تونل زمان چطوری باز میشه؟

مدیران انجمن: parse, javad123javad

نمایه کاربر
SAYE

سپاس: 125

Re: تونل زمان چطوری باز میشه؟

پست توسط SAYE »

slice_of_god نوشته شده:
mortezasadeghi نوشته شده:بله منم منکر این نشدم که نمیشه یه چیزو ناپدید کرد یا هر پیشرفت علمی رو انجام داد ولی با این حساب شما فقط آمریکارو انسان میدونید درسته؟
مشکل من با اون تیکه بود که نوشته آمریکا هر پیشرفتی رو تو زمینه علمی فناوری بخواد بکنه میتونه یعنی رسما گفته بود بقیه باقالین !

عجب!!!من می تونم بگم که یه مغولی می تونه نظریه ای بده که کل جهان رو زیر و رو کنه ولی وقتی کشورش به مسائل علمی هیچ توجهی نمیشه فکر نکنم که اون نابغه انگیزه ای برای اینکار داشته باشه....ولی وقتی توی کشوری باشی که به مسائل علمی توجه میشه(امریکا.ژاپن.روسیه.انگلیس....ایران smile039 ) و استقبال زیادی از مقالات علمی میشه صد در صد اون نابغه انگیزه ای بیشتر برای ادامه ی راه خودش پیدا می کنه....من احمال رو بیشتر به ایران میدم که به نابغه ها شدیدا توجه داره میشه smile024
توجه
اونم در حد لالیگا
دوست خودم حدود 10 تا اختراع داره که شدیدا توصنعت و تو پزشکی بش نیازه
اما از بس بش توجه میشه که هنوز هیچ نهاد دولتی ساپورتش نمیکنه
در عوض ممنوع الخروجش کردن که فرار نکنه همچین مغزی!!!
20 تا دعوتنامه از کشورای اروپایی و امریکا داره
الان اگه اون پاشه بره طرحشو بده به اون وری ها, خود این وریا مقصر هستن
کاش واقعا قدر میدونستن
حیفه همچین جوونایی از ایران برن...
following death and life without hesitation that,s love...

...

...

قوي ترين اهرم ها، اراده است
. اسمايلز

...

مهم نیســــت که از بیـــــــرون چه طــــور به نظــــــــر میام ! کسایــــــی که درونم رو می بینند ؛ برام کــــــافیند .... برای اونهـــــــــایی که از روی ظاهــــــرم قضاوت می کنند ، حرفی ندارم ! همون بیرون بمونند ، براشـــــون کافیــــــــه ... !!!

...

به کسانی که پشت سرتان حرف میزنند بی اعتنا باشید، آنها به همانجا تعلق دارند!
دقیقاً پشت سرتان!
smile038

نمایه کاربر
اماتور

سپاس: 2151

تماس:

پست توسط اماتور »

s.fr@nk نوشته شده:
slice_of_god نوشته شده:
mortezasadeghi نوشته شده:بله منم منکر این نشدم که نمیشه یه چیزو ناپدید کرد یا هر پیشرفت علمی رو انجام داد ولی با این حساب شما فقط آمریکارو انسان میدونید درسته؟
مشکل من با اون تیکه بود که نوشته آمریکا هر پیشرفتی رو تو زمینه علمی فناوری بخواد بکنه میتونه یعنی رسما گفته بود بقیه باقالین !

عجب!!!من می تونم بگم که یه مغولی می تونه نظریه ای بده که کل جهان رو زیر و رو کنه ولی وقتی کشورش به مسائل علمی هیچ توجهی نمیشه فکر نکنم که اون نابغه انگیزه ای برای اینکار داشته باشه....ولی وقتی توی کشوری باشی که به مسائل علمی توجه میشه(امریکا.ژاپن.روسیه.انگلیس....ایران smile039 ) و استقبال زیادی از مقالات علمی میشه صد در صد اون نابغه انگیزه ای بیشتر برای ادامه ی راه خودش پیدا می کنه....من احمال رو بیشتر به ایران میدم که به نابغه ها شدیدا توجه داره میشه smile024
توجه
اونم در حد لالیگا
کاش واقعا قدر میدونستن
ای بابا
بهتره که اصلا قاچاقی هم شده بره
به نفع خودشه اگه بره اونور نونش تو روغنه نه این که یه وقتی اینجا اینطوری نباشه نه
هست ولی اونور یه چیز دیگست smile022

نمایه کاربر
SAYE

پست توسط SAYE »

منتظر دستور شما نبود
داره کاراشو میکنه که بره
یکی یکی دوستام رفتن smile054
همین طور ادامه داشته باشه منم تا سال دیگه میرم پیششون... smile054
آخرین ویرایش توسط SAYE یک‌شنبه ۱۳۹۱/۲/۲۴ - ۱۷:۵۹, ویرایش شده کلا 1 بار

...

