زمین تخت گرایان


Re: زمین تخت گرایان

نوشتهاز سوی ali rasooli در يكشنبه 24 ارديبهشت 1396 - 12:16

به نام خداوند بخشنده مهربان
سلام بر ADMIN محترم و سایر دوستان
همانطور که در ابتدای این پست عرض کردم من از شما بزرگواران راهنمایی میخواهم. چون دانش کافی برای جواب دادن به بعضی از ادعاهای زمین تخت گرایان ندارم. بنابراین خواهش میکنم سوالات بنده حقیر را خودتان پاسخ دهید و آنها را با سوال دیگری پاسخ ندهید.
خواهش دیگرم این است که حالا که سوال دیگری مطرح کردید خودتان هم پاسخ آن را بدهید تا چیز جدیدی یاد گرفته باشم.
اما هنوز پاسخ خودم را در خصوص 2 کلیپ قبلی نگرفته ام. بنابراین تقاضا دارم اول نظر خود را درباره آن کلیپها بیان کنید و بعد جواب سوالی را که مطرح کرده اید بدهید تا یک دنیا از شما ممنون و متشکر باشم.

1- اثبات نبود انحنا در زمین به کمک نرم افزارها دکتر زاک: http://www.aparat.com/v/ADna1
2-خورشید نمیتواند 93 میلیون مایل از زمین فاصله داشته باشد. دکتر زاک : http://www.aparat.com/v/bB2nj
 
سپـاس : 3 times

ارسـال : 22


نام: علی رسولی
نام نویسی: 96/1/15

ذکر نشده

Re: زمین تخت گرایان

نوشتهاز سوی ADMIN در يكشنبه 24 ارديبهشت 1396 - 14:01

علی عزیز، سوالی که من مطرح کردم، موضوع پیچیده و عجیبی نیست. یک ضرب و تقسیم خیلی ساده هست. در حد ریاضیات سال دوم دبیرستان.

اگر فکر میکنید که امکان پاسخ دادن به یک سوال خیلی ساده‌ی ریاضی رو ندارید، پس در مورد بقیه مطالب مطرح شده توسط زمین‌تخت‌ها هم عجله نکنید. چون نیاز هست ابتدا با پایه‌های علومی مثل فیزیک و ریاضی آشنا باشید تا در مرحله‌ی بعد امکان تحلیل یک ادعا یا فیلم رو داشته باشید.

در مورد فیلم اول، دوربین در ارتفاعی بین ۱۰ تا ۱۵ متری از سطح دریا واقع شده و در فیلم به دروغ عدد دیگه‌ای ادعا میشه. (در لحظه‌ی زوم بک و نمایش محل واقعی دوربین، فیلم به شکل ناشیانه‌ای کات میشه) طبق محاسبات برای یک زمین کروی، در فاصله ۴۲ کیلومتری، ناظری با ارتفاع ۱۵ متر از دریا قادر هست ۱۸ متر از طبقات بالایی یک ساختمان ۸۳ متری رو ببینه. در واقع ۶۵ متر پایینی ساختمان در پشت انحنای زمین مخفی میشه. این موضوع رو به وضوح میتونید داخل فیلم ببینید و در حقیقت همین فیلم یک اثبات قطعی برای زمین کروی هست. چرا که فقط ۶ طبقه از ۲۶ طبقه‌ی ساختمان پیدا هست. آیا همین فیلم، وجود زمین کروی رو اثبات نمیکنه؟ اگر زمین تخت بود که باید هر ۲۶ طبقه دیده میشد. محاسبات رو میتونید به سادگی و به شکل آنلاین در این لینک خودتون انجام بدید: https://dizzib.github.io/earth/curve-calc

- در مورد فیلم دوم هم مغلطه اونقدر خنده‌دار و مضحک هست که جایی برای پاسخگویی باقی نمی‌مونه. آقای زک که احتمالا حتی دیپلم هم ندارند، دارن «میل» خورشید که فاصله از استوای سماوی هست رو در یک تصویر دوبعدی ترسیم میکنند، بدون اینکه محور چرخش زمین رو در این تصویرسازی دخیل کنند. انگار که زمین حول محوری در امتداد کیپ‌تاون و بوداپست میچرخه! کل این فیلم با شیطنت یا ناآگاهی سازنده ساخته شده و کاملا نادرست و مغلطه‌آمیز هست. مگه میشه به دلخواه قواعد جدید هندسی اختراع کرد و با سلیقه شخصی نتیجه‌گیری کرد.

