زمین تخت گرایان

مدیران انجمن: parse, javad123javad

عبدالرضا علي پور

نام: عبدالرضا علي پور

محل اقامت: بوشهر

سپاس: 142

Re: زمین تخت گرایان

پست توسط عبدالرضا علي پور »

ADMIN نوشته شده:
عبدالرضا علي پور نوشته شده:این که دیگه با عقل ناقص هم جور در نمیاد زمین تخت هست و خورشید هم بالا پس برای شب چه توجیحی دارند؟ اگر اینجوری باشه که همیشه باید روز باشه

بخاطر پاسخ به همین سوالتون، شما رو به وبلاگ‌هاشون ارجاع دادم. خورشید همیشه در بالای زمین تخت هست. ولی بخاطر پدیده‌ی ناشناخته‌‌ای ما شب و روز رو داریم!!

اگه ناشناخته هست پس اونا چطور به نا شناخته بودنش شناخت پیدا کردن این که میشه یک ادعای بی اساس منم میتونم بگم میلیاردها چیز نا شناخته دیگر هست ولی تا مدرکی نداشته باشی که یک شناخت ایجاد کنه در حد ناشناخته و ادعای بی اساس خواهد ماند و میشه یک نوع ضدیت و عناد با دانش و شناخته ها واینو برای همه شناخته ها میشه بسطش داد هر جا هر چیزی گفتن سریع میگیم نه اینطور نیست و چیزهایی هست که شما انها را نشناخته اید مثلا به کسی که میگه اب که میخورید ار طریق دستگاه گوارش جذب کلیه ها میشود میگیم نه اینطور نیست لوله های نامریی در بعد از دهان قرار دارد که هیچ دستگاهی و چشم انسان انها را نمیبیند و از طریق اینها اب اول به مغز وارد میشود و بعد مغز به جاهایی که لازم هست میفرستد smile039

نمایه کاربر
ADMIN

سپاس: 560

تماس:

پست توسط ADMIN »

عبدالرضا علي پور نوشته شده:
ADMIN نوشته شده:
عبدالرضا علي پور نوشته شده:این که دیگه با عقل ناقص هم جور در نمیاد زمین تخت هست و خورشید هم بالا پس برای شب چه توجیحی دارند؟ اگر اینجوری باشه که همیشه باید روز باشه

بخاطر پاسخ به همین سوالتون، شما رو به وبلاگ‌هاشون ارجاع دادم. خورشید همیشه در بالای زمین تخت هست. ولی بخاطر پدیده‌ی ناشناخته‌‌ای ما شب و روز رو داریم!!

اگه ناشناخته هست پس اونا چطور به نا شناخته بودنش شناخت پیدا کردن این که میشه یک ادعای بی اساس منم میتونم بگم میلیاردها چیز نا شناخته دیگر هست ولی تا مدرکی نداشته باشی که یک شناخت ایجاد کنه در حد ناشناخته و ادعای بی اساس خواهد ماند و میشه یک نوع ضدیت و عناد با دانش و شناخته ها واینو برای همه شناخته ها میشه بسطش داد هر جا هر چیزی گفتن سریع میگیم نه اینطور نیست و چیزهایی هست که شما انها را نشناخته اید مثلا به کسی که میگه اب که میخورید ار طریق دستگاه گوارش جذب کلیه ها میشود میگیم نه اینطور نیست لوله های نامریی در بعد از دهان قرار دارد که هیچ دستگاهی و چشم انسان انها را نمیبیند و از طریق اینها اب اول به مغز وارد میشود و بعد مغز به جاهایی که لازم هست میفرستد smile039

ولی با وجود بی‌اساس بودن این ادعاها، هزاران نفر در سراسر جهان به این موضوع اعتقاد دارند. مشکل اصلی هم همین‌جاست. برای خیلی‌ها، ایمان آوردن به یک باور، نیازی به دلیل و اثبات و مشاهده و محاسبه نداره.
موجیم که آسودگی ما عدم ماست ... ما زنده به آنیم که آرام نگیریم ...

