کنید ممنون

golbahar

سپاس: 3

پست توسط golbahar »

من باتمام ای چیزایی که گفته شد هنوزم معتقدم که اگه فناوریش پیش باد میشه در زمان سفر کرد انسان اصولا یا سوالی در ذهنش به وجود نمیاد یا اگه بیاد جوابشو وراهشو پیدامیکنه.حالا در جستو جوی این راهیم واینکه وجود این تناقضات رو پایان راه مساله گنگ زمان بدونیم به نطرم درست نیست هنوز راه مونده.من که خیلی دوس دارم ی روزی بشه که این کارو کرد.ایجاد یک کرم چاله یا کشف راز سیاه چاله ها به امید پیشرفت دراین مسیر smile027

نمایه کاربر
MetaZehn

سپاس: 112

پست توسط MetaZehn »

golbahar نوشته شده:من باتمام ای چیزایی که گفته شد هنوزم معتقدم که اگه فناوریش پیش باد میشه در زمان سفر کرد انسان اصولا یا سوالی در ذهنش به وجود نمیاد یا اگه بیاد جوابشو وراهشو پیدامیکنه.حالا در جستو جوی این راهیم واینکه وجود این تناقضات رو پایان راه مساله گنگ زمان بدونیم به نطرم درست نیست هنوز راه مونده.من که خیلی دوس دارم ی روزی بشه که این کارو کرد.ایجاد یک کرم چاله یا کشف راز سیاه چاله ها به امید پیشرفت دراین مسیر smile027
خود استیون هاوکینگ هم به این ایراد منطقی سفر در زمان اشاره کرده که اگر در آینده این امکان فراهم بشه، یا ما باید شاهد انسانهایی از آینده میبودیم و یا تاریخ ما خالی از هر گونه جنگ و خونریزی می بود.
پس این قضیه را منتفی قلمداد کنید.

نمایه کاربر
mycolony

سپاس: 134

پست توسط mycolony »

MetaZehn نوشته شده:
golbahar نوشته شده:من باتمام ای چیزایی که گفته شد هنوزم معتقدم که اگه فناوریش پیش باد میشه در زمان سفر کرد انسان اصولا یا سوالی در ذهنش به وجود نمیاد یا اگه بیاد جوابشو وراهشو پیدامیکنه.حالا در جستو جوی این راهیم واینکه وجود این تناقضات رو پایان راه مساله گنگ زمان بدونیم به نطرم درست نیست هنوز راه مونده.من که خیلی دوس دارم ی روزی بشه که این کارو کرد.ایجاد یک کرم چاله یا کشف راز سیاه چاله ها به امید پیشرفت دراین مسیر smile027
خود استیون هاوکینگ هم به این ایراد منطقی سفر در زمان اشاره کرده که اگر در آینده این امکان فراهم بشه، یا ما باید شاهد انسانهایی از آینده میبودیم و یا تاریخ ما خالی از هر گونه جنگ و خونریزی می بود.
من نیز با این قضیه موافقم اما.....................
درون سینه هر آدمی یک خاورمیانه پنهان است.
پر از شر، شور، شراب، خدا، گناه، صلح، گُل، گلوله

نمایه کاربر
Reza.elf

نام: RezaGhaseBayati

محل اقامت: Tehran

سپاس: 14

تماس:

پست توسط Reza.elf »

ها.....
سفر در زمان!
آهان......
سفر در زمان.
سفر در زمان؟
سفر در زمان؟؟؟

مكالمه دوتا دانشمند كه نشون ميده سفر در زمان امكان نداره.
جهان موازي جايي هست كه جايي نيست!
يعني تنها توي ذهنمون وجود داره چون من توي ذهنم ميتونم
به گذشته برم و مثلا به ديروز سر سفره ي ناهار، و من توي ذهنم
ميتونم قبل اينكه غذا بخورم، يه ليوان آب بخورم ولي تنها چيزي
كه امروز يادم مياد اينه كه ديروز بعد غذام يه ليوان آب خوردم.
واقعيت اينه!
من ندانم كه چرا شب تا سحر بيدارم/ از پي ديدار روي يار من بيمارم

من ندانم كه چه كرده رخ ماهت با ما/ تو كه ميبيني نگو با همه من ديوانه ام

jhvh

سپاس: 284

پست توسط jhvh »

MetaZehn نوشته شده:
حرف شما متین

ولی این استیون هاوکینگ ذهنش کجاها که نمیره هه

ارسال پست