تونل زمان چطوری باز میشه؟

مدیران انجمن: parse, javad123javad

نمایه کاربر
هیپاتی

سپاس: 195

Re: تونل زمان چطوری باز میشه؟

پست توسط هیپاتی »

اماتور نوشته شده:
خب با این حساب ایجاد روزنه در فضازمان فعلا غیرممکنه
ولی شاید توسط سیاهچاله ها سوراخ بشه چون سیاهچاله تمام جرمشون رو یک نقطه طوری که ممکنه صفحه بیش از اندازه خم و در نتیجه سوراخ بشه هر چیزی یه توان تحمل خمیدگی خودشو داره دیگه smile022
اره ولی من فکر میکنم که هرچقدر جرم نقطه ی تکینگی سیاهچاله حتی ابر سیاهچاله ها زیاد باشن نمیتونن سوراخ درست کنن.
چون بر اساس نسبیت هرچقدر هم یکی از اجرام آسمانی جرم داشته باشن یه خمیدگی میسازن حالا بعضیا کمتر بعضیا بیشتر.
اون وقت تو میگی بعد از اینکه(مثلا) سوراخ شد چی میشه؟وارد یه زمان دیگه میشه؟
البته در هر حالت اون کشتی نمیتونه از اون روزنه رد شه! smile039

نمایه کاربر
slice_of_god

سپاس: 654

پست توسط slice_of_god »

proksima نوشته شده:
اماتور نوشته شده:
ولی شاید توسط سیاهچاله ها سوراخ بشه چون سیاهچاله تمام جرمشون رو یک نقطه طوری که ممکنه صفحه بیش از اندازه خم و در نتیجه سوراخ بشه هر چیزی یه توان تحمل خمیدگی خودشو داره دیگه smile022
اره ولی من فکر میکنم که هرچقدر جرم نقطه ی تکینگی سیاهچاله حتی ابر سیاهچاله ها زیاد باشن نمیتونن سوراخ درست کنن.
چون بر اساس نسبیت هرچقدر هم یکی از اجرام آسمانی جرم داشته باشن یه خمیدگی میسازن حالا بعضیا کمتر بعضیا بیشتر.
البته خیلی چیزا رو نمیشه با نسبیت توضیح داد مثل قبل از بیگ بینگ که کل جهان توی ذره ای بسیار کوچک با جرم بی نهایت جمع شده بود!!!!دلیل هم اینه که انیشتین یه جمله معروف داره(خداوند تاس نمی اندازد)....به همین دلیل نظریه ی اصل عدم قطعیت رو در بر نمیگیره...
ولی اگر کمی دقت کنیم می بینیم که خداوند در حال تاس انداختن است.....وقتی نسبیت عام اصل عدم قطعیت رو نمی پذیره پس نسبیت توی موقعیت های قبل از بیگ بنگ در هم شکسته میشه......
در مورد اینکه خداوند تاس می اندازد میشه به نظریه ی تاریخ های چنگانه ی فایمن اشاره کرد که می گوید هر جسمی که پرت میشه نمی تونه مسیر قابل پیش بینی برای اون قائل شد...یعنی زاویه ی تابش و بازتابش نور در ایینه ی تخت ممکنه که برابر باشند....
ولی اینا در مورد موقعیت های نزیک به ریز ذره هاست(قبل از بیگ بنگ و ....)
مثل قمار خونه ای که که کسی نمی تونه پیش بینی که توی گردونه ی قرمز ممکنه تاس چی در بیاد ولی وقتی کلی بین هزاران بازی رو حساب کنیم میبینیم میتونیم احتمال بدیم که تاس ها ی بعدی می تونن چی در بیان!!!
کسی که سکوت می کند
بازی را مسخره کرده
ما که حرف می زنیم
باخته ایم .

