تونل زمان چطوری باز میشه؟

مدیران انجمن: parse, javad123javad

نمایه کاربر
اماتور

سپاس: 2151

تماس:

Re: تونل زمان چطوری باز میشه؟

پست توسط اماتور »

ولی من هنوز امید دارم همچین چیزی ممکنه میشه شدنی هست ولی هنوز قادر به تشخیصش نیستن البته شایدم نباشه

نظریمو خوندی یه 10 - 12 تا پست پایین تره بخونش { روزنه ای در صفحه فضا زمان } در مورد همینه

نظرتو در موردش بده توضیح دادم که چطوری سوراخ میشه smile034

Hooman kh

نام: هومن خدایاری

محل اقامت: تهران

سپاس: 62

تماس:

پست توسط Hooman kh »

ببخشید پیداش نمی کنم 10 پست پایین تر بیش تر بحث خارج رفتن بودن بود.

نمایه کاربر
اماتور

تماس:

پست توسط اماتور »

حالا ااز این بحث بگذریم نظری درباره ی باز شدن ناگهانی تونل زمان ندارید
مثل اون داستانی که گذاشتم طرف داره راه میره یکدفعه یه تونل جلوش باز میشه طرف توش شوت میشه
این تونله چطوری یکدفعه باز میشه؟ smile042

astro g!rl

سپاس: 112

پست توسط astro g!rl »

من قبلا نظرمو درباره سفر تو زمان گفتم تو:*سفر در زمان غیر ممکن است نظر شما چیست؟*البته از خودم نگفتم،تو مستند دیدم.نظرم اینه که منظور از زمان این نیس که یهو بپری بری اینده یا گذشته منظور اینه که سرعتت انقد زیاد باشه(مثلا در حد سرعت نور)که وقتی از جایی به جای دیگه میری زمان گذشتن از اون مسیر خیلی کم بشه به طوری که دیگه معنی نداشته باشه.امیدوارم منظورمو رسونده باشم smile034

نمایه کاربر
اماتور

تماس:

پست توسط اماتور »

دوست من هیچ چیز غیر ممکن نیست

منتها چون هنوز علم و فناوری بشر سطش هنوز پایینه و چون هنوز به اندازه ای نرسیده تا بتونه گامی اساسی در این زمینه انجام بده {

اجسام بزرگتر } بله الان میشه گفت که غیر ممکنه ولی موقتی چون در اینده نه چندان دور علم انسان به جایی میرسه که سفر در زمان که

هیچ حتی به جایی برسه که انسانها رو در یک ان از این کره به او کره جا به جا کنن

قبلا هم گفتم یه زمانی میگفتن پرواز غیر ممکنه ولی با پیشرفت تکنولوژی پرواز که کردن که هیچ پا روی ماه هم تازه گذاشتن فتحش کردن

پس هیچ چیز غیر ممکن نیست همه چیز شدنیه فقط هر چیزی به موقش

نمایه کاربر
trantor

سپاس: 18

پست توسط trantor »

توی هستی به این بزرگی، هیچ چیز به هیچ وجه غیر ممکن نیست. مطمئن باشید حتما یه جایی یه خط میانبر برای گذر از زمان وجود داره، هم به آینده و هم به گذشته. فقط تنها مشکلی که هست، کم بودن دانش بشره. که البته به سرعت در حال پیشرفته. به قول میچیو کاکو، تا همین چند وقت پیش با بیان نظریه ی احتمال وجود سیاه چاله ها، همه می خندیدن. همونطور که سیاه چاله از قلمرو علمی تخیلی وارد قلمرو علم شدن؛ کرم چاله ها هم در آینده کشف می شن. اونها می تونن ماشین های زمان فوق العاده ای باشن smile038
غم این خفته ی چند
خواب در چشم ترم می شکند
پر پروازم نیست
تا بگویم که در این تنگ قفس
چه به مرغان چمن می گذرد
فرصت آوازم نیست...

jhvh

سپاس: 284

پست توسط jhvh »

