زمین تخت گرایان

مدیران انجمن: parse, javad123javad

نمایه کاربر
[email protected]

نام: م. ج. معروف به گربه ی زَبادی

محل اقامت: تهران

سپاس: 514

تماس:

Re: زمین تخت گرایان

پست توسط [email protected] »

New Astronomer نوشته شده:من از کنجکاوی یه سری به این سایت زمین تخت گرایان زدم و نگاهی اجمالی به برخی مطالب داشتم.

راستش مجموعه این تصاویر که گفته شده با copy&past ساخته شده ذهنم را یکم مشغول کرده! smile042

نظر بقیه دوستان چیه؟

البته من هم دقیقاً نمی دونم ولی شاید این یه جور کپی-پِیست نباشه. من فکر کنم برخی از این عکسها از قرار گرفتن تعداد زیادی عکس نواری شکل در کنار هم درست میشن که ممکنه هر نوار حاوی قسمتهایی از نوار قبل یا بعد هم باشه و برای همین برخی از قسمتها تکرار میشن. شایدم اشتباه می کنم. smile020

نمایه کاربر
غلامعلی نوری

سپاس: 885

تماس:

پست توسط غلامعلی نوری »

درود

دو پرسش از زمین تخت گرایان بپرسم
1- نتیجه آونگ فوکو را چگونه توجیه می کنید ؟

2- ایا زمین تخت گرایان دلیلی برای نیروی کوریولیس دارند ؟

نمایه کاربر
غلامعلی نوری

تماس:

پست توسط غلامعلی نوری »

New Astronomer نوشته شده:من از کنجکاوی یه سری به این سایت زمین تخت گرایان زدم و نگاهی اجمالی به برخی مطالب داشتم.

راستش مجموعه این تصاویر که گفته شده با copy&past ساخته شده ذهنم را یکم مشغول کرده! smile042

نظر بقیه دوستان چیه؟

[ تصویر ]

[ تصویر ]

...

کاملن روشنه که ساختگی و دستکاری شده است smile124

نمایه کاربر
ADMIN

سپاس: 560

تماس:

پست توسط ADMIN »

نظر بقیه دوستان چیه؟

[ تصویر ]

[ تصویر ]

...

نکته اینجاست که بعضی از این تصاویر، توسط خود زمین‌تختی‌ها درست شده. چون هیچ اثری از این تصاویر در سایتهای معتبر وجود نداره.

بعضی از این تصاویر هم که در سایتهایی از قبیل ناسا موجود هست، دارای یک متن توضیحی هست. مثلا جایی ممکنه این تصویر در یک صفحه از سایت ناسا موجود باشه و زیرش نوشته شده باشه که این گرافیک برنده‌ی مسابقه‌ی بهترین تصویر ساختگی از زمین توسط نوجوانان شرکت کننده در یک مسابقه هست یا کلی حالت دیگه. زمین‌تخت‌های عزیز، اصرار دارند که متن توضیحی زیر یک عکس رو نادیده بگیرند و خود عکس رو با متن دلخواه خودشون منتشر کنند.

حالت آخر هم مربوط میشه به موضوعات تکنیکی و فنی. همونطور که دوستمون گفتند بسیاری از این تصاویر با ماهواره‌های دور قطبی گرفته شده (شبیه ایستگاه فضایی). طبیعی هست که طی چند ساعتی که یک ماهواره یک دور به گرد زمین میچرخه و یک لاین توسط دوربین اسکن میشه، عوارض جوی (توده‌های ابر) جابجا بشن و در دور بعد یا دورهای بعد، مجددا در مسیر اسکن بعدی قرار بگیرند. یا اینکه در مجموع داده‌های جمع‌آوری شده، بخش‌هایی ناقص باشند و گرافیست این قسمت‌ها رو با بخش‌های دیگه پر کنه و حالات متنوع دیگه.

terra_swath1.gif

این توضیحات ناسا در مورد مراحل ساخت این تصویر هست:

https://earthobservatory.nasa.gov/blogs ... ue-marble/

و هدف از ساخت این عکس هم استفاده به عنوان بکگراند موبایل ایفون هست و به سفارش کمپانی اپل تهیه شده.
شما دسترسی جهت مشاهده فایل پیوست این پست را ندارید.
موجیم که آسودگی ما عدم ماست ... ما زنده به آنیم که آرام نگیریم ...