نمایه کاربر
اماتور

سپاس: 2151

تماس:

پست توسط اماتور »

proksima نوشته شده:
اماتور نوشته شده:
نمیخوام نظرتو رد کنم چون تا یه حدی هم درست میگی
ولی ببین این قوانین ساخته شده توسط بشره ممکنه ناقصی چیزی یا حتی اشتباه باشه
ممکنه این محدودیت های باوری توسط همین قوانین ساخته شده باشه
مثلا میگم طبق این قانون فلان فلان وجودش کاملا غیر ممکنه یعنی این قانون داره دستور میده که وجود همچین چیزی غیر ممکنه
پس باید احتمالات رو در نظر داشت چون ممکنه شدنی باشه

نمایه کاربر
mortezasadeghi

نام: مرتضی

محل اقامت: تهران

سپاس: 118

پست توسط mortezasadeghi »

اماتور نوشته شده:
proksima نوشته شده:
اماتور نوشته شده:
نمیخوام نظرتو رد کنم چون تا یه حدی هم درست میگی
ولی ببین این قوانین ساخته شده توسط بشره ممکنه ناقصی چیزی یا حتی اشتباه باشه
ممکنه این محدودیت های باوری توسط همین قوانین ساخته شده باشه
مثلا میگم طبق این قانون فلان فلان وجودش کاملا غیر ممکنه یعنی این قانون داره دستور میده که وجود همچین چیزی غیر ممکنه
پس باید احتمالات رو در نظر داشت چون ممکنه شدنی باشه
خیلی چیزا ممکنه شدنی باشه ...
نمیشه اسم اونا رو قانون یا نظریه گذاشت

پ.ن : معذرت میخوام جای پروکسیما جواب دادم
خداحافظ

نمایه کاربر
اماتور

تماس:

پست توسط اماتور »

خواهش smile124
تو هم نظر خودتو دادی و برام محترم
ولی در کل بازم میگم ممکنه بشه چون این قوانین مانع ما میشن
شاید واقعا شدنی باشه خدا رو چه دیدی

نمایه کاربر
هیپاتی

پست توسط هیپاتی »

اماتور نوشته شده:خواهش smile124
تو هم نظر خودتو دادی و برام محترم
ولی در کل بازم میگم ممکنه بشه چون این قوانین مانع ما میشن
شاید واقعا شدنی باشه خدا رو چه دیدی
منم نمیگم نمیشه!
این همه بحث کردم که بگم تا حالا نشده.گرچه تو شدن و نشدنش هم شک دارم!
.
راستی یه چیزی!
اینو نگفتی که وقتی سنگینی سیاهچاله از تحمل فضا زمان بیشتر باشه،(بر فرض اگر هم اینطور باشه) فک میکنی اون روزنه به کجا راه داره؟به یه زمان دیگه؟به یه جهان دیگه؟

نمایه کاربر
اماتور

تماس:

پست توسط اماتور »

اینو من نمیدونم و تو نظریه هم گفتم که نمیدونم وگرنه از خیلی وقت پیش تو فکرشم
شاید واقعا بره تو یه بعد زمانی دیگه یا مکانی دیگه
ببین اگه متوجه بشیم که زیر صفحه فضا زمان چیه اون موقع که متوجه میشیم که به کجا میریزه که البته همچین چیزی سخته باید روش کار کرد

نمایه کاربر
هیپاتی

پست توسط هیپاتی »

خب ببین اولا باید ببینیم چه تعریفی از فضا زمان میشه داشت؟ اونوقت بگیم زیرش چیه! smile024
ثانیا، فرض میگیریم که فضازمان قابل سوراخ شدن باشه و این سوراخ به یه بعد دیگه راه داشته باشه.
ماده چه طور میتونه ازش عبور کنه!؟ اگر هم تبدیل به انرژی بشه باز میخواد به ماده تبدیل شه!؟ حالا گیریم که شد! اون موجود اصن زنده میمونه!؟ smile048

نمایه کاربر
mortezasadeghi

نام: مرتضی

سپاس: 118

پست توسط mortezasadeghi »

proksima نوشته شده:خب ببین اولا باید ببینیم چه تعریفی از فضا زمان میشه داشت؟ اونوقت بگیم زیرش چیه! smile024
ثانیا، فرض میگیریم که فضازمان قابل سوراخ شدن باشه و این سوراخ به یه بعد دیگه راه داشته باشه.
ماده چه طور میتونه ازش عبور کنه!؟ اگر هم تبدیل به انرژی بشه باز میخواد به ماده تبدیل شه!؟ حالا گیریم که شد! اون موجود اصن زنده میمونه!؟ smile048
smile039 smile039 smile039
حرف راستو از بچه بشنو ...

