زمین تخت گرایان

مدیران انجمن: parse, javad123javad

نمایه کاربر
New Astronomer

محل اقامت: اصفهان

سپاس: 50

Re: زمین تخت گرایان

پست توسط New Astronomer »

یک کلیپ مرتبط:

................................. زندگی در زمین تخت چگونه است؟

دوبله‌ شده:

................................. آیا زمین تخت است؟

نمایه کاربر
New Astronomer

محل اقامت: اصفهان

سپاس: 50

پست توسط New Astronomer »

زمین تخت گرایان عزیز، لطفاً جواب بدهید:

اگه مدل زمین کروی و استفاده از سیستم دایره‌ ها برای تعیین و تفسیر حرکات زمین اشتباه است پس چرا محاسبات ریاضی که بر این اساس و سیستم (دایره و کره) بنا شده، به بهترین شکل ممکن حتی با دقت دهم شایدم صدم ثانیه زمان کسوف و خسوف را پیش بینی می‌کرده؟ و هنوزم انجام میده!؟؟؟

اصلاً برین به 100 الی 200 سال پیش که نه ناسایی بوده و نه دوربینی و نه موشکی و نه گوکل ارثی و ....؟؟؟ و این مکانیزم‌ها بر اساس سیستم دوایر، فقط و فقط در تخیلات و ذهنیت و تصورات دانشمندان اون دوره شکل گرفته.

درسته؟

اما بازم میبنیم که در همان دوره، زمان دقیق کسوف و خسوف بر پایه همین ریاضیات دایره و کره به بهترین و ساده ترین شکل ممکن پیش بینی میشود!!!

در حالی که استفاده از هر سیستم هندسی دیگری به محاسبات بسیار پیچیده و لاینحل و مبهم و بدون جواب منجر میشود.

مگه اصلا هدف و رسالت و مسیر علم فیزیک غیر از این بوده:

....................................
توافق مدل‌های ذهنی ارایه شده برای توجیه مشاهدات با آزمایش و تجربه ....................................

؟

نمایه کاربر
Анастасия

نام: سارا

محل اقامت: tehran

سپاس: 3

پست توسط Анастасия »

ایلان ماسک، با طرح سوالی جالب، طرفداران زمین تخت را به چالش کشید.
به راستی چرا هیچ انجمنی تحت عنوان مریخ تخت گرایان در دنیا وجود ندارد؟
تصویر

توییتر رسمی زمین تخت گرایان در پاسخ به ایلان ماسک گفت:
برخلاف زمین، شواهد علمی نشان می‌دهند که سیاره مریخ یک دنیای کروی است. امیدواریم که روز خوبی داشته باشید!
smile055 smile055

تصویر
چـه بـی تابانه مـی‌خـواهــمــت
ای دوریـت آزمون تلخ زنده بـگوری

نمایه کاربر
assarzadeh

نام: امیر عصارزاده

سپاس: 88

تماس:

پست توسط assarzadeh »

با سلام خدمت دوستان
بدیهیه که نقشه زمین تخت که زمین تخت گراها معتقدن نزدیکترین نقشه به واقعیت زمینه، چیزی نیست جز یک نگاشت خاص از کره جغرافیایی که زمین به صورت دایره ای به مرکزیت قطب شمال ترسیم شده و مناطق قطبی جنوب در کناره های این دایره به تصویر کشیده شدن. مسلماً این نقشه مطابق واقعیت زمین نیست؛ چون مقیاس تمام نواحیِ روی اون یکسان نیست. به نظر میرسه تخت گراها به کمک یه نرم افزار این نقشه رو طراحی کردن. نرم افزاری که احتمالاً میتونه نقشه مسطحی از زمین تولید کنه که در اون قطب جنوب در مرکز زمین باشه و مناطق قطبی شمال در کناره های اون. کسی احیاناً با چنین نرم افزاری آشنایی داره؟

نمایه کاربر
ADMIN

سپاس: 560

تماس:

پست توسط ADMIN »

assarzadeh نوشته شده:با سلام خدمت دوستان
بدیهیه که نقشه زمین تخت که زمین تخت گراها معتقدن نزدیکترین نقشه به واقعیت زمینه، چیزی نیست جز یک نگاشت خاص از کره جغرافیایی که زمین به صورت دایره ای به مرکزیت قطب شمال ترسیم شده و مناطق قطبی جنوب در کناره های این دایره به تصویر کشیده شدن. مسلماً این نقشه مطابق واقعیت زمین نیست؛ چون مقیاس تمام نواحیِ روی اون یکسان نیست. به نظر میرسه تخت گراها به کمک یه نرم افزار این نقشه رو طراحی کردن. نرم افزاری که احتمالاً میتونه نقشه مسطحی از زمین تولید کنه که در اون قطب جنوب در مرکز زمین باشه و مناطق قطبی شمال در کناره های اون. کسی احیاناً با چنین نرم افزاری آشنایی داره؟

