کش آمدن در سیاه چاله

مدیران انجمن: parse, javad123javad

jhvh

سپاس: 284

Re: کش آمدن در سیاه چاله!!

پست توسط jhvh »

MA102 نوشته شده:
jhvh نوشته شده:انتقال به آبیم که نه ..... جاذبه (هم انتقال به آبی هم افزایش سرعت)
نور افزایش سرعت نمیده(که هیچ کاهش سرعت هم میده)، اما طول موجش کوتاه میشه، یعنی انتقال به آبی.

jhvh نوشته شده:با این جمله موافقم ولی به من بگید کدوم جسمی با افزایش سرعت (اینو هم در نظر بگیر که اجسام اطرافشم سرعت تقریبیه یکسانی دارند)
منفجر میشه؟
خود جسم بخاطر افزایش سرعت منهدم نمیشه، بلکه بر برخورد سایر ذرات و تابشهای بسیار پر انرژی تجزیه میشه.

smile072 smile072 smile072 smile072 smile072 smile072 smile072
عزیزم با بچه دبستانی که حرف نمیزنی

منظورم نور نبود بلکه اجسامی که به سمت سیاه چاله میرن بحثمونم رو اجسامه وگرنه به قول شما نور که متلاشی نمی شه(حرف خودتونه)

پستای بالاییمون علمی بود ولی اینا نه پس زود تمومش کنیم

سوالی هم که پرسیده بودم نتونستی جواب بدی
بیشتر فک کن می دونم که می دونی

اصلا من برم کار دارم

نمایه کاربر
MA102

نام: Laplace transforms

سپاس: 1193

پست توسط MA102 »

jhvh نوشته شده: عزیزم با بچه دبستانی که حرف نمیزنی
همین الان این حس رُ پیدا کردم که دارم با بچه دبستانی حرف میزنم.
اگه خوب می خوندی، متوجه می شدی.

علم×دین=انسان

وَ مَنْ أَحْيَاهَا فَكَأَنَّمَا أَحْيَا النَّاس جَمِيعاً

و هر کس نفسی را حیات بخشد مثل آن است که همه مردم را حیات بخشیده.

سوره مبارکه المائدة آیه32

بانک اهداء سلولهای بنیادی:
http://iscdp.tums.ac.ir/

jhvh

سپاس: 284

پست توسط jhvh »

MA102 نوشته شده:
jhvh نوشته شده: عزیزم با بچه دبستانی که حرف نمیزنی
همین الان این حس رُ پیدا کردم که دارم با بچه دبستانی حرف میزنم.
اگه خوب می خوندی، متوجه می شدی.

آره این قسمت از حرفم که گفته بودم
نتونستی جواب بدی ولی می دونم می تونی با تلاش و ممارست حل کنی

ببخشید دیگه یاد قدیما کردم

golbahar

سپاس: 3

پست توسط golbahar »

سلام. علت اصلی کش اومدن توی سیاه چاله ها گرانششونه .مثلا به قسمت انتهایی جسم که بیشتر توی سیاه چاله فرو رفته چرانش بیشتری وارد میشه اما به قسمت بالایی گرانش کمتر در نتیجه جسم در دو نقطه دچار تفاوت انرژی میشی وقسمت پایینی کشیده میشه .

نمایه کاربر
اماتور

سپاس: 2151

تماس:

پست توسط اماتور »

نه کش نمیاد. بستگی به اون جرم داره که داره وارد میشه. مثلا اگر ستاره باشه بله. به نوعی کش میاد و تا جای که متلاشی بشه

شبیه تغذیه کوتوله از یه ستاره. ولی اگر جرمی مثل سیارک یا چیزی اهنی ( در کل فلزی ) و سفت به نزدیکی سیاه چاله یا درونش

بره کش نمیاد بلکه یواش یواش ازش کنده میشه و هرچی گرانش بیشتر شه قطعات بزرگتر و بیشتری کنده میشه تا در نهایت ...

