به نظرتون جسم بیگانه داخل این تصویر یه موجود فضاییه؟

مدیران انجمن: parse, javad123javad

programmer1

سپاس: 10

تماس:

به نظرتون جسم بیگانه داخل این تصویر یه موجود فضاییه؟

پست توسط programmer1 »

سلام،
این عکسو اخیرا خودم گرفتم ساعت 1 بعد از ظهر. روز بعد دقت کردم دو مورد توش دیدم. اول فکر کردم یه چیزی جلوی عدسی دوربین قرار گرفته ولی با توجه به اینکه کیفیت شی موجود در تصویر بالاست و دوربین موبایل قابلیت عکس برداری ماکرو نداره پس احتمال اینکه این شی یه چیز ریز جلوی عدسی بوده باشه، منتفیه (حتی امتحان هم کردم وقتی جسم خیلی کوچکی جلوی عدسی دوربین قرار بدید که از فاصله کانونی موثرش خیلی نزدیک تر باشه یه هاله یا ته رنگ روی کل عکس می افته).
هلیکوپتر و هواپیما هم فکر نمیکنم این شکلی باشن :)
پیش بینی شما چیه؟
تصویر

Paradoxy

سپاس: 1012

Re: به نظرتون جسم بیگانه داخل این تصویر یه موجود فضاییه؟

پست توسط Paradoxy »

بزرگنماییش رو انقدر کردم که شد قد یه بنده انگشت، خیلی شبیه یه پرندست که در حال بال زدنه، مخصوصا قسمت سرش، حالا این پرنده چطور انقدر اوج گرفته و چرا تنهاست، نمیدونم.ضمنن پای پرنده، اگه پرنده باشه اصلا معلوم نیست

نمایه کاربر
●ErFan©

سپاس: 21

پست توسط ●ErFan© »

بیشتر شبیه مگسه ولی امکان نداره که مگس یا یک حشره باشه ... پرنده هم که قطعا نیس چون پرنده ها تا ۷۲ درصد دی اکسید کربن رو تا ارتفاع ۷ پای میتوانند به عنوان تنفس پایدار داشته باشند که با چیزی که تو این تصویر مشخصه اون جسم تا ۱۲ پای هم بالا رفته ( مرغابی و عقاب این درصد کربن اشباعی میتونه تو شش هاش جمع کنه ) ... لنز دوربین هم نیست به هیچ وجه دوست عزیز دلیلشو خودش عرض کرد ... هلیکوپتر و هواپیما هم نمیتونه باشه با توجه به شکلش، شایدم یک عکس دستکاری شده باشد !!! .....میتونه یک بالن یا بادکنک یا حتی یک نایلون سیاه باشه ... و پیش بینی اخر من یک جسم ناشناس یا همون به گفته شما یک موجود ماورالطبیعه!!!
آخرین ویرایش توسط ●ErFan© سه‌شنبه ۱۳۹۵/۱/۳ - ۱۲:۵۰, ویرایش شده کلا 2 بار

programmer1

تماس:

پست توسط programmer1 »

paradoxy نوشته شده:بزرگنماییش رو انقدر کردم که شد قد یه بنده انگشت، خیلی شبیه یه پرندست که در حال بال زدنه، مخصوصا قسمت سرش، حالا این پرنده چطور انقدر اوج گرفته و چرا تنهاست، نمیدونم.ضمنن پای پرنده، اگه پرنده باشه اصلا معلوم نیست

من یه عکس دیگه از همین صحنه مدتها پیش گرفتم که پرنده هم توش هست با مقایسه اش احتمال پرنده بودن خیلی کمه مخصوصا اینکه به قول شما تنها است این پرنده. ضمنا سر ظهر به خاطر گرمای هوا معمولا هیچ پرنده ای خودش رو خسته نمیکنه اینقدر اوج بگیره (البته معمولا).
تصویر

نمایه کاربر
[email protected]

نام: م. ج. معروف به گربه ی زَبادی

محل اقامت: تهران

سپاس: 514

تماس:

پست توسط [email protected] »

سلام

آره منم فکر کنم چیز عجیبیه. می تونید محل عکاسی رو بگید؟

programmer1

تماس:

پست توسط programmer1 »

محل عکاسی شهرستان قوچانه از تو حیات گرفتم.

