تونل زمان چطوری باز میشه؟

مدیران انجمن: parse, javad123javad

نمایه کاربر
اماتور

سپاس: 2151

تماس:

تونل زمان چطوری باز میشه؟

پست توسط اماتور »

سلام دو تا سوال دارم که ذهن منو بدجوری به خودش مشغول کرده!
1 چطوری میشه به طور ناگهانی یک ورودی مثل تونل زمان یکدفعه جلوی کسی باز بشه و ادم به داخلش بیوفته و اونو به اینده پرت کنه؟
2 ممکنه که یکی از همین تونل ها ادم به گذشته پرت کنه؟
ممنون میشم smile020

نمایه کاربر
COSMOLOGIST

نام: محمد میرزایی

محل اقامت: تهران - شیراز

سپاس: 153

تماس:

Re: تونل زمان چطوری باز میشه؟

پست توسط COSMOLOGIST »

سلام

جواب هر دو سوال منفی هست!

داستان تونل زمان و سفر به آینده و . . . در حال حاضر اگر هم امکان پذیر باشند، در ابعاد فیزیک کوانتومی و برای یک ذره یا نهایتاً جمعی از ذرات امکان پذیر خواهند بود و نه ابعاد کلاسیک مثل بدن انسان یا . . .

نمایه کاربر
nimamc2

نام: nima

سپاس: 12

تماس:

پست توسط nimamc2 »

من نمیدونم اما برای سفر به گذشته باید از سیاهچاله ها کمک گرفت که این امر به نظرم غیر ممکن هست و زمانی تونل زمانی واسه ما بوجود میاد که جلومون یک سیاهچاله باشه.
قوانین دیگر نیوتون پیش از مرگ=
قانون صف: اگر شما از یک صف به صف دیگری رفتید، سرعت صف قبلی بیشتر از صف فعلی خواهد شد.
قانون معذوریت: اگر بهانه تان پیش رئیس برای دیر آمدن پنچر شدن ماشینتان باشد، روز بعد واقعاً به خاطر پنچر شدن ماشینتان، دیرتان خواهد شد
www.physicist1.mihanblog.com

نمایه کاربر
اماتور

تماس:

پست توسط اماتور »

دوست عزیز{ COSMOLOGIST } شما اول داستانی رو که گذاشتم بخونید متوجه میشید منظورم چیه یا اگر خونده باشید متوجه میشید که تونل های زمان مثل اینکه تنها در ابعاد کوچک نیست! اول داستان بخون { شرمنده } smile057
ممنون میشم جواب بدی smile124

نمایه کاربر
COSMOLOGIST

تماس:

پست توسط COSMOLOGIST »

کدام داستان ؟!

ضمن این که علم با داستان متفاوت هستا !!

نمایه کاربر
اماتور

تماس:

پست توسط اماتور »

{داستانی جالب در رابطه با سفر در زمان} اینو بخونید متوجه سوالاتم میشید smile020

نمایه کاربر
COSMOLOGIST

تماس:

پست توسط COSMOLOGIST »

به 1 یا دو مورد داستان که خیلی هم مستنداتی ندارند که نمی شود قانون علمی صادر کرد!

به هر حال کار فیزیک و مسیر فیزیک متفاوت از کارهای کریس آنجل و داستان های از این دست است که شما فرمودید !

نمایه کاربر
اماتور

تماس:

پست توسط اماتور »

COSMOLOGIST نوشته شده:به 1 یا دو مورد داستان که خیلی هم مستنداتی ندارند که نمی شود قانون علمی صادر کرد!

به هر حال کار فیزیک و مسیر فیزیک متفاوت از کارهای کریس آنجل و داستان های از این دست است که شما فرمودید !
واسه ی من داستان غیر داستان فرقی نداره حتما نباید تو ازمایشگاه انجام یا مستندی دربارش بسازن تا باور کرد رفتار علم عجیبه کسی نمیتونه به اون صورت پیشبینیش کنه. البته ایندفعه وسط وسط ورزش کردنه باید درکش کنید{ البته منظورم این نیست که شما درکش نمی کنید }
البته نظر شما برام جای احترام خودشو داره smile124

RoXana16

نام: roxana mousavifar

محل اقامت: تهران

سپاس: 3

پست توسط RoXana16 »

