قیمت تلسکوپ

مدیران انجمن: parse, javad123javad

ارسال پست
نمایه کاربر
behzad s.s

قیمت تلسکوپ

پست توسط behzad s.s »

سلام.قیمت یه تلسکوپ معمولی که واسه شروع بشه ازش لذت برد چنده؟کسی میدونه؟واسه خرید باید به چه عواملی توجه کرد؟
نیاز نیست انسان بزرگی باشی.انسان بودن خود اوج بزرگیست...

نمایه کاربر
Mr.Mani

نام: مانی رضایی

محل اقامت: همدان

سپاس: 9

تماس:

Re: قیمت تلسکوپ

پست توسط Mr.Mani »

behzad s.s نوشته شده:سلام.قیمت یه تلسکوپ معمولی که واسه شروع بشه ازش لذت برد چنده؟کسی میدونه؟واسه خرید باید به چه عواملی توجه کرد؟
بستگی به خیلی چیزا ها داره.

1_اول بگو چقدر با نجوم آشنایی داری؟
2_ همینطور چه قدر علاقه داری به نجوم؟
3_چه قدر از ساز و کار تلسکوپ ها سر درمیاری؟
4_چه قدر بودجه در نظر داری؟
عذر میخوام که قبل از اساتید نظر دارم. من یه کم در این زمینه ها تجربه دارم. smile072
حتماًً شوخی میکنید آقای فاینمن؟

نمایه کاربر
اماتور

سپاس: 2151

تماس:

پست توسط اماتور »

behzad s.s نوشته شده:سلام.قیمت یه تلسکوپ معمولی که واسه شروع بشه ازش لذت برد چنده؟کسی میدونه؟واسه خرید باید به چه عواملی توجه کرد؟
قبل از خرید تلسکوپ اول قدری باید در مورد تلسکوپ و نحوه کاربردشون اطلاع داشته باشی

چراکه همونطور یه تلسکوپ میتونه زیبایی های اسمان رو به رخت بکشه همونطورم در صورت

یاد نداشتن نحوه استفاده از تلسکوپ میتونه خاطره بدی رو برات به جا بذاره.و همینطور قدری باید سر از نجوم ( صورتای فلکی )

و نقشه اسمان در بیاری. چون برای جستجو اجرام نیاز به شناخت صورت های فلکی حتی در مواقعی که نقشه نداری داری

نمایه کاربر
rsso

سپاس: 8

پست توسط rsso »

شما بهتره اول یه دوربین دو چشمی بگیری تا با رصد کردن آشنا تر شید . دوربین های 80*20 و 100*25 گزینه های خوبی هستند .

نمایه کاربر
اماتور

تماس:

پست توسط اماتور »

بله

دوربین دوچشمی خیلی بهتره به نظر من. حملو نقل راحت و جستجو راحتر داری

یکی از مزیتای دو چشمی اینه که همینطور که دنبال جرم مورد نظرت با دوربین هستی در همون حال هم رصد هم میکنی

اگه درست یادم باشه بهش میگن جستجوی سیار. طوریکه مثلا وقتی داری باهاش اوریون رو نگا میکنی در همون حال شما

میتونی بچرخی و اطراف و جاهای دیگه رو نگاه بندازی بدون اینکه حتی چشمت رو از چشمی دور کنی و ممکنه خیلی از

اجرامی که به نوعی پیدا نمیشن یا حواشی همون جرمتون پنهان شدن را راحت پیدا کنید. کلا یه اسمان گردی پر مخلفات

به همراه داره که واقعا جذابه.

ولی تلسکوپ همچین مزیتی رو نداره چراکه باید ثابت و تنظیم کنی و جرم مورد نظرت رو نشانه بگیری و نمیتونی به صورت

متحرک زیبایی های اسمان رو ببینی. هراینه اگه گوتو باشه میتونی هر جرمی رو جستجو کنی ولی خب مناظر رو از دست

میدی

نمایه کاربر
quasar

سپاس: 44

پست توسط quasar »

چند ماه پیش قیمت دوربین دوچشمی خوب برای رصد 400 تومان بود.
بشر بخشی از یک کل است،کلی که ما آن را کائنات می نامیم.بشر بخشی محدود شده در زمان و فضا است.

" آلبرت انیشتین"

نمایه کاربر
behzad s.s

پست توسط behzad s.s »

ممنون از نظرات کارشناسیتون.من تازه فارالتحصیل شدم.رشتم فیزیک حالت جامد بود و به جز اون سه واحد نجومی که توو دوران دانشگاه پاس کردم مطالعه ی دیگه ای نداشتم.به نظرتون واسه مطالعه و یادگیری ملزومات نجوم از چه منبعی شروع کنم؟