تنها برداشت علمی که میشه از این فیلم داشت این هست که در یک لحظه‌ی مشخص، فاصله زاویه‌ای خورشید از دید دو ناظر در دو شهر، معادل ۸۵ درجه هست. این دقیقا معادل تفاوت عرض‌های جغرافیایی این دو شهر هست. در نتیجه این خودش اثباتی بر زمین کروی هست نه رد! اگر هر دو شهر طوری انتخاب بشن که پاره‌خط واصلشون موازی با محور گردش زمین باشه، دو خطی که ایشون در انتها رسم میکنند، با تقریب خوبی باهم موازی میشه. این یعنی تصویر خورشید در جایی نزدیک به بی‌نهایت تشکیل میشه که با درنظر گرفتن نسبت شعاع زمین و فاصله‌ی واقعی خورشید، نتیجه‌ی درستی برای اثبات زمین کروی هست.

پیروز باشید smile072

x1.jpg
x1.jpg (29.19 KIB) بازدید 1789 بار
موجیم که آسودگی ما عدم ماست

ما زنده به آنیم که آرام نگیریم ...
نماد کاربر
مدير کل

مدير کل
 
سپـاس : 1063 times

ارسـال : 2291


سن: 35 سال
نام نویسی: 84/2/24

مرد

Re: زمین تخت گرایان

نوشتهاز سوی New Astronomer در يكشنبه 24 ارديبهشت 1396 - 18:13

یه ویدیوی خیلی مرتبط به این بحث یافتم. smile027
                               ↓
             زمین گرد طراحی شده بر صفحه‌ای تخت
نماد کاربر
 
سپـاس : 38 times

ارسـال : 140


شهر: اصفهان
نام نویسی: 88/11/2

مرد

Re: زمین تخت گرایان

نوشتهاز سوی ali rasooli در چهارشنبه 27 ارديبهشت 1396 - 10:20

بنام خداوند بخشنده مهربان
باسلام به همه دوستان
از همه شما بزرگواران ممنونم مخصوصا ADMIN محترم .
 
سپـاس : 3 times

ارسـال : 22


نام: علی رسولی
نام نویسی: 96/1/15

ذکر نشده

Re: زمین تخت گرایان

نوشتهاز سوی عبدالرضا علي پور در يكشنبه 22 مرداد 1396 - 02:12

ادمها دو جور معروف میشن یا خیلی عاقل باشن یا خیلی نادون این افرادی که موضوع زمین تخت رو در زمانی مطرح میکنن که دانشمندان ملیاردها کهکشان رو شناسایی کردن و روند شکل گیری یک منظومه رو با تمام جزییات طی 5 میلیارد سال برای ما توضیح میدن قصد معروف شدن دارن
دو راه برای قانع کردن این ادما پیشنهاد میدم اولیش اینکه همشون رو جمع کنن وسوار بر یک کشتی فرسوده یک قطب نما بدن دستشون از وسط یک اقیانوس از غرب به شرق دور زمین بچرخوننشون تا به نقطه شروع برسن و همونجا با کشتی خاموش رهاشون کنن
دوم سوار یک فضا پیما بکننشون و به یک سفر بی بازگشت فضایی بفرسنشون
 
سپـاس : 64 times

ارسـال : 309


نام: عبدالرضا علي پور
نام نویسی: 94/7/18

ذکر نشده

Re: زمین تخت گرایان

نوشتهاز سوی ADMIN در يكشنبه 22 مرداد 1396 - 10:52

عبدالرضا علي پور نوشته است:ادمها دو جور معروف میشن یا خیلی عاقل باشن یا خیلی نادون این افرادی که موضوع زمین تخت رو در زمانی مطرح میکنن که دانشمندان ملیاردها کهکشان رو شناسایی کردن و روند شکل گیری یک منظومه رو با تمام جزییات طی 5 میلیارد سال برای ما توضیح میدن قصد معروف شدن دارن
دو راه برای قانع کردن این ادما پیشنهاد میدم اولیش اینکه همشون رو جمع کنن وسوار بر یک کشتی فرسوده یک قطب نما بدن دستشون از وسط یک اقیانوس از غرب به شرق دور زمین بچرخوننشون تا به نقطه شروع برسن و همونجا با کشتی خاموش رهاشون کنن
دوم سوار یک فضا پیما بکننشون و به یک سفر بی بازگشت فضایی بفرسنشون


جناب علی‌پور،

این دوستان زمین‌تخت، با این دو آزمایش هم قانع نمیشن.