حالا بی شوخی
من اصلا یه چیزو درک نمیکنم
بابا انرژی که بخواد به ماده تبدیل بشه ... خب هر ماده یه ویژگی داره ... انرژی از کجا تشخیص میده که بنده الان دقیقا به کدوم ماده باید تبدیل بشم ؟؟؟؟
خداحافظ

نمایه کاربر
اماتور

تماس:

پست توسط اماتور »

حالا بذارین ببینیم اصلا سوراخ میشه
همینجوریش تو کف نظریم موندمو موندید حالا تبدیلات انرژی به چیزای دیگه پیشکش بابا

Hooman kh

نام: هومن خدایاری

سپاس: 62

تماس:

پست توسط Hooman kh »

البته من یه ایده دارم در مورد سیاهچاله یه چیز عجیبی هستش.دانشمندان به تازگی فهمیدن که تابش هاوکینگ از خود سیاهچاله نیست بلکه از مرکز سیاهچاله هستش من عقیده دارم تابش هاوکینگ در واقع تابشی از زمان دیگه هستش.یعنی چی الان توضیح می دم یعنی این که سیاهچاله تونسته بافت فضازمان رو جر بده.و در واقع این تابش هاوکینگ تابش از فرا فضا یا در واقع بهتر بگم این تابش از بیرون از صفحه ی فرافضا میاد یعنی به احتمال بالا این تابش یک تابش از یک جهان موازی یا یک تابش از گذشته هستش!!!!!راستش احتمال میدم شما هم از تاکیون ها چیزی شنیده باشید ذراتی که با سرعتی بیشتر از نور حرکت میکنن و دارای ارتعاش ریسمانی بالاتری نسبت به دیگر ذرات هستن البته این ذرات تا به حال مشاهده نشدن ولی تا حدودی مورد تایید قرار گرفتن و من مطمئن هستم به این زودی ها رویت نخواهند شد.طبق نظریات بزرگترین فیزیکدانان و فیلسوف ها جهان های موازی با دارای قوانین متفاوت فیزیکی هستند یعنی این که مثلا در جهانی موازی گرانش به جای کشیدن ما مارو از سطح دور میکنه ویا جرم منفی اندازه منفی در اون جهان وجود داره!!!!من ایده ام اینه که در اون جهانی که سیاهچاله مارو بهش متصل کرده حرکت با سرعت بالاتر از نور هم امکان پذیره یعنی قانون اونا با قانون ما فرق داره.من اعتقاد دارم که تاکیون ها نیز از طریق تابش هاوکینگ از طریق سیاهچاله از اون جهان وارد جهان ما شده.من اعتقاد دارم که سفر در زمان در این جهان غیر ممکن هستش ولی نه در یک جهان دیگه شاید سفر در زمان در یک جهان موازی کار روزمره ی یک شخص باشه که داره در اون زمان زندگی میکنه.

لطفا نظراتتون نسبت به ایده ام رو بگین ممنون میشم

Hooman kh

تماس:

پست توسط Hooman kh »

mortezasadeghi نوشته شده:
proksima نوشته شده:خب ببین اولا باید ببینیم چه تعریفی از فضا زمان میشه داشت؟ اونوقت بگیم زیرش چیه! smile024
smile039 smile039 smile039
حرف راستو از بچه بشنو ...

حالا بی شوخی
من اصلا یه چیزو درک نمیکنم
بابا انرژی که بخواد به ماده تبدیل بشه ... خب هر ماده یه ویژگی داره ... انرژی از کجا تشخیص میده که بنده الان دقیقا به کدوم ماده باید تبدیل بشم ؟؟؟؟

هرماده انرژی خاص خودشو داره و طبق اصل هم ارزی انرژی ماده انشتین میشه گفت انرژی از میزان انرژی خودش میفهمه که باید به چه ماده ای تبدیل بشه

نمایه کاربر
اماتور

تماس:

پست توسط اماتور »

سیاهچاله تونسته بافت فضازمان رو جر بده
پس یعنی تا حدی نظریم درست بود
چقققققققدددددرررررررر جالب یعنی اگر درست دربیاد یک سری حساب کتابام درست در میاد smile054
حالا اگر درست باشه وای چه عالی خدایا smile079 smile079 smile054
بینهایت سپاسگذارم ازت

Hooman kh

تماس:

پست توسط Hooman kh »

البته گفتم که این موضوع برای سیاهچاله های فوق العاده چگال هستش و البته این در حد یه تئوری هستش که توسط دانشمندان امروزی بیان میشه

Hooman kh

تماس:

پست توسط Hooman kh »

البته گفتم که این موضوع برای سیاهچاله های فوق العاده چگال هستش و البته این در حد یه تئوری هستش که توسط دانشمندان امروزی بیان میشه

ارسال پست