...

. اسمايلز

...

مهم نیســــت که از بیـــــــرون چه طــــور به نظــــــــر میام ! کسایــــــی که درونم رو می بینند ؛ برام کــــــافیند .... برای اونهـــــــــایی که از روی ظاهــــــرم قضاوت می کنند ، حرفی ندارم ! همون بیرون بمونند ، براشـــــون کافیــــــــه ... !!!

...

دقیقاً پشت سرتان!
smile038

نمایه کاربر
اماتور

تماس:

پست توسط اماتور »

منتظر دستور شما نبود
من که دستوری ندادم smile012
همین طور ادامه داشته باشه منم تا سال دیگه میرم... smile054
[/quote]
التماس دعا smile039 smile055

BNDU

سپاس: 2

پست توسط BNDU »

slice_of_god نوشته شده:
proksima نوشته شده:سلام. smile015
خیر.اون مثال که گفتید مثال اول قانون نسبیته.با این که من گفتم زمین تا آسمون فرق داره.(مث شباهت گردو و هندوانه بود)
من مطالبی رو که گذاشتید پارسال توی مجله ی "سرنخ" خوندم.اونجا نوشته بود کشتی رو از راه بمباران الکترونی و میدان های مغناطیسی نا پدید کردن. ولی برام خیلی عجیب بود.ببینید در حال حاضر دانشمندا به شدت به دنبال پیدا کردن راهی هستند که یک جسم کوچیک مثل تیله رو ناپدید کنن.و تا حد بسیار کمی به خواستشون رسیدن.اما این ناپدید شدن فقط برای کسیه که تو زاویه دید مناسبی از این جریان باشه.در حقیقت جسم به کلی ناپدید نمیشه بلکه به خاطر رفت و آمد سریع و زیاد الکترون ها فقط از دید ما پنهان میشه.
حالا دو حالت در مورد این پروژه به وجود میاد:
1.آمریکا هیچ وقت تا حالا اسرار این پروژه هارو لو نداده باشه.
2.تو تمام این مدت مخفی بوده و الآن رو کرده باشه.
که البته هر دو حالت غیر ممکنه چون اگر مورد اول درست باشه پس ما این همه اطلاعاتو ازکجا داریم؟ و اگه حالت دوم درست باشه چرا هنوز دانشمندا درگیر ناپدید کردن یه تیله ی ناقابل اند؟!
بعدشم شما میدونید برای ایجاد میدان مغناطیسی والکتریکی برای نا پدید کرددن یک کشتی به چه تجهیزات وسیع و گسترده ای نیازه؟سیم پیچ هایی که بتونه یه کشتی رو ناپدید کنه؟
(حتی اگه ممکن هم باشه من فکر میکنم سفر کردن از راه کرمچاله ها راحت تر باشه!!!!!! smile049 )این خیلی غیر عادیه!
تاحالا به اینا فکر کردید؟به این همه تناقض؟
.
مورد بعدی در باره ی اون موجودات عجیب یا به قول شما هیولا!
من همون زمانی که درگیر پروژه ی فیلادلفیا و مونتاک بودم به مطالب و عکس هایی از این موجودات برخودم.معروفترینشون عکس یه حیوون مرده بود تو مایه های شیر دریایی. بعد از اینکه دنباله ی این عکس رو گرفتم به یه پروژه در زمینه ی ژنتیک رسیدم و فهمیدم این موجود از راه دستکاری توی کروموزوم حیوانات به وجود اومده و مرده!
برام جالب بود که یه عکس دو تا داستان متفاوت داشته باشه.حالا این که کدومش درست بود رو نمیدونم!(تازه اگه واقعا اون موجود واقعی بوده باشه و حقه های فتوشاپ نباشه smile039 )
.
مسئله ی سوم و مهمترین مسئله:
وقتی این مقاله هارو دنبال میکردم هر چی بیشتر میگشتم کمتر به یه منبع تمام معتبر علمی برمیخوردم! smile012
.
ممنون از اینکه بحث رو بازکردید. smile072
من چیز هایی که درباره همین ناو خوندم نوشته بود که پس از شرح و بسط نظریه نسبیت، تلاشهای تحقیقاتی اینشتین عمدتاً شامل یک سری اقدامات جهت تعمیم نظریه نیروی جاذبه بود که به منظور یکپارچه ساختن و آسان سازی قانون فیزیک، بویژه نیروی جاذبه و الکترومغتاطیسم بود ..او در سال ۱۹۵۰ به تشریح این کار پرداخت، و در یک مقاله علمی آمریکایی از آن تحت عنوان نظریه میدان یکنواخت یاد کرد . راهنما و الهام بخش اینشتین این نظر و عقیده بود که یک منبع واحد برای کل قوانین فیزیکی وجود دارد .
اینشتین در تحقیقاتش در مورد نظریه نسبیت عام به طور فزاینده‌ای منزوی و از دیگران جدا شد و تلاشهای او در نهایت عقیم و بی نتیجه بود . بویژه، اینشتین در پیگیری وحدت نیروهای اساسی، به طور کل کارهای انجام شده در جامعه فیزیک را نادیده گرفت (و بالعکس)؛ بویژه کشف نیروی اتمی قوی و نیروی اتمی ضعیف که تا حدود ۱۹۷۰؛ یعنی ۱۵ سال پس از مرگ اینشتین به طور مستقل شناخته نشده بود . هدف اینشتین از یکپارچه سازی قوانین فیزیک تحت لوای یک الگوی واحد هنوز هم برای یکپارچه سازی نیروها به قوت خود باقی است .