البته باید دما رو هم حساب . چون وقتی اجسام وارد دیسک سیاهچاله میشن از خودشون پرتوی ایکس ازاد میکنن

برا همینه که از روی پرتو ایکس تشخیصشونم میدن

نمایه کاربر
m!sS Nah!D

محل اقامت: soMewHere in thE wOrlD

سپاس: 162

تماس:

پست توسط m!sS Nah!D »

اماتور نوشته شده: چون وقتی اجسام وارد دیسک سیاهچاله میشن از خودشون پرتوی ایکس ازاد میکنن
دلیل ازاد شدن پرتو ایکس از ماده در اون شرایط دقیقا چی میتونه باشه؟؟___فقط کش اومدن؟؟

Talk slowly but think quickly

Spend some time alone

When you realize you've made a mistake, take immediate steps to correct it

BEGIN while others are procrastinating

COMMEND while others are criticizing

PREPARE while others are daydreaming

To handle yourself, use your head; to handle others use your heart.

<3 http://music.naij.com/artist-2035-celine-dion <3

<3 http://www.newhealthguide.org/Calming-Foods.html <3

نمایه کاربر
اماتور

تماس:

پست توسط اماتور »

nptbprof نوشته شده:
اماتور نوشته شده: چون وقتی اجسام وارد دیسک سیاهچاله میشن از خودشون پرتوی ایکس ازاد میکنن
دلیل ازاد شدن پرتو ایکس از ماده در اون شرایط دقیقا چی میتونه باشه؟؟___فقط کش اومدن؟؟
اینو متوجه نشدم ؟ منظورت چیه ؟

خب حرارت زیاده و سیاهچاله ها بعضیاشون دوره های خاصی دارن و سرفه های حاوی ایکس میزنن ( به قول بچه ها ما سرفه های

ایکسی ). هراینه اکثر سیاچاله ها این سرفه رو بدون تایم خاصی دارن

نمایه کاربر
m!sS Nah!D

محل اقامت: soMewHere in thE wOrlD

سپاس: 162

تماس:

پست توسط m!sS Nah!D »

ینی در حین اینکه اجسام و ب سمت خودشون میکشونن پرتو ازاد میشه؟؟ یا نه کاملا به صورت نامشخصه؟؟

Talk slowly but think quickly

Spend some time alone

When you realize you've made a mistake, take immediate steps to correct it

BEGIN while others are procrastinating

COMMEND while others are criticizing

PREPARE while others are daydreaming

To handle yourself, use your head; to handle others use your heart.

<3 http://music.naij.com/artist-2035-celine-dion <3

<3 http://www.newhealthguide.org/Calming-Foods.html <3

نمایه کاربر
اماتور

تماس:

Re: کش آمدن در سیاه چاله

پست توسط اماتور »

nptbprof نوشته شده:ینی در حین اینکه اجسام و ب سمت خودشون میکشونن پرتو ازاد میشه؟؟ یا نه کاملا به صورت نامشخصه؟؟
یعنی چی نامشخصه ؟

ببین وقتی گیر یه سیاهچاله میوفتن اجسام تحت دما قرا میگیرن و از خودشون ایکس و فرابنفش ازاد میکنن و همینطور که ازاد میکنن
خب تحت فشارن منظورم اینکه داره به بافتشون فشار میاد و هرچی به مرکز نزدیک تر میشن به متلاشی شدن هم قاعدتا نزدیک تر
میشن. جدا از حباب ایکس ازاد شده از مرکز که یکی از راهای تشخیص سیاهچالست, با کمک ازاد سازی این پرتوها از همین اجسام
خیلی راحت تشخیص میدن و سیاهچاله به صورت یه قرص مثلا فرض ابی رنگ دیده میشه تو نگاره ( فیلتر )

tapakhtar

نام: mandana light

محل اقامت: شاهین شهر

سپاس: 11

پست توسط tapakhtar »

نظریه جدید استیون هاوکینگ رو خوندید ؟
طبق این نظریه نصف مطالبی که میدونستیم نقض می شوند .
اگه نخوندید ماهنامه دانشنامه ی همین ماه رو بگیرید . خیلی جالبه .
من در هر آنچه میبینم هستم و هر آنچه میبینم در من هست

tapakhtar

نام: mandana light

محل اقامت: شاهین شهر

سپاس: 11

پست توسط tapakhtar »

نظریه سیاهچاله ها، استیون هاوکینگ
باور غلط : سیاهچاله ها اجرامی هستند که هیچ نوری از خود منتشر نمی کنند و هر جسمی که درون آنها گرفتار شود، سرنوشتی نامعلوم خواهد داشت.