در حالت اول میگن که قطب‌نما ما رو روی یک مسیر منحنی به دور زمین گرد و تخت حرکت داده.

در حالت دوم هم میگن که این یک ترفند و شعبده از طرف فراماسون‌ها هست! (مثلا با هیپنوتیزم) حتی اگر زمین کروی رو با چشم ببینند، حاضر به پذیرشش نیستند. چون این اشخاص به دنبال حقیقت نیستند. صرفا قصد مخالفت با دیگران رو دارند و به هیچ شکلی قانع نمیشن.

* این دو پاسخی که از طرف این دوستان دادم، حاصل و تجربه‌ی چند سال سر و کله زدن با نسخه‌های ایرانی و غیرایرانی معتقد به زمین‌تخت هست.
موجیم که آسودگی ما عدم ماست

ما زنده به آنیم که آرام نگیریم ...
نماد کاربر
مدير کل

مدير کل
 
سپـاس : 1063 times

ارسـال : 2291


سن: 35 سال
نام نویسی: 84/2/24

مرد

Re: زمین تخت گرایان

نوشتهاز سوی 7mohammad در دوشنبه 23 مرداد 1396 - 00:05

سلام به همگی. نه فقط زمین تخت گراها، که طرفداران همه ی انواع و اقسام شبه علم، با ابزارهای مختلف ازجمله استفاده از آزمایش های غیر دقیق و نا معتبر طرف مقابل رو تحت تأثیر قرار میدن و اگه شخصی که با اون ها وارد بحث شده علم و اطلاعات کافی نداشته باشه، ممکنه به یک زمین تخت گرای متعصب تبدیل بشه. چندتا مسئله وجود داره که بنده اطلاع لازم برای جواب دادن به اون ها رو ندارم. ممنون میشم اگه دوستان کمک کنن. یکی دیدن قله ها یا شهرهای دور به وسیله تلسکوپ یا دوربین های قویه و یکی هم استفاده از لنزهای فیش آی توسط سازمان های فضایی. زمین تخت گراها از این دو مسئله زیاد استفاده میکنن. لطفا دوستان به این شبهات جواب بدن.
 
سپـاس : 10 times

ارسـال : 18


نام: محمد
نام نویسی: 96/5/18

ذکر نشده

Re: زمین تخت گرایان

نوشتهاز سوی عبدالرضا علي پور در دوشنبه 23 مرداد 1396 - 01:35

smile058 یک راه دیگه هم پیشنهاد میدم اینا ساعت رو که منکر نمیشوند منظورم همین ساعت مچی ساده هست که روی دست میبندن سوار بر وسیله ای با سرعتی برابر سرعت گردش زمین دز ساعت از شرق به غرب حرکت کنند مثلا ساعت 12 روز و اینقدر پر بخورن تا مغز سرشون اب بشه و از تو دماغشون بیرون بزنه هیچوقت شب و تاریکی را نخواهند دید smile058 smile058
چندین نفرم مراقبشون باشن که از هیچ وسیله ای برا سایه استفاده نکنن خیلی مهمه با مغز معیوبشون کار داریم smile058
 
سپـاس : 64 times

ارسـال : 309


نام: عبدالرضا علي پور
نام نویسی: 94/7/18

ذکر نشده

Re: زمین تخت گرایان

نوشتهاز سوی nesbiat در سه شنبه 24 مرداد 1396 - 23:42

7mohammad نوشته است:سلام به همگی. نه فقط زمین تخت گراها، که طرفداران همه ی انواع و اقسام شبه علم، با ابزارهای مختلف ازجمله استفاده از آزمایش های غیر دقیق و نا معتبر طرف مقابل رو تحت تأثیر قرار میدن و اگه شخصی که با اون ها وارد بحث شده علم و اطلاعات کافی نداشته باشه، ممکنه به یک زمین تخت گرای متعصب تبدیل بشه. چندتا مسئله وجود داره که بنده اطلاع لازم برای جواب دادن به اون ها رو ندارم. ممنون میشم اگه دوستان کمک کنن. یکی دیدن قله ها یا شهرهای دور به وسیله تلسکوپ یا دوربین های قویه و یکی هم استفاده از لنزهای فیش آی توسط سازمان های فضایی. زمین تخت گراها از این دو مسئله زیاد استفاده میکنن. لطفا دوستان به این شبهات جواب بدن.