نقشه‌های azimuthal سابقه چندصدساله دارن و کاربردهای زیادی داشتن (از جمله نقشه‌ی منسوب به زمین‌تخت‌ها). برای ساختشون می‌تونید از این سایت استفاده کنید. جای لوکیشن، عرض و طول جغرافیایی نقطه‌ی مرکزی دلخواه رو وارد کنید:

https://ns6t.net/azimuth/azimuth.html
موجیم که آسودگی ما عدم ماست ... ما زنده به آنیم که آرام نگیریم ...

نمایه کاربر
assarzadeh

تماس:

پست توسط assarzadeh »

یکی از سؤالاتی که مطرحه اینه که چرا بعد تقریباً 50 سال که از آخرین سفر به ماه میگذره، تاکنون هیچ سفری به ماه انجام نشده؟ و چرا ناسا اعلام میکنه که ما نمیتونیم از کمربند ون آلن عبور کنیم، در حالی که 50 سال پیش تونستن به دفعات از این کمربند عبور کنن؟

نمایه کاربر
ADMIN

تماس:

پست توسط ADMIN »

assarzadeh نوشته شده:یکی از سؤالاتی که مطرحه اینه که چرا بعد تقریباً 50 سال که از آخرین سفر به ماه میگذره، تاکنون هیچ سفری به ماه انجام نشده؟ و چرا ناسا اعلام میکنه که ما نمیتونیم از کمربند ون آلن عبور کنیم، در حالی که 50 سال پیش تونستن به دفعات از این کمربند عبور کنن؟

مطالب زیادی روی شبکه موجود هست که به شکل مفصل به این سوالات پاسخ دادن. از جمله مطلب خوب آقای پوریا ناظمی.

ولی به شکل خلاصه مساله‌ی هزینه، انگیزه، هدف، اولویت و امنیت باعث شده که طی این ۵۰ سال سفر به ماه تکرار نشه.

هزینه: بودجه ۱۰۰ میلیارد دلاری که بیش از کل بودجه‌ی ناسا در طول یکی دو سال هست.

انگیزه: رقابتی شروع و با پیروزی یکی از طرفین به اتمام رسید. تکرار این پیروزی عملا سودی برای طرفین نداره.

امنیت: ماموریت آپولو جنبه‌ی حیثیتی داشت. امریکا حاضر بود بر سر جان فضانوردان قمار کنه. همانطور که تلفاتی هم در این ماموریت وجود داشت. ولی امروزه مساله امنیت بسیار بسیار حائز اهمیت شده. مساله، اعزام چند خلبان نیروی هوایی ارتش به ماه نیست. ما به دنبال فرستادن توریست و دانشمند به فضا هستیم. این افراد هم حاضر به ریسک بر سر جانشون نیستند.

هدف و اولویت: هدف‌ها تغییر کرده. زمانی مساله ثبت یک رکورد بود. امروزه اولویت بر پژوهش علمی هست. کاری که با ارسال یک ربات و ماه‌نشین به سطح ماه هم با هزینه‌ی بسیار پایین‌تر و دقت بسیار بالاتر انجام میشه.

نمایه کاربر
assarzadeh

تماس:

پست توسط assarzadeh »

با سلام خدمت دوستان
میخواستم نظر دوستانو راجع به ویدئوی مربوط به اهتزاز پرچم آمریکا در ماه که در این لینک قرار داره، جویا بشم. البته اینکه در خلأ امواج ایجاد شده روی پرچم که ناشی از تکانهای میله پرچمه، دیرتر میرا میشن و این قضیه ناشی از وزش باد نیست، امری قابل قبوله. اما در اواخر اون ویدئو میبینیم که پرچم بعد از مدتی که بی حرکت میشه، در اثر عبور یکی از فضانوردان از کنار اون دوباره به نوسان در میاد. چرا این اتفاق میفته؟ چطور ممکنه در شرایط بدون جو، عبور فضانورد از کنار پرچم باعث نوسان پرچم بشه؟ یعنی ممکنه فضانورد خودشو به پرچم زده باشه؟
ماجرای اینکه میگن یکی از فضانوردان (احتمالاً باز آلدرین) به محض پیاده شدن از ماه نورد و قدم گذاشتن بر سطح ماه، چیزی شبیه یک بطری نوشابه رو با لگد پرت میکنه، چیه؟ آیا اینکه مردم استرالیا به طور مستقیم شاهد این صحنه بودن، ولی بعداً این صحنه از فیلم حذف میشه، حقیقت داره؟