نمایه کاربر
ADMIN

تماس:

پست توسط ADMIN »

غلامعلی نوری نوشته شده:درود

من قبلا این سوال‌ها رو از این دوستان پرسیده‌ام و با اجازه‌تون پاسخشون رو اینجا از طرف خودشون مطرح میکنم:

پاسخ سوال ۱: آونگ فوکو به هیچ عنوان اثباتی بر کروی بودن زمین نیست و زمین قطعا تخت هست.

پاسخ سوال ۲: خیر. اینگونه نیست. نیروی کوریولیس وجود نداره و زمین قطعا تخت هست.

نمایه کاربر
غلامعلی نوری

تماس:

پست توسط غلامعلی نوری »

ADMIN نوشته شده:
غلامعلی نوری نوشته شده:درود

من قبلا این سوال‌ها رو از این دوستان پرسیده‌ام و با اجازه‌تون پاسخشون رو اینجا از طرف خودشون مطرح میکنم:

پاسخ سوال ۱: آونگ فوکو به هیچ عنوان اثباتی بر کروی بودن زمین نیست و زمین قطعا تخت هست.

پاسخ سوال ۲: خیر. اینگونه نیست. نیروی کوریولیس وجود نداره و زمین قطعا تخت هست.

smile021
درود
چه پاسخهایی smile026

این که گریز به جلو بود و پرسش را ماله کشیدن

اگر هم تا کنون در دلم بود که پرسشی از آنها بپرسم این پاسخ ها دیگه در پرسش و جو را تخته کرد smile020 smile020

عبدالرضا علي پور

نام: عبدالرضا علي پور

محل اقامت: بوشهر

سپاس: 142

پست توسط عبدالرضا علي پور »

smile058 smile058 smile058 smile058 smile058 smile058 smile058 smile058 دستتون درد نكنه خيلي خنديدم اگه ميشه منتقلش كنيد به قسمت جوك و سرگمي تا همه استفاده كنند

Grotesque

سپاس: 29

پست توسط Grotesque »

در اینستاگرام هم جایی بود با همین مطالب, اما من فهمیدم که این جز استهزائی تلخ نیست, استهزاء متعفن اندیشه هایی که میخواستند کشنده خط بطلان را بر دار کنند - آن که سوگند خورد به زمین که حقیقت میگوید! - آنچه ما امروز ثابت شده اش مینامیم به ظاهر توسط ایشان رد میشود, اما نه, این خود ماییم که رد میشویم. مایی که گر چه ثابت بودن زمین را رد میکنیم اما برای اندیشه هایی که این ثابت بودن ازانها گرفته شده جان میدهیم.

عبدالرضا علي پور

نام: عبدالرضا علي پور

محل اقامت: بوشهر

سپاس: 142

پست توسط عبدالرضا علي پور »

smile058 حتما زمين تخت هست و روي شاخ گاو هست زلزله كه مياد گاوه سرش رو تكون ميده

ali rasooli

نام: علی رسولی

سپاس: 6

پست توسط ali rasooli »

به نام خداوند بخشنده مهربان
باسلام به همه دوستان
نظرات دوستان گرامی را خواندم.فکر میکنم در مجموع در این نظرات 13 نقد بیان شده است. تا انجا که فهمیده ام همه آنها توسط زمین تخت گرایان پاسخ داده شده است. خواهشمندم به کانال تلگرامی زمین تخت گرایان مراجعه فرمایید. بیشتر پاسخهای زمین تخت گراها برای من قابل قبول بوده به جز آونگ فوکو که هنوز از آن سر در نیاورده ام. ولی قبل از آونگ فوکو و اشکالات دیگر از شما بزرگواران خواهش کرده بودم در خصوص دو کلیپ اخیر اظهار نظر بفرمایید.
مجددا و این بار عاجزانه از شما عزیزان خواهش میکنم آن دو کلیپ را ملاحظه و اظهار نظر بفرمایید :
1- اثبات نبود انحنا در زمین به کمک نرم افزارها دکتر زاک: http://www.aparat.com/v/ADna1
2-خورشید نمیتواند 93 میلیون مایل از زمین فاصله داشته باشد. دکتر زاک : http://www.aparat.com/v/bB2nj