نمایه کاربر
[email protected]

نام: م. ج. معروف به گربه ی زَبادی

سپاس: 514

تماس:

پست توسط [email protected] »

از این فوتوکُپترای کوچیک نیستن که چندتا ملخ دارن و برای عکسبرداری و فیلمبرداری استفاده میشن؟

نمایه کاربر
candle

سپاس: 935

پست توسط candle »

وقتی روی اون شیء زوم کنیم، متوجه می شویم که این دوستمون یک دستکاری کوچک در عکس خود انجام داده اند تا ما رو در این روزهای عید؛ شاد کنند. در تصویر بزرگ شده؛ به تفاوت فرمت پیکسلها (در یک کادر منظم مستطیلی) اطراف اون شیء نسبت به زمینه توجه کنید، این همان بخشی است که از جای دیگر کپی کرده و روی تصویر اصلی Paste کرده اند:

.
شما دسترسی جهت مشاهده فایل پیوست این پست را ندارید.
اگر دانش را به خاطر کسب درآمد فرا می‌گیرید؛ به حق آنهایی که به خاطر خود، علم و دانش اندوخته‌اند تجاوز کرده‌اید - آندره ژید

نمایه کاربر
You-See

نام: U30

سپاس: 787

تماس:

پست توسط You-See »

اون کادر های مربعی مربوط به JPEG هست و نه دستکاری عکس.
بهتره که فرمت PNG یا BMP تصویر یا حتی Raw گذاشته بشه.
روی این عکس نمی شه هیچ اظهار نظری کرد.
به نظر من این فقط یک زنبور سیاه در فاصله کمه.
هاله بال زدنش مشخصه، فرم بدن هم کاملا زنبور رو تایید می کنه.
دوستای گلم حمایت کنید : https://cafebazaar.ir/app/com.nikanmehr.marmarxword/

programmer1

تماس:

پست توسط programmer1 »

candle نوشته شده:وقتی روی اون شیء زوم کنیم، متوجه می شویم که این دوستمون یک دستکاری کوچک در عکس خود انجام داده اند تا ما رو در این روزهای عید؛ شاد کنند. در تصویر بزرگ شده؛ به تفاوت فرمت پیکسلها (در یک کادر منظم مستطیلی) اطراف اون شیء نسبت به زمینه توجه کنید، این همان بخشی است که از جای دیگر کپی کرده و روی تصویر اصلی Paste کرده اند:

.

نظریه تون قابل قبوله دوست عزیز ولی قطعی نیست. تطابق پیکسلهای اتصال دو تصویر حداقل چیزیه که باید در نظر گرفت. حالتهای پیش بینی نشده زیادی از جمله تفاوت اشباع هوا ، پردازش پیش فرض نرم افزار دوربین گوشی برای sharp و smooth کردن اجسام با کنتراست رنگ متفاوت و ... چنین حالتی رو توجیه پذیر میکنه. شما وقتی عکسی میگیرید از شاتر دوربین تا جسم هدف هر پیکسلی ثبت میشه.اگه قرار به شوخی باشه حرفه ای تر این کار رو میکنم. من رشته ام نرم افزاره و اگه دقت کنید فعالیتم تو این سایت خیلی خیلی کمه، اگه نیاز به شوخی باشه تو سایتهای مرتبط انجام میدم که فیدبکهای سریعتری هم داشته باشم. من تو این سایت اسپم ارسال نمیکنم چون به فیزیک و نجوم علاقه خاصی دارم.

programmer1

تماس:

پست توسط programmer1 »

You-See نوشته شده:اون کادر های مربعی مربوط به JPEG هست و نه دستکاری عکس.
بهتره که فرمت PNG یا BMP تصویر یا حتی Raw گذاشته بشه.
روی این عکس نمی شه هیچ اظهار نظری کرد.
به نظر من این فقط یک زنبور سیاه در فاصله کمه.
هاله بال زدنش مشخصه، فرم بدن هم کاملا زنبور رو تایید می کنه.