نمایه کاربر
MENERVA

محل اقامت: تهران

سپاس: 96

پست توسط MENERVA »

ADMIN نوشته شده:
علی جان، شما که ظاهرا به فلسفه‌ی علم علاقه‌مند هستید و در صحبت‌هاتون از واژه‌ی «نظریه» استفاده می‌کنید، این نصیحت رو از من به عنوان برادر بزرگتر بپذیرید. فرض کنید من هیچ دانشی در حوزه‌ی فیزیک یا فلسفه‌ی علم ندارم. خودتون شخصا به یک کتاب با موضوع فلسفه‌ی علم مراجعه کنید و معنی «نظریه» رو اونجا مطالعه کنید و با چیزی که الان بهش «نظریه» میگید مقایسه کنید.

* ضمن اینکه هیچ اشاره‌ای به موضوع شکست نور در جو نکردید. امیدوارم که متوجه اشتباهتون در بررسی اون پدیده‌ی جوی شده باشید.

دقیقن جناب عارفی درست می گین smile072

من فکر می کنم مشکلی که خیلی از کاربرای انجمن دارن مواجهه با واژه "علم" و به معنی تخصصی ساینسه. بیشتریا معنی تخصصی این واژه رو نمی دونن و اصطلاح علمو به معنی عامیانه استفاده می کنن.

بیشتر مشکلاتی که این کاربرا دارن همینه که نمی دونن "علم" متود داره, هر چیزی رو نمی شه اسمشو گذاشت "نظریه"! اگه یه کتاب از فلسفه علم بخونن و با "روش علمی" آشنا بشن اون موقه می فهمن خییلیی از مقالاتی که فک می کردن علمیه داره از واژه علم سو استفاده می کنه.

بی ربط به بحث نیس ک بگم من چن بار توی تالار فلسفه گفتم بحث متود علمی رو پیش کشیدم, (وقتی ک می گفتن عرفان تجربه های فرامادی رو اثبات کرده) گفتم ک ویژگی علم "همگانی" بودنشه و چیزی که شخصی و فردی باشه و بقیه نتونن آزمایشش کنن واقعن اعتبار علمی نداره و نمی شه به اون پدیده شناخت پیدا کرد, ولی اینا می خندیدن و فکر می کردن من چرت می گم, خلاصه منم دیگه توضیح ندادم ولی همونجا فهمیدم که اینا اصن نمی دونن معنی علم چیه.

این کتاب اشنایی مقدماتی با علمه و می تونین اینترنتی و رایگان دانلود کنین, توصیه می کنم کسایی ک با علم اشنایی ندارن بخونن (می دونم الان میاین می گین ک معنی علمو می دونین, ولی از پستایی که ازتون خوندم و اسم هر مطلب شبهه علمی رو "نظریه" می ذارین و نمی دونین چه شناختی معتبره و شناخت از چه متودی به دست میاد, کاملن معلومه که نمی دونین علم چیه. این کتاب به صورت آماتوری و خیلی ساده علم رو به طور کلی توضیح می ده. وظیفه من بود که کتاب پیشنهاد کنم و اطلاعاتتون رو بالا ببرین, حالا چه قبول کنین می دونین ساینس چیه چه نه)

http://m.ketabesabz.com/dl/11335

نمایه کاربر
DARKENERGY

نام: Melina

محل اقامت: krj_teh

سپاس: 4151

تماس:

پست توسط DARKENERGY »

*

آنکه رفت، به حُرمت آنچه با خود برد حقِ بازگشت ندارد

*

آدمی که از آفتابِ صبح گرم نشه، از آفتاب غروب گرم نمیشه

نمایه کاربر
ADMIN

تماس:

پست توسط ADMIN »

ali shariei نوشته شده:
اما خطاب به شما جناب عارفی:
چطوره شما به اتفاق دوستانتون یک منشور بین المللی تدوین نمایید تا چنانچه کسی جرات نظریه پردازی داشت طبق منشور شما عمل کند

و هر که خارج اون عمل کرد متهم به خرافه و شبه علم بشه.

