بهترین کتاب برای ریاضی فیزیک1

مدیران انجمن: parse, javad123javad

ارسال پست
علیرضا خسروی

نام: علیرضا خسروی

سپاس: 19

بهترین کتاب برای ریاضی فیزیک1

پست توسط علیرضا خسروی »

سلام دوستان بهترین کتاب برای ریاضی فیزیک1 به جز آرفکن چی هست؟ برای فهم کامل مطلب میخوام مثالهاش مهم نیست
تدریس خصوصی همه دروس دبیرستان در اصفهان
گروه آموزشی آراد
tad-ris.mihanblog.com

inno_center

سپاس: 3

Re: بهترین کتاب برای ریاضی فیزیک1

پست توسط inno_center »

سلام

من به عنوان دانشجویی که به هیچ عنوان این درس حالیم نمی شد خیلی دنبالش گشتم. جز این کتاب کتاب صدری حسنی هم هست که هم نوتیشن اش فرق داره هم از نظر من برای فوق و دکترا خوبه نه برای کارشناسی ...

در کل کتابی که ساده تر از آرفکن صحبت کرده باشه یافت نمی شه در حال حاضر

ولی رسالت بنده این هست که ان شاء ا... اگه خدا قسمت کنه یه شرح 4000 صفحه ای برای آرفکن بنویسم, بلکه یه سری زیاد دانشجو به جونم دعا کنن ... می تونید تا اون موقع صبر کنید ... smile039
به مساله ها نگاه نکنین، مساله ها دوست ندارن نگاهشون کنین؛ دوست دارن حلشون کنین.

ح س ی ن

سپاس: 2

پست توسط ح س ی ن »

سلام
فصل اول و دوم ارفکن خوبه.ولی فصل تانسورها رو از کتاب ا.و.جوشی بخونید

مادلین

سپاس: 72

پست توسط مادلین »

برای فهم کامل مطالب اتفاقا باید دنبال کتابی باشید که مثالهای خوبی داشته باشه!
بهترین کار انتخاب سرفصلهای درسی از کتابهای مختلفی است که اون سرفصل رو به بهترین نحو پوشش داده باشند.

نمایه کاربر
عطر یاس

محل اقامت: ای کاش مشهد بود

سپاس: 300

پست توسط عطر یاس »

علیرضا خسروی نوشته شده:سلام دوستان بهترین کتاب برای ریاضی فیزیک1 به جز آرفکن چی هست؟ برای فهم کامل مطلب میخوام مثالهاش مهم نیست
برای فهم کامل .....!!!! smile024
اگه برای پاس شدن می خوای در حد جزوه استاد کافیه...... smile039
اما اگه برای خوندن ارشد میخوای این موضوع فرق میکنه.......نمیدونم.
من که خودم این ترم تمام تمرینای ارفکن رو برای امتحان خوندم...اما از اونجا که جزوه به درد بخوری نداشتم هیچی بارم نشد و اخرش با نمره .....پاس شدم. smile026
جاده جوانی لغزنده است
زنجیر ایمان را ببندید

صلوات شاه کلید همه قفل های بسته است.

آدم بد را هرطور که هست تحمل می کنم
کاسه صبرم از آدم هایی لبریز است که با ادعای خوب بودن بدی می کنند

my physic channel ID : @physicGV

نمایه کاربر
mrfane

محل اقامت: تهران

سپاس: 550

تماس:

پست توسط mrfane »

این درس ریاضی فیزیک من را پیر کرد. و تا حفظش نکردم پاس نشد. خوشبختانه حفظ کردن 4 تا قاعده پاسخگوی کل فصل تانسورهاست؛ چه برای پاس شدن، چه برای کنکور ارشد.
اما بعدها که توی دوره ارشد کاربرد اونها را ببینید، اندکی متوجه خواهید شد که اوضاع از چه قرار است.
آنچه دانه را شکافت، آن خدای من است.

نمایه کاربر
عطر یاس

محل اقامت: ای کاش مشهد بود

سپاس: 300

پست توسط عطر یاس »

mrfane نوشته شده:این درس ریاضی فیزیک من را پیر کرد. و تا حفظش نکردم پاس نشد. خوشبختانه حفظ کردن 4 تا قاعده پاسخگوی کل فصل تانسورهاست؛ چه برای پاس شدن، چه برای کنکور ارشد.
اما بعدها که توی دوره ارشد کاربرد اونها را ببینید، اندکی متوجه خواهید شد که اوضاع از چه قرار است.
4 تا قاعده پاسخگوی کل فصل تانسورهاست..... smile048

واقعا....میشه این 4 تا قاعده رو بگین.