به نظر من سفر در زمان حرف بیهوده ایه
دانشمندا زمان رو مثل ابعاد فضایی در نظر میگرن و می خوان به زور این تفکرو به بار بنشونن
سفر در زمان میشه اتفاق بیوفته ولی در واقعیت نه در فیزیک یکم مفاهیم فیزیکی رو دست کاری می کنن
اگه بعد از یک تلیارد تلیارد سال زمان برای بشر بی معنی شه یعنی بتونه توش سفر کنه باید کل تاریخشو و کل مکانهاشو به بالاترین سطح ممکن برسونه انسان همون انسانه اون که وقت داره باید از همه عمرش که یه مقدارش قبلا هدر شده و با پیشرفت علم میشه بهتر باشه استفاده کنه (همه مکانها رو هم به خاطر این گفتم که اگه موجود فضایی وجود داشته باشه که این ویژگی رو داره باید بیاد زمین )
برهان بالا بر گرفته از فکر هاوکینگ(که خودم زودتر از اون پیداش کردم)است البته یکم پیشرفته تر

Hooman kh

تماس:

پست توسط Hooman kh »

تابش هاوکینگ میتونه سفر در زمان رو برای ما اثبات کنه. ویا حتی تاکیون ها.من گمان می کنم که سفر با سرعت بیشتر از نور هم ممکنه.با دستگاهی که دانشمندان اینده گرا اسمش رو wrap drive گذاشتن.ماشین wrap driveیک ایده علمی و تا حدی تخیلی هستش که بر این مفهوم پیچ و مهره شده که میگه درسته که جرم ماده دار یا هرچیز مادی نمی تونه به ورای سرعت نور دست پیدا کنه ولی خود فضا قادر هست مرز سرعت نور رو بشکونه و جالبه بدونید این اتفاق قبلا افتاده.!!در تئوری بیگ بنگ بخشی هستش که میگه انبساط بسیار ناگهانی و پرسرعت بوده کل جهان هستی در حدود 20 ثانیه از یک چیز به اندازه توپ منبسط شده به اندازه کهکشان راه شیری.خوب این خیلی خیلی بیشتر از سرعت نور هستش.خوب این اتفاق چطور افتاده؟گفتم درسته که ماده نمی تونه با سرعت بیشتر از نور حرکت کنه ولی خود فضا میتونه.این حرف یه چیز اثبات شده و مورد تائید علم هستش.در واقع این یه جور میانبره برای سرعت های بیشتر از نور.حالا کاری که wrap drive میکنه اینه فضا زمان رو از جلو محدب و از پشت مقعر میکنه یعنی شما بافضا زمان حرکت میکنی در واقع تو ثابت هستی این فضا زمان هست که حرکت میکنه!وحالا تو میتونی به سرعت بیشتر نور دسترسی داشته باشی.البته برای ساخت ماشینwrap driveتو به مقادیر زیادی انرژی منفی نیاز داری که پیدا کردن انرژِی منفی از سخت ترین کار های عالمه.وحالا تو با حرکت باسرعت بیشتر از نور میتونی در زمان سفر کنی.اینم یه تئوریه.نظرتون رو بگین

Hooman kh

تماس:

پست توسط Hooman kh »

عکسایی از ماشین wrap drive

تصویر

تصویر

bhi

نام: هادی

پست توسط bhi »

با سلام
تونل زمان واقعیت داره
مثلا اگه کسی بتونه با سرعت نور 4 هفته حرکت کنه حدود 12 سال به آینده میره
اینطور نیست؟

bhi

پست توسط bhi »

اصلا به هم ربطی دارن یا رفت و آمد در زمان با تونل زمان فرق میکنه؟

bhi

پست توسط bhi »

من فیزیک نخوندم ولی لطفا یکی جواب بده

golbahar

سپاس: 3

پست توسط golbahar »

سلام میخوام بگم که کرم چاله ها یه تونل ها یزمانی هستند که میتونن در فضا ایجاد بشن.ایجااد شدن تونل زمان اون هم یکدفعه به نظرم ممکن نیست.باید بگم مبحث زمان بسیار گیج کنندست نمیشه همینطوری راجع بش صحبت کرد.ولی من به همتون کتاب تاریخچه زمان استیون هاوکینگو معرفی میکنم حتما بخونیدش میسی smile124

ارسال پست