ممنونم

نمایه کاربر
ADMIN

تماس:

پست توسط ADMIN »

ali rasooli نوشته شده:به نام خداوند بخشنده مهربان
باسلام به همه دوستان
نظرات دوستان گرامی را خواندم.فکر میکنم در مجموع در این نظرات 13 نقد بیان شده است. تا انجا که فهمیده ام همه آنها توسط زمین تخت گرایان پاسخ داده شده است. خواهشمندم به کانال تلگرامی زمین تخت گرایان مراجعه فرمایید. بیشتر پاسخهای زمین تخت گراها برای من قابل قبول بوده به جز آونگ فوکو که هنوز از آن سر در نیاورده ام. ولی قبل از آونگ فوکو و اشکالات دیگر از شما بزرگواران خواهش کرده بودم در خصوص دو کلیپ اخیر اظهار نظر بفرمایید.
مجددا و این بار عاجزانه از شما عزیزان خواهش میکنم آن دو کلیپ را ملاحظه و اظهار نظر بفرمایید :
1- اثبات نبود انحنا در زمین به کمک نرم افزارها دکتر زاک: http://www.aparat.com/v/ADna1
2-خورشید نمیتواند 93 میلیون مایل از زمین فاصله داشته باشد. دکتر زاک : http://www.aparat.com/v/bB2nj

ممنونم

رسولی جان،

الان که این پست رو می‌نویسم، در ایران ساعت ۱۲ ظهر هست و خورشید بالای سر مردم.

شما محاسبه کنید:

طبق مدل زمین تخت، در همین لحظه، خورشید در امریکا، در چه ارتفاع زاویه‌ای باید دیده شود؟ (بین ۹۰- تا ۹۰+)

معلومات مساله:

فاصله ایران تا امریکا (طبق مدل زمین تخت)
ارتفاع خورشید از زمین (طبق مدل زمین تخت)

* راهنمایی: از آرک تانژانت استفاده کنید.

ali rasooli

نام: علی رسولی

سپاس: 6

پست توسط ali rasooli »

بنام خداوند بخشنده مهربان
سلام بر ADMIN محترم
مجددا خواهشمندم نظر خود را درباره دو کلیپ فوق بیان فرمایید.
اما در خصوص موضوع مورد اشاره حضرتعالی عرض کنم که : اگر سوال شما را درست فهمیده باشم زمین تخت گرایان این پاسخ را داده اند که خورشید به این علت دیده نمیشود که اولا بسیار کوچک است. ثانیا آن قدر این جرم کوچک از ما دور شده که از کشور ما قابل رویت نیست.
سوال:چرا خورشید با این همه نور افشانی نباید حتی به اندازه کمی مغرب ما را روشن کند. جواب اینکه به علت وجود جو و شکست نور " حتی میزان کمی از نور خورشید به مکان فعلی ما نمیرسد.

ممنونم . باز هم خواهشمندم در خصوص کلیپها اظهار نظر فرمایید.

نمایه کاربر
ADMIN

تماس:

پست توسط ADMIN »

ali rasooli نوشته شده:بنام خداوند بخشنده مهربان
سلام بر ADMIN محترم
مجددا خواهشمندم نظر خود را درباره دو کلیپ فوق بیان فرمایید.
اما در خصوص موضوع مورد اشاره حضرتعالی عرض کنم که : اگر سوال شما را درست فهمیده باشم زمین تخت گرایان این پاسخ را داده اند که خورشید به این علت دیده نمیشود که اولا بسیار کوچک است. ثانیا آن قدر این جرم کوچک از ما دور شده که از کشور ما قابل رویت نیست.
سوال:چرا خورشید با این همه نور افشانی نباید حتی به اندازه کمی مغرب ما را روشن کند. جواب اینکه به علت وجود جو و شکست نور " حتی میزان کمی از نور خورشید به مکان فعلی ما نمیرسد.