من قبلا تو سایت زمین تخت جوابش را دادم اینو تو همون سایت نوشتم:

میبینم که بازم به جای توضیح درست و منطقی باز داری ماست مالی میکنی:
چرا چون توضیحی نداری.
حالا اگه جواب این کوه ها را بدم قبول میکنی که اشتباه میکنی یا بازم میخوای سفسطه بکنی؟
جواب این که چرا این کوه ها بالا تر از انحنای زمین دیده میشوند سادست چون شما اصلا شکست استاندارد زمین را تو محاسباتتون دخیل نکردید شکست استاندارد زمین میگه که به علت شکست نور در افق به جای شعاع زمین باید مقدار 7/6 شعاع را در محاسبات قرار دهیم(که البته همین 7/6 هم اثبات داره که اگه خواستید براتون مینویسم) که این یعنی ما خط افق را مقداری دورتر از حد معمول مشاهده خواهیم کرد.که تازه خود مقدار این شکست هم با شرایط جوی متغیر هست.
فاصله تا نقطه افق بدون انحراف استاندارد:
sqrt ( 2 R h
فاصله تا نقطه افق با انحراف استاندارد:
sqrt [ 7 × h / 4
اگر همچین کاری را راجع به این کوه ها انجام بدیم:


1- کوهستان Velebit
فاصله تا کوهستان: 201 کیلومتر
ارتفاع ناظر از سطح زمین: 189 متر یا به عبارتی 620 فوت
ارتفاع کوه: 1,757 متر یا به عبارتی 5,764 فوت
قسمت پنهان بدون در نظر گرفتن شکست استاندارد:
1815.084 متر
قسمت پنهان با در نظر گرفتن شکست استاندارد:
1473.19 متر که یعنی284 متر کوه باید بیرون باشه که هست


2-کوه monte sarmiento
فاصله تا کوه: 145 کیلومتر
ارتفاع ناظر از سطح زمین: 10 فوت یا به عبارت دیگر ناظر بر روی سطح زمین در کنار ساحل حضور داشته است.
ارتفاع کوه: 7,369 فوت یا 2246.071 متر
بدون شکست استاندارد:
1511 متر
با شکست استاندارد:
1285 متر که یعنی 961 متر آن باید بیرون باشد که همینطور هم هست

3- کوه Puntal del Tamborero
فاصله تا کوه: 266 کیلومتر
ارتفاع ناظر از سطح زمین: ناظر در بالای قله کوه Puig de Galatzó قرار داشت که ارتفاع این کوه با توجه به ویکی پدیا: https://es.wikipedia.org/wiki/Puig_de_Galatz%C3%B3
در حدود 1.027 متر است که میشود 3.369 فوت بنابراین ارتفاع ناظر از سطح زمین 3.369 فوت است.
ارتفاع کوه: 1766 متر یا به عبارت دیگر 5,793 فوت است.
بدون شکست:
1803 متر قسمت پنهان که در این صورت کوه باید محو بشود
باشکست:
1364 متر که یعنی 402 متر آن باید بیرون باشد که میبینید دقیقا نوک قله ها بیرون هستند(خود این کرویت را اثبات میکنه وگرنه چه دلیلی داره که فقط نوک قله ها قابل رویت باشند؟)

4- کوه Sommet de la Frema
فاصله تا کوه: 388 کیلومتر
ارتفاع ناظر از سطح زمین: 2.784 متر یا به عبارتی 9.133 فوت
ارتفاع کوه: 2747 متر یا به عبارتی 9012 فوت
قسمت پنهان بدون شکست:
3127 متر که در این صورت باید 380 متر زیر انحنا باشد
قسمت پنهان باشکست استاندارد:
2290 متر که یعنی 457 متر باید قابل رویت هست که میبینید دقیقا همینطوره

