ببینید و لذت ببرید

مدیران انجمن: parse, javad123javad

ارسال پست
نمایه کاربر
parse

نام: سید محمد حسین نیری

محل اقامت: شيراز

سپاس: 34

تماس:

ببینید و لذت ببرید

پست توسط parse »

سلام!

استاد گرامی جناب مهرانی عزیز عکسهای خودشون رو در شبکه اینترنت

قرار دادند. پیشنهاد می کنم ببینید لذت ببرید:

http://www.isfahan.ir/amehrani
ز کوی میکده دوشش به دوش می بردند
امام شهر که سجاده می کشید به دوش

حافظ

وبلاگ شخصی روزنوشت

شاسا

Re: ببینید و لذت ببرید

پست توسط شاسا »

در نگاه كسي كه پرواز را نميفهمد هر چه كه بالاتر بروي كوچكتر ميشوي.

نمایه کاربر
MENERVA

محل اقامت: تهران

سپاس: 96

پست توسط MENERVA »

یکی از مورد علاقه ترین موضوعات کهکشان ما برای من سیاره مریخ بوده؛ من هروقت تصاویر کیهانی رو می بینم از عظمتی که حتی توی قوه تخیلم جا نمی شه حس پوچی بهم دست می ده. واقعن از افق های فرازمینی, زندگی ما روی زمین چه قدر بیهوده و چه قدر بی اهمیت به نظر می رسه؛ تولد و مرگ ما توی مقیاس کیهانی حتی کوچیک‌تر از یه پلک زدن می مونه, وقتی به این فکر می کنم که زمین ما در وسعت گیتی اندازه‌ی یه دونه‌ی ریز ریگ توی عظمت کویر کیهانیه چه قدر موجودیت ما به عنوان بشر پوچ به نظر میاد؛ چه قدر دغدغه های روزانمون بی‌اهمیت به نظر میاد, حتی سـیـاسـتها و جنگها و قدرت طلبیهای بشر و ظهور و سقوط امپراتوریهای بزرگ و... از افق‌های فراتر چقدر به نظر بیهوده و آبزورد میاد؛ مریخ برای من یکی از زیباترین تشدیدگرهای این حس پوچی بوده, و همیشه کنجکاو بودم درون این سیاره چی می گذره. الان به یه خبری برخوردم درباره مریخ نورد "کنجکاوی" (Curiosity) که داره این سیاره رو کاوش می کنه. یه سری عکسهای مریخ نورد رو می دیدم که خیلی خــیــلی این حس رو درون من تقویت کرد.

چون عکسها زیاده لینک مربوطه رو می ذارم که آلبوم عکسها رو به طور کامل می تونین از اونجا ببینین و لذت ببرین smile072

تصویر

تصویر

تصویر

تصویر

تصویر

لینک آلبوم عکسهای مریخ نورد Curiosity:

http://www.noojum.com/nasa-news/107-nas ... hotos.html

نمایه کاربر
تارخ

نام: تارخ

سپاس: 14

پست توسط تارخ »

سلام

این عکس زیر از مریخ هست.از سایت نجوم ایران
تصویر

این هم عکس خودتون هست.
تصویر

چرا اسمان مریخ روشنه مثل اینه که جو داره. ولی عکس های ماه که تو یکی از تاپیک ها بود راجب عکس های دروغین از اپلو 11 اسمان ماه سیاه است.

نمایه کاربر
ADMIN

سپاس: 560

تماس:

پست توسط ADMIN »

مریخ هم مثل زمین دارای اتمسفر هست و به همین خاطر نور خورشید در زمان عبور از جو دچار پراکندگی میشه و آسمان رو روشن میکنه. ولی ماه، عملا دارای اتمسفر نیست و نوری در جو پراکنده نمیشه تا آسمان رو روشن کنه.
موجیم که آسودگی ما عدم ماست ... ما زنده به آنیم که آرام نگیریم ...

ارسال پست