نمایه کاربر
ADMIN

تماس:

پست توسط ADMIN »

بار اثبات همیشه به عهده‌ی مدعی هست. اگر فرد یا افرادی هستند که مدعی‌اند که حرکت پرچم در ماه ناشی از جریان هوا بوده، باید ادعای خودشون رو اثبات کنند. مثلا ثابت کنند که بدن فضانورد به پرچم برخورد نکرده. مثلا با ارائه‌ی یک فیلم از زاویه‌ی متفاوت که این موضوع رو اثبات کنه. و اگر چنین فیلمی موجود نیست باید از این افراد پرسید که بر چه اساس این ادعا رو مطرح کردند؟ بدون دیدن زاویه‌ی مخالف؟

به همین ترتیب در مورد قوطی نوشابه و ... باید بتونن ادعا رو اثبات کنند. مثلا فیلمی از این موضوع نشون بدن. بعد باید بتونن ثابت کنند اون لکه‌ای که در گوشه‌ی تصویر هست واقعا یک قوطی نوشابه هست.

مادامی که مدعیان نتونن ادله‌ای رو ارائه کنند، عقل سلیم میگه که پرداختن به این موضوعات چیزی جز وقت تلف کردن نیست. ما هم میتونیم ادعا کنیم که در پرواز آپولو ۱۱ یک قوری پرنده در ماه دیده شده. البته ما سندی در این مورد نداریم. فقط ادعا میکنیم که دیده شده. آیا دیگران موظفند که این ادعا رو رد کنند؟ یا ما باید اون رو اثبات کنیم؟

نمایه کاربر
assarzadeh

تماس:

پست توسط assarzadeh »

سلام جناب ADMIN
بار اثبات همیشه به عهده‌ی مدعی هست. اگر فرد یا افرادی هستند که مدعی‌اند که حرکت پرچم در ماه ناشی از جریان هوا بوده، باید ادعای خودشون رو اثبات کنند. مثلا ثابت کنند که بدن فضانورد به پرچم برخورد نکرده. مثلا با ارائه‌ی یک فیلم از زاویه‌ی متفاوت که این موضوع رو اثبات کنه. و اگر چنین فیلمی موجود نیست باید از این افراد پرسید که بر چه اساس این ادعا رو مطرح کردند؟ بدون دیدن زاویه‌ی مخالف؟
...

فرمایش شما کاملاً درسته. ولی من نگفتم حرکت پرچم ناشی از جریان هوا بوده و اتفاقاً قبول کردم که موج برداشتن پرچم نه به خاطر جریان هوا بلکه ناشی از حرکت اولیه میله پرچم اون هم در شرایط بدون جو بوده. من سفر به ماه رو تکذیب نمیکنم و مثل معتقدان به نظریه توطئه نیستم که با هیچ توضیحی قانع نمیشن. من فقط سؤالی برام پیش اومده که میخوام جوابشو پیدا کنم. نمیگمم که ناسا و افراد دیگه موظفن به این قبیل سؤالات جواب بدن یا در این موارد توضیح بدن. من از اون افرادی نیستم که بدون سند و مدرک کسی یا سازمانی رو متهم به دروغگویی میکنن. فقط سؤالی دارم و در پی پرس و جو و تحقیق در این مورد هستم. سؤال من اینه: «چرا بعد از بی حرکت شدن پرچم، در اثر عبور فردی از کنار اون، پرچم موج برمیداره؟ آیا اون شخص به پرچم دست میزنه یا اینکه موج برداشتن پرچم دلیل دیگه ای داره؟» کاملاً هم بیطرفانه این سؤالو مطرح میکنم.
در مورد بطری نوشابه هم وضع به همین صورته. بنده کسی رو به دروغگویی و پنهانکاری متهم نکردم. فقط یه سؤال مطرح کردم و از کاربران سایت دعوت کردم که اگه اطلاعاتی در این زمینه دارن به اشتراک بذارن.
با تشکر

نمایه کاربر
assarzadeh

تماس:

پست توسط assarzadeh »

با سلام خدمت دوستان
میخواستم نظرتان را راجع به این ویدئو ابراز نمایید.
من البته نمیخواهم راجع به کرویت زمین ایجاد شک کنم. چرا که دلایل بسیار محکمتری این واقعیت را به اثبات میرسانند. اما فقط میخواهم با کمک هم تحلیلی از این ویدئو داشته باشیم. و اما چند سؤال:
آیا به نظر شما عکس از منطقه Benton Harbor گرفته شده و آن چند ساختمان دوردست مربوط به ساختمانهای شیکاگو و برج ویلیس است؟ در این صورت ارتفاع عکاس از سطح دریاچه میشیگان به نظر میرسد چقدر باشد؟ علت اینکه برج ویلیس چندان به زیر افق نرفته، فقط گرادیان دمایی زیاد است؟
آخرین ویرایش توسط assarzadeh سه‌شنبه ۱۳۹۷/۳/۱۵ - ۱۷:۵۵, ویرایش شده کلا 1 بار