من هم بعنوان برادر کوچکتر خدمتتون عرض میکنم هیچکس نمی تونه به هیچ بهانه ای مانع از گسترش علم بشه و علم و دانش قباله کسی نیست که مختص یک گروه خاص باشه همونطور که اکثر نظریه پردازان با تمسخر مخاطبان روبرو بوده شما هم روش گذشتگان رو در پیش نگیرید.
اگر مخالفتی دارید باید با سلاح منطق و استدلال نظریه رو رد کنید نه این که اون رو مزخرف بخوانید.
انتظار من بعنوان یک جوینده علم اینه که افرادیکه داعیه علم دارن رفتار حرفه ای داشته باشن و از تمسخر دیگران خودداری نمایند.

علی عزیز، متاسفانه شما دچار غروری شدید که باعث شده بدون مطالعه و داشتن تخصص در یک حوزه، شروع به نقد اطرافیان کنید. من متوجه شدم که شما حتی هنوز تفاوت واژگان «نظر» و «نظریه» رو نمی‌دونید و فکر می‌کنید که وقتی ما در مورد یک نظریه صحبت می‌کنیم، منظور «نظر و ایده‌ی یک شخص» در مورد یک موضوع علمی هست. (جالب اینجاست که من رو به مطالعه‌ی فلسفه‌ی علم دعوت می‌کنید!)

ازتون خواهش می‌کنم عجله نکنید. این دو کتاب رو مطالعه کنید. بعد از اتمام این دو کتاب، مجددا همینجا در مورد مطالبی که در پست قبل نوشتید با هم صحبت میکنیم. (صد البته بعد از مطالعه‌ی این کتاب‌ها، شما نظر کاملا متفاوتی نسبت به من خواهید داشت)

پیروز باشید smile072

1.jpg

2.jpg
شما دسترسی جهت مشاهده فایل پیوست این پست را ندارید.

Grotesque

سپاس: 29

پست توسط Grotesque »

ببخشید که این مطلب بی‌ربط رو میفرستم اما به امید جلوگیری از مطالب مشابه خودش فرستاده شده.

از قوانین اینجا:

12) لطفاً در صورتی که جواب سوالی را نمی دانید از ارسال مطالبی که باعث شلوغ کردن آن ارسال ( یا سوال ) شود خودداری فرمایید. در صورتی که بحث خاصی دارید می توانید برای خودتان تاپیک جداگانه ایجاد نمایید.

لازم نیست پای هر سوالی کامنت ما باشه، بهتره که اگر اطلاعات کمی داریم یا نظری نفرستیم و با اگر هست اینطور بگیم: من اینطور فکر میکنم که ... من از کتاب فلان اینو درباره موضوع فهمیدم که ... من در این باره چیزی نمیدونم اما مقاله فلان اینو گفته که ...

الزامی نیست که ما بخوایم توی زندگی اینطور با مسائل برخورد کنیم، اما متعاقبا نباید فضای اینجا رو هم خراب کنیم.
عضو اینجا مثل کارمندی نیست که به خاطر حقوقش کارشو تحمل میکنه. هر کسی که با دانش، تفکر دانشیک، دانشمندان و همینطور کسایی که به دنبال یادگیری اند مشکلی داره، میتونه محترمانه از یه زمانی دیگه آنلاین نشه ...

7mohammad

نام: محمد

سپاس: 10

پست توسط 7mohammad »

با سلام به همگی. مثل اینکه سوال من، باعث شد که بحث بین دوستان یکم زیادی تند بشه و حالت مشاجره و حتی دعوا به خودش بگیره. انگیزه من از طرح این سوال فقط پیدا کردن حقیقت بود و اصلا ارزشش رو نداره که اینطور به همدیگه حمله کنید. خواهش میکنم آرامش خودتون رو حفظ کنید. اگه میدونستم که طرح یک سوال، باعث میشه که دوستان، اینطور همدیگه رو مورد تاخت و تاز قرار بدن، هیچوقت این سوال رو نمی پرسیدم.