زنبور یا حشره نمیتونه باشه چون دوربین گوشی سنسور گیرنده اش شبیه دوربینهای حرفه ای DSLR نیست که از سوژه در حال حرکت یک تصویر مات تهیه کنه. همینطور که میبینید توی این تصویر هیچ اثری از Blure شدن سوژه دیده نمیشه حداقل مرزهای جسم به خوبی دیده میشه. برای امتحان سعی کنی از دست در حال حرکت با دوربین گوشی عکس بگیرید.
من عکس اصلی رو چون تاریک بود توی فتوشاپ نورشو تنظیم کردم، این تصویر اصلی است بدون تنظیم نور.

تصویر

Paradoxy

پست توسط Paradoxy »

من هنوزم قانع نشدم که این عکس، نشون دهنده یک زنبور نیست، اما بهرحال فرض کنیم یک هواپیمای درحال حرکت رو این عکس داره نشون میده که چون فاصلش بسیار دوره، سرعت حرکتش خیلی کم بنظر میرسه ازین فاصله و در نتیجه مات و اینا هم نیوفتاده، خب که چی؟
بنظرم با شخصی که در امور هوایی تخصص کافی داره، و هواپیماهاارو خوب میشناسه باید صحبت کنید.
با دوربینتون بازم عکس بگیرید ببینید بازم ازین نقاط میوفتند؟
من خودم شخصا قانع شدم که فقط سیاره زمین نیست که موجودات هوشمند داره، و سیارات دیگه هم موجودات فضایی هستند، اما اینکه رو زمین باشن و به دلایلی نامعلوم، با ما رابطه برقرار نکنند زیاد از نظرم قانع کننده نیست.
بعد چرا تمام تصاویری که به اونا نسبت داده میشه، انقدر تاره؟

یکی از دوستان که گفت قطعا پرنده نیست، بعضی گونه های پرنده تا ارتفاع شش هزارمتری هم میتونن بالا برن، جایی که این عکس گرفته شده، پر بیراه نیست که عقابی چیزی هم بوده باشه در اون منطقه
آخرین ویرایش توسط Paradoxy جمعه ۱۳۹۵/۱/۶ - ۱۵:۰۴, ویرایش شده کلا 1 بار

نمایه کاربر
●ErFan©

پست توسط ●ErFan© »

paradoxy نوشته شده:من هنوزم قانع نشدم که این عکس، نشون دهنده یک زنبور نیست، اما بهرحال فرض کنیم یک هواپیمای درحال حرکت رو این عکس داره نشون میده که چون فاصلش بسیار دوره، سرعت حرکتش خیلی کم بنظر میرسه ازین فاصله و در نتیجه مات و اینا هم نیوفتاده، خب که چی؟
بنظرم با شخصی که در امور هوایی تخصص کافی داره، و هواپیماهاارو خوب میشناسه باید صحبت کنید.
با دوربینتون بازم عکس بگیرید ببینید بازم ازین نقاط میوفتند؟

،،

همانطور که دوستان و خودم عرض کردم این تصویر از سه قاعده مستثنی نیست ؛ یا یک هواپیمای تصویر برداریه یا همان فوتو کپتر که برای هواشناسی یا حتی شرکت گوگل مورد استفاده قرار میگیره ... یا یک نایلون سیاه یا بالون سیاه هست که به دلیل وضعیت هوایی ارتفاع گرفته و اخرین گزینه هم میتونه موجود ناشناخته ای باشه که احتمالش خیلی کمه !!
آخرین ویرایش توسط ●ErFan© جمعه ۱۳۹۵/۱/۶ - ۱۵:۲۸, ویرایش شده کلا 2 بار

Paradoxy

پست توسط Paradoxy »

عزیز جان، زنبور نزدیکه دوربینه، به خاطر زاویه ای که دوربین داره، بک گراندی که پشت زنبور افتاده، انگار زنبور رو تو ارتفاع بالا نشون میده، اگه متوجه نشدید بیشتر توضیح بدم؟

نمایه کاربر
●ErFan©

پست توسط ●ErFan© »

paradoxy نوشته شده:عزیز جان، زنبور نزدیکه دوربینه، به خاطر زاویه ای که دوربین داره، بک گراندی که پشت زنبور افتاده، انگار زنبور رو تو ارتفاع بالا نشون میده، اگه متوجه نشدید بیشتر توضیح بدم؟

بله بله منظورتونو متوجه شدم از شما عذر میخوام ... شما استاد ما هستین ، اما بنظر من زنبور نیست . البته با عرض احترام smile072

ارسال پست