ممنونم . باز هم خواهشمندم در خصوص کلیپها اظهار نظر فرمایید.

ممنون علی جان. ازت خواهش میکنم سوال من رو با سوال پاسخ ندید. من از شما این سوال رو پرسیدم:

فرمودید، خورشید بسیار کوچک هست و آن قدر از ما دور شده که قابل رویت نیست.

همین موضوع رو چرا به زبان ریاضی نمی‌نویسید؟

قطر زاویه‌ای خورشید در زمانی که بالای سر ماست؟
قطر زاویه‌ای خورشید از دید یک ایرانی، زمانی که در کشور امریکا، ظهر هست؟

امکانش هست محاسبه کنید؟ بسیار ساده هست. چیزی بجز چند ضرب و تقسیم و تابع مثلثاتی نیست.

موضوعات علمی، به زبان شفاهی و احساسی (مثل خیلی کوچک، خیلی دور و ...) بیان نمیشن. باید به وسیله زبان ریاضی و محاسبه و بکارگیری اعداد و ارقام به زبان علم صحبت کنید.

محاسبه کنید،

۱ - ارتفاع زاویه‌ای خورشید از دید ناظر ایرانی، زمانی که در امریکا ساعت ۱۲ ظهر هست.
۲ - اندازه زاویه‌ای خورشید از دید ناظر ایرانی، زمانی که در امریکا ساعت ۱۲ ظهر هست.

معلومات مساله:

الف) ارتفاع خورشید از زمین
ب) قطر خورشید
ج) فاصله ایران از امریکا

همه‌ی موارد رو با مدل زمین تخت و اعداد و ارقام اونها پاسخ بدید. یا اگر دوست دارید، هر نوع عددی که مایلید با آزمون و خطا جایگزین کنید، به شکلی که منطبق بر مشاهدات واقعی ناظر باشه.

* توجه کنید قطر زاویه‌ای خورشید، طبق مشاهده و بر اساس اندازه‌گیری، معادل ۳۰ دقیقه قوسی از دید کلیه ناظرین روی زمین در ساعات روز هست. (خود شما هم میتونید به سادگی این رو اندازه‌گیری کنید)

پیروز باشید smile072

نمایه کاربر
New Astronomer

محل اقامت: اصفهان

سپاس: 50

پست توسط New Astronomer »

ali rasooli نوشته شده:به جز آونگ فوکو که هنوز از آن سر در نیاورده ام...

خیلی چیزی های ساده تر از آونگ فوکو است که فقط با کروی بودن زمین توجیه میشه.

مثلا تصاویر Star Trail که به بهترین شکل حاکی از گردش محور زمین به سمت ستاره قطبی است. عکسهایی که خودتون هم میتونید براحتی با یک تلسکوپ ساده و دوربین DSLR تهیه بفرمایید.

تصویر

تصویر

برای نمونه به تصاویر این سایت توجه بفرمایید که مربوط به یکی از اشخاص بنام و متخصص در زمینه تهیه تصاویر نجومی است.
...

نمایه کاربر
ADMIN

تماس:

پست توسط ADMIN »

پاسخ زمین‌تخت‌ها به مساله تصاویر استارتریل، طبق سوالی که من قبلا ازشون پرسیدم این هست:

- این گنبد آسمان هست که میچرخه. smile015

نکته جالب توجه در مورد این افراد، این هست که به هیچ عنوان اهل محاسبه و اندازه‌گیری نیستند. کلا با عدد و رقم بیگانه‌اند و صرفا جملاتی که از دیگر دوستانشون شنیده‌اند رو طوطی‌وار تکرار می‌کنند.

ارسال پست