نمایه کاربر
ADMIN

تماس:

پست توسط ADMIN »

7mohammad نوشته شده:با سلام به همگی. مثل اینکه سوال من، باعث شد که بحث بین دوستان یکم زیادی تند بشه و حالت مشاجره و حتی دعوا به خودش بگیره. انگیزه من از طرح این سوال فقط پیدا کردن حقیقت بود و اصلا ارزشش رو نداره که اینطور به همدیگه حمله کنید. خواهش میکنم آرامش خودتون رو حفظ کنید. اگه میدونستم که طرح یک سوال، باعث میشه که دوستان، اینطور همدیگه رو مورد تاخت و تاز قرار بدن، هیچوقت این سوال رو نمی پرسیدم.

نگران نباش محمد جان. در ۱۵ سال فعالیت تالار، صدها مورد مشابه این وجود داشته و بچه‌های قدیمی تالار خیلی‌هاش رو به‌خاطر دارند. همیشه همچین افرادی وجود دارند که نه به قصد یک گفتگوی علمی، بلکه صرفا به قصد ترول‌گری و به هم ریختن یک گفتگو و ایجاد حاشیه وارد مباحث میشن و نیاز هست کمی قاطعانه باهاشون برخورد بشه. امید که روند تاپیک به مسیر اصلی برگرده و پرسش و پاسخ‌هایی مرتبط با موضوع تاپیک ارسال بشه.

7mohammad

پست توسط 7mohammad »

ممنون ADMIN عزیز.اصلا مهم نیست. بهرحال من از همه متشکرم و امیدوارم دیگه بحث های علمی به نزاع کشیده نشن.

عبدالرضا علي پور

زمین گرده و کره هست ارا اکثریت و مدارک و شواهد اینو تایید میکنه حالا یکی یا چند نفر پیدا بشوند و بگویند رمین تخت فقط خودشون رو مسخره کردن یدک کشیدن عنوان پرسفور و دکتر هم دلیل بر این نیست که گفته شخص یا عملکردش درست باشه زایر بروخ پزشک جراح ماهری بود ولی زمانی که دیدن معده بیماری رو که باید اپانتیس عمل میکرد در اورد به سطل اشغال انداخت همه فهمیدن که دیوانه شده و عقلش رو از دست داده

7mohammad

پست توسط 7mohammad »

آقای علیپور حق با شماست. ولی یه نکته وجود داره. افرادی که علم کافی دارن، موظفن شبهات رو برطرف کنن تا افراد ساده لوح، فریب این شبه افکنی ها رو نخورن.

نمایه کاربر
stanly

نام: م.گ

محل اقامت: کی اف

سپاس: 117

پست توسط stanly »

سایت زمین تخت گرایان:
http://flatearthfarsi.blog.ir/

میگن گرانش یه نیروی خیالی و ساخته فراماسونرهاست smile058

تصویر
یک فریماسون به نام آیزاک نیوتون در 1687 گفت اجسام سقوط میکنند پس نیرویی آن هارا به سمت زمین میکشد!
http://flatearthfarsi.blog.ir/1396/02/0 ... 8%B3%D8%AA

عبدالرضا علي پور

7mohammad نوشته شده:آقای علیپور حق با شماست. ولی یه نکته وجود داره. افرادی که علم کافی دارن، موظفن شبهات رو برطرف کنن تا افراد ساده لوح، فریب این شبه افکنی ها رو نخورن.