جریان از جایی شروع میشه که "اینشتین" بعد از اینکه از نظریه ی نسبیتش سوء استفاده میشه (با استفاده از این نظریه و شکافت هسته ی اتم، بمب اتم ساخته شد و موجب مرگ صدها نفر در ژاپن شد...) کل حواس و دقت و وقت خودش رو معطوف به یه نظریه ی دیگه به نام "نظریه ی میدان واحد" میکنه. انیشتین با این نظریه میخواست ثابت کنه که الکتریسیته، مغناطیس و گرانش، سه حوزه ی تفکیک ناپذیرند... میگن اینشتین قبل از اینکه بتونه نظریش رو کامل کنه میمیره و هرگز نمیتونه اثباتش کنه. ولی بعضی ها از جمله من میگیم اثباتش میکنه، ولی وقتی که پیامدها و نتایج و اثراتش رو میفهمه و درک میکنه که تا چه اندازه میتواند برای بشریت هولناک باشد، همه ی اسناد و مدارکش رو نابود میکنه تا این یکی نظریش هم همانند نظریه ی نسبیتش موجب قدرت نمایی حکومتها و در نهایت مرگ انسانها نشه. حتی نیروی دریایی ایالات متحده هم از آزمایش و تجربه ی این کشفیات وحشت دارد چون سالها پیش چنین آزمایشی را انجام داده و با نتایج فاجعه باری مواجه شده است... میگید چطور؟ جواب این سوال به همون آزمایشی بر میگرده که ذکر شد. حالا عرض میکنم...
"اینشتین" وقتی که نظریش رو کامل میکنه متوجه میشه که نظریش خیلی گسترده تر از این حرفهاست! این دانشمند بزرگ پی میبره که علاوه بر الکتریسیته و مغناطیس و گرانش، سه شاخه ی دیگه هم اضافه میشه.
نور، فضا و زمان
نور: که توسط اون اجسام نامرئی میشن. یعنی نور میشکنه و دیگر قادر نیستیم جسم یا بهتر بگم، ماده رو ببینیم.
فضا - زمان: که طبق این دو تا شاخه ماده میتونه از شکاف های ایجاد شده در فضا عبور کرده و به بعدهای دیگری پای بگذارد... از طرفی میتواند در زمان هم سیر کند!!!
همین تیله که شما میگید به نظرتون چطوری ناپدید شد؟؟؟؟نور رو شکوندن....که با استفاده از قوانین میان گرانش و الکترو مغناطیس و نور و فضا زمان که من بلد نیستم smile039 تونستن نور رو بشکونن و تیله رو ناپدید کنن...دیگه این داستان های شما از مجله سرنخ اومده هم خیلی جالبه smile041
جالب ترم میشه!آخه منم از قضا اون مجله رو خوندم، احساس میکنم سایتی که مقاله رو ازتوش برداشته بودن همون سایتیه که شما از روش برداشتی(و چندان هم وجهه علمی نداره) smile021
بعدشم شکست نور که به این همه نظریه عجییب غریب نیاز نداره!با فیزیک نیوتنی هم انجام میشه!(وقتی قطعه ای چوب را در آب بیندازیم...)و در مورد ناپدید شدن تیله تا جایی که من میدونم این به خاطر عبور سریع الکترونه که از تیله میگذره و باعث شکست نور میشه.
بعدشم این چیزایی که نوشتین اشکالات دیگه ای هم داره که یه کم دیرترمیام مینویسم.الان باید برم.