کاملا باهات موافقم آماتور جان ،
آدم همیشه از رویا ها و تخیالات به واقعیت می رسه . باید از خدا ممنون باشیم که قدرت تخیل و خلاقیت را به ما داده.
از کجا معلوم شاید یه زمانی این اتفاق بیفته!!؟ مگه انسان های قدیم می دونستند یه زمانی به این جا می رسند ؟
من خودم زیاد اهل تخیل نیستم. ولی می دونم چیز بسیار مهمه. منظورم اینکه ما همیشه نباید از قوانین پیروی کنیم چون این قوانین حاصل تفکر خود ماست. وممکنه غلط باشه مثل قوانین فیزیکی . ولی اگه بخواهیم فقط به قوانین خودمونو محدود کنیم قدرت تخیل و خلاقیت رو از خودمون میگیریم.
همون طور که میدونید دانشمندان زیادی برای سال ها به این فکر میکردند که چرا سرعت نور برای انواع ناظر ها یکسانه؟!
مشکل اونا این بود که خودشونو به قوانین نیوتون که میگفت زمان ثابته محدود کرده بودند.و خلاقیت نداشتند.
اما انیشتین اومد گفت که چرا زمان باید ثابت باشه؟شاید قابل گسترش باشه!!!! و اینجا بود که صورت مسئله برای انیشتین کاملا تغییر کرد.
و تونست با استفاده خلاقیتش قانون نسبیت رو تعریف کنه. دوستان عزیز ما نباید همیشه از قوانین پیروی کنیم و خلاقیت رو از خودمون صلب کنیم. انیشتن میگه که : هیچ چیز بیشتر از این نشانه دیواندگی مطلق نیست که آدم یه کارو چندین بار متوالی انجام بده و انتظار نتیجه متفاوت داشته باشه.
به نظر من که همه چیز می تونه امکان پذیر باشه. smile036

نمایه کاربر
اماتور

تماس:

پست توسط اماتور »

RoXana16 نوشته شده:کاملا باهات موافقم آماتور جان ،
آدم همیشه از رویا ها و تخیالات به واقعیت می رسه . باید از خدا ممنون باشیم که قدرت تخیل و خلاقیت را به ما داده.
از کجا معلوم شاید یه زمانی این اتفاق بیفته!!؟ مگه انسان های قدیم می دونستند یه زمانی به این جا می رسند ؟
من خودم زیاد اهل تخیل نیستم. ولی می دونم چیز بسیار مهمه. منظورم اینکه ما همیشه نباید از قوانین پیروی کنیم چون این قوانین حاصل تفکر خود ماست. وممکنه غلط باشه مثل قوانین فیزیکی . ولی اگه بخواهیم فقط به قوانین خودمونو محدود کنیم قدرت تخیل و خلاقیت رو از خودمون میگیریم.
همون طور که میدونید دانشمندان زیادی برای سال ها به این فکر میکردند که چرا سرعت نور برای انواع ناظر ها یکسانه؟!
مشکل اونا این بود که خودشونو به قوانین نیوتون که میگفت زمان ثابته محدود کرده بودند.و خلاقیت نداشتند.
اما انیشتین اومد گفت که چرا زمان باید ثابت باشه؟شاید قابل گسترش باشه!!!! و اینجا بود که صورت مسئله برای انیشتین کاملا تغییر کرد.
و تونست با استفاده خلاقیتش قانون نسبیت رو تعریف کنه. دوستان عزیز ما نباید همیشه از قوانین پیروی کنیم و خلاقیت رو از خودمون صلب کنیم. انیشتن میگه که : هیچ چیز بیشتر از این نشانه دیواندگی مطلق نیست که آدم یه کارو چندین بار متوالی انجام بده و انتظار نتیجه متفاوت داشته باشه.
به نظر من که همه چیز می تونه امکان پذیر باشه. smile036
خوش گفتی
ولی میگم ممکنه که یکی از همین تونل ها ادم رو به گذشته پرت کنه ؟ شاید بشه ها
تازه واردی اره ؟

نمایه کاربر
هیپاتی

سپاس: 195

پست توسط هیپاتی »

