کهکشان های حلقوی، تناقض در گرانش

مدیران انجمن: parse, javad123javad

ارسال پست
نمایه کاربر
kazhal21

نام: ghazal

سپاس: 5

کهکشان های حلقوی، تناقض در گرانش

پست توسط kazhal21 »

سلام دوستان.من یک پروژه ی درباره کهکشانها دارم.توی یه قسمتش راجب کهکشانهای حلقوی بحث میکنیم.این کهکشانها وقتی شکل میگیرند که کهکشانی بایک برخورد رودررو به کهکشان کوچکتری بخوره.حتی این برخورد رو شبیه سازی هم کردم و درحین برخورد میبینیم که ستاره های کهکشان اصلی ابتدا به سمت مرکز کهکشان کشیده میشن و بعد همگی مث حلقه دور اون پراکنده میشن.اگه نیروی گرانش همیشه رو به داخل نیست؟پس چرا ستاره ها از مرکز کهکشان فاصله میگیرند هنگام برخورد با کهکشان کوچکتر؟

نمایه کاربر
You-See

نام: U30

محل اقامت: تهران

سپاس: 787

تماس:

Re: کهکشان های حلقوی، تناقض در گرانش

پست توسط You-See »

سلام.
ستاره هایی که فاصله می گیرن تحت تاثیر سرعتی که بدست میارن این کار رو می کنن.
گرانش همیشه رو به درونه، اما مشخصا اینجا زور سرعت اولیه ستاره بیشتر از اونه.
مثل حلقه های زحل،
وقتی سرعت اولیه یک جسم بیشتر باشه مداری که تشکیل می ده بزرگتره، وگرنه جسم در مداری مارپیچی سقوط می کنه روی مرکز.
دوستای گلم حمایت کنید : https://cafebazaar.ir/app/com.nikanmehr.marmarxword/

نمایه کاربر
اماتور

سپاس: 2151

تماس:

Re: کهکشان های حلقوی، تناقض در گرانش

پست توسط اماتور »

kazhal21 نوشته شده:سلام دوستان.من یک پروژه ی درباره کهکشانها دارم.توی یه قسمتش راجب کهکشانهای حلقوی بحث میکنیم.این کهکشانها وقتی شکل میگیرند که کهکشانی بایک برخورد رودررو به کهکشان کوچکتری بخوره.حتی این برخورد رو شبیه سازی هم کردم و درحین برخورد میبینیم که ستاره های کهکشان اصلی ابتدا به سمت مرکز کهکشان کشیده میشن و بعد همگی مث حلقه دور اون پراکنده میشن.اگه نیروی گرانش همیشه رو به داخل نیست؟پس چرا ستاره ها از مرکز کهکشان فاصله میگیرند هنگام برخورد با کهکشان کوچکتر؟

قسمتی از جوابو دوستمون داد.
متاسفانه هنوز علت اصلی اینکه چرا در برخورد این اتفاق رخ میده .از همین حالا بهتون میگم که شبیه سازی شما از لحاظ علمی
اشتباست .اصولا در شبیه سازی با توجه به دانش فعلی تمام پارامترارو در خصوص مورفولوژی کهکشانها - ستاره ها - در نظر میگیرن
مقدار عناصر - فلز - عمر - گونه ستاره ای - ضریب غبار و گاز میان ستاره ای ,خصوصا در رابطه با تصادف یا برخورد کهکشان ها.که اینا
نیازمنده داشتن به کامپیوتری که قدرت پردازش بالایی داشته باشه به عبارت دیگه ابر کامپیوتر. سعی کنید روی مدار ستاره ها به دور کهکشان( قبل از برخورد ) - متالیسیته بیشتر مطالعه کنید. معمولا ستاره هایی به روی قرص و حواشی لبه ی کهکشان حضور دارن که
از جمعیت I هستن.

ارسال پست