نمایه کاربر
assarzadeh

تماس:

پست توسط assarzadeh »

دوستان اگر ممکن است راجع به این ویدئو نیز اظهار نظر نمایید.
با توجه به ویدئو و استفاده از گوگل ارث درمیابیم که دوربین در ابتدا چیزی حدود 4 متر از سطح دریا ارتفاع داشته که در این ارتفاع باید حداقل 144 متر پایینی این جزایر در پشت افق پنهان شوند. در نتیجه ناظر نباید بتواند آناکاپای شرقی و میانی را ببیند. اما ویدئو چیز دیگری نشان میدهد. آیا در اینجا نیز علت کمیِ فرورفتگی جزایر آناکاپا در افق طوری که آناکاپای شرقی و میانی را تا اندازه ای میشود دید، فقط مربوط است به گرادیان دمایی؟ با توجه به منظره این جزایر در ارتفاعات مختلف به نظر میرسد اگر بالا بودن گرادیان دمایی را مسئول این پدیده بدانیم، باید مثلاً دمای هوای مجاور سطح آب 27 درجه سانتیگراد و گرادیان دمایی هوا 0.07+ درجه سانتیگراد بر متر باشد. آیا همین شرایط در زمان تهیه ویدئو حاکم بوده؟ اگر دقت کنید وقتی دوربین زوم میکند، در انتهای ضلع شرقی آناکاپای غربی یک شکستگی غیر عادی دیده میشود که در عکس گرفته شده از ارتفاع 560 فوتی و عکسهای موجود در گوگل ارث مشاهده نمیشود. این شکستگی باعث شده بخشهایی از پایین این ناحیه کم شیب تر از حالت واقعی خود به نظر برسد. آیا خود این قضیه میتواند شاهدی بر بالا بودن گرادیان دمایی جو در زمان و مکان مورد آزمایش باشد؟

نمایه کاربر
[email protected]

نام: م. ج. معروف به گربه ی زَبادی

محل اقامت: تهران

سپاس: 514

تماس:

پست توسط [email protected] »

سلام
توی این ویدئو مقدار انحنا رو 2372 فوت معرفی کرده که میشه معادل 711 متر. ولی طبق محاسبات من، این مقدار انحنا فقط 180 متره.

هوپا-زمین تخت گرایان.png
شما دسترسی جهت مشاهده فایل پیوست این پست را ندارید.

نمایه کاربر
ADMIN

تماس:

پست توسط ADMIN »

[email protected] نوشته شده:

سلام
توی این ویدئو مقدار انحنا رو 2372 فوت معرفی کرده که میشه معادل 711 متر. ولی طبق محاسبات من، این مقدار انحنا فقط 180 متره.

هوپا-زمین تخت گرایان.png

اینجا مقدار x برابر با انحنای زمین نیست. باید افق ناظر رو رسم کنید و جایی که با خط عمود بر افق سوژه تقاطع ایجاد میشه رو ملاک انحنای زمین قرار بدید. در واقع محاسبه کنید که از دید ناظر، سوژه چه اندازه در پشت افق فرو میره.

پاسخ سوال دوستمون همون اثرات اپتیکی جو هست که شما بهش شکست نور میگید و من اعوجاج. ; ))

نمایه کاربر
[email protected]

نام: م. ج. معروف به گربه ی زَبادی

محل اقامت: تهران

سپاس: 514

تماس:

پست توسط [email protected] »

ADMIN نوشته شده:اینجا مقدار x برابر با انحنای زمین نیست. باید افق ناظر رو رسم کنید و جایی که با خط عمود بر افق سوژه تقاطع ایجاد میشه رو ملاک انحنای زمین قرار بدید. در واقع محاسبه کنید که از دید ناظر، سوژه چه اندازه در پشت افق فرو میره.

بله درسته من ارتفاع چشم ناظر رو در نظر نگرفتم. یا به عبارتی خط افق، خطیست که از چشم ناظرِ ایستاده گذشته و بر سطح زمین مماسه. من صرفاً یه پارامتر ریاضی رو به عنوان انحنا محاسبه کردم که جواب دقیقی برای محاسبه ی ارتفاع مخفی شی مشاهده شونده ارائه نمی ده. ممنون از یاد آوریتون smile072

ارسال پست