زمین تخت گرایان

Re: زمین تخت گرایان

نوشتهاز سوی ali rasooli در يكشنبه 24 ارديبهشت 1396 - 12:16

به نام خداوند بخشنده مهربان
سلام بر ADMIN محترم و سایر دوستان
همانطور که در ابتدای این پست عرض کردم من از شما بزرگواران راهنمایی میخواهم. چون دانش کافی برای جواب دادن به بعضی از ادعاهای زمین تخت گرایان ندارم. بنابراین خواهش میکنم سوالات بنده حقیر را خودتان پاسخ دهید و آنها را با سوال دیگری پاسخ ندهید.
خواهش دیگرم این است که حالا که سوال دیگری مطرح کردید خودتان هم پاسخ آن را بدهید تا چیز جدیدی یاد گرفته باشم.
اما هنوز پاسخ خودم را در خصوص 2 کلیپ قبلی نگرفته ام. بنابراین تقاضا دارم اول نظر خود را درباره آن کلیپها بیان کنید و بعد جواب سوالی را که مطرح کرده اید بدهید تا یک دنیا از شما ممنون و متشکر باشم.

1- اثبات نبود انحنا در زمین به کمک نرم افزارها دکتر زاک: http://www.aparat.com/v/ADna1
2-خورشید نمیتواند 93 میلیون مایل از زمین فاصله داشته باشد. دکتر زاک : http://www.aparat.com/v/bB2nj

سپـاس : 3 times

ارسـال : 20

نام: علی رسولی
نام نویسی: 96/1/15

ذکر نشده

نوشتهاز سوی ADMIN در يكشنبه 24 ارديبهشت 1396 - 14:01

علی عزیز، سوالی که من مطرح کردم، موضوع پیچیده و عجیبی نیست. یک ضرب و تقسیم خیلی ساده هست. در حد ریاضیات سال دوم دبیرستان.

اگر فکر میکنید که امکان پاسخ دادن به یک سوال خیلی ساده‌ی ریاضی رو ندارید، پس در مورد بقیه مطالب مطرح شده توسط زمین‌تخت‌ها هم عجله نکنید. چون نیاز هست ابتدا با پایه‌های علومی مثل فیزیک و ریاضی آشنا باشید تا در مرحله‌ی بعد امکان تحلیل یک ادعا یا فیلم رو داشته باشید.

در مورد فیلم اول، دوربین در ارتفاعی بین ۱۰ تا ۱۵ متری از سطح دریا واقع شده و در فیلم به دروغ عدد دیگه‌ای ادعا میشه. (در لحظه‌ی زوم بک و نمایش محل واقعی دوربین، فیلم به شکل ناشیانه‌ای کات میشه) طبق محاسبات برای یک زمین کروی، در فاصله ۴۲ کیلومتری، ناظری با ارتفاع ۱۵ متر از دریا قادر هست ۱۸ متر از طبقات بالایی یک ساختمان ۸۳ متری رو ببینه. در واقع ۶۵ متر پایینی ساختمان در پشت انحنای زمین مخفی میشه. این موضوع رو به وضوح میتونید داخل فیلم ببینید و در حقیقت همین فیلم یک اثبات قطعی برای زمین کروی هست. چرا که فقط ۶ طبقه از ۲۶ طبقه‌ی ساختمان پیدا هست. آیا همین فیلم، وجود زمین کروی رو اثبات نمیکنه؟ اگر زمین تخت بود که باید هر ۲۶ طبقه دیده میشد. محاسبات رو میتونید به سادگی و به شکل آنلاین در این لینک خودتون انجام بدید: https://dizzib.github.io/earth/curve-calc

- در مورد فیلم دوم هم مغلطه اونقدر خنده‌دار و مضحک هست که جایی برای پاسخگویی باقی نمی‌مونه. آقای زک که احتمالا حتی دیپلم هم ندارند، دارن «میل» خورشید که فاصله از استوای سماوی هست رو در یک تصویر دوبعدی ترسیم میکنند، بدون اینکه محور چرخش زمین رو در این تصویرسازی دخیل کنند. انگار که زمین حول محوری در امتداد کیپ‌تاون و بوداپست میچرخه! کل این فیلم با شیطنت یا ناآگاهی سازنده ساخته شده و کاملا نادرست و مغلطه‌آمیز هست. مگه میشه به دلخواه قواعد جدید هندسی اختراع کرد و با سلیقه شخصی نتیجه‌گیری کرد.

تنها برداشت علمی که میشه از این فیلم داشت این هست که در یک لحظه‌ی مشخص، فاصله زاویه‌ای خورشید از دید دو ناظر در دو شهر، معادل ۸۵ درجه هست. این دقیقا معادل تفاوت عرض‌های جغرافیایی این دو شهر هست. در نتیجه این خودش اثباتی بر زمین کروی هست نه رد! اگر هر دو شهر طوری انتخاب بشن که پاره‌خط واصلشون موازی با محور گردش زمین باشه، دو خطی که ایشون در انتها رسم میکنند، با تقریب خوبی باهم موازی میشه. این یعنی تصویر خورشید در جایی نزدیک به بی‌نهایت تشکیل میشه که با درنظر گرفتن نسبت شعاع زمین و فاصله‌ی واقعی خورشید، نتیجه‌ی درستی برای اثبات زمین کروی هست.

پیروز باشید smile072

x1.jpg
x1.jpg (29.19 KIB) بازدید 230 بار
موجیم که آسودگی ما عدم ماست

ما زنده به آنیم که آرام نگیریم ...
نماد کاربر
مدير کل

مدير کل

سپـاس : 999 times

ارسـال : 2241

نام نویسی: 84/2/24

مرد

نوشتهاز سوی New Astronomer در يكشنبه 24 ارديبهشت 1396 - 18:13

یه ویدیوی خیلی مرتبط به این بحث یافتم. smile027
                               ↓
             زمین گرد طراحی شده بر صفحه‌ای تخت
نماد کاربر

سپـاس : 38 times

ارسـال : 136

شهر: اصفهان
نام نویسی: 88/11/2

مرد

نوشتهاز سوی ali rasooli در چهارشنبه 27 ارديبهشت 1396 - 10:20

بنام خداوند بخشنده مهربان
باسلام به همه دوستان
از همه شما بزرگواران ممنونم مخصوصا ADMIN محترم .

سپـاس : 3 times

ارسـال : 20

نام: علی رسولی
نام نویسی: 96/1/15

ذکر نشده

قبلی

بازگشت به کیهانشناسی و اختر فیزیک

چه کسی هم اکنون اینجاست ؟

کاربرانی که در این تالار هستند: بدون کاربران عضو شده و 2 مهمان