باور درست : سیاهچاله ها دارای تابشی به نام تابش هاوکینگ هستند. پروفسور هاوکینگ ثابت کرد که این تابش، اطلاعاتی از دورن سیاهچاله به ما می دهد.

در ابتدا یک اصطلاح در باره سیاهچاله را تعریف می کنم. طبق تعریف "افق رویداد" یک سیاهچاله مرزی است که هر چیزی که وارد آن شود گرفتار میدان گرانشی سیاهچاله خواهد شد.

مردم عادی فکر می کنند که سیاهچاله ها هیچ نور و اطلاعاتی منتشر نمی کنند، و اگر جسمی توسط سیاهچاله بلعیده شود، سرنوشت نامعلومی خواهد داشت. اما پروفسور هاوکینگ در سال 1974 با محاسبات رياضي بر روی سياهچاله ها متوجه نکته بسيار عجيبي شد.

هاوکینگ نشان داد که اين اجرام دارای نوعي تابش هستند، که این تابش بعدها به تابش هاوکينگ معروف شد. اما در آن سال پروفسور معتقد بود که اين تابش با ديگر تابشها متفاوت است و بلافاصله پس از آن که بخواهد از افق رويداد خارج شود تمام اطلاعات خود را ازدست مي دهد و نابود می شود.

براساس محاسبات هاوکينگ، اين تابش اطلاعاتی از ماهیت جسم تابش کننده (سیاهچاله) را همراه نداشت و تمام اين اطلاعات به نوعي گم مي شدند. این مساله غير عادي موجب بروز پارادوکسي به نام پارادوکس اطلاعاتي سياهچاله شد.

مدت 30 سال بسياري از دانشمندان تلاش کردند تا بتوانند اين پارادوکس را حل کنند، اما کوشش آنها با شکست مواجه شد.

تا اینکه خود پروفسور در سال گذشته به حل این پارادوکس پرداخت و با استفاده از مکانیک کوانتومی نشان داد که بخشی از تابش هاوکینگ می تواند از افق رویداد سیاهچاله خارج شود و اطلاعاتی را با خود به خارج حمل کند.
اين مساله بدين معني است که اين توانايي را پيدا کرده ايم تا درباره اتفاقاتي که درون يک سياهچاله رخ مي دهد اظهار نظر کنيم و درباره آينده و سرنوشت اجرامي که به درون آن سقو ط مي کنند حرف بزنيم.

تصويري جديدي كه پروفسور هاوكينگ از سياهچاله‌ها ارائه مي‌دهد ناقض نظريه‌ي قبلي اوست.
نظریه قبلی می گفت که سیاهچاله ها به تدریج بخار می شوند و از بین می روند و با از بین رفتنشان تمام اطلاعاتی که در درون آن هست نیز از بین خواهد رفت و این اطلاعات به بیرون درز نمی کند.
اما در نظريه‌ي جديد گفته می شود که اطلاعات كاملاً از بين نمي‌رود بلكه سياهچاله ذره ذره آن را تابش مي‌كند تا نهايتاً اطلاعات آن در دسترس قرار گيرد. و سیاهچاله با تابش هاوکینگ انرژی خود را ذره ذره از دست می دهد تا از بین برود.

در نتيجه مي‌توان راجع به گذشته سیاهچاله ها مطمئن بود و آينده آنها را با قطعيت نسبتاً خوبي پيش‌بيني كرد.

قسمتی از این نظریه.
من در هر آنچه میبینم هستم و هر آنچه میبینم در من هست

ارسال پست