به نظرتون جسم بیگانه داخل این تصویر یه موجود فضاییه؟

مدیران انجمن: parse, javad123javad

Paradoxy

سپاس: 1012

Re: به نظرتون جسم بیگانه داخل این تصویر یه موجود فضاییه؟

پست توسط Paradoxy »

شرمنده میکنید، اما چرا من و بعضی دوستان میگیم زنبوره، از نظر من :
به درختی که در تصویر دیده میشه توجه کنید، طول این درخت در واقعیت حدودای سه الی چهار متر بوده فرض میکنیم طولی که در تصویر دیده میشه در حقیقت یک متر بوده که اینجا در این عکس حدودای پنج سانتیمتر افتاده (بستگی داره تو چه صفحه نمایشی ببینید، اما تقریبی در عکس اصلی فکر میکنم همین حدوداست) اگه جناب‌ پروگرمر همکاری کنند، میتونیم این مقیاس هارو دقیقش رو بگیم، مثلا اگه ایشون بگن فاصلشون با درخت چقدر بوده و طول حدودی درخت رو بگن، فرضیات دقیق تر میشه در هر صورت
یک مترشده پنج سانتیمتر یعنی مقیاس یک بیستمه
زنبور هم چندان دورنیست ازین درخت، پس یک بیستم تقریبا برای اون هم برقراره، طول زنبور تقریبا دو سانته (کمتره البته) و یک بیستم دوسانت میشه یک میلیمتر، این یک میلیمتر، تقریبا همون اندازه طول جسم سیاهیه که تو تصویر دیده میشه. البته خیلی خیلی دارم سر انگشتی میگم تو تصویرا واضحه که زنبور خیلی ازین حرفا دورتره نسبت به درخت ، بنابرین خیلی‌کوچک تر از یک میلیمتر دیده میشه.
سرعت زنبور هم ۶ متر در ثانیست تقریبا، که میدونیم از نظر دوربینی که به این زنبور نگاه میکرده این سرعت ظاهری بوده سی سانتیمتر بر ثانیه، این سرعت انقدر کمه، انقدر کمه که اثراتی که جناب پروگرمر اوردن که باید تار میشد و اینا، اصولا انقدر ناچیز اتفاق میوفته که اصلا نمیشه تو عکس تشخیصش داد، بنابرین علت اینکه مرز زنبور مشخصه، چندان بیراه هم نیست، چون اصلا سرعت زنبور تو این مقیاس انقدر کم بوده برای دوربین که ساده ترین دوربین هم این تصور رو تار نمیگرفته، برای این گفتم که با حرف جناب پرگرمر قانع نشدم.

جناب پروگرمر اگه بگید فاصلتون با درخت چقدر بوده، فکر کنم خیلی ‌چیزا روشن بشه و اینکه طول درخت چقدر بوده. شدت باد چطور؟اون روز باد شدیدی میوزید یا هوا صاف بود؟زاویه حدودی دوربین نسبت به زمین چقدر بود؟

erfan.s

نام: عرفان سلیم زاده

سپاس: 65

تماس:

پست توسط erfan.s »

به نظر من میتونه یه شی پرنده غیر قابل دسته بندی UFO باشه. البته باید مسیر های هوایی و مهاجرت فصلی پرنده های اون منطقه رو درنظر بگیرین. smile072
همیشه آرزوم این بوده که یک محقق بشم... دانشمند شدن چیزی رو حل نمیکنه!
کار اصلی رو برای حل مشکلات محققان انجام میدن.

