راه و روش ترجمه کتاب های فیزیک

مدیران انجمن: parse, javad123javad

ارسال پست
نمایه کاربر
Aegon3

نام: محمد مهدی خلیفه

راه و روش ترجمه کتاب های فیزیک

پست توسط Aegon3 »

شما برای خوندن کتابای انگلیسی یا مثلا فرانسوی .اونا رو خودتون ترجمه میکنین یا راه دیگه ای هم هست؟شاید نه کتاب.مثلا یه مقاله 60 صفحه ای؟
The world will not be destroyed by those who do evil, but by those who watch them without doing anything

Paradoxy

سپاس: 1012

Re: راه و روش ترجمه کتاب های فیزیک

پست توسط Paradoxy »

تیازی به (ترجمه) کردن برای فهم یک متن تخصصی انگلیسی نیست. ببینید اگه واقعا مشتاق خوندن یک مقاله انگلیسی شدید، همین که کلیات زبان انگلیسی رو بلد باشید و همینطور یه سری اصطلاحات خیلی کاربردی فیزیک رو بدونید، برای فهم کلی مقاله کافیه. منظورم از اصطلاحات کاربردی مثل Velocity,rate,matter,orbit,potential و یه همچین سبک کلماتیه. من اولین کتابی که میخواستم به زبان انگلیسی برای فیزیک بخونم، کتاب شواتز بود اگر اشتباه نکنم. تا دو سه فصل اذیت شدم برای درک مطالب، ولی بعدش کم کم روال خوندن دست آدم میاد. فرانسوی هم اطلاعی ندارم.

نمایه کاربر
Aegon3

نام: محمد مهدی خلیفه

پست توسط Aegon3 »

یعنی من باید دنبال دیکشنری باشم یا کتاب؟من هیچیز که معادل فارسی گفته باشه پیدا نکردم
The world will not be destroyed by those who do evil, but by those who watch them without doing anything

Paradoxy

سپاس: 1012

پست توسط Paradoxy »

یه translate.google.com اپشو تو اندروید بگیرید یا تو سایتش ترجمه کنید یا intellidict (یا همچین چیزی) کتاب خان جالبی داره که روی لغات تو گوشی بزنید، ترجمش رو نشون میده. دیکشنری آکسفورد آنلاینشم هست منتهی انگلیسی به انگلیسیه

ارسال پست