نمایه کاربر
slice_of_god

سپاس: 654

پست توسط slice_of_god »

توجه
اونم در حد لالیگا
کاش واقعا قدر میدونستن
این جوونا حیف بمونن...لا اقل اونجا 4 تا اختراع مهم میدن بیرون به کل دنیا خدمت کرده باشن....نه اینجا...طرف نه نورش میره تو روغن که بجاش میره تنور ذغال میشه نه علم بشر ترقی می کنه.... smile019
کسی که سکوت می کند
بازی را مسخره کرده
ما که حرف می زنیم
باخته ایم .

نمایه کاربر
اماتور

تماس:

پست توسط اماتور »

slice_of_god نوشته شده:
توجه
اونم در حد لالیگا
کاش واقعا قدر میدونستن
این جوونا حیف بمونن...لا اقل اونجا 4 تا اختراع مهم میدن بیرون به کل دنیا خدمت کرده باشن....نه اینجا...طرف نه نورش میره تو روغن که بجاش میره تنور ذغال میشه نه علم بشر ترقی می کنه.... smile019
اها حالا شد
منم همینو میگم بابا برین واسه چی تو این خراب شده میمونین اونجا هواتونو بیشتر از اینور دارن
برین

نمایه کاربر
SAYE

پست توسط SAYE »

رفتنش که میرن
اما دلشون اینجاس...پیش کسایی که دوسشون دارن

...

...

. اسمايلز

...

...

دقیقاً پشت سرتان!
smile038

نمایه کاربر
mortezasadeghi

نام: مرتضی

محل اقامت: تهران

سپاس: 118

پست توسط mortezasadeghi »

اماتور نوشته شده:
mortezasadeghi نوشته شده:
اماتور نوشته شده:
mortezasadeghi نوشته شده:همون تیکه که قرمز کردمش
به نوعی امریکا رو از نظر فناوری معرفی کردم البته این نظر شخصیمه
ببین اگر اون داستان کشتی که ناپدید شد دروغ باشه بالاخره امریکا یه روزی به همچین فناوری دست پیدا میکنه
تا حالا فرضیه و احتمالاتی رو درباره ی جابه جا کردن اشیا داده بودن و بالاخره هم تونستن جابه جا کنن البته در حد ذره
در کل بگم هر هدفی که برای خودش تعیین کنه { علم و فناوری } بهش میرسه
ولی به موقش smile022
میدونی گاهی احساس میکنم آمریکا رو با خدا اشتباه گرفتی!
چرا خودت رو گول میزنی قبول کن که امریکا ...
خدا چیه خدا به انسان عقل داد که همین کارا رو بکنه پس عقل برای چیه؟
اولا من خودم رو گول نمیزنم بله قبول دارم آمریکا الان پیشرفته ترینه ولی اینکه هر کاری بخواد بکنه ، میتونه رو من کلی قبول دارم نسبت به همه آدما نه فقط آمریکا !
آخه مثلا همین رئیس ناسا ! خب رئیس ناسا ایرانیه و یه افتخارم برای ایرانیا هست ولی بالاغیرتا خودت به من بگو تو زمینه نجوم و هوافضا چه خیری به ایران رسونده؟ د همین خب ... مخا میرن اونور همه چی به اسم آمریکا تموم میشه که هیچ ، بعدشم شما میگی به بشر خدمت کنن. خب داداش همین بحث سفر در زمان و ناپدید شدن کشتی!از نظر عملی به هیچ دردی نمیخوره الا صنایع نظامی ...
خـــ اگه بری اونور به بشر خدمت نکردی! به صنایع نظامی آمریکا خدمت کردی یعنی به 200 تا کشور دیگه ظلم کردی...
صد دفعه م گفتم موضوع تاپیکو منحرف نکنید نه من قانع میشم نه شماها
خداحافظ