اماتور نوشته شده:سلام دو تا سوال دارم که ذهن منو بدجوری به خودش مشغول کرده!
1 چطوری میشه به طور ناگهانی یک ورودی مثل تونل زمان یکدفعه جلوی کسی باز بشه و ادم به داخلش بیوفته و اونو به اینده پرت کنه؟
ممنون میشم smile020
اینطور که دانشمندا میگن سفر در زمان با عبور از کرمچاله ها ممکنه(کرمچاله از اتصال دو تا سیاهچاله که از انتها به هم وصل شدن به وجود میاد)
یعننی وقتی در یک زمان وارد اون کرمچاله میشی توی یک زمان دیگه حالا گذشته یا آینده از طرف دیگه خارج میشی!
به این میگن سفر در زمان.
البته هممون میدونیم که ما اگه بریم تو سیاهچاله متلاشی میشیم پس همون بهتر که نریم smile039
برای در امان موندن از متلاشی شدن باید با سرعتی فرا تر از سرعت نور حرکت کرد و از اونجایی که تاحالا هیچی سرعتش از نور بالاتر نبوده چنین چیزی فعلا غیر ممکنه(حالا نیاید واسه من قیافه بگیرید که نوترینو هست و ایناها!!!! smile012 )
.
این چیزایی هم که در مورد سفر به گذشته میگن(همین داستان کشتی ناپدید شده و اینا یا مثلا پروژه های فیلادلفیا) سوراخ ها و گاف های خیلی بزرگی داره که از نظر من غیر قابل انکاره.اصلا هم مستند نیست! به این اخبار که بیشتر شبیه شایعه هستن اعتماد نکنید smile012

نمایه کاربر
slice_of_god

سپاس: 654

پست توسط slice_of_god »

proksima نوشته شده:
ممنون میشم smile020
اینطور که دانشمندا میگن سفر در زمان با عبور از کرمچاله ها ممکنه(کرمچاله از اتصال دو تا سیاهچاله که از انتها به هم وصل شدن به وجود میاد)
یعننی وقتی در یک زمان وارد اون کرمچاله میشی توی یک زمان دیگه حالا گذشته یا آینده از طرف دیگه خارج میشی!
به این میگن سفر در زمان.
البته هممون میدونیم که ما اگه بریم تو سیاهچاله متلاشی میشیم پس همون بهتر که نریم smile039
برای در امان موندن از متلاشی شدن باید با سرعتی فرا تر از سرعت نور حرکت کرد و از اونجایی که تاحالا هیچی سرعتش از نور بالاتر نبوده چنین چیزی فعلا غیر ممکنه(حالا نیاید واسه من قیافه بگیرید که نوترینو هست و ایناها!!!! smile012 )
.
این چیزایی هم که در مورد سفر به گذشته میگن(همین داستان کشتی ناپدید شده و اینا یا مثلا پروژه های فیلادلفیا) سوراخ ها و گاف های خیلی بزرگی داره که از نظر من غیر قابل انکاره.اصلا هم مستند نیست! به این اخبار که بیشتر شبیه شایعه هستن اعتماد نکنید smile012
smile058 ببخشید ولی خیلی...................................اولا درباره کرم چاله که وجود ندارن میگید چطور بهتون میگم...سیاهچاله ها اصلا ته ندارند که بخوان به ته هم دیگه وصل بشن(به ساختار سیاهچاله نگاه کنید)....این چیزایی هم که دارن درمورد سفر به گذشته میگن اینطوری اصلا غیر ممکنه چون با یه قوانین فلسفی مطابقت نداره ولی به اینده میشه...من منکر این نیستم که سفر در زمان غیر ممکنه اتفاقا توی مستند دیدم که میگه امریکا خیلی وقت پیش تونسته زمان رو دست کاری کنه و ادم میتونه 300 سالش بشه ولی قدرت 20 سالگیش رو داشته باشه smile051 .....عجیبه باید هم عجیب باشه....در ضمن اینم بگم که نوترونها اگر به سرعت نور رسیدن پس چرا جرمشون به بینهایت نرسیده و اینم بگم که همه ی کائنات درون خودشون قدرت حد دارند و اون قدرت حد رو سرعت نور گرفتن ولی اگر سرعت نوترونها 300001 متر بر ثانیه باشه پس سرعت حد 300001 متر بر ثانیه است نه 300000متر بر ثانیه چون سرعت حد بر اساس بالاترین سرعت موجود در کائناته....
کسی که سکوت می کند
بازی را مسخره کرده
ما که حرف می زنیم
باخته ایم .

