چرا سیاره ها چشمک نمی زنند ؟

مدیران انجمن: parse, javad123javad

ارسال پست
نمایه کاربر
غلامعلی نوری

سپاس: 885

تماس:

چرا سیاره ها چشمک نمی زنند ؟

پست توسط غلامعلی نوری »

چرا سیاره ها چشمک نمی زنند؟

نمایه کاربر
اماتور

سپاس: 2151

تماس:

Re: چرا سیاره ها چشمک نمی زنند ؟

پست توسط اماتور »

نمایه کاربر
klausmeister

سپاس: 69

تماس:

پست توسط klausmeister »

چونکه سیاره، وقتی که ما از زمین به عنوان چشمۀ نور بهش نگاه کنیم، وسعتی دارد. به این معنی که باریکه های نور از آن سیاره می توانند راه های گوناگونی را طی بکنند تا به زمین برسند. تغییرات دما و فشار در جو هوا باعث شکست و بازتاب نور (چشمک زدن) می شوند. حالا چونکه مقدار شکست و بازتاب نور بوسیله جو هوا خیلی کمتر از وسعت اندازۀ سیاره (دید از زمین) است، نوری که از سیاره به زمین میرسد ثابت به نظر میاید.

نمایه کاربر
امیرکاوه

نام: حامد فرهنگ

سپاس: 167

تماس:

پست توسط امیرکاوه »

علت چشمک زدن ستاره ها تاثیرات جو بر روی نور متساعد از اونهاست که ولی من فکر می کنم از اونجایی که نوری که سیارات بسیار کمتر از ستاره هاست ، جو تاثیر چندانی رو نور بازتابی اون نخواهد داشت . بدورد . کاوه

نمایه کاربر
klausmeister

سپاس: 69

تماس:

پست توسط klausmeister »

امیرکاوه نوشته شده:علت چشمک زدن ستاره ها تاثیرات جو بر روی نور متساعد از اونهاست که ولی من فکر می کنم از اونجایی که نوری که سیارات بسیار کمتر از ستاره هاست ، جو تاثیر چندانی رو نور بازتابی اون نخواهد داشت . بدورد . کاوه
شدت نور ( حالا چه نور باز تاب یا مستقیم از آن چیز آسمانی باشد) فرقی برای شکست نور بوسیله جو هوا ندارد. تنها پارامتر فیزیکی اینجا اندازه آن چیز آسمانی و شکست نور در آتمسفر است. خورشید در سیستم ما چشمک نميزند ولی خورشیدی که میلیونها کیلومتر دور است(ستاره) چشمک میزند. چرا؟ چونکه اندازه خورشید بزرگتر از مقدار شکست نور در آتمسفر است. ما همینطور همچنین دلیلی را میتوانیم برای کره ماه بیاوریم.

نمایه کاربر
امیرکاوه

نام: حامد فرهنگ

سپاس: 167

تماس:

پست توسط امیرکاوه »

klausmeister نوشته شده:
امیرکاوه نوشته شده:علت چشمک زدن ستاره ها تاثیرات جو بر روی نور متساعد از اونهاست که ولی من فکر می کنم از اونجایی که نوری که سیارات بسیار کمتر از ستاره هاست ، جو تاثیر چندانی رو نور بازتابی اون نخواهد داشت . بدورد . کاوه
شدت نور ( حالا چه نور باز تاب یا مستقیم از آن چیز آسمانی باشد) فرقی برای شکست نور بوسیله جو هوا ندارد. تنها پارامتر فیزیکی اینجا اندازه آن چیز آسمانی و شکست نور در آتمسفر است. خورشید در سیستم ما چشمک نميزند ولی خورشیدی که میلیونها کیلومتر دور است(ستاره) چشمک میزند. چرا؟ چونکه اندازه خورشید بزرگتر از مقدار شکست نور در آتمسفر است. ما همینطور همچنین دلیلی را میتوانیم برای کره ماه بیاوریم.
نمی گم که تاثیری نداره ، می گم شاید به علت شدت کم نور متساعد از اونها تاثیرات جو چندان نیست که با ماکروسکوپ بشه دید . اما این دلیل یک دلیل علمی هست و من تو یک کتاب خوندم . عین همین جمله :« علت چشمک زدن ستاره ها تاثیرات جو روی نور متساعد از اونهاست »

ارسال پست