نمایه کاربر
اماتور

تماس:

پست توسط اماتور »

صد دفعه م گفتم موضوع تاپیکو منحرف نکنید
شما که گفتی پس برای چی ادامه میدی پس اون pm چیکاره هویجه؟ smile055
نه من قانع میشم نه شماها
پس اصلا pm هم نده smile038

نمایه کاربر
COSMOLOGIST

نام: محمد میرزایی

محل اقامت: تهران - شیراز

سپاس: 153

تماس:

پست توسط COSMOLOGIST »

اعضاء گرامی

لطفاً جو تاپیک های بخش های علمی تالار رو با پست های بیهوده و خارج از موضوع به هم نزنید

به اندازه کافی تاپیک برای این نوع پست ها در بخش گفتگوی آزاد تالار موجود هست که می توانید در آن تاپیک ها احساسات خود را ابراز نمایید!

خواهشاً در تاپیک های بخش های علمی تالار، فقط پست های علمی و مرتبط با موضوع ارسال نمایید.

با تشکر از همکاری شما

Hooman kh

نام: هومن خدایاری

محل اقامت: تهران

سپاس: 62

تماس:

پست توسط Hooman kh »

ببینید برای این که بخوام این اصل رو توضیح بدم باید یه پیش زمینه ذهنی داشته باشید که اکثرا می دونید ولی من محض اطمینان میگم.
اول این که باید بدونید که زمان در فیزیک نوین بعد 4 حساب میشه و همون طوری که البرت انشتین توصیف کرد پدیده های اطراف ما در مختصات های(xyzt)توصیف میشه و انشتین مفهوم فضا زمان رو هم برای ما توصیف کرد که در واقع فضا رو مثل یک پارچه توصیف کرد یعنی سیارات یا ستارگان با افزایش جرمشون انحنایی در بافت فضازمان ایجاد می کنند.برای درک بهتر به تصاویر زیر توجه کنید.

تصویر

ویا

تصویر

خوب اگه فضا زمان رو این طوری در نظر بگیریم می تونیم جرش بدیم همون طوری که می تونیم یه پارچه رو جر بدیم ولی برای این کار به انرژی وحشتناکی نیاز داریم که این انرژی قابل اندازه گیری هستش و می تونم که این انرژی واقعا عظیمه و غیر قابل دسترسی برای بشریت در حال حاضر هستش .این عدد در مرتبه ی انرژی پلانک هستش یعنی 10 به توان 19 میلیارد الکترون ولت.این مقدار به گونه ای باور نکردنی بزرگ هستش.یک کوادریلیون برابر بزرگ تر از انرژی قابل حصول با قدرتمند ترین ماشین امروزی برخورد دهنده ی هدرونی بزرگ.
برخورد دهنده ی هادرونی می تواند پروتون ها را در دوناتی بزرگ بچرخاند تا این که به تریلیون ها الکترون ولت انرژی دست یابند.انرژی هایی که از زمان بیگ بنگ دیده نشده.ولی حتی این ماشین غول پیکر هم نمی تواند به گرد پای انرژی پلانک برسد و شتابدهنده ای که بخواهد به این انرژی برسد باید 10 سال نوری طول داشته باشد که غیر ممکن است ولی اگه به این انرژی برسیم فضا زمان جر خورده و ما به فرفضا میرویم که در واقع از ان جا می توان به گذشته سفر کرد و باز شدن پنجره زمان تخیلی بیش نیست.
خلاصه ببخشید سرتون رو درد اوردم. smile020

نمایه کاربر
اماتور

تماس:

پست توسط اماتور »

Hooman khodayari نوشته شده:ببینید برای این که بخوام این اصل رو توضیح بدم باید یه پیش زمینه ذهنی داشته باشید که اکثرا می دونید ولی من محض اطمینان میگم.
اول این که باید بدونید که زمان در فیزیک نوین بعد 4 حساب میشه و همون طوری که البرت انشتین توصیف کرد پدیده های اطراف ما در مختصات های(xyzt)توصیف میشه و انشتین مفهوم فضا زمان رو هم برای ما توصیف کرد که در واقع فضا رو مثل یک پارچه توصیف کرد یعنی سیارات یا ستارگان با افزایش جرمشون انحنایی در بافت فضازمان ایجاد می کنند.برای درک بهتر به تصاویر زیر توجه کنید.

[ تصوير ]

ویا

[ تصوير ]

خوب اگه فضا زمان رو این طوری در نظر بگیریم می تونیم جرش بدیم همون طوری که می تونیم یه پارچه رو جر بدیم ولی برای این کار به انرژی وحشتناکی نیاز داریم که این انرژی قابل اندازه گیری هستش و می تونم که این انرژی واقعا عظیمه و غیر قابل دسترسی برای بشریت در حال حاضر هستش .این عدد در مرتبه ی انرژی پلانک هستش یعنی 10 به توان 19 میلیارد الکترون ولت.این مقدار به گونه ای باور نکردنی بزرگ هستش.یک کوادریلیون برابر بزرگ تر از انرژی قابل حصول با قدرتمند ترین ماشین امروزی برخورد دهنده ی هدرونی بزرگ.
برخورد دهنده ی هادرونی می تواند پروتون ها را در دوناتی بزرگ بچرخاند تا این که به تریلیون ها الکترون ولت انرژی دست یابند.انرژی هایی که از زمان بیگ بنگ دیده نشده.ولی حتی این ماشین غول پیکر هم نمی تواند به گرد پای انرژی پلانک برسد و شتابدهنده ای که بخواهد به این انرژی برسد باید 10 سال نوری طول داشته باشد که غیر ممکن است ولی اگه به این انرژی برسیم فضا زمان جر خورده و ما به فرفضا میرویم که در واقع از ان جا می توان به گذشته سفر کرد و باز شدن پنجره زمان تخیلی بیش نیست.
smile124
در باره ی جر یا سوراخ شدن صفحه فضا زمان تو نظریه ام یه چیزایی گفتم { روزنه ای در... } بخون نظرت رو در بارش بگو در کل بگو میشه یا نمیشه؟ دلیل هم بیاری بهتره smile022

نمایه کاربر
هیپاتی

سپاس: 195

پست توسط هیپاتی »

Hooman khodayari نوشته شده:ببینید برای این که بخوام این اصل رو توضیح بدم باید یه پیش زمینه ذهنی داشته باشید که اکثرا می دونید ولی من محض اطمینان میگم.

[ تصوير ]

ویا

[ تصوير ]

سلام.
چه عجب بالاخره بحث برگشت به موضوع اصلیش!
خب با این حساب ایجاد روزنه در فضازمان فعلا غیرممکنه.پس کشتیه چی شد؟؟؟؟!!!!!! smile039
ولی خب در مورد اون تیله(که البته یه مثال بود!) من گفتم بمباران الکترونی.درواقع بر اثر رفت و آمد سریع الکترون هاست که نور دچار شکست میشه و از مسیر واقعی خودش منحرف میشه.بنابر این به چشم ناظری که توی همون زاویه ی اولیه قرار داره نمیرسه و ناظر اونو نمیبینه.این دلیل نمیشه که جسم ناپدید شده باشه که!فقط دیده نمیشه ولی ماده هنوز سرجای خودش قرار داره. smile035

نمایه کاربر
اماتور

تماس:

پست توسط اماتور »

خب با این حساب ایجاد روزنه در فضازمان فعلا غیرممکنه
ولی شاید توسط سیاهچاله ها سوراخ بشه چون سیاهچاله تمام جرمشون رو یک نقطه طوری که ممکنه صفحه بیش از اندازه خم و در نتیجه سوراخ بشه هر چیزی یه توان تحمل خمیدگی خودشو داره دیگه smile022

ارسال پست