نمایه کاربر
نوآور

محل اقامت: اصفهان

سپاس: 1323

پست توسط نوآور »

behzad s.s نوشته شده:ممنون از نظرات کارشناسیتون.من تازه فارغ التحصیل شدم.رشتم فیزیک حالت جامد بود و به جز اون، سه واحد نجومی که تو دوران دانشگاه پاس کردم، مطالعه ی دیگه ای نداشتم. به نظرتون واسه مطالعه و یادگیری ملزومات نجوم، از چه منبعی شروع کنم؟
سلام، برای تئوری نجوم می تونید از کتابهائی مثل نجوم به زبان ساده، نجوم دینامیکی ، نرم افزارهائی مثل Stary night و کتب اطلس آسمان شب شروع کنید. برای نجوم عملی به نظر من از یک دوربین دو چشمی مثلا 50*10 روسی با کیفیت شروع کنید. اگر بتوانید در یک انجمن محلی یا دانشگاهی نجوم عضو شوید. صور فلکی را بشناسید. سیاره هائی مثل مشتری، عطارد، مریخ، ناهید و زحل را به مرور پیدا کنید. با همان دوربین می توانید اجرامی از فهرست مسیه را در شبهای تاریک پیدا کنید (مثل کهکشان آندرومدا یا خوشه کندو و ...).
در مرحله بعد می توانید فکر یک تلسکوپ باشید. بر حسب بودجه ای که اختصاص می دهید می توانید به دنبال یک تلسکوپ نیوتنی با استقرار استوائی باشید که انواعی مثل Sky Watcher یا TAL مناسب می باشند. انواع گرانتری نیز هستند مثل تلسکوپهای کامپیوتری خودکار مثل Vixen یا Meade یا Celestron که در سایتهای اینترنتی ایرانی می توانید مشخصه های آنها را مقایسه کنید. smile072
ایران تبدیل شده به واحه ای دانشگاهی در میان یک برهوت صنعتی

نمایه کاربر
behzad s.s

پست توسط behzad s.s »

ممنون از راهنماییتون...

نمایه کاربر
quasar

سپاس: 44

پست توسط quasar »

نوآور نوشته شده:
behzad s.s نوشته شده:ممنون از نظرات کارشناسیتون.من تازه فارغ التحصیل شدم.رشتم فیزیک حالت جامد بود و به جز اون، سه واحد نجومی که تو دوران دانشگاه پاس کردم، مطالعه ی دیگه ای نداشتم. به نظرتون واسه مطالعه و یادگیری ملزومات نجوم، از چه منبعی شروع کنم؟
سلام، برای تئوری نجوم می تونید از کتابهائی مثل نجوم به زبان ساده، نجوم دینامیکی ، نرم افزارهائی مثل Stary night و کتب اطلس آسمان شب شروع کنید. برای نجوم عملی به نظر من از یک دوربین دو چشمی مثلا 50*10 روسی با کیفیت شروع کنید. اگر بتوانید در یک انجمن محلی یا دانشگاهی نجوم عضو شوید. صور فلکی را بشناسید. سیاره هائی مثل مشتری، عطارد، مریخ، ناهید و زحل را به مرور پیدا کنید. با همان دوربین می توانید اجرامی از فهرست مسیه را در شبهای تاریک پیدا کنید (مثل کهکشان آندرومدا یا خوشه کندو و ...).
در مرحله بعد می توانید فکر یک تلسکوپ باشید. بر حسب بودجه ای که اختصاص می دهید می توانید به دنبال یک تلسکوپ نیوتنی با استقرار استوائی باشید که انواعی مثل Sky Watcher یا TAL مناسب می باشند. انواع گرانتری نیز هستند مثل تلسکوپهای کامپیوتری خودکار مثل Vixen یا Meade یا Celestron که در سایتهای اینترنتی ایرانی می توانید مشخصه های آنها را مقایسه کنید. smile072
برای تهیه کتاب خوب می تونید سری هم به این تاپیک بزنید

http://www.hupaa.com/forum/viewtopic.ph ... 3&p=379022
بشر بخشی از یک کل است،کلی که ما آن را کائنات می نامیم.بشر بخشی محدود شده در زمان و فضا است.

" آلبرت انیشتین"

نمایه کاربر
امیرکاوه

نام: حامد فرهنگ

سپاس: 167

تماس:

پست توسط امیرکاوه »

ت اونجا که من اطلاع دارم . در حال حاضر یک تلسکوپ حقیقی و با امکانات متوسط ، حدود 1 میلیون تومان است . موفق باشید . کاوه

نمایه کاربر
اماتور

تماس:

پست توسط اماتور »

ببینید کاری با اینکه اشنا هستید با نجوم یا نیستید ندارم چون توضیح دادم قبلنا

قیمت تلسکوپ با توجه به وضعیت کنونی نرخا خب مسلما خیلی بیشتر شده تا قبل. مثلا ما یه تلسکوپ ویکسن اس دی-وی سی

200 ال ( قطرشو فراموش کردم )برا شهرداری سفارش دادیم با استاربوکم بود و عرضم به حضورتون که چشمی 32 میلی هم گرفته

بودیم - یه فیلتر خورشیدی تنگش بود .هراینه چنتا چشمی بود 2-3 تا بود والا همه اینا حالا یخورده خرتوپرتاش شد 20 الی 23 تومن.

گرونه کلا تجهیزات رصدی گرونه یه چشمی کیفیت متوسط 400 تومنه. همون دو چشمی از همه بابت مقرون به صرفه تره هم منظره

هم قیمت.

ارسال پست