خب حالا قبول میکنی اشتباهت رو؟
در ضمن اون دو تا سوال من رو هم همینطور منطقی که من بهت جواب دادم جواب بده


نماد کاربر
 
سپـاس : 23 times

ارسـال : 47


نام نویسی: 95/4/4

ذکر نشده

Re: زمین تخت گرایان

نوشتهاز سوی ADMIN در چهارشنبه 25 مرداد 1396 - 11:20

7mohammad نوشته است:سلام به همگی. نه فقط زمین تخت گراها، که طرفداران همه ی انواع و اقسام شبه علم، با ابزارهای مختلف ازجمله استفاده از آزمایش های غیر دقیق و نا معتبر طرف مقابل رو تحت تأثیر قرار میدن و اگه شخصی که با اون ها وارد بحث شده علم و اطلاعات کافی نداشته باشه، ممکنه به یک زمین تخت گرای متعصب تبدیل بشه. چندتا مسئله وجود داره که بنده اطلاع لازم برای جواب دادن به اون ها رو ندارم. ممنون میشم اگه دوستان کمک کنن. یکی دیدن قله ها یا شهرهای دور به وسیله تلسکوپ یا دوربین های قویه و یکی هم استفاده از لنزهای فیش آی توسط سازمان های فضایی. زمین تخت گراها از این دو مسئله زیاد استفاده میکنن. لطفا دوستان به این شبهات جواب بدن.


- همه‌ی مشاهدات با تلسکوپ و دوربین‌های زوم و ... دقیقا منطبق با زمین کروی هست. از این برنامه‌ی محاسبه‌گر که خودم نوشتم برای بررسی این ادعاها استفاده کنید. (ارتفاع ناظر از سطح دریا و فاصله‌ی دو جسم رو به برنامه بدید و بررسی کنید که چقدر از جسم دوم باید در پشت انحنای زمین مخفی بشه. همه‌ی فیلم‌ها و ادعاها، عملا با زمین‌کروی منطبق هست)

http://arefi.ir/curve

- ویژگی لنزهای واید و فیش‌‌‌آی این هست که شما می‌تونید یک گستره زاویه‌ای وسیع از تصویر رو همزمان ثبت کنید و به بیننده نمایش بدید. مثلا در دوربین‌های مداربسته حتما باید لنز فیش‌آی استفاده بشه. چون هدف، پوشش دادن حداکثر زاویه‌ی دید هست. در اتصال یک دوربین به یک پهپاد، هلیکوپتر، بالون، هواپیما یا فضاپیما هم ما میخوایم که گستره‌ی دید بازی داشته باشیم. برای همین منطقی هست که یک لنز با گستره‌ی دید واید بر روی دوربین نصب بشه.
موجیم که آسودگی ما عدم ماست

ما زنده به آنیم که آرام نگیریم ...
نماد کاربر
مدير کل

مدير کل
 
سپـاس : 1063 times

ارسـال : 2291


سن: 35 سال
نام نویسی: 84/2/24

مرد

Re: زمین تخت گرایان

نوشتهاز سوی عبدالرضا علي پور در چهارشنبه 25 مرداد 1396 - 19:39

به اون پیشنهاد دوم من هم فکر کنید دیگه نمیتونن ادعا کنن که در یک مسیر دایره ای چرخیدیم روی محیط زمین زیرا اونا معتقدند که خورشید میچرخه و میره پشت زمین ولی وقتی با وسیله ای هم سرعت با سرعت چرخش زمین ار شرق به غرب در ساعت 12 ظهر شروع به حرکت کنند تا ماه ها که دور زمین بگردند شب نمیشه و همین موضوع تیشه به ریشه مخالفتشون میزنه و دیگه هیچ بهانه ای ندارند
 
سپـاس : 64 times

ارسـال : 309


نام: عبدالرضا علي پور
نام نویسی: 94/7/18

ذکر نشده

Re: زمین تخت گرایان

نوشتهاز سوی 7mohammad در چهارشنبه 25 مرداد 1396 - 22:27

از دوستان عزیز، nesbiat و ADMIN و سایر دوستان کمال تشکر رو دارم.
 