با احترام به نظر شما به نظر من ارا اکثریت و مدارک و شواهد برای کسی که تحصیلات حتی کمی هم داشته باشه کافیه و بقیش بر میگرده به لجبازی و ضدیت با واقعیت و قرار نیست که هر دیوانه ای موضوعی خلاف واقع و دانش بشر بگوید ما او را قانع کنیم باید با بی توجهی از کنارشان گذشت و بهشون اهمیتی نداد زیرا هدفشون از این کار مطرح شدن هست ولو بر خلاف واقعیت سخن گفتن وقتی شخصی دانسته خودش رو به راه دیگری بزنه دلیلی بر قانع کردنش نیست زیرا شما هر چه بگویید او در لابلای حرفهای شما چیز جدید تری را دست اویز قرار میدهد و این یک دور باطل هست که بخواهیم افرادی با چنین دیدگاههای خاص رو متقاعد کنیم smile072

نمایه کاربر
اماتور

سپاس: 2151

تماس:

پست توسط اماتور »

دوستان توضیحات بسیار دقیقی ارائه دادن.
افرادی که موضوع تخت بودن زمین قبول دارن اگر مقداری در رابطه با نجوم مطالعه کنن خیلی مختصر به عبارت دیگه اصلا نیازی نیست
کتابی در مورد اشنایی با نجوم کامل بخونن متوجه میشن که زمین و کراتی مثل ماه و یا حتی ستاره ها در تولد شباهت دارن و تمام
اجرامی که نام بردم توسط جاذبه پایه زده میشن و فقط قالب های فیزیکیشون فرق داره. تنها اجرام تختی که در کیهان وجود داره که
میشه مثالشون زد دیسک سیاهچاله - کهکشانها و پروپلیدها یا صفحات پیش ستاره ای . ما حتی ماه در حالت هلال میبینیم سایه در طول قوس ماه ( خمیده ) این خودش ثابت کننده این موضوع که کرات و سیارات از کوچکترین تا بزرگترین کروین پس زمین اینجا به قول معروف دستمالش رنگین تر از بقیه سیارات نیست که به شکل دیگه متولد شده باشه!حالا بینید بین زمین و ماه تعاملات گرانشی وجود داره که گرانش مثل دست عمل میکنه چه برای کشش زمین و جزرومد که یه مقدار جزیی زمین کشیده میشه و چه برای حفظ مدار وضعی زمین چون ماه در کل این منظومه شمسی از لحاظ اندازه نسبت به سیاره مادر به عنوان یک قمر واقعا بزرگه و حضورش برای ما انسانها حیاتی به عبارتی اگر زمین تخت بود فکر میکنم موقع کشش با صحنه جالبی باید برخورد کنیم !

این اراجیف که زمین تخته حالا ترشی نمکش هم بیشتر میکنن میان میگن تعدادی از پرسنل ناسا این مواردو افشا کردن و ... اگه
درست یادم مونده باشه حتی ناسا هم در این مورد بیانیه ای نداده حتی رد هم نکرده نه به این خاطر که مخفی کنه چون انقدر
بیکار نیست که بیاد وقت خودش با این چرندیات و تفکر اشتباه یه عده ادمی که چیزی در این زمینه نمیدونن حتی مطالعه یک روزه هم
نداشتن بگیره چون تمام آرشیو عکسهای فضایی خود گویای همه چیزه و برعکس اگر بیاد بیانیه ای هم بده در اصل اعتبار خودشو
و تمام فعالیت های علمی که تا امروز انجام داده برده زیر سوال .

7mohammad

پست توسط 7mohammad »

یکی از ادعاهای مسخره ی زمین تخت گراها اینه که به عنوان مثال ماه، تخته. خوب یه شخص آماتور(مثل من) به راحتی میتونه به کرویت ماه پی ببره. وسایل مورد نیازش هم فقط: چشم سالم، یه دوربین قوی و توان درک سه بعدیه. چاله ها ی روی ما، و سایه های روی اون، کاملا کروی بودنش رو نشون میده. و همین برای رد سایر چرندیات زمین تخت گراها کافیه.

ارسال پست