نمایه کاربر
slice_of_god

پست توسط slice_of_god »

slice_of_god نوشته شده:
proksima نوشته شده:
ممنون میشم smile020
به این میگن سفر در زمان.
.
smile058 ببخشید ولی خیلی...................................اولا درباره کرم چاله که وجود ندارن میگید چطور بهتون میگم...سیاهچاله ها اصلا ته ندارند که بخوان به ته هم دیگه وصل بشن(به ساختار سیاهچاله نگاه کنید)....این چیزایی هم که دارن درمورد سفر به گذشته میگن اینطوری اصلا غیر ممکنه چون با یه قوانین فلسفی مطابقت نداره ولی به اینده میشه...من منکر این نیستم که سفر در زمان غیر ممکنه اتفاقا توی مستند دیدم که میگه امریکا خیلی وقت پیش تونسته زمان رو دست کاری کنه و ادم میتونه 300 سالش بشه ولی قدرت 20 سالگیش رو داشته باشه smile051 .....عجیبه باید هم عجیب باشه....در ضمن اینم بگم که نوترونها اگر به سرعت نور رسیدن پس چرا جرمشون به بینهایت نرسیده و اینم بگم که همه ی کائنات درون خودشون قدرت حد دارند و اون قدرت حد رو سرعت نور گرفتن ولی اگر سرعت نوترونها 300001 متر بر ثانیه باشه پس سرعت حد 300001 متر بر ثانیه است نه 300000متر بر ثانیه چون سرعت حد بر اساس بالاترین سرعت موجود در کائناته....
حفره تکمیل حرفم....سیاهچاله ها بر دو نوع هستد. يه نوعشان نمي چرخند لذا انتهاي قيف يك نقطه است. در انجا هر جسمي كه به حفره مكش شده باشه نابود ميشود. اما يه نوع ديگر سياهچاله نوعي است كه در حال دوران است و برا همين ته قيف يه قاعده داره كه به شكل حلقه اس. مثل يك قيف واقعي است كه تهش باز است. همين نوع سياهچاله است كه ميتواند سكوي پرتاب به آينده يا گذشته باشد. انتهاي قيف به يك قيف ديگر به اسم سفيدچاله ميرسد كه درست عكس ان عمل ميكند. يعني هر جسمي را به شدت به بيرون پرتاب ميكند. از همين جاست كه ميتوانيم پا به زمانها و جهان هاي ديگر بگذاريم.حالا اينها رو گفتيم ولي چند اشكال در اين كار است. اول اينكه اصلا نفس تئوري سفر در زمان يك پارادوكس است. پارادوكس يا محال نما يعني چيزي كه نقض كننده(نقيض) خودش در درونش است. يك مثال :اگه خدا ميتواند هر كاري را انجام دهد پس آيا ميتواند سنگي درست كند كه خودش هم نتواند تكانش دهد؟ اين يك پارادكس است چون اگر بگوييم آري پس انوقت با اينكه خدا هركاري را ميتواند انجام دهد متناقض است و اگر بگوييم نه باز هم همان ميشود يعني خدا هر كاري را نميتواند انجام دهد. يك مثال ديگر اين است كه اگر من در زمان به عقب برگردم , به تاريخي كه هنوز بدنيا نيامده بودم پس چطور ميتوانم انجا باشم. يا مثلا اگر برگردم و پدربزرگ خودم را بكشم پس من چطور بوجود اومده ام؟ يك راه حلي كه براي اين مشكل پيدا شده است، نظريه جهانهاي موازي است. طبق اين نظريه امكان دارد چندين جهان وجود داشته باشد كه مشابه جهان ماست اما ترتيب وقايع در انها فرق ميكند. پس وقتي به عقب برميگرديم در يك جهان ديگر وجود داريم نه در جهاني كه در ان هستيم. طبق اين نظريه بينهايت جهان موازي وجود دارد و ما هر دستكاري كه در گذشته انجام بدهيم يك جهان جديد پديد مي ايد.
کسی که سکوت می کند
بازی را مسخره کرده
ما که حرف می زنیم
باخته ایم .