سپـاس : 10 times

ارسـال : 18


نام: محمد
نام نویسی: 96/5/18

ذکر نشده

Re: زمین تخت گرایان

نوشتهاز سوی ADMIN در پنجشنبه 26 مرداد 1396 - 14:34

عبدالرضا علي پور نوشته است:به اون پیشنهاد دوم من هم فکر کنید دیگه نمیتونن ادعا کنن که در یک مسیر دایره ای چرخیدیم روی محیط زمین زیرا اونا معتقدند که خورشید میچرخه و میره پشت زمین ولی وقتی با وسیله ای هم سرعت با سرعت چرخش زمین ار شرق به غرب در ساعت 12 ظهر شروع به حرکت کنند تا ماه ها که دور زمین بگردند شب نمیشه و همین موضوع تیشه به ریشه مخالفتشون میزنه و دیگه هیچ بهانه ای ندارند


نه. زمین‌تخت‌ها چنین اعتقادی ندارند. مدل بسیار مضحکی رو تعریف کردن که در اون مدل خورشید هم روی زمین‌تخت‌ هست و در یک مدار دایره‌ای میچرخه. بهتره به وبلاگ‌هاشون سری بزنید و موضوعاتی که مطرح می‌کنند رو از زبان خودشون بشنوید.
موجیم که آسودگی ما عدم ماست

ما زنده به آنیم که آرام نگیریم ...
نماد کاربر
مدير کل

مدير کل
 
سپـاس : 1063 times

ارسـال : 2291


سن: 35 سال
نام نویسی: 84/2/24

مرد

Re: زمین تخت گرایان

نوشتهاز سوی عبدالرضا علي پور در پنجشنبه 26 مرداد 1396 - 21:26

ADMIN نوشته است:
عبدالرضا علي پور نوشته است:به اون پیشنهاد دوم من هم فکر کنید دیگه نمیتونن ادعا کنن که در یک مسیر دایره ای چرخیدیم روی محیط زمین زیرا اونا معتقدند که خورشید میچرخه و میره پشت زمین ولی وقتی با وسیله ای هم سرعت با سرعت چرخش زمین ار شرق به غرب در ساعت 12 ظهر شروع به حرکت کنند تا ماه ها که دور زمین بگردند شب نمیشه و همین موضوع تیشه به ریشه مخالفتشون میزنه و دیگه هیچ بهانه ای ندارند


نه. زمین‌تخت‌ها چنین اعتقادی ندارند. مدل بسیار مضحکی رو تعریف کردن که در اون مدل خورشید هم روی زمین‌تخت‌ هست و در یک مدار دایره‌ای میچرخه. بهتره به وبلاگ‌هاشون سری بزنید و موضوعاتی که مطرح می‌کنند رو از زبان خودشون بشنوید.

این که دیگه با عقل ناقص هم جور در نمیاد زمین تخت هست و خورشید هم بالا پس برای شب چه توجیحی دارند؟ اگر اینجوری باشه که همیشه باید روز باشه
 
سپـاس : 64 times

ارسـال : 309


نام: عبدالرضا علي پور
نام نویسی: 94/7/18

ذکر نشده

Re: زمین تخت گرایان

نوشتهاز سوی ADMIN در پنجشنبه 26 مرداد 1396 - 21:52

عبدالرضا علي پور نوشته است:این که دیگه با عقل ناقص هم جور در نمیاد زمین تخت هست و خورشید هم بالا پس برای شب چه توجیحی دارند؟ اگر اینجوری باشه که همیشه باید روز باشه


بخاطر پاسخ به همین سوالتون، شما رو به وبلاگ‌هاشون ارجاع دادم. خورشید همیشه در بالای زمین تخت هست. ولی بخاطر پدیده‌ی ناشناخته‌‌ای ما شب و روز رو داریم!!
موجیم که آسودگی ما عدم ماست

ما زنده به آنیم که آرام نگیریم ...
نماد کاربر
مدير کل

مدير کل
 
سپـاس : 1063 times

ارسـال : 2291


سن: 35 سال
نام نویسی: 84/2/24

مرد

قبلیبعدی

بازگشت به کیهانشناسی و اختر فیزیک

چه کسی هم اکنون اینجاست ؟

کاربرانی که در این تالار هستند: بدون کاربران عضو شده و 3 مهمان