نمایه کاربر
●ErFan©

سپاس: 21

پست توسط ●ErFan© »

{به دلیل بی ربط بودن به موضوع جستار ویرایش شد}
آخرین ویرایش توسط DARKENERGY جمعه ۱۳۹۵/۱/۶ - ۱۸:۰۴, ویرایش شده کلا 1 بار

programmer1

سپاس: 10

تماس:

پست توسط programmer1 »

paradoxy نوشته شده:.... جناب پروگرمر اگه بگید فاصلتون با درخت چقدر بوده، فکر کنم خیلی ‌چیزا روشن بشه و اینکه طول درخت چقدر بوده. شدت باد چطور؟اون روز باد شدیدی میوزید یا هوا صاف بود؟زاویه حدودی دوربین نسبت به زمین چقدر بود؟

این یک درخت توته ارتفاعش حدودا 5 الی 6 متر میشه. اگه در حین عکاسی روبروی من رو شمال فرض کنید درخت در شمال شرقی من قرار داره. (تقریبا یک زاویه 45 درجه) با در نظر گرفتن این زاویه فاصله من تا خود درخت حدودا 25 الی 30 متره. بدون در نظر گرفتن زاویه، فاصله ام تا افق حدودا درخت 13 متره.
فاصله ام از زمین حدودا 2.5 متر بوده. موقع عکس گرفتن لنز گوشی حدودا 15 درجه به سمت بالا بوده. خورشید هم در شمال شرق بوده با زاویه خیلی کم مثلا 5 درجه. هوا آروم آروم بوده بدون وزش باد. ابرها هم بدون حرکت در واقع حرکت بسیار بسیار کم.

من هنوز هم نظریه شما رو در مورد زنبور قبول ندارم سنسور گیرنده دوربین گوشی های موبایل سرعت پردازش کندی دارن و اون مشکلی که گفتم یقینا پیش می آد. سعی کنید از زنبور در حین پرواز عکس بگیرید. البته ممکنه این یک زنبور گاوی باشه که به صورت ثابت هم بال میزنه و با توجه به کنتراست رنگ بالای ابر توی عکس رویت میشه، خیلی کم پیش اومده از این زنبورها اینجا دیدم.

Paradoxy

پست توسط Paradoxy »

تجزیه تحلیلش رو چند بخش میکنم و توی چند پست بررسی میکنیم ببینیم چی بوده،
اول اینکه گفتید بادی به اون شدت توی اون روز نمیوزیده، پس شئ مذکور نمیتونه یک تیکه آشغال یا یه کیسه نایلونی باشه، چون بدون باد، نایلون نمیتونه بره تو هوا! اینکه بگیم مثلا در نقطه ی شئ مذکور باد بوده و جایی که شما ایستادید باد نبوده هم احتمالش بسیار اندکه، پس این فرض رو میزاریم کنار
حالا مفهوم سرعت ظاهریو برای شما روشن کنم.
ببینید اگه سوار هواپیما شده باشید، قطعا شدت و سرعت هواپیما رو وقتی که میخواد از روی زمین اوج بگیره دیدید، سرعت هواپیما توی هوا هم بسیار بالاست این رو هم میدونیم.
اما اگه شما از روی سطح زمین به یه هواپیمای در حال حرکت که در فاصله بسیار دوری از شما قرار داره نگاه کنید، سرعت اون رو چطور میبینید؟ دقت کردید چقدر هواپیماهایی که توی آسمان هستند از نظر ناظرای دور، چه حرکت کندی دارند؟ این سرعت ظاهریشونه. تا اینجا کسی فکر میکنه من اشتباه میکنم و نقدی چیزی هست بگید، ادامه میدیم

نمایه کاربر
●ErFan©

پست توسط ●ErFan© »

من هم نظرم با اقای پارادوکسی یکی شده ، یعنی احتمال میدم که زنبور باشه حالا به کنتراستی که موبایل شما داره که به احتمال زیاد یا سامسونگه یا سونی که دارای افکت تصویریه بالا هست و همچنین نحوه قرار گرفتن شی که هم تراز با ابرهای بالایی افتاده که اون رو به رنگ روشن تر نشون میده و چون تصویر متحرک بوده و همچنین اندازه کوچکی که داره به رنگ سیاه افتاده ... از لحاظ شکلی هم که حشره هستش که بدنش از سه قسمت تشکیل شده .... فاصلتون هم از درخت ۱۳ متره که با توجه پردازش بالای گوشی های هوشمند این اتفاق ممکنه بیفته ... در ضمن به تنظیمات گوشی بروید و ببینید که تیک گرفتن تصویر از سوژه در حال حرکت روشنه یانه ؟!
موفق باشی