نمایه کاربر
mortezasadeghi

نام: مرتضی

محل اقامت: تهران

سپاس: 118

پست توسط mortezasadeghi »

slice_of_god نوشته شده:
proksima نوشته شده:
ممنون میشم smile020
به این میگن سفر در زمان.
.
اولا نوترون نه ، نوترینو!
دوما بیشتر بودن سرعت نوترینو از نور خیلی وقته که رد شد (proksima حرفی در تایید بالاتر بودن سرعت نوترینو از نور نزده بود که!)
بعدشم منظور ایشون از "از ته بهم چسبیدن" پایین تر از افق رویداد بود نه ته ته سیاهچاله ...
ایشون از خودشون نظریه ندادن ! سفر در زمان با کرمچاله قسمتی از نظریه های داده شده توسط دانشمندا بود smile057 !
خداحافظ

نمایه کاربر
slice_of_god

پست توسط slice_of_god »

اولا همون
دوما رد شده بود ولی یه ریاضیدان یا المانی یا امریکایی در صد خطای اون دستگاه رو گرفت که نتیجه باز بر زد الا حضرت انیشتین بود.ولی دلیل دیگری مبنی بر اینکه نوترینو سرعتشان بیشتر از سرعت نور نسیت.هست :طبق اندازه‌گیری ‌های این آزمایش، سرعتِ نوترینوها20 در میلیون از سرعت نور بیش‌تر است. ولی همین مقدار ناچیز باعث به چالش‌ کشیده شدنِ بنیادی ‌ترین اصل اصولِ اساسی فیزیک (نسبیت خاص) شود. اندازه‌گیری سرعتِ انتشار نوترینوها نیازمند اندازه‌گیری دقیق فاصله ‌ی مکانی و زمانی می‌ باشد، و به همین خاطر دانشمندانِ خبره ‌تر نسبت به نتایج این آزمایش با احتیاط بیشتری سخن می ‌گویند و بر اساس گفته ‌های ِ تیم اجرائی برای اثبات یا رد این نتیجه آزمایش ‌های مستقل دیگری باید انجام شود. گفتنی است مرکز فرمی ‌لَب در آمریکا نیز قصد دارد تا چند ماه آینده آزمایشی مشابه‌ِ این را سامان دهد تا با مقایسه نتایج صحت آن مشخص گردد.
این اختلافِ بسیار کوچک (بیست در میلیون) با سرعت نور، می ‌تواند به دلیل حقایق دیگری جز سریع‌ تر بودنِ نوترینوها از سرعتِ نور باشد. یکی از عوامل می ‌تواند تاثیر میدانِ گرانشی زمین در کوتاهی طول و تطاول زمانی باشد. عوامل بسیار دیگری نیز می ‌توانند هم‌زمانی ساعت ‌های مرکز ارسالِ باریکه ‌ی ذارت و ساعت ‌هایِ مرکزِ دریافتِ ذرات را خدشه دار کنند. این ساعت‌ها باید دقیقاً با هم، هم‌زمان باشند تا بتوان اختلافِ زمانِ ارسال و دریافتِ باریکه‌ ی نوترینو را اندازه ‌گرفت. طبق اندازه‌گیری ‌هایِ به عمل آمده این مقدار 60 نانو ثانیه کم‌تر از زمانی ا‌ست که نور لازم دارد تا این فاصله را بپیماید و این اختلافِ ناچیز (60 نانو ثانیه) می تواند به هر وسیله ‌ای تولید شده باشد. برخی که هنوز طرفدار نظریه‌ هایِ اتر هستند (نظریه‌ای مبتنی بر وجود محیطی که سرعتِ نور نسبت به آن ثابت است) اعتقاد دارند این اختلافِ ناچیز می ‌تواند به خاطر حرکتِ وضعی یا انتقالیِ زمین باشد چرا که اختلافِ سرعتِ محاسبه ‌شده ‌ی نوترینوها با سرعتِ نور کم‌تر از 6 کیلومتر بر ثانیه می ‌باشد. و این اختلافِ سرعتِ ناچیز (ناچیز در برابر سرعت سیارات و سرعتِ نور!!!) شاید واقعاً یک خطا یا یک اثر اتساعی باشد نه اینکه این نوترینوها واقعاً از سرعتی فرا نوری برخوردار باشند.
کسی که سکوت می کند
بازی را مسخره کرده
ما که حرف می زنیم
باخته ایم .

ارسال پست