از ما که دیگه گذشت،یعنی پاس کردم تموم شد smile001 ولی برای آینده و ارشد شاید لازم شد. smile024
جاده جوانی لغزنده است
زنجیر ایمان را ببندید

صلوات شاه کلید همه قفل های بسته است.

آدم بد را هرطور که هست تحمل می کنم
کاسه صبرم از آدم هایی لبریز است که با ادعای خوب بودن بدی می کنند

my physic channel ID : @physicGV

امید سیدیان

سپاس: 565

پست توسط امید سیدیان »

آرفکن کتاب بسیار عالی ای هست، اگر و فقط اگر ترجمه ی اعظم پورقاضی (ویرایش سوم 1980th) رو نخونید!
ویرایش هفتم عالیه ولی شاید برای دانشجو های سطح بالا یک کمی سخیف (!) به نظر برسه ...! (البته اوایل کتاب)
این کتاب پره از ایده های خیلی قشنگ هست که ممکنه توی کتاب های اصلی موضوعاتی مثل جبر خطی، جبر، توابع مختلط و ... نبینید.
صدری حسنی هم کتاب خوبیه ولی برای شروع شاید خوب نباشه، چون رویکردش ریاضی تر و البته خیلی منسجم تره ...
یک روز پادشاهی بهتر از چهل سال بندگی است

نمایه کاربر
einstein313

سپاس: 91

پست توسط einstein313 »

علیرضا خسروی نوشته شده:سلام دوستان بهترین کتاب برای ریاضی فیزیک1 به جز آرفکن چی هست؟ برای فهم کامل مطلب میخوام مثالهاش مهم نیست
سلام

خود آرفکن کتاب خوبیه و اگر خوب مطالعه ش کنید کفایت میکنه ولی

کتابهایی که در این زمینه میتونه مفیدتون باشه ، یکیش کتاب حسنی ، یکیش کتاب بایرون و فولر ، کتاب متیوز و واتر ، کتاب کرونت و هیلبرت و...
اللهم العن قاتلیک یا فاطمه الزهرا

اَللّهُمَّ الْعَنْ اَوَّلَ ظالِمٍ ظَلَمَ حَقَّ مُحَمَّدٍ وَآلِ مُحَمَّدٍ ، وَآخِرَ تابِعٍ لَهُ عَلى ذلِكَ ، اَللّهُمَّ الْعَنِ الْعِصابَةَ الَّتى جاهَدَتِ الْحُسَيْنَ ( علیه السلام ) ، وَشٰايَعَتْ وَبٰايَعَتْ وَتٰابَعَتْ عَلىٰ قَتْلِهِ

اَللّٰهُمَّ الْعَنْهُمْ جَميعاً

اسلام به ذات خود ندارد عیبی .......... هر عیب که هست از مسلمانی ماست

نمایه کاربر
Cartouche

سپاس: 957

پست توسط Cartouche »

در کل کتاب آرفکن قطعن، بهترین کتاب برای تعداد بیشتری از دانشجو های خواهد بود، اما خب انتخاب کتاب خوب، کاملا یک موضوع نسبی است. کتاب های معرفی شده بالاخص صدری حسنی و متیوز، همگی خوب هستند، اما خب مثلن صدری حسنی، کتاب سنگین تری نسبت به آرفکن و متیوز هست. اما یک کتاب خیلی خوب ( از نظر من) برای فهم عمیق ریاضی، با نیم نگاهی محضانه ( و نه صرفن کاربردی) به ریاضیات فیزیک، و مهم تر از همه ساده، کتاب خانم بوس هست که پیشتر در هوپا اون رو معرفی کرده بودم (http://www.hupaa.com/forum/viewtopic.ph ... 45#p327668)
این کتاب خیلی ساده هست، شاید ساده تر از آرفکن، اما من که خیلی خوشم میاد از این کتاب.
خوشبختانه به فارسی هم توسط انتشارات دانشگاه فردوسی، ترجمه شده؛ که من خودم هم تا پارسال از این موضوع بی اطلاع بودم. میتونید متن فارسی کتاب رو از سایت انتشارات ِ دانشگاه فردوسی به رایگان دانلود کنید. ( البته از فصل 10 به بعد)
http://press.um.ac.ir/index.php?product ... &Itemid=88
دوای درد عاشق را کسی کو سهل پندارد

ز فکر آنان که در تدبیر درمانند در مانند

نمایه کاربر
آرژنا

نام: نسرین آذری

سپاس: 153

پست توسط آرژنا »

آقای سیدیان نوشته شده:آرفکن کتاب بسیار عالی ای هست، اگر و فقط اگر ترجمه ی اعظم پورقاضی (ویرایش سوم 1980th) رو نخونید!
واقعا.....واقعا...
فرقی نمی کند گودال کوچک آبی باشی یا دریایی بیکران
زلال که باشی
آسمان در توست!

ارسال پست