نمایه کاربر
●ErFan©

پست توسط ●ErFan© »

تصویر

این عکس هم میتونه ما رو تو رسیدن به جواب راهنمایی کنه . smile072

Paradoxy

پست توسط Paradoxy »

البته توجه داریم که منظور از زنبور، هرگونه ی حشره ایی میتونه باشه و فقط زنبور مد نظر نیست، زنبور نماینده حشراته تو این تاپیک یه ‌جورایی، بهرحال‌طبق ساختار بدنی ای که در عکس واضحه بهش بیشتر میخوره زنبور یا شاپرک کوچیکی باشه. بگذریم.
وقتی از یک دونده ای که در فاصله یک متری شماست ، وقتی در حال دویدنه،‌عکس بگیرید، عکس به شدت تار و تیره ای خواهید داشت، اما حالا ده متر دورتر بایستید و بازم از همون دونده ای که با سرعت ثابت درحال دونده، عکس بگیرید، حالا خیلی عقب تر برید و مثلا در پنجاه متری، ازین دونده عکس بگیرید، جناب پروگرمر آیا شدت تاری‌و تیرگی در همه عکس ها یکسانه؟ (در اطراف‌ دونده)

erfan.s

نام: عرفان سلیم زاده

سپاس: 65

تماس:

به نظرتون جسم بیگانه داخل این تصویر یه موجود فضاییه؟

پست توسط erfan.s »

سلام چرا با پدیده UFO بودن شی مخالفت می کنین؟
غیر قابل دسته بندی بودن شی حتما نباید ارتباطی با موجودات بیگانه فضایی داشته باشه.
موضوع ufo ها خیلی وقته که به عنوان پدیده جهانی مطرح شده .
ما الان با شی پرنده ای تو تصویر مواجه هستیم که با علم قابل توجیه نیست.
پس بر طبق رسم و رسوم معقولی که وجود داره بهتره بگیم که با یک شی پرنده غیر قابل دسته بندی مواجهیم.
اینطوری میتونیم افراد بیشتری رو که Ufologyst هستند رو وارد این قضیه کنیم. smile072
همیشه آرزوم این بوده که یک محقق بشم... دانشمند شدن چیزی رو حل نمیکنه!
کار اصلی رو برای حل مشکلات محققان انجام میدن.

Paradoxy

پست توسط Paradoxy »

کسی مخالفتی نکرده، اما وقتی پای علم میاد وسط، باید با اصول علمی رفت جلو، نه با تکیه بر شبه علم، تنها صورت مسئله رو پاک کرد، شاید آخر این تاپیک معلوم شد شئ مذکور نمیتونه اجرام شناخته شده باشه، و نتیجه بگیریم یوفو ه، ولی همینطور کشکی بگیم یوفوه و بزاریم کنار مسئله رو، موافق نیستم. ضمنن، خیلی عکس های بهتر ازین هم بوده که سازمان ناسا، غیر یوفو بودنش رو نشون داده اما من خودم به شخصه، هیچ عنصر یوفو بودنی تو این عکس نمیبینم.

programmer1

سپاس: 10

تماس:

پست توسط programmer1 »

[quote="paradoxy"][/quote]
با حرفهایی که زدید احتمال حشره بودن این شی خیلی خیلی بالاست و بنده قانع شدم. ضمنا توضیحتون در مورد سرعت ظاهری خوب بود. ممنون چیز جدیدی هم یاد گرفتم.

ارسال پست